Jump to content

Moto Zajednica

Honda NT650V Deauville

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Honda ST 1300

Zasad samo jos ova koja je nastala kao protok vremena cekanja reglera ovog leta a nedostatka uzivanja na 2 tocka,tako da sam spao na 1 KS po utabanom terenu1jee1.gif

 

post-24356-0-53186400-1346144351_thumb.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Lepo nego imas li mozda broj tog famoznog bobana za sediste i gde se on nalazi!

Pa da razmotrim sta raditi i da li je kod tebe gel u sedistu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Hvala puno!

Nego...

Kako da prizovemo jos vlasnika deauville-a da se ukljuce na forum pa da i oni zakace koju fotografiju znam provereno da ima jos jedan u srbiji teget boje kupljen u subotici ja hteo bas njega da uzmem ali me taj lik preduhitrio pa sam posle uzeo ovaj!

I Ispostavilo se da je ovaj moj u crnoj varijanti (pa se jos na suncu presijava,kao kameleon boja i dobija nijanse ljubicaste!) jos lepsi od onog sa teget bojom,ali onaj je bio cini mi se 2000 ili 2001god.

post-25706-0-52668100-1346146686_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ja sa bojom mog motora definitivno ne konkurišem za Mis Dovil. Ali i "pozajmljivači" biraju lepe motore :zvizduk:

Kolega pecass, imaš očigledno istu istoriju bolesti, samo si je rešavao na, čini mi se, teži način: čekanje reglera umesto montaže Joškinog za pola sata, pumpa je ista kao i Afrikina, ali isto će i da traje. Ako nije tajna, kako si prošao sa cenama reglera i pumpe?

Što se tiče modifikacija, i ja imam MRA Vario vizir, nisam osetio potrebu za drugim sedištem i exstenderom volana (175cm i 90tak kg.). Uz motor sam dobio i dodatne fabričke štitnike za noge, postoje i dodatni štitnici za ruke ali ih nisam našao po razumnoj ceni. Sve se kanim da spustim malo štapove jer vidim po gumama da zadnje idu do ivice, a prednje ne i verujem da tako bolje leži.

Po mojoj proceni, sada u Beogradu ima 4-5 Dovila, u Srbiji bar desetak. Ima i par novih modela od 700ccm, posle 2006, jednog sam i ja gledao, ali skupoooo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Sale nije ovo konkurs za najlepsi deauville nego cist pokusaj da se prijavi sto vise ljudi sa ovim motorom za sad ide ok ...prosek 1 dnevno!1neznam.gif

Sto se tice novog deauville-a znaci od 2006 pa na dalje i on je lep ,ali nekako ovaj stariji model ima lepsu liniju vise izgleda muski...

dok ovaj noviji ima uredjeniju instrument tablu!

Nego sale kakvi su ti to dodatni fabricki stitnici za noge?

Za stitnike za ruke znam to sam video i po prilicno je ok stvar mislim da ih cak treba i imati,ali ne znam ni gde ima da se nabavi niti koliko kosta!

Ako imas neku informaciju ti javi ali samo da nije negde preko granice jer je za mene to ne moguca misija!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Novi Dovil je mnogo više od drugačijeg izgleda: više kubika, injection, desetak konja više, ABS, kompletna instrument tabla, upotrebljiviji koferi... Nikako mi nije jasno da su kreteni iz Honde na turing motoru izbacili merač temperature koji je njegov gradski prethodnik Revere imao. Razmišljam da nadjem negde davač od Reverea, zamenim davač od Dovila koji daje samo signal za lampicu i ugradim termometar. Nisam do sada imao problema, ali nikad se ne zna...

Štitnici za noge idu ispod plastike (stvarno ne znam kako da ubacim sliku) i štite obuću od kiše i vetra. Ništa od originalne dodatne opreme nisam video ovde, samo na engleskim sajtovima ili e-bay, što i nije čudo jer je ubedljivo najviše Dovila i prodato u Engleskoj gde su kao "kurirski motori" zamenili stare CX500-CX600. Pokušao sam da nadjem i pomenute proširene poklopce bočnih kofera, ali jako je teško pogoditi boju i cena ime je oko 300E i više!!!

Ako niste znali, svi Dovili su proizvedeni u Španiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Bedak brate za proizvodnju znaci ne bih ovo nikad saznao da nisi sad napisao!

sto se tice ubacivanja slika u ovom prozoru gde kucas text dole u desnom uglu pise ukljuci glavni editor pa zatim imas opciju prilozi fajl gde ti kliknes Choose File pa zatim kad izaberes sliku klikni Open pa onda zakaci ovaj fajl i na kraju vec znas POSALJI ODGOVOR!

To ti je otprilike citav proces probaj i okaci fotos motora pozdrav!!!!!!!!!1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Honda ST 1300

Sale kume 1zdravo.gif

 

Ja imam losu naviku da na sve svoje vozne objekte stavljam samo originalne rezervne delove (ponekad je to i preskupo) tako da ne razmisljam o tome odgovara li ili ne0takoje.gif

 

Regler - 150 e stigao za 10 dana (nova verzija reglera ima hladnjak na sebi)

Pumpa 120 e - stigla isto za 10 dana

 

Obzirom da je motor star vec 13 godina normalno je da se zamor materijala desava (sta od stajanja sta od upotrebe) u svakom slucaju obnavljamo i temu o Deauville u krajnjem slucaju i osvezavamo klub korisnika1moto3.gif

 

A malo za sve nas strani korisnici opsirno!!!

 

http://www.elsham.pw...o.uk/deauville/

 

http://homepage.ntlw...ilsBikes93.html

 

http://ntvhonda.prob...lay&thread=1586

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

@pecasss

Veoma cenim tvoj stav u pogledu rezervnih delova :care: , ali ipak mislim da ponekad treba ceniti domaću pamet, naročito ako je višestruko jevtinije. Naravno mislim na Joškin regler koji bez problema radi na desetinama motora. Što se tiče pumpe, poznato je da je to neuspešna konstrukcija koja se pojavljuje na gomili motora, osim Honde i na Kawasakiju pa čak i na KTM. Ideju za zamenu sam i našao na engleskim sajtovima na koje se i ti pozivaš.

Ipak, majvažnije je da nam motori rade i da se :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Sad kad sam uspeo da ubacim sliku, ko će da me zaustavi :zdravo:

Evo još dve slike na kojima se bolje vide ti štitnici nogu, a i kako izgleda moj motor spreman za put.

post-6854-0-74189000-1346160750_thumb.jpg

post-6854-0-96316400-1346160791_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Sale kume 1zdravo.gif

 

Ja imam losu naviku da na sve svoje vozne objekte stavljam samo originalne rezervne delove (ponekad je to i preskupo) tako da ne razmisljam o tome odgovara li ili ne0takoje.gif

 

Regler - 150 e stigao za 10 dana (nova verzija reglera ima hladnjak na sebi)

Pumpa 120 e - stigla isto za 10 dana

 

Obzirom da je motor star vec 13 godina normalno je da se zamor materijala desava (sta od stajanja sta od upotrebe) u svakom slucaju obnavljamo i temu o Deauville u krajnjem slucaju i osvezavamo klub korisnika1moto3.gif

 

A malo za sve nas strani korisnici opsirno!!!

 

http://www.elsham.pw...o.uk/deauville/

 

http://homepage.ntlw...ilsBikes93.html

 

http://ntvhonda.prob...lay&thread=1586

 

 

 

 

joj al je ovo skupooo1staa.gif3gaa.gif

Promenio član Marco LA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

mislio sam da neko klikne na zeleni plusic u bilo kom tekstu koji sam do sada pisao vidi se u donjem desnom uglu klikom na zeleni plusic raste tzv.reputacija!!!

dakle vidim da svi imate neku reputaciju,a ja reputacija sa ovakvim motorom nista!0plac.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Evo natera me da izvadim knjižicu iz motora (Owners manual). Evo šta piše:

Ulje za kardan: hipoidno ulje za menjače SAE 80, staje oko 150ml, menja se na 3 godine ili 36000km (moraću i ja da ga promenim)

Antifriz: koristiti antifriz za aluminijumske motore (koliko znam to su oni crveni sa oznakom G12), staje 2,1 l, menja se na 2 godine ili 36000km

Kočiono ulje: DOT 4 isključivo, menja se na 2 godine ili 18000km.

Kad smo već kod servisnih intervala, piše i nešto sa čim se naši majstori nikako ne slažu: ulje u motoru zajedno sa filterom menjati na 12000km. Ja sam sebi odredio jednom godišnje ili 10000km.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Jednom godisnje zamena ulja u motoru je ok pogotovo ako se ne prelazi vise od 10000km.

Ja sam sad nalijo MOTOREX top speed (4t 10W40 mislim da je oznaka) i zamenio filter ulja,pa treba da zamenim i kociono i u kardanu,a ne bi bilo lose i antifriz jer ne znam sta je ovaj pre mene menjao od toga?

-Sale imam jedno veoma glupo pitanje za tebe vidim da se ti razumes u problematiku,a meni je ovo prvi motor pa nisam upucen u mehaniku motocikala pa mi treba jedno objasnjenje?

Naime ispod sedista motora se nalazi jedan (nazovimo) tockic koji se okrece ne znam sta tacno pise na njemu,ali predpostavljam da je za regulaciju necega.mislim da ima veze sa vazduhom,a kako nemam USER MANUAL (nisam dobijo uz motor kaze covek zagubljeno negde) od motora ne mogu bas da rastumacim pa da se ne bih drndao po interneu trazeci i gubeci vreme daj pomozi ako boga znas!

Znaci cemu sluzi taj tocak????????

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Taj "točkić" ispod sedišta, sa desne strane ako gledaš u smeru vožnje, je regulacija tvrdoće zadnjeg ogibljenja. Ispod njega je cilindar na kome ima više linija, tačno 6 i uputstvo kaže da treba podešavati ovako:

1osoba, do 75kg - podeoci 1-3

1 osoba plus prtljag, do 100kh - podeok 4

2 osobe, do 150 kg - podeoci 4-5

2osobe plus prtljag . podeok 6

Ovi podeoci se ne vide baš najbolje, ja ih najbolje vidim kad čučnem kod zadnjeg točka i uperim baterijsku lampu prema tom cilindru.

Ja inače putujem uglavnom u paru i sa prtljagom sigurno imamo preko 200kg, ali opet držim na podeoku 5. Kao što rekoh u prvom postu, time gubim malo na upravljivosti, ali dobijam na udobnosti. I nikad mi ogibljenje nije došlo do kraja hoda.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Honda ST 1300

Ja na 5-ici all the time al je skoro uvek draga sa menom (joste jedan 2 tocni zavisnik):moto3::moto3:

 

Isprobaj sve kombinacije pa koja ti se najvise svidi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

E Sale ti si legenda znaci kad dodjem kući odma ima da štelam i ja na udobnost posto ja imam oko105kg.i žena negde oko 70 i..... to je to!

dobijas plus!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja