Jump to content

Moto Zajednica

R850R: Gumica kocionog cilindra prednje kocnice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ranije pomalo, sad posle jedne duze voznje, curi previse,izpod rezervoara ulja, toliko da prsti svuda po motoru i mom stomaku, kociono ulje. Pretpostavljam da su gumice na klipu.

Radi se o BMW R850R, god 1997. Treba mi savet- pomoc, kako to da resim, gde kupiti gumice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

moja stara muka. hvala Bogu - proshla.

 

Kada sam sa jurio iste te gumice bio je samo jedan jedini servis u beogradu specijalizovan za kochnice, negde na smederevskom putu. Medjutim, naravno da tamo nije bilo tih gumica, tj ima ih gomila za automobile ali za nas mrka kapa.

 

Reshenje je usledilo naruchivanjem sa sajta www.wemoto.com, shalju za srbistan...

 

Drugar sa TDM-om je pre 2-3 nedelje imao isti problem i mislim da je i on na kraju naruchio sa pomenutog sajta.

 

A probaj i da zovnesh ove nashe servisere, mozhda neko ima bolju kombinaciju...

 

Sa srecom! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Daj neko pojašnjenje, sliku...Ima servis hidrauličnih cilindara i gumica u Boleču, moguće je lako da mogu da naprave zaptivač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

jesi probao u delti? :stabre:

www.bmw.rs

Probao danas i pronasao, 50eura kod njih klip sa gumicama. Verovatno cu se odluciti za to. 1neznam.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Juce montirano, testirace se ovih dana pa javljam utiske.Ta vrsta gume je inace namenjena iskljucivo za kocionu tecnost, gumice se prave na cnc strugu ,a vade se iz plasticnih cevi napunjenih gumom koje postoje u raznim precnicima . Haj-tek stvar tako da ja licno ne sumnjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Kupis lepo cilindar sa gumicama, ugrejes fenom rucicu, pre toga oblozis folijom sve oko velikog srafa koji drzi rucicu, da ne spalis onu gumicu sto ide preko klipa spolja. Pet minuta posla, ako imas fen. Nikakvi budzevi ne dolaze u obzir, 50 evra je malo za glavu na ramenima. Evo i upustvo sa slikama.

 

http://www.largiader.com/tech/r11mc/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Kupis lepo cilindar sa gumicama, ugrejes fenom rucicu, pre toga oblozis folijom sve oko velikog srafa koji drzi rucicu, da ne spalis onu gumicu sto ide preko klipa spolja. Pet minuta posla, ako imas fen. Nikakvi budzevi ne dolaze u obzir, 50 evra je malo za glavu na ramenima. Evo i upustvo sa slikama.

 

http://www.largiader.com/tech/r11mc/

Pa ovo na linku je klasicna budzevina. Lik je bez potrebe razvlio sve.

1. Crevo ne se skida

2. Cemu skidanje sajle :neznam:

3. Grejanje fenom :neznam: mi isto nije jasno

U ovu firmu sam odneo klip sa gumicama ,bez klipa i ne bi mogla mera da se uzme i covek napravi original iste za 3 min sve je namontirano nazad(na motor) i ne znam gde tu ima budzevine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Kupis lepo cilindar sa gumicama, ugrejes fenom rucicu, pre toga oblozis folijom sve oko velikog srafa koji drzi rucicu, da ne spalis onu gumicu sto ide preko klipa spolja. Pet minuta posla, ako imas fen. Nikakvi budzevi ne dolaze u obzir, 50 evra je malo za glavu na ramenima. Evo i upustvo sa slikama.

 

http://www.largiader.com/tech/r11mc/

Pa ovo na linku je klasicna budzevina. Lik je bez potrebe razvlio sve.

1. Crevo ne se skida

2. Cemu skidanje sajle :neznam:

3. Grejanje fenom :neznam: mi isto nije jasno

U ovu firmu sam odneo klip sa gumicama ,bez klipa i ne bi mogla mera da se uzme i covek napravi original iste za 3 min sve je namontirano nazad(na motor) i ne znam gde tu ima budzevine.

 

Jesi ti to menjao na BMW? Crevo i sajla se skidaju da bi lakse prisao svemu tome, ja preporucujem skidanje sa kormana, jer cilindar hoce da izleti sa sve uljem napolje, pa kad ti lepo ulje usere motor, plakaces. Grejanje fenom je zato sto BMW po standardu sve maze locktitom i sada ti meni reci kako ces odviti sraf sa plosnatim srafcigerom koji je namazan locktitom?

 

Sto se tice budzenja, svako radi sta mu volja i koliko moze da plati. Ja ne volim membrane karburatora, gumice i ostale sitnarije da pravim u domacoj radinosti. Nije to rolbar, pa gomila gvozdja, pa svejedno ko pravi, bitno da radi posao...

 

 

A da i cantru sa uljem moras isprazniti, jer ce ti uprotivnom sve izaci na rupu kada izvadis cilindar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Kupis lepo cilindar sa gumicama, ugrejes fenom rucicu, pre toga oblozis folijom sve oko velikog srafa koji drzi rucicu, da ne spalis onu gumicu sto ide preko klipa spolja. Pet minuta posla, ako imas fen. Nikakvi budzevi ne dolaze u obzir, 50 evra je malo za glavu na ramenima. Evo i upustvo sa slikama.

 

http://www.largiader.com/tech/r11mc/

Pa ovo na linku je klasicna budzevina. Lik je bez potrebe razvlio sve.

1. Crevo ne se skida

2. Cemu skidanje sajle :neznam:

3. Grejanje fenom :neznam: mi isto nije jasno

U ovu firmu sam odneo klip sa gumicama ,bez klipa i ne bi mogla mera da se uzme i covek napravi original iste za 3 min sve je namontirano nazad(na motor) i ne znam gde tu ima budzevine.

 

Jesi ti to menjao na BMW? Crevo i sajla se skidaju da bi lakse prisao svemu tome, ja preporucujem skidanje sa kormana, jer cilindar hoce da izleti sa sve uljem napolje, pa kad ti lepo ulje usere motor, plakaces. Grejanje fenom je zato sto BMW po standardu sve maze locktitom i sada ti meni reci kako ces odviti sraf sa plosnatim srafcigerom koji je namazan locktitom?

 

Sto se tice budzenja, svako radi sta mu volja i koliko moze da plati. Ja ne volim membrane karburatora, gumice i ostale sitnarije da pravim u domacoj radinosti. Nije to rolbar, pa gomila gvozdja, pa svejedno ko pravi, bitno da radi posao...

 

 

A da i cantru sa uljem moras isprazniti, jer ce ti uprotivnom sve izaci na rupu kada izvadis cilindar...

Da menjao sam na BMw-u ali moram da se ogradim na BMW R1100R . Ne znam kako izgleda na drugim modelima ali na ovom je sve bilo jednostavno bez fena, i ostalih skidanja. Ulje sam izvadio spricom iz posude. Kada se skine ona plastika koju drzi jedan sraf imbusi od rucice, klipa i razrezani sraf na rucici su lako dostupni . Video sam plavi loktajt na srafovima ali svi su popustili bez grejanja. Iz mog iskustva crveni je zajeban, a plavi ne. Stavis krpu ispod klipa uzmes specijalna kljesta za vadjenje klipa i polako izvuces klip. Ono malo ulja sto izadje pokupi krpa tako da meni nije ni kap iscurela van krpe.

Motor treba da je na copavoj ,korman okrenut u levo vreme demontaze 7-10 min, vreme montaze 3-5 min. Ponavljam ovo je prostiji nacin,a ko voli moze i sve da rasturi. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kupis lepo cilindar sa gumicama, ugrejes fenom rucicu, pre toga oblozis folijom sve oko velikog srafa koji drzi rucicu, da ne spalis onu gumicu sto ide preko klipa spolja. Pet minuta posla, ako imas fen. Nikakvi budzevi ne dolaze u obzir, 50 evra je malo za glavu na ramenima. Evo i upustvo sa slikama.

 

http://www.largiader.com/tech/r11mc/

Pa ovo na linku je klasicna budzevina. Lik je bez potrebe razvlio sve.

1. Crevo ne se skida

2. Cemu skidanje sajle :neznam:

3. Grejanje fenom :neznam: mi isto nije jasno

U ovu firmu sam odneo klip sa gumicama ,bez klipa i ne bi mogla mera da se uzme i covek napravi original iste za 3 min sve je namontirano nazad(na motor) i ne znam gde tu ima budzevine.

 

Jesi ti to menjao na BMW? Crevo i sajla se skidaju da bi lakse prisao svemu tome, ja preporucujem skidanje sa kormana, jer cilindar hoce da izleti sa sve uljem napolje, pa kad ti lepo ulje usere motor, plakaces. Grejanje fenom je zato sto BMW po standardu sve maze locktitom i sada ti meni reci kako ces odviti sraf sa plosnatim srafcigerom koji je namazan locktitom?

 

Sto se tice budzenja, svako radi sta mu volja i koliko moze da plati. Ja ne volim membrane karburatora, gumice i ostale sitnarije da pravim u domacoj radinosti. Nije to rolbar, pa gomila gvozdja, pa svejedno ko pravi, bitno da radi posao...

 

 

A da i cantru sa uljem moras isprazniti, jer ce ti uprotivnom sve izaci na rupu kada izvadis cilindar...

 

Čova sa linka, Anton, je vrhunski poznavalac mehanike, tjuner menjača i jedan od dvoje koji ne samo što popravljaju BMW getribe već ih poboljšava do savršenstva "budženjem".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

ja sam na mom skuteru zamenio gumice u rucicama pre nepunih mesec dana, narucio iz sigurnost-zrenjanin firme 300din po kompletu.... po manualu nasao dimenzije i poslali mi orginal iste kao sto mi trebaju, za 5 min se zameni...

 

http://www.sigurnost.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=29

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

" Pali, radi, ide= ne diraj", srpska deviza a šta sad; prednji glavni cilindar dole, skinuta boja naokolo što je znak da je ulje nagrizalo, masnjikavo a nakon  lakog servisa, samo zamena ulja i detaljnog čišćenja, uočeno blago vlaženje i mali pad nivoa,

 

104_zpstpxvysum.jpg

 

106_zpsy3ramahd.jpg

 

Krisatlizacija,

 

105_zpst8tkj1bq.jpg

 

risevi na zaptivnoj gumici,

 

110_zpseferjmop.jpg

 

Ovakvo stanje se ne može reparirati na motoru a pitanje je da li ću uopšte uspeti da ga vratim u život,

 

113_zps19b0ooqj.jpg

 

Kad sam sinoć vido:

 

 

.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

sigurnost (Zrenjanin) nema za BMW, ja sam bio kod njih prosle godine sa orginalnim gumicama, i receno mi je da mogu da naprave (jedna je sira a druga uza) ali se ne isplati bez serije od minimum 20 kompleta. Cuo sam da u Trsteniku prave, ali je cena skoro ista kao u Radulovicu oko 45 evra. za cilindar i gumice, i samo tako se prodaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ceo cilindar nagrižen kočionim uljem,

 

114_zpsngqdoecj.jpg

 

završni tretman nakon nekoliko hemijskih postupaka koji se primenjuju u avio tehnici,

 

118_zpsgdjvucou.jpg

 

121_zpsdpwkdhae.jpg

 

 



sigurnost (Zrenjanin) nema za BMW, ja sam bio kod njih prosle godine sa orginalnim gumicama, i receno mi je da mogu da naprave (jedna je sira a druga uza) ali se ne isplati bez serije od minimum 20 kompleta. Cuo sam da u Trsteniku prave, ali je cena skoro ista kao u Radulovicu oko 45 evra. za cilindar i gumice, i samo tako se prodaje.

 

spreman set za sklapanje,

 

IMG_20150425_160411_zpsb2wcifmu.jpg

 

i konačno gotov za ugradnju u sistem.

 

126_zpsm5jj8xyj.jpg

 

Operacija uspela uz nekoliko caka i kočenje je perfektno nakon neke kilometraže ali uprkos više uspešnih reparacija možda i goreg stanja nikad se ne može predvideti rezultat niti trajnost. Principijelno se ovakvi poduhvati ne rade i ja lično ih izbegavam osim izuzetno za dobre i razumne prijatelje i jednostavno ovakv cilindar treba čekićem razbiti i naterati vlasnika da kupi novi jer je glava u pitanju pa nek se žali Bogu ocu. Razlog ovome je totalna ne briga, ne zamenjivanje kočionog ulja koje valja bar dvogodišnje menjati, poželjno svake godine jer je posao krajnje jednostavam, kratak i jeftin i takvim odnosom kočioni sistem može trajati neograničeno uz adekvatnu higijenu prilikom svake zamene kočionih pločica. Procurivanje i pohabanost samih gumica obično potiče od prljavštine, kristalizacije i korozije uzrokovanu hidroskopnom svojstvu hidro ulja. Kod BMW-a su kočioni cilindri od legure čistog ili eloksiranog aluminijuma i  obe varijante su podložne pting koroziji kojoj nema leka trajno.

 

Uz ovakvo stanje master cilindra ne može se očikvati ništa bolje ni sa klještima kojima bi isto bio potreban generalni servis bez obzira što nema vlaženja. Konkretna klješta nisu radila ispravno iako je motor kočio dobro.

 

Rad klipova se lako utvrdi, gurnu se klipovi u unutrašnju mrtvu tačku,

 

034_zpskxifjvne.jpg

 

potom stiska lagano komanda i ukoliko ne izlaze istovremeno sva 4 klipa, to je siguran znak nepravilnosti odnosno neispravnosti, izlazak gornjeg unutrašnjeg dok su ostali "mrtvi".

 

035_zpsvdcq4jlq.jpg

 

Obično donji spoljni naj više glavi, konkretno nije hteo da se pokrene sve dok ostala 3 nisu bila međusobno blokirana kajlom. Nakon "lakog" tretmana klipovi rade zadovoljavajuće, dovoljno je prstima držati klipove da bi taj naj problematičniji izašao.

 

Na ovom motoru su korišćene Ferodo pločice i toplo preporučujem da se zaobilaze jer satiru disk, imaju prekrupnu strukturu, lično nikad u životu nisam ni na šta metuo Ferode osim lamele. Brazde po pločicama i prilkom eventualnog skidanja obavezno se moraju vratiti svaka na svoje mesto gde su bile.

 

032_zpscaidcu2k.jpg

 

.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Žao mi je što većina ne može da vidi slike postavljene na PB-u ali tek samo par da ponovim i ujedno da odgovorim na jednom mestu a ne na svaku novo popstavljenu temu jer se ne koristi pretraga i ne okreću predhodne stranice foruma.

 

Nije problem u gumicama hidraulike uvek, već u fizičkom stanju cilindra, manje klipova, i bez reparacije nove gumice ne pomažu pri ovakvom stanju:

 

001.jpg.007abba409dd24f645f4023aa01acbe5.jpg

 

On 30.4.2015. at 21:30, đunta je napisao:

spreman set za sklapanje,

 

002.jpg.3cf5f3ebe5fd8a4264212f6ad68d1c89.jpg

 

Šifra proizvođača gumica je S90063, već punu treću godinu motor koči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/123249-set-za-reparaciju-kocionog-cilindra/&do=findComment&comment=2098948

 

Pre 3 sati, rodjo je napisao:

Pretpostavljam da Đunta ima mnogo više iskustva od mene a pošto se radi o kočnicama i bezbjednosti obaviću sve radnje na cilindru kao što je on opisao.Gumice i klip naručeni u BMW-u Radulović Beograd,cijena sa klipom oko 70 eura.Inače,cijena je ista i u Njemačkoj i u Bosni u ovlaštenim servisima i rok isporuke je max.30 dana.Zahvalio bi se Miodragu,serviseru u BMW Radulović na strpljenju i pomoći.

 

Nisam napisao  baš ništa što se odnosi na samu hidrauliku, njenu reparaciju ili poboljšanje koje činim čak i na novom ili dobrom delu. Kad krucijalni sistem, kao što je kočioni cilindar, otkaže, osnovno je učiniti zamenu novim delom bez obzira što postoje kvazi setovi za rerparaciju i neka uspešnost popravke. Gumeni delovi se ne troše sami od sebe tako lako, već uzrok propuštanju bude strani uzročnik koji mehanički napravi kvar. Kod glavnog kočionog, pored gumice naravno, bitan je cilindar dok je klip sekundaran, kod kočionih klješta je obrnuto, klip je bitan. Ovo su dva različita klipa na kojima se jasno vide podužni risevi na gumicama, dok na klipovima nema traga, tj. ima ali se ne vide i nisu od značaja da bi se oni menjali:

 

003.jpg.9af70ea534eabcbe24817e1a55ef331d.jpg004.jpg.235ab5b42596a33b1a9425ffcdf65f2d.jpg

 

Ovo je opet neki drugi cilindar, jasno se vidi erozija i oštećenja i to nije za upotrebu iako ovaj mislim da će sad da napuni dve godina nakon reparacije:

 

005.jpg.5702a99bebab63798271a77b0497a872.jpg

 

Drugim rečima, niko ne može bilo šta da tvrdi niti da garantuje išta unapred bez da se sklop rasturi. Brembo i gumice proizvođa te klase su perfektne, "Sigurnost" nisu tog ranga ali jesu dovoljno dobre, na nov cilindar ih nikad ne bih stavio ali pri reparaciji možda čak i imaju prednost. Za konkretan cilindar, set  košta nekih 3€ plus dostava, pa ako se ispostavi da remont nije moguć, nije velika šteta. U Beogradu BMW delovi stižu u praksi za 5-7 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja