Jump to content

Moto Zajednica

Filter za benzin, Yamaha TDM 850

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Mozda ce nekom smesno da zvuci, ali zaista imam problem sa pronalazenjem filtera za benzin na Yasmini. Ako bi neko bio ljubazan da mi naznaci na ovim slikama gde se nalazi. Hvala!

 

post-3701-0-73311200-1344966462_thumb.jpg

post-3701-0-77173300-1344966480_thumb.jpg

post-3701-0-88641000-1344966501_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ne kod mene je TDM 850 3VD i ima slobodan pad,a kod tebe ako je taj na avataru ( slicici ) je TDM 850 4TX on ima elektricnu pumpu za gorivo. ;) Skines Service manuals za svoj TDM sa Neta i vidis gdje je filter. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Karburatori su se nakupili prljavstine nepunih desetak dana nakon ciscenja, pa sam mislio od zamene filtera da krenem 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Najtuznije u celoj ovoj prici je sto mi je majstor kod koga sam ove godine sredjivao motor, onako samouvereno rekao da je pregledao filter i da je odlican, a postaje ocigledno da ja zapravo filter i nemam 1neznam.gif1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Najtuznije u celoj ovoj prici je sto mi je majstor kod koga sam ove godine sredjivao motor, onako samouvereno rekao da je pregledao filter i da je odlican, a postaje ocigledno da ja zapravo filter i nemam 1neznam.gif1hmm.gif

 

Mozda je majstor mislio na filter vazduha,pa napravio lapsus rekavsi goriva... :neznam: Obadvoje ima veze sa karburatorima. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Najtuznije u celoj ovoj prici je sto mi je majstor kod koga sam ove godine sredjivao motor, onako samouvereno rekao da je pregledao filter i da je odlican, a postaje ocigledno da ja zapravo filter i nemam 1neznam.gif1hmm.gif

 

Trebao bi da ga imaš na samoj pumpi, ako ga neki "majstor" nije uklonio. Kao neko sito valjkasto.

 

No nema veze, nego sad od drugova nadji neki zaprljani filter od kakvog kineskog skutera i idi kod tog majstora i pitaj ga " pa majstore ti reče da je filter u redu, a ovi u YAMAHI izvadili ovo i pitaju ko ti je ovo ugradio BRE!" :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Hahaha sto bi se reklo je*e lud zbunjenog :D

 

U svakom slucaju odustao sam od ciscenja filtera, jer sam sredio motor i trenutno radi kako treba. U medjuvremenu sam utvrdio da je ipak taj filter kako si i pretpostavio neko skinuo jer je jednostavno samo "smetao"...cuj filter goriva, ko jos to koristi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Sto bi Squba rekao :"To je precenjeno"... to su trgovci izmislili da uzmu sirotinji pare :lol: Dobro je da si sredio, vidimo se na drumu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja