Jump to content

Moto Zajednica

Dva motocikla sletela s puta, četvoro povređeno

Recommended Posts

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

BEOGRAD - Na Kružnom putu, od Rakovice ka Ibarskoj magistrali, jutros u 8,22, dva motocikla su sletela sa puta na krivini i četiri osobe su teže povređene, izjavila je portparolka Hitne pomoći Nada Macura.

 

 

Jedan muškarac (41) je bio bez svesti, sa otvorenim prelomom leve noge i smrskanim kostima, dok je njegova saputnica (35) slomila levo koleno i zadobila tupu povredu stomaka, što može biti teška povreda, pa su prebačeni u Urgentni centar.

 

Muškarac (34) sa drugog motora ima tupe povrede kolena i stomaka, a žena (33) je povredila koleno i oni su takođe prebačeni u Urgentni centar.

 

 

Jel zna neko nesto o ovome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Kolega na zutom motoru je sa suprugom udario u auto mog drugara. Niko nije sleteo sa puta. Drugar kaze da ima otvoren prelom noge, a supruga je lakse povredjena, mozda je kasnije otkriven neki prelom. Na njih je kada su pali naleteo kolega sa KLE koji je isao iza njih i pao, ali je on ne povredjen. Prvi motor BMW (F nesto) je prosao krivinu bez posledica. Bila je grupa od tri motora koji su krenuli na Zlatiborski skup. U pitanju je ostra desna krivina cim se predje most, prebrzo je usao u krivinu i ispao u suprotnu traku. Sreca je sto je bocno udario u auto i ostao na asfaltu, jer je bas na tom mestu duboka provalija. Zasto su u blicu izmislili jos jednu zenu, ne zna se?! Kaze da su momci iz Rakovice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Opasna je to krivina. Čudi me malo da je momak iz Rakovice napravio grešku u kraju koji odlično poznaje... Ozbiljne su povrede i želim im brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Drugar je pricao sa njim dok je lezao, rekao mu je da je kasno shvatio da je prebrzo usao i zategao kocnice, motor se ispravio i jbg. Nije bilo sljunka, nov suv asfalt, momak iz Rakovice, krivina u Rakovici... Samo ne paznja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U tom slucaju, dobra kontrola gasa i jos vise u nagib, do kraja pa ako prodje prodje a trebalo bi. Mada to i nije bitno, vazno je da se brzo i oporave bez posledica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

nepaznja ili trenutni nedostatak koncentracije. jos veci bedak sto se to desilo na putu u "njegovom kraju", gde se realno osecao najsigurnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Nezgodna krivina, bas cesto prolazim tuda i vozaci se cesto precene, jer krivina izgleda mnogo bezazlenije nego sto stvarno jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Evo oznacio sam ja koja je krivina u pitanju. Kad se krene od kruznog toka u Kijevu ka Ibarskoj magistrali predje se preko nadvoznjaka i onda ide tri cetri blaze krivine, a onda ovaj lakat koji cudno izgleda i na slici, a nista manje ni kad se vozi. Krece blago da zavija, a onda od jednom 90 stepeni. Najgore sto se ljudi prvo opuste u nekoliko blazih krivina, a onda naidje ova...

post-16226-0-68590100-1344186582_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Krivina ko krivina, nista specijalno ako si koncentrisan na voznju. Posto vidim da se desilo oko 8 ujutro verujem da je zbog nepaznje i pospanosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Kolega na zutom motoru je sa suprugom udario u auto mog drugara. Niko nije sleteo sa puta. Drugar kaze da ima otvoren prelom noge, a supruga je lakse povredjena, mozda je kasnije otkriven neki prelom. Na njih je kada su pali naleteo kolega sa KLE koji je isao iza njih i pao, ali je on ne povredjen. Prvi motor BMW (F nesto) je prosao krivinu bez posledica. Bila je grupa od tri motora koji su krenuli na Zlatiborski skup. U pitanju je ostra desna krivina cim se predje most, prebrzo je usao u krivinu i ispao u suprotnu traku. Sreca je sto je bocno udario u auto i ostao na asfaltu, jer je bas na tom mestu duboka provalija. Zasto su u blicu izmislili jos jednu zenu, ne zna se?! Kaze da su momci iz Rakovice.

 

Moj kolega sa posla, Petko i njegova supruga bili su na zutom BMW F800GS. On ima prelom butne kosti, operisan je i stavili su mu sinu, dobro se oseca i kaze da nema drugih povreda. Supruga mu ima prelom potkolenice, noga joj je u gipsu i ona je ok. Inace nisu iz Rakovice, zive na Novom Beogradu. Dobro je kako je moglo da bude, zelim im da sto pre stanu na noge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Krivina ko krivina, nista specijalno ako si koncentrisan na voznju. Posto vidim da se desilo oko 8 ujutro verujem da je zbog nepaznje i pospanosti

 

Kaze da je usao prebrzo u krivinu, pokusao je da ga obori jos ali je video da ne moze i napravio kardinalnu gresku stisnuvsi prednju kocnicu u sred krivine, motor mu se uspravio i presao na levu stranu puta. Sreca da je bocno udario u auto, da nije ne daj boze bio direktan sudar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

I ja zamalo da izletim na toj krivini ali iz suprotnog pravca. Bas je tesko da se oceni dok neudjes u nju. Uf stao sam na pola metra od ograde. Kolegama zelim brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ovdje ima malo nelogicnosti koje po meni treba ispraviti ( da je kocio pod nagibom u krivini prednjom kocnicom,prednji tocak bi proklizao i siguran pad,a ne ispravio motor,pa mislim da se on prepao i sam ispravio motor,misleci da ce kocenjem moci izvaditi situaciju,a kola su naisla u tom trenutku i ..... ),ali kome je sad do toga. :zbunjen: Bitno je da su nastradali dobro i da se brzo oporave. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Kolega na zutom motoru je sa suprugom udario u auto mog drugara. Niko nije sleteo sa puta. Drugar kaze da ima otvoren prelom noge, a supruga je lakse povredjena, mozda je kasnije otkriven neki prelom. Na njih je kada su pali naleteo kolega sa KLE koji je isao iza njih i pao, ali je on ne povredjen. Prvi motor BMW (F nesto) je prosao krivinu bez posledica. Bila je grupa od tri motora koji su krenuli na Zlatiborski skup. U pitanju je ostra desna krivina cim se predje most, prebrzo je usao u krivinu i ispao u suprotnu traku. Sreca je sto je bocno udario u auto i ostao na asfaltu, jer je bas na tom mestu duboka provalija. Zasto su u blicu izmislili jos jednu zenu, ne zna se?! Kaze da su momci iz Rakovice.

 

Moj kolega sa posla, Petko i njegova supruga bili su na zutom BMW F800GS. On ima prelom butne kosti, operisan je i stavili su mu sinu, dobro se oseca i kaze da nema drugih povreda. Supruga mu ima prelom potkolenice, noga joj je u gipsu i ona je ok. Inace nisu iz Rakovice, zive na Novom Beogradu. Dobro je kako je moglo da bude, zelim im da sto pre stanu na noge.

 

Super da su ok. Jel ok covek sto je naleteo na njih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Imam ja jedno pitanje ako nije problem- sta ciniti u ovakvim situacijama? Oboriti motor sto vise i moliti se bogu, mozda malo nagaziti zadnju kocnicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imam ja jedno pitanje ako nije problem- sta ciniti u ovakvim situacijama? Oboriti motor sto vise i moliti se bogu, mozda malo nagaziti zadnju kocnicu?

 

Ako cemo posteno, na ovo tvoje pitanje nema univerzalnog odgovora, jer sve to zavisi od vise faktora: brzina, koliko je ostra krivina, kakav je asfalt, dal ima mozda na njemu rizle il peska, dal je suv il mokar i jos puno toga .

Ja sam u nekim slicnim situacijama oduzimao gas i pazljivo dozirao obe kocnice, a u nekim dodavao gas i obarao motor. U svakom slucaju sam se trudio da ostanem u svojoj traci.

Jedino pravilo koje tu postoji je to da treba gledati sto dalje ispred sebe, proceniti kakva je krivina i ne dovesti se u takvu situaciju !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Imam ja jedno pitanje ako nije problem- sta ciniti u ovakvim situacijama? Oboriti motor sto vise i moliti se bogu, mozda malo nagaziti zadnju kocnicu?

 

Bolje spreciti nego leciti, dakle da su vozili normalno sve bi bilo ok...

 

Juce sam doputovao iz NS u Podgoricu, vozio sam max do 80 ili 90.. jer krivine nisu ni bile za drugo, a nekim kolegama koje su me pratile ni to nije bilo dovoljno, a bili su sa saputnicama, sta vise reci.. Ja nzm kako oni u opste uzivaju u voznji i vide li ista od predela kojim putuju... Jednostavno nemam komentara.. Inace, jako veliki oprez u tunelima, opet ima prosutog ulja i slep sluzbi koje obilaze svoje zamke. Juce sam lelujao u jednom sa 30km/h Spaslo me je to sto sam zimi vozio po ledu na -15pa znam kako se treba ponasati na klizavom, i najvise mi je pomoglo od svega sto je jedan nas kolega koji je vozio bmw opisao svoj dozivljaj sa uljem u tunelu u CG, tako da sam jako pazio sto se tunela tice. Ipak vozimo na 2 tocka, i nisu 4, mora jako da se pazi, pogotovu kad smo sa saputnikom.

 

 

Evo da dodam jos i ovo.. upravo citam vesti... i podaci su sledeci... ulje garant...

 

PODGORICA - Motociklista A.N. (23) iz Kragujevca teško je danas povređen u saobraćajnom udesu koji se dogodio kod tunela Mogren, na putu Budva-Tivat, saopštila je crnogorska policija.

 

Kako se navodi, Kragujevčanin je, zbog povreda zadobijenih u sudaru sa kamionom, hitno prebačen u bolnicu u Kotoru.

 

 

 

 

Zbog udesa, saobraćaj na putu Budva-Tivat bio je u prekidu nekoliko sati, saopštila je crnogorska policija.

 

 

 

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/336497/Motociklista-iz-Srbije-tesko-povredjen-u-udesu-kod-Budve

Promenio član Iron_Floyd
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
0ljut2.gifrat3.gifTa prica sa uljem je opsteprisutna,ja prosto ne zelim da verujem da postoje ljudii sa takvim mentalnim sklopom,da zbog par evrica,budu u situaciji da snose odgovornost za nesrece,ili ne daj boze neciju smrt.Da bog da goreli u vecnom paklu,a gorece,i loza im se zatrla do nulte tacke,mamu im j...m,ako to zaista rade...alo bre o cemu mi ovde pricamo...0ljut2.gifrat2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

A da vas ja pitam: koji cete bre kurac vise u crnoj gori; da li citate novine, da li imate trunku samopostovanja....poslednjih par godina nisam cuo ni jednu pozitivnu kritiku, ni jedno pozitivno iskustvo nasih ljudi!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Slazem se nenade sa tobom. Za iste pare u odes u Grcku bez problema.

ili za upola manje na Ohrid.

Ko nema kinte nek samo skupi za gorivo, ostalo je dosta jeftino. Sinoć mi kum šalje poruku, najskuplje pivo po kafićima 1,5 eura. Pljeska takođe.

Ja sam prole godine plaćao oko 1,2 evra na plaži u kafiću.

 

+ na Ohridu ima svašta da se poseti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja