Jump to content

Moto Zajednica

Honda NT650V Deauville

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Kod mene su obe Miselinke,citao sam na netu o HEIDENAU gumama jedni hvale drugi kude a ima i neutralnih ono kao imam ih i to je to!

Naime ovi sto kude kazu da gumi treba malo vise km. da se zagreje(zavisi od vremenskih uslova),pa onda da treba izbegavati belu masnu liniju na putu,i naftu (sklona klizanju).

Jedni kazu da je ta guma MALTEZER iz bivse istocne nemacke bas na BJB forumu!

Uglavnom vise ima pozitivnih nego negativnih komentara!Od negativnih sam ti naveo,a od pozitivnih nemogu ima puno!

Kazu najbojli odnos cena-kvalitet

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ja sam uvek bio za "ozbiljne" gume, na ovom motoru sam imao Michelin, Pirelli i sada Dunlop. Michelin sam zamenio na oko 12000 zbog starosti, bile su prve gume i imale preko 10 godina. Pireli su mi trajale jedva desetak hiljada, a sad sam na Roadsmartu prešao već oko 15k u bliži im se kraj. A stigla i "paranemija".

U drugoj temi na forumu nudi se komplet Heidenau za ispod 150E i kaže čovek da je prodao 1 komplet za Dovila, pa sam mislio da pokupim mišljenje. Ali čovek nije sa foruma...

Zadnja guma je 160/60 (150/70 nema u ponudi), imate li neka iskustva?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Možda mogu ja donekle da pomognem... Nemam Deauville već VF500F i na njemu glanc nove Haidenau K65 pozadi i K63 napred... Na prethodnom motoru sam imao takođe glanc nove Bridgestone Battlax BT45 pa mogu da uporedim sa njima. Odmah da kažem da sam u Bridgestone imao silno poverenje u smislu da me stvarno nisu nikad prodale - ni po vlažnom ni po belim linijama ni kod iznenadnih oštrijih kočenja itd.

 

Za VF500F sam takođe hteo da kupim Bridgestone, ali onda mi je utrčala izuzetno povoljna ponuda iz Slovenije za ove Haidenau gume tako da sam "zagrizao".

 

Do sada sam prešao oko 1000 km na njima pa mogu koliko-toliko dati objektivan komentar...

 

K65 je po menji klasična touring guma za svakodnevnu vožnju po gradu i van grada. Pristojno komforna, dobro drži po suvom i mokrom ali ne voli baš bele linije ako nije zagrejana. Znači prvih desetak minuta vožnje (posebno ako je napred K65) treba biti pažljiviji. U skladu sa tim pretpostavljam da će i trošenje biti umereno.

 

K63 je mekša guma, vrlo komforna... Za sada drži ko' mutava na bilo kakvoj podlozi (ne mrdne ni milimetar po belim linijama). Sa njom sam vrlo prijatno iznenađen. Ipak, pretpostavljam da će se nešto brže trošiti, mada uz cenu za koju sam je dobio stvarno mi nije bitno.

 

U odnosu na Battlax BT45 rekao bih da je K65 nešto lošija guma, dok je K63 rame uz rame.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Evo i guma raznih proizvodjaca za deauville-a sa nekim cenama po kursu to ispada ovako:

100 funti = 14850.49 din

 

Ovo sam pokuoio sa neta!Neki britanac uporedjuje cene i daje neki svoj sud za svaku gumu,ali to sam izbrisao u svakom slucaju ovo su gume!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Avon Storm 2 Ultra - £238

 

storm2ultra.jpg

_____________________________________

 

Bridgestone Battlax BT-021 - £234

 

BridgestoneBT-021.jpg

_____________________________________

 

 

Bridgestone Battlax BT-023 - £234

 

BridgestoneBT-023.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________________

 

 

 

 

Continental Conti Road Attack - £226

 

ROADATTACK.jpg

_____________________________________

 

 

 

Continental Conti Road Attack 2 - £239

 

Conti-Road-Attack-2.jpg

_____________________________________

 

 

 

 

Continental Conti Motion - £204

 

ContinentalContiMotion.jpg

_____________________________________

 

 

 

Dunlop Sportmax RoadSmart - £253

 

DunlopSportmaxRoadSmart.jpg

_____________________________________

 

 

Maxxis Supermaxx Touring - £175

 

MaxxisSupermaxxTouring.jpg

_____________________________________

 

 

 

 

Metzeler RoadTec Z8 Interact - £255

 

MetzelerRoadTecZ8.jpg

_____________________________________

 

 

 

Metzeler LaserTec - £181

 

MetzelerLaserTec.jpg

_____________________________________

 

 

 

Michelin Pilot Road 2 - £261

 

MichelinPilotRoad2.jpg

_____________________________________

 

 

 

Michelin Pilot Road - £201

 

MichelinPilotRoad.jpg

_____________________________________

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Izvini Marko, sve si ti to lepo skinuo, ali ne vidim svrhu. Znam i ja za sve te gume.

Ali imaj u vidu jednu stvar: gume o kojima se ja raspitujem su najmanje duplo ili više jevtinije od svih navedenih (osim Maxxis o kojima nemam neko mišljenje i vidjao sam ih samo na skuterima) i to u Srbiji, odnosno bez troškova donošenja. Tako da ne mešamo babe i žabe :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Inače, gume koje sada imam na motoru, Dunlop Sportmax Roadsmart sam kupio i montirao kod Gorana Pardona u Osijeku, imaš temu o njemu na forumu. Sa montažom i balansiranjem i odradjenim povraćajem PDV koštale su me oko 220E plus put do Osijeka, što je daleko povoljnije nego navedena cena za te gume.

Ali i to je značajno skuplje od ove ponude za Heidenau... Zato se i raspitujem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Sale dokle si naj dalje vozio dovila i koja je prosecna brzina voznje bila i koliko si najbrze poterao ovu masinu?

Ista pitanja i za Pecass-a!

i hajde mi objasnite ako nije problem sta se to desava sa pumpom goriva i sa reglerom ja sam se najezijo kad sam video cene sto je Pecass napisao!

Kod mene je situacija da motor od 2000-3000 RPM ima neka cudna trokiranja malo ume da cimne dok ne predje preko 3000 RPM!

Sale procitao sam ti si pisao o zameni pumpe i reglera pa me interesuje koliko si ti platio pumpu i regler i gde si to nabavio?

I jos me interesuje sta je jos onako problematicno na ovim motorima? 0stabre.gif0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Otprilike toliko je filter i u Guevari. Pre 3 godine ne verujem da je bilo više od 2-3 Dovila u Srbiji i nije ih bilo nigde. Ima ih u Louisu za oko 18E. Regler sam stavio Joškin, kao i pola Srbije i problema više nema. Njega možeš dobiti u Labosu kod Arakisa, mislim da je cena oko 50E plus ugradnja. Što se pumpe tiče, ima više varijanti: ja sam prvo kupio samo rezervne platine u Engleskoj za oko 20-25E, ali je moja cela pumpa bila dotrajala i to nije dugo trajalo. Ima i nekih varijanti sa pumpama od nekih starijih modela automobila (sa karburatorom OBAVEZNO zbog nižeg pritiska), ali nepodeljeno je mišljenje da je najbolja i najdugotrajnija varijanta FACET pumpa koju sam i ja stavio. Ima više modela, metalnih i plastičnih, ja sam stavio neku noviju plastičnu verziju (ako treba pronaći ću koji model). Ove pumpe koštaju cca 40-50E u Engleskoj i ja sam imao prijateljsku varijantu besplatne dostave. Za ovu ugradnju ove pumpe treba malo prilagoditi nosač i konektore i kupiti priključak sa odgovarajućim prečnikom creva ili malo grunfovati, ništa strašno.

Marko, Marko, ne paziš na času :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Old Fart, 86 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Honda NT700 VA

Marko, previše se zabrinjavaš oko tog motora. Moj (godina 2001,kupio u januaru 2011 za 2900€)ima 41K km, svake godine menjam ulje motora (Louis Procycle 20€ 4l) i kardana (Agip), filtre (motor Honda 9€, zrak Louis 29€ na dve godine)i vozi Miško. Kaže se, ne diraj motor dok ide! Ja do sada nisam ništa čuo o nekakvim kvarovima, ali i Mercedes i Audi imaju servise...Saobračajna policija kupila je 50 komada Deauville 680. Kad moram po autoputu, vozim 120 inače 100-110, potrošnja 5l, gume Metzeler Interact Z8 (240€), fenomenalan windshield Honda (150€), vozim se bez saputnika (uz TomoB, Honda Varadero) i ovaj moped je sasvim dovoljno jak, da se jaše po EU i Balkanu. Pre toga sam vozio Kawasaki 500n, Motoguzzi 750 Nevada, Yamaha Star 1100, Kawasaki 1500 Clasic Tourer ali ovaj mi je najmiliji. Ako slučajno samnom ide čerka, stavljam široke pokrove sa unutrašnim Honda torbama i sa topcase je dovoljno mesta za sve(tada uzimamo hotelčiče). Imam i torbu za Topcase kad putujem sam. Sada znaš sve! Samo ti putuj u miru.

post-1552-0-01577400-1346419210_thumb.jpg

post-1552-0-23991400-1346419231_thumb.jpg

post-1552-0-30785200-1346419247_thumb.jpg

post-1552-0-81820700-1346419263_thumb.jpg

post-1552-0-94234200-1346419285_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Honda ST 1300

Sale dokle si naj dalje vozio dovila i koja je prosecna brzina voznje bila i koliko si najbrze poterao ovu masinu?

Ista pitanja i za Pecass-a!

 

Generalno nije motor za jurnjavu pogotovo sa top boxom -ja sam izvukao bez ranije spomenutog 160 i mislim da mu je to gornja granica - realna brzina sa suvozacem izmedju 120- 140.

 

 

i hajde mi objasnite ako nije problem sta se to desava sa pumpom goriva i sa reglerom ja sam se najezijo kad sam video cene sto je Pecass napisao!

 

Kao sto reko zamor materijala na ionako lose projektovanim delovima.

 

 

 

Kod mene je situacija da motor od 2000-3000 RPM ima neka cudna trokiranja malo ume da cimne dok ne predje preko 3000 RPM!

 

Mogu biti ...karburatori (membrane)

 

 

Sale procitao sam ti si pisao o zameni pumpe i reglera pa me interesuje koliko si ti platio pumpu i regler i gde si to nabavio?

 

 

I jos me interesuje sta je jos onako problematicno na ovim motorima? 0stabre.gif0zbunjen.gif

 

Bocni vetar moze biti veoma neprijatan i pored velike tezine samog motora - Na to treba racunatii!!!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Honda ST 1300

Marko, previše se zabrinjavaš oko tog motora. Moj (godina 2001,kupio u januaru 2011 za 2900€)ima 41K km, svake godine menjam ulje motora (Louis Procycle 20€ 4l) i kardana (Agip), filtre (motor Honda 9€, zrak Louis 29€ na dve godine)i vozi Miško. Kaže se, ne diraj motor dok ide! Ja do sada nisam ništa čuo o nekakvim kvarovima, ali i Mercedes i Audi imaju servise...Saobračajna policija kupila je 50 komada Deauville 680. Kad moram po autoputu, vozim 120 inače 100-110, potrošnja 5l, gume Metzeler Interact Z8 (240€), fenomenalan windshield Honda (150€), vozim se bez saputnika (uz TomoB, Honda Varadero) i ovaj moped je sasvim dovoljno jak, da se jaše po EU i Balkanu. Pre toga sam vozio Kawasaki 500n, Motoguzzi 750 Nevada, Yamaha Star 1100, Kawasaki 1500 Clasic Tourer ali ovaj mi je najmiliji. Ako slučajno samnom ide čerka, stavljam široke pokrove sa unutrašnim Honda torbama i sa topcase je dovoljno mesta za sve(tada uzimamo hotelčiče). Imam i torbu za Topcase kad putujem sam. Sada znaš sve! Samo ti putuj u miru.

 

Nice Bike!!0takoje.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Hajde da odgovorim i ja, mada sam i o tome već pisao: najdalje sam verovatno išao turu Grčka-Makedonija-Albanija. Bosnu, Hrvatsku i Crnu Goru sam prošao mnogo puta. Normalno na auto putu vozim 120-140, a probao sam do 180 po brzinomeru. Uvek sa topcase-om.

I još jedan detalj oko benzinske pumpe, da se manje sekiraš. Pumpa ti treba samo za poslednjih 5-6 litara goriva, ako ti je rezervoar uvek iznad polovine, ide i bez pumpe. Tako sam se vratio sa Ohrida.

@mokl. Možda preterujem, ali mislim da sam donekle zaslužan za tvoj odabir Dovila, pričali smo o tome na BJB reliju 2010. Da li si uz motor dobio i proširene poklopce ili si ih naknadno nabavio i po kojoj ceni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Old Fart, 86 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Honda NT700 VA

@sale-kum

malo si zaista pomogao o odluci za Deauville iako sam se več prije interesirao za ovaj moped. I Kawa 1500 nije bio loš ali Honda se puno lakše vozi. U ceni je bilo sve, široki poklopci, 2 Honda torbe, topcase i torba. Kupio sa samo ovaj windshield in Honda stitnike od vetra za ruke (47€). Na našem Avto.net-u neko je široke pokrove prodavao za 199€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Pitanje za sve vozače DEAUVILLE-a!

Aditiv za gorivo koristiti ili ne?

Zbog čega neko preporučuje aditiv,a neko ne?

Ima nekih aditiva za čišćenje ventila,karburatora...pospršuje sagorevanje goriva...od prilike to je kao neka zamena za olovni (SUPER) benzin koliko ja kapiram kojeg više nema u prodaji!

Čemu služi i koji aditiv koristiti?

Dobro znam od prilike čemu služe ovi koje sam do sada viđao,ali dali ima neki ZNAČI NAJ KVALITETNIJI aditiv za povećavanje oktanske moći goriva,koji,gde ima da se kupi i koliko košta???

Ima vazda nekih aditiva ali ja još ne pročita da povećava oktansku moć ima za bolje preformanse vozila (KAO BAJAGI)čišćenje celog sistema smanjenje potrošnje goriva (AHA1lud.gif1grr.gif) ali oktanska moć...1neznam.gif

nt650v.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nego ljudi šta se desilo sa SHOKLOM?

Nema ga nesto na forumu!

Pecass koliko si ti dugo vlasnik dovilke?

 

 

Shokla prisutan, povremeno.

U pitanju je gomila obaveza, ali i nesto vozikamja, naravno Dovilkom!!! :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

Kilometraza raste, nova iskustva sa ovom "kravicom" se sakupljaju, pocinje da se uvlaci pod kozu... Ali, ne dam se ja tako lako. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@ Marco LA:

"Ja sam sad nalijo MOTOREX top speed (4t 10W40 mislim da je oznaka) i zamenio filter ulja..."

 

Ulje te gradacije nije odgovarajuce za letnju upotrebu u masini Deauvill-a. Isuvise je retko, osim ako ne planiras da vozis svoj motor samo zimi, na temperaturama ispod +10 Celzijusa. Odgovarajuce je 15w50, ili jos bolje 20w50.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pitanje za sve vozače DEAUVILLE-a!

Aditiv za gorivo koristiti ili ne?

Zbog čega neko preporučuje aditiv,a neko ne?

Ima nekih aditiva za čišćenje ventila,karburatora...pospršuje sagorevanje goriva...od prilike to je kao neka zamena za olovni (SUPER) benzin koliko ja kapiram kojeg više nema u prodaji!

Čemu služi i koji aditiv koristiti?

Dobro znam od prilike čemu služe ovi koje sam do sada viđao,ali dali ima neki ZNAČI NAJ KVALITETNIJI aditiv za povećavanje oktanske moći goriva,koji,gde ima da se kupi i koliko košta???

Ima vazda nekih aditiva ali ja još ne pročita da povećava oktansku moć ima za bolje preformanse vozila (KAO BAJAGI)čišćenje celog sistema smanjenje potrošnje goriva (AHA1lud.gif1grr.gif) ali oktanska moć...1neznam.gif

 

Ja u poslednjih 10-tak sipanja/dolivanja goriva koristim "oktan plus" aditiv za gorivo. Do skoro nisam ni pomisljao da nesto takvo koristim, ali sam potaknut iskustvima prijatelja iz drustva, koji to vec koriste na svojim motorima, resio da i ja pokusam. Cena jedne bocice od oko 350 ml je 250 din, a cela boca se preporucuje za kolicinu benzina od 20 galona, sto bi bilo oko 80 lit.

Zapazanja su sledeca: Motor se veselije odaziva na komandu gasa, blago smanjena potrosnja goriva, koja je i inace bila dosta korektna. Sada mi je potrosnja smanjena za oko 0,5-1 l/100km. Napominjem da motor vozim dosta umereno, do 4.000 o/min. I ostali drugari, koji koriste ovaj aditiv, imaju identicna iskustva. Ne znam koliko je tacna info da ovaj aditiv i prociscava sistem za gorivo (ja licno sumnjam u to), ali da je masina nesto zivlja na gasu, i da je potrosnja nesto niza, iza toga stojim.

Obicno gorivo dolivam pre duzih voznji, kolicinu aditiva merim bolnickim spricem, a kilometrazu na satu nuliram prilikom svakog punjenja rezervoara, tako da imam prilicno jasnu predstavu o tome kolika je realna prosecna potrosnja moje "Kravice", a osecaj zivanosti motora mozete pripisati i subjektivnom zapazanju, kao i pristrasnocu, ako ce vam biti lakse. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja