Jump to content

Moto Zajednica

125ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Pozdrav

 

Zanima me ako moze neko da mi kaze nesto o sledecim 125icama Honda NSR 125,Yamaha TDR 125, Aprilia Tuono 125,Aprilia RS 125

Najvise mi se svidja NSR ,najlepsi je a i cuo sam da je ovako generalno dobar al nisam siguran 100 %

 

Dvoumim se izmedju kupovine istih pa me zanima ako moze neko da mi kaze koji je po vama bolji i zasto , bio bih zahvalan smiley.gif

 

ps: nisam nikad vozio manuelni motor pa ne znam da li bi mi pametnije bilo prvo u auto skolu ili prvo da uzmem :)

 

Zivim u Beogradu.

 

hvala uowcheers.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ja vozim nsr-a vec 3-4 meseca. Mislim da je motorce za pocetnike super, solidno ide,nije tezak motor pa msm da ti ne bi predstavljao problem. Ja na njemu imam predjenih oko 3000km i za sada nisam imao nikakvih ulaganja, samo gorivo i ulje. Da sad opet kupujem motor, uzeo bih ga bez razmisljanja ponovo. Ako te jos nesto interesuje, slobodno pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Izvinjavam se na nepristojnosti ali meni se žešće prikaki kad čujem "Honda je Honda".

Honda nije Suzuki sigurno. I ne vidim po čemu je Honda najbolja? Svi japanci su dobri, svaka marka ima promašaje ali to je sve u nekoj ravnoteži, tako da svako vozi ono što mu odgovara. Da nije tako, svi bi vozili jednu marku, druge ne bi opstale 50+ godina.

 

Što se tiče teme, od ponuđenih isključivo RS125. To je moje mišljenje, motor koji se meni sviđa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 125 EXTREMA

Ma RS 125 zakon!

 

Ako te nesto zanima i ja sam iz bga i imam RS 125!

 

Cast ostalim 125 ali ja sam uvek bio ljubitelj kvalitetne aprilie :D

 

naravno starijih modela ovi novi su mi losi!

 

A sto se tice auto skole!

 

U svakom slucaju ces sam voziti a bolje ti je da kupis svoj i da im nedajes pare za njihov motor!

 

Uzmes L tablicu pa polako na poligon :takoje:

 

Inace prodajem RS pozdrav ako te zanima!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Kostajnica
  • Motocikl: Honda NSR 125R, WENLING LB-QT 38 (kinez) 50ccm

Kolega vozim NSR vec preko godinu dana i vjeruj mi da sam na njoj promijenio svjecicu( koju nisam ni trebao mijenjati ali nema veze) i prednje plocice.Vjerujem da nijedna druga 125 nebi izdrzala sto moze NSR.Veoma kvalitetan motor,dobro ide,solidno trosi (zavisi koliko gasa) sve u svemu extra motor.same pohvale imam za NSR. Kupi je slobodno i neces se pokajati.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ako oces najbrzi pazari RS 125 (starjie verzije) ali takodje i najvise trosi.

 

NSR-a motor je kvalitetan ali je relativno najsporiji.

 

Ja bi ti predlozio da pogledas i Yamahu TZR ona je neki kompromis potrosnja oko 5 l a ide relativno dobro 150-160km/h.

/*Iz iskustva vozio sam jednu TZR bez blokade motor jako lepo poteze za tu kubikazu*/

 

Yamaha TDR isti agregat kao u TZR-u potrosnja slicna jako udoban motor odlican za pocetak moze prilicno da se potera a bogami i da se napravi ozbiljniji izlet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja