Jump to content

Moto Zajednica

R za pocetnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Pa eto dosao si do glavnog razloga... ubrzanje. Onda mi je sve jasnije ali onda tvoj prvi post pada u vodu jer to od 30 do 80 za sekund za nekog ko ne vozi motore predstavlja divljanje a ti rece da to ne radis.

 

Hah, opet... pa nista, nisam imao pojma da nekome ko seta ulicom to moze da izgleda kao divljanje, bas mi nije palo na pamet... izvinjavam se i evo, od sledece sezone cu da vozim neki lep skuter...

E sad, kad smo to resili... Divljanje predstavlja voznju koja ugrozava sigurnost svih u saobracaju u datom momentu...preticanje izmedju automobila dok se krecu, preticanje sa desne strane, prestrojavanje za dve trake odjednom, 150km/h magistralnim putem ili u gradu i jos dosta toga da ne nabrajam... dosta toga moze da se radi i sa 50km/h tako da svako ko sedne na bilo koji motor ima predispoziciju da bude divljak, ono sto je u glavi odredjuje to a ne broj konja... s tim na umu, ima ljudi koji mogu da voze R, neki ce moci vremenom, a neki nece nikad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ti jos uvek ne shvatas poentu. Ako vozis motor 250+ i volis ubrzanja ne spadas u grupu na koju se odnosio moj komentar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ako neko uzme R-a od 1000cc zato sto mu se svidja izgled, i vozi ga na pola gasa - to je sasvim ok ako je njemu/njoj lepo. Svako ima svoje razloge i svi su podjednako legitimni, pa nek vozi ko sta hoce. Ako je nekom bitno kako motor izgleda, koliko kubika ima, koje je marke i koliko kosta - samo napred, i to je u ljudskoj prirodi. I ne samo ljudskoj.. :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Od uva do uva se smejes i uzivas u voznji su jako slabasni razlozi za kupovinu R motora odnosno sto rece Fi011 klasican pozeraj. Uopste se ne zajebavam, sasvim sam ozbiljan i kao sto vec napisah gore iznosim svoje misljenje... sto je i svrha foruma. Posto vidim da ne razumes sta tacno mislim i sta me cudi pokusacu na obicnijem primeru da objasnim. Kada kupis R motor zbog izgleda i zvuka a ne probas njegove mogucnosti je isto kao da kupis 8 pljeskavica a mozes da pojedes 2 koje bi te zasitile ili pak ako si samac a stanujes u kuci na tri sprata.

Bas iz tog razloga iz svakog motora pokusavam da izvucem najvise sto moze jer samo to mi donosi uzivanje u njemu. Tako i od skutera koji lici na R1 uzimam maximum a verujem da bi uz Kosutnjak bili tu negde ali da ne vucem suvozaca :takoje:

 

Imaš + od mene...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa dobro 100ljudi 100cudi, neki neshvataju da r od 1000i kusur kubika koci bolje nego 90%motora drugih klasa..sa r,om na 140 ukocis ko sa nekim sa 40kmh,neko voli ubrzanje neko voli polako,verujem da dosta ljudi ni iz 125cm nezna da izvuce max.

lepo je imati jacu makinu,evo primer mog suzukija,od r.ga deli 8ks,ima 136ks,al ima i kocnice takve..310mm diskove,plivajuce,koci...ko da...ma ni dane pominjem.sa 200se skoro .......takoreci u mestu se zaustavlja..pre cu sa njim da stanem sa 80kad pricamo o normalnoj voznji nego sa nekim...xxx manjim motorom druge klase pri istoj brzini,

5tom iso 50 ili 150 njemu je isto...ide ubrzava,nema saltanja gore dole,ako se desi da upadnem u makazice...samo zavrnem rucku,jes da posle skupljam stomak sa kicme,al dobro...

kad mi dodje zuta minuta...druga 170,treca 220,...

obicno vozim jako normalno,poceo sam postepeno da povecavam kubikazu,sto svima preporu cujem...polako.50.125.250.... dobro,80tih su bila i druga vremena..a posle....

nije sve u brzini i snazi,nesto je i u iskustvu,neko ima blokadu u glavi neko je nadje u banderi... ali i dalje mislim da je sve ispod 600cm za pocetnika,godinu..dve bas ako je slabo snalazljiv za volanom,

neko moze posle godi u odmah da vozi i 1100cm,jednostavno mu to ide ruke,neko posle 10god nema ni muda ni znanja za vise od 125cm.

nismo svi isti,znam mnogo klinaca koji voze ko rosi jos malo.al znam i neke sto su mislili da znaju.al isto vazi i za starije..ko se cuva i bog ga cuva.pamet u glavu.polako...mislim da se zna procedura...postepeno ...za godinu dve ti je sve jasno..

naravno zavisi i od afiniteta,neko moze da pojede i 12pljeskavica,al ja bi 2dobro zacinjene sa puno crnog luka i ljute paprike...a ostale ponesem sa sobom,kad ogladnim da klopam jos malo :) .

neko voli adrenalin neko ne,neko je za enduroneko za scuter,neko za r,nekoza turing,svako ima nesto sto voli,ja volim sisate zenske...neko je gey...razliciti smo,takve nas bog stvorio...neko je rodjen za volan,neko nije.mozena 100kursa da ide,nikad nece nauciti zasto je koleno izbaceno,zasto se koci zadnjom kad si na tocku,zasto se vozacu koji je ispred tebe gleda u glavu i retrovizor,zasto r oprosti gresku koju nece enduro,kako da ne pregreje gumu itd...ja necu nikad nauciti da baratam tastaturom,kompjuterom,ali me i ne zanima...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Bravo bokilicu :takoje: ....takodje se slazem,da snaga je uvek pozeljna,i pri normalnoj voznji,malo pipnes gas i on jak motor odma krece da ubrzava,a slabiji brzinu dve nize i zavrni gas da bi krenula beda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

moram da se slozim s tim da po pitanju kocnica i kocenja, R-motori su ZAKON, ti motori su pravljeni da idu brzo i samim tim imaju jace i kvalitetnije kocnice od drugih tipova motora tj choppera, endura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

ja ne znam sto bi nekog bolela guza uopste zato sto neko vozi R-a , da li je zbog ribica ili bilo cega drugog. postoje i druge stvari koje se kupuju zbog pozerisanja, jebiga ima takvih ljudi, ali to ne znaci da su svi ti ljudi losi. zivi i pusti druge da zive.

 

sve negativne komentare upucene pocetnicima koji imaju para da kupe R a normalni su u glavi stavljam pod kategoriju "zavist".

previse se ljudi predstavljaju ovde kao dusebriznici. e kakvih sam se ja prica naslusao pre nego sto sam sebi kupio R-a kao prvi motor, pa to je strasno. a na kraju je ispalo da sam sebi kupio mnogo dobar motor i da bi se zajebao da sam kupio bilo sta drugo. i taj R sam teskom mukom zaradio, ne da bi bio pozer, nego zato sto jednostavno volim taj tip motora vise od ostalih.

dakle, imas pare, psihicki i fizicki nisi labilna osoba, hoces da kupis R? samo napred. to je moj savet pocetnicima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nije mi jasno zasto vise puta ponavljas recenicu: ako imas pare? Ko zeli da kupi motor verovatno ih ima a cena R motora se bitno ne razlikuje od ostalih motora srazmerno sa godistem proizvodnje. Znaci presudni su afiniteti kupca, neka svako kupi ono sto voli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CanAm Spyder F3S

Ako sam dobro shvatio iz poseldnjih 30tak komentara svaka kupovina R-a bez ideje da se vozi 300 kmh i zalece punim gasom od semafora do semafora je promasaj u kupovini. Po toj logici, ako bi neko kupio opel astru 1.4 turbo, taj ne bi pogresio samo u slucaju da na putu vozi 200kmh, slajfuje na svakom semaforu u gradu, non stop podize i spusta prozore u voznji jer ima elektropodizace, slusa glasnu muziku u kolima jer na cd-u volume skala ide do 30 pa sto bi je slusao na 10 ako moze skroz da pojaca...

ili analaogija po pitanju zena- sretnes dobru ribu koja ima grudi 5-icu, ti se smuvas s njom jer ti se svidela njena pamet i lepe noge, a onda ti svi kazu da si pogresio i da treba da raskines sa njom jer se nisi smuvao sa njom zbog njenih grudi vec zbog drugih stvari.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Nije mi jasno zasto vise puta ponavljas recenicu: ako imas pare? Ko zeli da kupi motor verovatno ih ima a cena R motora se bitno ne razlikuje od ostalih motora srazmerno sa godistem proizvodnje. Znaci presudni su afiniteti kupca, neka svako kupi ono sto voli.

 

Misli verovatno i na odrzavanje jer jedna stvar je kupiti motor a druga posle ga odrzavati kako treba, a R motori su malo skuplji za odrzavanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Ako sam dobro shvatio iz poseldnjih 30tak komentara svaka kupovina R-a bez ideje da se vozi 300 kmh i zalece punim gasom od semafora do semafora je promasaj u kupovini. Po toj logici, ako bi neko kupio opel astru 1.4 turbo, taj ne bi pogresio samo u slucaju da na putu vozi 200kmh, slajfuje na svakom semaforu u gradu, non stop podize i spusta prozore u voznji jer ima elektropodizace, slusa glasnu muziku u kolima jer na cd-u volume skala ide do 30 pa sto bi je slusao na 10 ako moze skroz da pojaca...

ili analaogija po pitanju zena- sretnes dobru ribu koja ima grudi 5-icu, ti se smuvas s njom jer ti se svidela njena pamet i lepe noge, a onda ti svi kazu da si pogresio i da treba da raskines sa njom jer se nisi smuvao sa njom zbog njenih grudi vec zbog drugih stvari.

 

Hahahahahahahaha :lol: BRAVO !!!!

 

 

Slatko se ismejah čitajući tvoj komentar. Upravo si rekao suštinu. Mislim stvarno, kojim se ljudi logikama vode ...

 

Vozim enduro, a prašinu nije video, a kamoli off road. :BJB-Transalp: Sad sam ja debil, zato što mi se sviđa izgled i oblik, a ne planiram da tandrljam po njivama. Treba ustvari da vozim ono šta mi se ne sviđa, ali pošto ne umem da kupim - ja se uvek zeznem i kupim ono šta mi stavlja osmeh na lice.

 

Stvarno sam kreten ... :grr:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Ako sam dobro shvatio iz poseldnjih 30tak komentara svaka kupovina R-a bez ideje da se vozi 300 kmh i zalece punim gasom od semafora do semafora je promasaj u kupovini. Po toj logici, ako bi neko kupio opel astru 1.4 turbo, taj ne bi pogresio samo u slucaju da na putu vozi 200kmh, slajfuje na svakom semaforu u gradu, non stop podize i spusta prozore u voznji jer ima elektropodizace, slusa glasnu muziku u kolima jer na cd-u volume skala ide do 30 pa sto bi je slusao na 10 ako moze skroz da pojaca...

ili analaogija po pitanju zena- sretnes dobru ribu koja ima grudi 5-icu, ti se smuvas s njom jer ti se svidela njena pamet i lepe noge, a onda ti svi kazu da si pogresio i da treba da raskines sa njom jer se nisi smuvao sa njom zbog njenih grudi vec zbog drugih stvari.

 

ili jos bolje, kupis pistolj sa namerom da ides u streljanu i upucas samog sebe jer je mnogo opasno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

 

samo mi objasni zašto si onda uzimao jedan od najbržih motora koji postoje? to stvarno ne kapiram... ne hejtujem, prosto ne razumem...

 

Prvi i neprejebiv razlog je: htelo mi se. Oduvek sam hteo da vozim R-a, zbog izgleda, zbog moci, zbog snage, zbog pojave, zbog riba...

Imao sam dovoljno godina i novca da sebi odaberem takav motor, da kad stanem na semaforu, a pored mene stane neko s bilo kojim drugim motorom, nemam razloga da pozelim njegov. Da sam kupio bilo sta manje, sporije, prilagodjenije, uvek bi kod mene postojala zelja da kupim nesto bolje. Ovako sam potpuno zadovoljan i miran, vozim motor koji obozavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

pa dobro 100ljudi 100cudi, neki neshvataju da r od 1000i kusur kubika koci bolje nego 90%motora drugih klasa..sa r,om na 140 ukocis ko sa nekim sa 40kmh,neko voli ubrzanje neko voli polako,verujem da dosta ljudi ni iz 125cm nezna da izvuce max.

lepo je imati jacu makinu,evo primer mog suzukija,od r.ga deli 8ks,ima 136ks,al ima i kocnice takve..310mm diskove,plivajuce,koci...ko da...ma ni dane pominjem.sa 200se skoro .......takoreci u mestu se zaustavlja..pre cu sa njim da stanem sa 80kad pricamo o normalnoj voznji nego sa nekim...xxx manjim motorom druge klase pri istoj brzini,

5tom iso 50 ili 150 njemu je isto...ide ubrzava,nema saltanja gore dole,ako se desi da upadnem u makazice...samo zavrnem rucku,jes da posle skupljam stomak sa kicme,al dobro...

kad mi dodje zuta minuta...druga 170,treca 220,...

obicno vozim jako normalno,poceo sam postepeno da povecavam kubikazu,sto svima preporu cujem...polako.50.125.250.... dobro,80tih su bila i druga vremena..a posle....

nije sve u brzini i snazi,nesto je i u iskustvu,neko ima blokadu u glavi neko je nadje u banderi... ali i dalje mislim da je sve ispod 600cm za pocetnika,godinu..dve bas ako je slabo snalazljiv za volanom,

neko moze posle godi u odmah da vozi i 1100cm,jednostavno mu to ide ruke,neko posle 10god nema ni muda ni znanja za vise od 125cm.

nismo svi isti,znam mnogo klinaca koji voze ko rosi jos malo.al znam i neke sto su mislili da znaju.al isto vazi i za starije..ko se cuva i bog ga cuva.pamet u glavu.polako...mislim da se zna procedura...postepeno ...za godinu dve ti je sve jasno..

naravno zavisi i od afiniteta,neko moze da pojede i 12pljeskavica,al ja bi 2dobro zacinjene sa puno crnog luka i ljute paprike...a ostale ponesem sa sobom,kad ogladnim da klopam jos malo :) .

neko voli adrenalin neko ne,neko je za enduroneko za scuter,neko za r,nekoza turing,svako ima nesto sto voli,ja volim sisate zenske...neko je gey...razliciti smo,takve nas bog stvorio...neko je rodjen za volan,neko nije.mozena 100kursa da ide,nikad nece nauciti zasto je koleno izbaceno,zasto se koci zadnjom kad si na tocku,zasto se vozacu koji je ispred tebe gleda u glavu i retrovizor,zasto r oprosti gresku koju nece enduro,kako da ne pregreje gumu itd...ja necu nikad nauciti da baratam tastaturom,kompjuterom,ali me i ne zanima...

 

Бокилићу, ти си мој идол!!!:lol:

 

За мене је ово подебљано суштина...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

samo da odgovorim onima koji mi kazu da poznaju dosta likova koji kupuju R-a zbog ribica.

 

da,ima ih,videla i ja ali moje misljenje je da to nisu ljubitelji motora,

 

Pa i to je ok, sta ima veze? Kad se setim kakve sam gluposti radio iz takvih razloga (kao i svako od nas) - kupovina motora jos i deluje normalno. :)

 

Neko je pre par strana javno napisao da je kupio motor zbog riba - i po meni je ta iskrenost za rispekt. Sve je to normalno i ljudski.

Bedno je samo kad se neko folira i laze, sve ostalo je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

samo da odgovorim onima koji mi kazu da poznaju dosta likova koji kupuju R-a zbog ribica.

 

 

da,ima ih,videla i ja ali moje misljenje je da to nisu ljubitelji motora,kao sto vec rekoh mamini i tatini sinovi koji su dobili jos jedan poklon,tj modni trend....a za "fine dame" koje ne znaju ni na sta su sele pa jos vise sa kim,nemam sta da dodam....aj to sto su goli da preskocimo ali to sto su bez kacige ja licno ne mogu a da ne prokomentarisem negativno...

 

 

 

izvinjavam se ako ovde ima takvih,samo sam iznela svoje misljenje....

 

 

 

 

0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

samo da odgovorim onima koji mi kazu da poznaju dosta likova koji kupuju R-a zbog ribica.

 

da,ima ih,videla i ja ali moje misljenje je da to nisu ljubitelji motora,

 

Pa i to je ok, sta ima veze? Kad se setim kakve sam gluposti radio iz takvih razloga (kao i svako od nas) - kupovina motora jos i deluje normalno. :)

 

Neko je pre par strana javno napisao da je kupio motor zbog riba - i po meni je ta iskrenost za rispekt. Sve je to normalno i ljudski.

Bedno je samo kad se neko folira i laze, sve ostalo je ok.

 

Priznaj pola ti se prašta 1nanana.gifali to još ne znači da zna i ume da vozi i time ugrožava živote u saobraćaju samo zato što je pozer ili iskren...0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Slazem se.

Jedno su motivi, a neodgovorno ponasanje je nesto drugo, i za to nema opravdanja, posebno ako je rec o situacijama kad ugrozavamo druge ljude. Ne samo u saobracaju nego i inace.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Slazem se.

Jedno su motivi, a neodgovorno ponasanje je nesto drugo, i za to nema opravdanja, posebno ako je rec o situacijama kad ugrozavamo druge ljude. Ne samo u saobracaju nego i inace.

 

Slažem se imaš + od mene0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

pa dobro 100ljudi 100cudi, neki neshvataju da r od 1000i kusur kubika koci bolje nego 90%motora drugih klasa..sa r,om na 140 ukocis ko sa nekim sa 40kmh,neko voli ubrzanje neko voli polako,verujem da dosta ljudi ni iz 125cm nezna da izvuce max.

lepo je imati jacu makinu,evo primer mog suzukija,od r.ga deli 8ks,ima 136ks,al ima i kocnice takve..310mm diskove,plivajuce,koci...ko da...ma ni dane pominjem.sa 200se skoro .......takoreci u mestu se zaustavlja..pre cu sa njim da stanem sa 80kad pricamo o normalnoj voznji nego sa nekim...xxx manjim motorom druge klase pri istoj brzini,

5tom iso 50 ili 150 njemu je isto...ide ubrzava,nema saltanja gore dole,ako se desi da upadnem u makazice...samo zavrnem rucku,jes da posle skupljam stomak sa kicme,al dobro...

kad mi dodje zuta minuta...druga 170,treca 220,...

obicno vozim jako normalno,poceo sam postepeno da povecavam kubikazu,sto svima preporu cujem...polako.50.125.250.... dobro,80tih su bila i druga vremena..a posle....

nije sve u brzini i snazi,nesto je i u iskustvu,neko ima blokadu u glavi neko je nadje u banderi... ali i dalje mislim da je sve ispod 600cm za pocetnika,godinu..dve bas ako je slabo snalazljiv za volanom,

neko moze posle godi u odmah da vozi i 1100cm,jednostavno mu to ide ruke,neko posle 10god nema ni muda ni znanja za vise od 125cm.

nismo svi isti,znam mnogo klinaca koji voze ko rosi jos malo.al znam i neke sto su mislili da znaju.al isto vazi i za starije..ko se cuva i bog ga cuva.pamet u glavu.polako...mislim da se zna procedura...postepeno ...za godinu dve ti je sve jasno..

naravno zavisi i od afiniteta,neko moze da pojede i 12pljeskavica,al ja bi 2dobro zacinjene sa puno crnog luka i ljute paprike...a ostale ponesem sa sobom,kad ogladnim da klopam jos malo :) .

neko voli adrenalin neko ne,neko je za enduroneko za scuter,neko za r,nekoza turing,svako ima nesto sto voli,ja volim sisate zenske...neko je gey...razliciti smo,takve nas bog stvorio...neko je rodjen za volan,neko nije.mozena 100kursa da ide,nikad nece nauciti zasto je koleno izbaceno,zasto se koci zadnjom kad si na tocku,zasto se vozacu koji je ispred tebe gleda u glavu i retrovizor,zasto r oprosti gresku koju nece enduro,kako da ne pregreje gumu itd...ja necu nikad nauciti da baratam tastaturom,kompjuterom,ali me i ne zanima...

 

0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja