Jump to content

Moto Zajednica

Dva motocikla sletela s puta, četvoro povređeno

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

A da vas ja pitam: koji cete bre kurac vise u crnoj gori; da li citate novine, da li imate trunku samopostovanja....poslednjih par godina nisam cuo ni jednu pozitivnu kritiku, ni jedno pozitivno iskustvo nasih ljudi!

 

Za ovaj komentar javni + od mene. Volemo da plivamo u govnima , navika je čudo :lol:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: cbr 900 rr

A da vas ja pitam: koji cete bre kurac vise u crnoj gori; da li citate novine, da li imate trunku samopostovanja....poslednjih par godina nisam cuo ni jednu pozitivnu kritiku, ni jedno pozitivno iskustvo nasih ljudi!

U C.Goru ne bi isao vise ni da mi plate,ima jedno 10 god kad sam zadnji put isao i tad mi je preko balkona u sred noci usao lopov i ukrao torbu,sreca bili samo peskiri,i to prvu noc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

Ja zelim brz oporavak povrijedjenima.

Sto se tice ulja u tunelima,za vikend smo obisli cio sjever CG,vratili se kroz Platije(max 100km/h),bez ikakvih problema.Sreli smo i upoznali momke iz Beceja i Miceva iz Vranja (MC Free riders). O turistickoj ponudi u CG nemam vam sto lijepo reci,niti vam se cudim sto necete da dolazite. Imamo,zalud,prelijepu prirodu,ali sa mozgom ne stojimo bas najbolje o cemu svjedoce pojedinacni ispadi tzv. ugostitelja-maloumnika. Iskreno zalim sto je tako...mozda ce se i to promijeniti...nekad.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ok momci,nije tema turisticka ponuda CG i nas odlazak/neodlazak tamo.

Ukoliko jos neko ima nesto vezano za temu da kaze,nek izvoli,mada smo saznali sve sto treba,tako da tema moze i pod katanac.

Povredjenima zelim brz oporavak/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Imam ja jedno pitanje ako nije problem- sta ciniti u ovakvim situacijama? Oboriti motor sto vise i moliti se bogu, mozda malo nagaziti zadnju kocnicu?

 

Bolje spreciti nego leciti, dakle da su vozili normalno sve bi bilo ok...

 

Juce sam doputovao iz NS u Podgoricu, vozio sam max do 80 ili 90.. jer krivine nisu ni bile za drugo, a nekim kolegama koje su me pratile ni to nije bilo dovoljno, a bili su sa saputnicama, sta vise reci.. Ja nzm kako oni u opste uzivaju u voznji i vide li ista od predela kojim putuju... Jednostavno nemam komentara.. Inace, jako veliki oprez u tunelima, opet ima prosutog ulja i slep sluzbi koje obilaze svoje zamke. Juce sam lelujao u jednom sa 30km/h Spaslo me je to sto sam zimi vozio po ledu na -15pa znam kako se treba ponasati na klizavom, i najvise mi je pomoglo od svega sto je jedan nas kolega koji je vozio bmw opisao svoj dozivljaj sa uljem u tunelu u CG, tako da sam jako pazio sto se tunela tice. Ipak vozimo na 2 tocka, i nisu 4, mora jako da se pazi, pogotovu kad smo sa saputnikom.

 

 

Evo da dodam jos i ovo.. upravo citam vesti... i podaci su sledeci... ulje garant...

 

PODGORICA - Motociklista A.N. (23) iz Kragujevca teško je danas povređen u saobraćajnom udesu koji se dogodio kod tunela Mogren, na putu Budva-Tivat, saopštila je crnogorska policija.

 

Kako se navodi, Kragujevčanin je, zbog povreda zadobijenih u sudaru sa kamionom, hitno prebačen u bolnicu u Kotoru.

 

 

 

 

Zbog udesa, saobraćaj na putu Budva-Tivat bio je u prekidu nekoliko sati, saopštila je crnogorska policija.

 

 

 

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/336497/Motociklista-iz-Srbije-tesko-povredjen-u-udesu-kod-Budve

Biciklizam je prelep sport :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Da ne bude zabune, Crnogorci su sjajni ljudi, imam puno prijatelja medju njima, ali u sistemu nesto ne valja, doduse nista bolje nije ni u Srbiji:-) i sto kaze Skols nije tema cg, opet me to ulje iznerviralo i isprovociralo na komentar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Imam ja jedno pitanje ako nije problem- sta ciniti u ovakvim situacijama? Oboriti motor sto vise i moliti se bogu, mozda malo nagaziti zadnju kocnicu?

 

Ako cemo posteno, na ovo tvoje pitanje nema univerzalnog odgovora, jer sve to zavisi od vise faktora: brzina, koliko je ostra krivina, kakav je asfalt, dal ima mozda na njemu rizle il peska, dal je suv il mokar i jos puno toga .

Ja sam u nekim slicnim situacijama oduzimao gas i pazljivo dozirao obe kocnice, a u nekim dodavao gas i obarao motor. U svakom slucaju sam se trudio da ostanem u svojoj traci.

Jedino pravilo koje tu postoji je to da treba gledati sto dalje ispred sebe, proceniti kakva je krivina i ne dovesti se u takvu situaciju !

 

Retko lepa misao :)

 

Moja iskustva su slicna. Napomenuo bih koliko nekada pomaze dodavanje gasa u samoj krivini. Znam da na prvi pogled prkosi logici ali dodavanje gasa zaista pomaze savladavanju centrifugalne sile.

Kocenjem (ako tocak ne isklizne,sto je sasvim neugodna situacija) zaustavljamo motor a masa naseg tijela nas vuce preko motora,tj.vodi u suprotnu traku...

Poslije mnostva neugodnih situacija,stekao sa naviku da\na nepoznatim putevima) pratim znakove jer oni u ogromnom broju slucajeva "najavljuju krivinu" tj.postavljeni su na pravim mjestima. Cesto je samo ogranicenje na 20,30,40,najava opasne krivine. Problem je kada se putovanje oduzi i koncentracija popusti jer tada ne vidim ni bijelu macku... ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Imam ja jedno pitanje ako nije problem- sta ciniti u ovakvim situacijama? Oboriti motor sto vise i moliti se bogu, mozda malo nagaziti zadnju kocnicu?

 

Za ovih 12-13 god sto vozim motor znam samo da je prekasno kad udjes u krivinu za bilo sta. Uvek moras da razmisljas na vreme kad si na motoru i do pola krivine ako ne spustis dovoljno brzinu, tesko je od pola krivine popraviti bilo sta, jednostavno nestane put. Jako ruzan osecaj, desilo mi se jednom na skuteru od 50 ccm pri 70km/h, ali sam uspeo da na vreme ispravim skuterce i lagano izletim s puta. Pocetnicka greska s moje strane, ali i dan danas mi stoji za nauk. Prosto ovakva situacija moze svakom da se desi zato treba usporiti, pogotovu na nepoznatim deonicama, jer je samo to resenje. Ako neko voli da trosi samo ivice guma, neka to radi na putu koji zna, jer zacas ispadne haos.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja