Jump to content

Moto Zajednica

R za pocetnika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Najbolja škola je kad na vreme popiješ asfalt i svatiš da to tako lako neće moći.:neznam:

I da, Kad-tad ćete svi popiti asfalt bez obzira na mašinu.Pitanje je samo dali na vreme ili nažalost pre vremena... :(

 

Važno!!!!!

Ko se osaća uvređen neka pročita prvi red ponovo.

Ja sam asfalt poljubio na vreme.Bio sam na 2 cm od smrti.Ali izgleda badava.Kome solim pamet :zbunjen:

 

R je za ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Najbolje je kad nemaš pare (kao ja :D ) pa kupiš nešto za male pare pa to ne valja pa ga šrafiš, šteluješ i srećan si svakim kilometrom koji napraviš, uz to naučiš mehaniku, osnove vožnje... Prvi motor mi je bio Jawa, sećam se da sam bio srećan kao malo dete kad sam prvi put otišao na Avalu (inače 12km udaljenu od mene) sa njom. Prvi put sam pao posle 11 dana vožnje misleći da sam već naučio da vozim. Doduše, pad je bio pri maloj brzini, zezao sam se sa zadnjom kočnicom al' to je nebitno za ovu priču. Bilo je tu rizičnih situacija, može se reći i da sam imao neku ludu sreću, dvotaktni motor te vuče da ga vrtiš, lako te ponese. U principu, kad si mlad i neiživljen, sve te ponese, uzmi što slabiji motor :D

 

Godinu dana kasnije sam uzeo Yamahu XT600 kojoj sam prišao sa strahopoštovanjem, vozim je skoro pet meseci i može se reći da sam je prilično savladao iako ona može daleko više od mene. Volim da je vozim brzo ponekad ali imam (uglavnom) granicu, trudim se da ne prepuštam stvari slučaju pa opet skoro svakodnevno imam rizične situacije. Uglavnom sam se izvlačio do sad stečenim iskustvom. Fora je u tome što je ta Jawa mogla da ide 135km/h i trebalo joj je vremena da navuče tu brzinu, povremeno sam je peglao koliko je mogla da ide, da je mogla još, vozio bih je brže. Ista situacija sa XT-om, umem ponekad da preteram. A sad zamišljam sebe na R motoru, 100% sam siguran da bih ga posle određenog vremena dovodio do krajnjih granica koje bi verovatno prevazilazile moje, zaleteo bih ga 200 tamo gde ne treba i ne bih stigao da ukočim npr... Tako da, svakako je bolje uzeti slabiji motor.

 

50 kubika je definitivno premalo, čak i 125, rekao bih da je prava mera od 250-400, 30 konja je sasvim dovoljno. Ne osećam se prijatno kad me pretiču šleperi i autobusi...

 

I naravno, ako uzimaš motor zbog ženskadije, batali tu priču, ako ne možeš drugačije da smuvaš devojku, sedi kući i samozadovoljavaj se, bolje nego d'izgineš...

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Najbolje je kad nemaš pare (kao ja :D ) pa kupiš nešto za male pare pa to ne valja pa ga šrafiš, šteluješ i srećan si svakim kilometrom koji napraviš, uz to naučiš mehaniku, osnove vožnje... Prvi motor mi je bio Jawa, sećam se da sam bio srećan kao malo dete kad sam prvi put otišao na Avalu (inače 12km udaljenu od mene) sa njom. Prvi put sam pao posle 11 dana vožnje misleći da sam već naučio da vozim. Doduše, pad je bio pri maloj brzini, zezao sam se sa zadnjom kočnicom al' to je nebitno za ovu priču. Bilo je tu rizičnih situacija, može se reći i da sam imao neku ludu sreću, dvotaktni motor te vuče da ga vrtiš, lako te ponese. U principu, kad si mlad i neiživljen, sve te ponese, uzmi što slabiji motor :D

 

Godinu dana kasnije sam uzeo Yamahu XT600 kojoj sam prišao sa strahopoštovanjem, vozim je skoro pet meseci i može se reći da sam je prilično savladao iako ona može daleko više od mene. Volim da je vozim brzo ponekad ali imam (uglavnom) granicu, trudim se da ne prepuštam stvari slučaju pa opet skoro svakodnevno imam rizične situacije. Uglavnom sam se izvlačio do sad stečenim iskustvom. Fora je u tome što je ta Jawa mogla da ide 135km/h i trebalo joj je vremena da navuče tu brzinu, povremeno sam je peglao koliko je mogla da ide, da je mogla još, vozio bih je brže. Ista situacija sa XT-om, umem ponekad da preteram. A sad zamišljam sebe na R motoru, 100% sam siguran da bih ga posle određenog vremena dovodio do krajnjih granica koje bi verovatno prevazilazile moje, zaleteo bih ga 200 tamo gde ne treba i ne bih stigao da ukočim npr... Tako da, svakako je bolje uzeti slabiji motor.

 

50 kubika je definitivno premalo, čak i 125, rekao bih da je prava mera od 250-400, 30 konja je sasvim dovoljno. Ne osećam se prijatno kad me pretiču šleperi i autobusi...

 

I naravno, ako uzimaš motor zbog ženskadije, batali tu priču, ako ne možeš drugačije da smuvaš devojku, sedi kući i samozadovoljavaj se, bolje nego d'izgineš...

 

Slazem se... :takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin
  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ovaj lik na videu je klasično govedo i prototip onoga što po meni nije vozač R motora. Poznajem nekoliko vozača R motora i svi su ozbiljni momci koji poštuju mašinu koju voze (pre svega jer su je zaradili i znaju da im je fiksni godišnji trošak samo za osnovno kvalitetno održavanje toga što voze reda veličine 700-800 EUR a o nekim "havarisjkim" izdacima i da se ne priča), imaju opremu koja je skuplja nego ceo moj motor i jednostavno vole da istražuju limite i sebe i mašine...

 

Sad, da li je R motor od 600+ ccm dobar kao prvi motor za početnika? Po meni zavisi od "početnika" i njegovog pristupa motoru. Ja lično ne bih savetovao nikome takav motor za početak ali ne zbog snage tih motora, odziva na gas itd., već zbog ciklistike istog. Sedi se agresivno, opterećenje na podlakticama i šakama je veliko, manervisanje pri manjm brzinama je otežano zbog uskog kormana i njegovog malog ugla otklona itd... Jednostavno, taj tip motora zahteva dobru fizičku kondiciju. Ja sam probao R1 na pola sata i sišao s motora umorniji nego da sam ceo dan kopao... Smetao mi stomak, dupe otpalo, jaja otpala, ruke ne osećam, leđa i vrat ko da nisu moji... A svaki dan sam na dva točka i leti i zimi pa nije da baš nisam utreniran...

 

Znači, po meni, ako je početnik fizički sposoban i ako ima određenu kočnicu u glavi i dovoljnu dozu samosvesti, onda nije problem da sedne na bilo kakav motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ovaj lik na videu je klasično govedo i prototip onoga što po meni nije vozač R motora.

 

na zalost, nemali deo R populacije predstavljaju ovakvi primerci, zato sto se zbog kompleksa kupuje iskljucivo R, koji se vozi u papucama, bez kacige, obucen samo u tetovazu preko pola ledja, pa se qrci pred cupikama u kaficu a znanje ravno nuli (kao sto je ovaj na snimku demonstrirao), i onda se iz neznanja pune crne hronike.....

 

dakle R mora da se ima, ne iz ljubavi nego kao obavezni statusni simbol, zato sto je to jedini motor za alfa muzjake kao sto su oni i zato sto ih pomenute cupike vole

slicno je i sa pojedinim vlasnicima kruzera

 

na halkidikiju pre 2 meseca, na primer, nisam video bukvalno ni jedan jedini R

najveci motori koji se voze su TDM, V-Strom, Africa Twin...., ali R-ovi koji na tim putevima nemaju mnogo poentu bukvalno ne postoje

takodje nisam video ni jedan X6, A8 i slicne automobile

a sigurno kao turisticki centar imaju bitno vise sanse da sebi priuste bilo sta od toga, ali bas zbog tog blagostanja nemaju nikakvu potrebu za dokazivanjem bilo cega bilo kome

 

e, sad, sto smo mi iskompleksirani ex-komunisticki blok dovodi do toga da se pocinje od R motora i da ih na putu ima u vecem procentu nego u nekim drzavama sa daleko boljim standardom

 

molim iskusne krivinase u ful opremi da se ne prepoznaju u ovom tekstu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ovaj lik na videu je klasično govedo i prototip onoga što po meni nije vozač R motora.

 

na zalost, nemali deo R populacije predstavljaju ovakvi primerci, zato sto se zbog kompleksa kupuje iskljucivo R, koji se vozi u papucama, bez kacige, obucen samo u tetovazu preko pola ledja, pa se qrci pred cupikama u kaficu a znanje ravno nuli (kao sto je ovaj na snimku demonstrirao), i onda se iz neznanja pune crne hronike.....

 

dakle R mora da se ima, ne iz ljubavi nego kao obavezni statusni simbol, zato sto je to jedini motor za alfa muzjake kao sto su oni i zato sto ih pomenute cupike vole

slicno je i sa pojedinim vlasnicima kruzera

 

na halkidikiju pre 2 meseca, na primer, nisam video bukvalno ni jedan jedini R

najveci motori koji se voze su TDM, V-Strom, Africa Twin...., ali R-ovi koji na tim putevima nemaju mnogo poentu bukvalno ne postoje

takodje nisam video ni jedan X6, A8 i slicne automobile

a sigurno kao turisticki centar imaju bitno vise sanse da sebi priuste bilo sta od toga, ali bas zbog tog blagostanja nemaju nikakvu potrebu za dokazivanjem bilo cega bilo kome

 

e, sad, sto smo mi iskompleksirani ex-komunisticki blok dovodi do toga da se pocinje od R motora i da ih na putu ima u vecem procentu nego u nekim drzavama sa daleko boljim standardom

 

molim iskusne krivinase u ful opremi da se ne prepoznaju u ovom tekstu :)

 

Pametni sta tebe boli patka ko sta vozi,nek vozi ko sta hoce.........

 

Ti izgleda imas neke komplekse,ali imaju ustanove koje i to lece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Balkan Balkan, ovo je Balkan CMON!!!!!

 

Da obo je balkan i na njemu ima diabola sto seku sijalice da bi ih ubacili u zmigavac....i pri tomvoze dvoklipna drndalaaaa zvana gpz 500...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovaj lik na videu je klasično govedo i prototip onoga što po meni nije vozač R motora.

 

na zalost, nemali deo R populacije predstavljaju ovakvi primerci, zato sto se zbog kompleksa kupuje iskljucivo R...

 

...molim iskusne krivinase u ful opremi da se ne prepoznaju u ovom tekstu :)

 

Nisam se prepoznao, ali mislim da si zabrijao razmjere pojava o kojima pises.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

Pametni sta tebe boli patka ko sta vozi,nek vozi ko sta hoce.........

 

pametan ocito nisam kad pokusavam da promenim stanje mozga na balkanu, al eto, mazohista sam

vec sam napisao da se iskreni zaljubljenici u opremi ne prepoznaju u mojoj prici i opet su se nasli prozvanim

 

ko god je ovde na forumu, automatski racunam da ima vec visi nivo svesti o voznji, nameni i upotrebi motora i da ne stoji rame uz rame sa onim padobrancem sa snimka

takodje znam i puno ljudi koji nisu po forumima, pa koji zaista vole i voze R

ali takodje sam svestan broja iskompleksiranih seljaka koji voze zato sto, vec sam gore objasnio

 

krivo mi je sto je ovoliko magaraca na motorima, sto je ovoliko usijanih glava na motorima, sto je ovoliko nezasticenih usijanih glava na motorima i sto je na kraju ovoliko puna crna hronika zbog svega toga i dajem sebi za pravo da barem javno negodujem zbog svega toga

 

Ti izgleda imas neke komplekse,ali imaju ustanove koje i to lece...

 

u te ustanove salji one koje znas, mene zaobidji dok ne upoznas, a ocito nemas pojma ko sedi sa ove strane tastature

da imam komplekse, vozio bih ono sto ljudi vole, a ne kultivator koji se samo meni dopada iz meni znanih razloga

 

@GhostMile - ne mogu da provalim gde zivis, ali na vecini ex sfrj prostora je prilicno tako kako sam rekao

ne kazem da je vecina pogresnih tu, ali zaista ih nije malo

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Balkan Balkan, ovo je Balkan CMON!!!!!

 

Da obo je balkan i na njemu ima diabola sto seku sijalice da bi ih ubacili u zmigavac....i pri tomvoze dvoklipna drndalaaaa zvana gpz 500...

Bar imam pare za registraciju a ne ko ti da vozim neregistrovani raspad fajter pri tom se spizdim u automobil.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Balkan Balkan, ovo je Balkan CMON!!!!!

 

Da obo je balkan i na njemu ima diabola sto seku sijalice da bi ih ubacili u zmigavac....i pri tomvoze dvoklipna drndalaaaa zvana gpz 500...

Bar imam pare za registraciju a ne ko ti da vozim neregistrovani raspad fajter pri tom se spizdim u automobil.

 

Da sve je to lepo.... ali i sam znas da to sto pises nije istina,a ovo sto sam ja napisai je 100% tacno a to te izgeda jako boli....

 

A da ja sam spizdio u automobil,zato cu sad dobiti jedno 300 000 din. odstete,jer sa po tvom ja kriv a ne vozac automobila...

 

 

Vidim sa slike profila da si neki zgoljavi klinac kepec pa ti odatle verovatno kompleksi ali neka.......

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kao prvo nemam komplekse apsolutne nikakve, narocito zbog motora koji vozim, ne mora da bude 4 cilindricni pa makar bio dresina, sto ti ocigledno moras voziti. Drugo ne trazim tvoje komentare kako bih ih citirao i naravno pominjao famozni gpz500s. A ti lepo kad odbijes od tih 300.000 za kaznu lepo kupi neki uputan motor, a mozes i 2 fajtera pa pali, pucaj... pozuri sad ce zima.

 

 

edit: i ja konjina uopste ulazim u diskusiju. Od sada ignore i nema prepirke. Aj da uzmes te pare i uzdravlje.

Promenio član hard_rock
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja