Jump to content

Moto Zajednica

Dainese

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Dainese vise nije "made in Italy"

 

Italijanski proizvodjac odece Dainese, (koji je takodje vlasnik Mavet i AGV) zatvara svoju fabriku u Italiji u mestu Movena i proizvodnju seli u Tunis. Potez je iznudjen zbog smanjene prodaje. Nije jasno da li ce Dainese otvoriti novu fabriku u Tunisu ili ce proizvodnju preseliti u neku od dve vec postojece u severnoj Africi.

 

Dainese ce u Moveni zadrzati mali broj radnika, koji ce nastaviti da proizvode, vrhunske proizvode od koze, koje uglavnom koriste vozaci poput, Valentina Rosija, Horhe Lorenca ili Maksa Bijadjija. Veliki broj ostalih radnika ce prekvalifikovatiza rad na razvoju dizajna i inovacija, jer rukovodstvo kompanije svakako ne zeli da napusti istorijske prostore kompanije u Molveni. Plan je da se tu prave probne serije novih proizvoda. Cilj je da se Dainese potvrdi kao lider u istrazivanjima na polju zastitne odece u dinamickim sportovima i da garantuje nivo konkurentnosti kompanije, koja je i dalje profitabilna,

uprkos veoma zahtevnim investicijama u nove tehnologije.

 

Izvor: Dainese

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Sve je to razumljivo...

Ja sam ostao bez teksta kad mi je u Trionu zapala za oko jedna Harley Davidson kozna jakna,

iako ne vozim Harley-a posvidjala mi se jer nije imala onu narandzastu boju slova vec vrlo diskretna

crna slova.

Prvo sto sam video kad sam pogledao postavu ogromna etiketa po sred ledja Made in China!

Ne bi ni to bilo strasno da nije cena 54.000 din?! Jel sad neko treba da mi kaze da bi ista kostala

1500 eura kad bi se proizvodila u USA? Nesto mi tu ne stima... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma kod svih tih "velikih brendova" veliki deo cene upravo nosi ime, tj marka koja se kupuje. Sad, zavisi koliko je kome bitno da mu oprema bude brendirana najvećim imenima. Što se mene tiče, to je šišanje ovaca ali ok, ovce za to i služe. Osim nekih stvari (kaciga, na primer) prvenstveno gledam kakav je taj komad opreme, pa tek posle ko ga pravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Pa dobro i ti veliki brendovi su stekli ime na osnovu kvaliteta i istrajnosti itd...naravno, placas i ime ali mislim da se, sto se kvaliteta tice, neces pokajati ako pazaris "marku"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nosim vec duuuugo jaknu (pod)marke Dainese. U pitanju je robna marka Yes,a proizvedena je ako se ne varam u Litvaniji.

Otpalo joj je jedno dugme (jedno od najniza dva,ono malo gumirano)...iz kesice koju sam dobio uz jaknu uzeo sam i postavio novo dugme (doduse nije gumirano) i cepaj dalje. Isti kroj,unutra isti stitnici sa etiketom Dainese, sve prakticno isto...a cena niza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Dainese vec nekoliko godina proizvodi svoje cuvene kozne kombinezone u Rumuniji.

Ako je prodajna cena njihovog zaista kvalitetnog kombinezona napravljenog u Italiji oko 1500 pa i 2000 evra, treba shvatiti kao upozoravajucu realnost da je sve manje kupaca njihove robe cak i u zapadnim drzavama.

Ako je sadasnja prodajna cena Dainese koznih kombinezona napravljenih u Rumuniji 600 do 900 evra, to je razlog sto i dalje drze korak sa zapadnom konkurencijom, i postoje na trzistu. Dokle ce tako biti, moze se pretpostaviti, ali ako brzo ne odreaguju, jos brze ce uslediti nezeljeno.

Konkurencija iz Kine je neumoljiva. Ako se nudi prilicno solidan kozni komplet kineske proizvodnje za 250 evra (a na rasprodaji za 180 pa cak i 160 evra!!!) :staa2: , dobar deo motociklista ce tu priliku za jeftinu kupovinu prosto iskoristiti, bez obzira sto kombinezon nije cuveni Dainese.

Odlazak proizvodnog pogona u Tunis cini se da je samo medjustanica do neminovnog. Ako je cuveni Reno posle gasenja pogona po Francuskoj presao u Rumuniju, a odatle ovih dana otvorio pogon u Maroku (gle sad???), mnogi ce ocekivati da Reno skokne i do Kine... Pa vec su tamo...!!! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Generalno se slazem sa tobom, ali ja na primer nikada ne bih kupio kineski "kozni" kombinezon, koliko god on jeftin bio. Mislim da je stvar ista kao i sa ostalom robom koja se pravi u Kini. Da se razumemo, ne bolujem od toga da moram da nosim firmiranu robu, u pitanju je samo kvalitet.

 

A, sto se tice cena evropskih proizvoda, pa i Dainezea, mislim da su istrazivanja i razvoj novih modela i materijala vrlo skupi i da to onda (naravno) utice na cenu. Kinezi to onda uzmu i iskopiraju, do detalja, samo propuste da iskopiraju i materijal do detalja, pa onda imas krpu,... koja "liči".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Nazalost, mnogi ce pre kupiti jeftino, zato mnoge stare poznate fabrike koje rade kvalitetne stvari svesno spustaju kvalitet, kako bi mogli da prodaju za nizu cenu (da i njih manje kosta) jer dzabe sto oni rade kvalitetne stvari kada im prodaja opadne za 50%... :(

 

Zato je uvek ono "e... stvar pre 30 godina traje i dan danas, a ove nove odu cim im istekne garancija"... mada cemo za 20-30 godina rado da se secamo i ovih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Normalna stvar, svi sele fabrike tamo gde je jeftinija radna snaga. Pa svi Nemacki auto proizvodjaci su odavno pobegli iz maticnih zemalja prvo u istocnu evropu, pa kada je skocio standard onda su poceli da se kompletno sele iz evrope. A da ne pominjem proizvodjace sportske opreme, Nike, Puma...

To ni najmanje ne mora da utice na kvalitet. Ruke su ruke gde god bile! Dokle god se postuje procedura i kontrola kvaliteta.

A sto neko rece jeste da se placa brend i na to otpada sigurnih 20% cene.

Ali se ne bih slozio da je sisanje ovaca. Ja sam kupio komplet opremu Dainese. Nakupovao sam je gomilu, za raznorazne uslove i prilike da se opremi min 2 ljudi. Nije mi zao ni jednog dinara. Kada uporedim bilo koju moju stvar sa bilo kojom dugom od bilo kog drugara koji vozi motor i svi imaju dosta opreme onda sve postaje jasno kao dan. Razlika je kao kada kupis neke Nike i neke Simod patike(stariji se secaju) Ili kao kada iz golafa II sednes u BMW.

A da ne pricam o tome da drugi proizvodjaci i nemaju vecinu stvari koje Dainese ima to nista. Pa niko od njih nema u jaknama otvore na ledjima za plasticne protektore preko celih ledja. Kakvih sve stvari imaju nije realno. Jedino sta bih nosio pored Dainese opreme je Alpinestar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Ok, znači svaki komad Dainese-a na kojem pise "Made in China" automatski nije original? Iako je kupljen u Evropi, sa svim etiketama, oznakama itd.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Naravno da je original i ako pise "Made in China" Pa BMW pravi kola u Kini i siguran sam da je original isto koliko i onaj i svabije. Pa iPhone se pravi u Kini i verujem da je takodje original. Pa ima li neko u opste komp ili telefon da se pravi negde van Kine ili Tajvana. Naravno da uredjaj nije minimum 15god star i vise :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Imao sam srecu da nadjem povoljno polovnu jaknu Dainese SF Pelle u Italiji. Nakon sto je stigla pogledam etiketu i vidim da pise Made in Bosna e Herzegovina i razocaram se. Konsultujem Google i vidim da je fabrika u Visokom TKT, jedna od vodecih fabrika koze u bivsoj SFRJ dobila licencu. Malo je reci da sam zadovoljan jaknom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Normalna stvar, svi sele fabrike tamo gde je jeftinija radna snaga. Pa svi Nemacki auto proizvodjaci su odavno pobegli iz maticnih zemalja prvo u istocnu evropu, pa kada je skocio standard onda su poceli da se kompletno sele iz evrope. A da ne pominjem proizvodjace sportske opreme, Nike, Puma...

To ni najmanje ne mora da utice na kvalitet. Ruke su ruke gde god bile! Dokle god se postuje procedura i kontrola kvaliteta.

A sto neko rece jeste da se placa brend i na to otpada sigurnih 20% cene.

Ali se ne bih slozio da je sisanje ovaca. Ja sam kupio komplet opremu Dainese. Nakupovao sam je gomilu, za raznorazne uslove i prilike da se opremi min 2 ljudi. Nije mi zao ni jednog dinara. Kada uporedim bilo koju moju stvar sa bilo kojom dugom od bilo kog drugara koji vozi motor i svi imaju dosta opreme onda sve postaje jasno kao dan. Razlika je kao kada kupis neke Nike i neke Simod patike(stariji se secaju) Ili kao kada iz golafa II sednes u BMW.

A da ne pricam o tome da drugi proizvodjaci i nemaju vecinu stvari koje Dainese ima to nista. Pa niko od njih nema u jaknama otvore na ledjima za plasticne protektore preko celih ledja. Kakvih sve stvari imaju nije realno. Jedino sta bih nosio pored Dainese opreme je Alpinestar.

 

Placanje naziva neke robne marke xx% vise od noname proizvodjaca znaci placanje sigurnosti da je proizvod proverenog kvaliteta (ali i imidza), da imas mogucnost reklamacije itd. Nisu sve fabrike u Kini lose (iPhone i sl. se prave isto u Kini recimo)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ko nije imao u rukama dainese koznu jaknu,

moze da svira do sutra da je to bacanje para na skupu odecu.

ili revit, rukka ili jos bolje stadler textil.

tako da...

a to gde ce da je prave me bas i ne zanima, sve dok bic drzi

neko ko pazi da je svaki sav na svom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Kinezi prave sve od najgoreg moguceg kvaliteta pa sve do vrhunskog kvaliteta, fora je samo sta je narucio poslodavac. U kini svi rade jer je radna snaga dzabe a kvalitet biraju kako im odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

mislim da veliku ulogu preseljaja velikih brendova u zemlje kao sto je tunis igra i porez, u italiji su sad totalno nenormalni porezi na sve zivo mogu tako da je verovatno neko ko je za to zaduzen video svoju racuicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

mislim da veliku ulogu preseljaja velikih brendova u zemlje kao sto je tunis igra i porez, u italiji su sad totalno nenormalni porezi na sve zivo mogu tako da je verovatno neko ko je za to zaduzen video svoju racuicu.

Istina...

i to se desava ne od juce..vec decenijama, nego je bilo rezervi sa strane, al' se otopile zbog globalnog zagrevanja :)... Zato su i tu gde su. Jos malo da izdrzim i palim i ja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Dainese vise nije "made in Italy"

 

Italijanski proizvodjac odece Dainese, (koji je takodje vlasnik Mavet i AGV) zatvara svoju fabriku u Italiji u mestu Movena i proizvodnju seli u Tunis. Potez je iznudjen zbog smanjene prodaje. Nije jasno da li ce Dainese otvoriti novu fabriku u Tunisu ili ce proizvodnju preseliti u neku od dve vec postojece u severnoj Africi.

 

Dainese ce u Moveni zadrzati mali broj radnika, koji ce nastaviti da proizvode, vrhunske proizvode od koze, koje uglavnom koriste vozaci poput, Valentina Rosija, Horhe Lorenca ili Maksa Bijadjija. Veliki broj ostalih radnika ce prekvalifikovatiza rad na razvoju dizajna i inovacija, jer rukovodstvo kompanije svakako ne zeli da napusti istorijske prostore kompanije u Molveni. Plan je da se tu prave probne serije novih proizvoda. Cilj je da se Dainese potvrdi kao lider u istrazivanjima na polju zastitne odece u dinamickim sportovima i da garantuje nivo konkurentnosti kompanije, koja je i dalje profitabilna,

uprkos veoma zahtevnim investicijama u nove tehnologije.

 

Izvor: Dainese

 

Ni Alpinestars nije to,kupio čizme kožne preko ebay iz nemačke pa piše Made in Bosnia.

Sve brend stvari danas šiju u Chini i Pakistanu.....1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja