Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250 - problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Ajde da probam, mozda je neko imao slican problem pa moze da mi pomogne.

 

Kao sto tema kaze Kymco Xciting 250, 06. godiste, presao 26.000 km, uredno servisiran u ovlascenom servisu u Novom Sadu.

 

U martu uradjen servis, sve pregledano, menjane rolnice, ulja, filteri i sve to placeno cca. 90 e

 

U aprilu uglavnom po kisnom vremenu poceo da se cudno ponasa. Kad kazem cudno, mislim da jenostavno nece da vuce, dize obrtaje, ali preko 80km/h nece, ili mu treba veliki pravac i pun gas jedno 2 kilometra. Odem kod ovlascenog servisera, ispricam isto ovo, on me zove posle dva dana, kaze otisao neki kontakt nista veliko ali veliki posao de se dodje do kontakta... I na kraju 100e... Platim, podignem motor, ovih mesec i po dana tropske vrucine, motor ide ko podmazan... Prosle nedelje pala kisa, jedan dan radio normalno, sledece jutro kad sam krenuo na posao opet isto... Ja u servis, kazem isto, oni zovu sutradan, kaze neko crevo se deformisalo, nemamo takvo, ali "nabudzili smo", dodji... Dodjem, nista ne platim, sednem (po kisi)... Krenem, dodjem do centra (jedno 5 km), kad provalim da nista se nije promenilo, sve isto... Vratim se, oni kazu mora novo crevo jer: "usisava los vazduh?!?!?!"

 

E sad... Ja nikad, ALI NIKAD vise necu otici u taj ovlasceni servis, i o njima cu posebno pisati u temi o njima, ali necu da pustim iz principa sad kad sam platio vec popravku imaginarne elektronike, posto ocigledno ne znaju sta je sa motorom... Poslednje sto sam rekao je "boli me k..., zovi me kad bude gotovo", i kapiram da ce me sad pustiti jedno nedelju dana pa ce mi smisliti novu "cvrcocanglu na zaziglibicni"

 

Jel imao neko slicnih ili istih problema i jel zna neko sta je to i kako se resava???

 

Hvala unapred. :stabre::neznam::lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

koja je verovatnoca da varijator nije dobro zatvoren i da ulazi voda i vlazi kais??? jer ako on normalno podize obrtaje a ne ubrzava ocigledno je problem do prenosa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Izvini na off-u ali ako sam ista naucio u zivotu1hmm.gif a to je ne svadjaj se sa ljudima koji ti nisu dali racun(konobari, serviseri itd) i od kojih ocekujes uslugu za ono sto posteno platis.Nisam ti bio od pomoci i nadam se da ces se brzo vratiti u sedlo svog mezimca.Maxi pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

desi Miki majstore,vidim ja da su tebi neke plavuse dosle glave tamo pa ti se i obrtaji pricinjavaju,narocito kad je vlazno jel :zvizduk:..hehe salim se..i meni se cini da ti negde filtrira vodu na poklopcu transmisije,mozda su ti zguzvali malo dihtung pa ti vlazi kajis kad se vozas po kisi.nije komplikovano,skini ga i proveri a narocito kad padne kisa,onda ces videti sigurno dal ti je mokra transmisija.skoro sam doneo jednom decku iz kragujevca mislim,dihtung poklopca glave,gumeni je.od transmisije je obicno papirni.ajd pa javi jel to,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala na brzim odgovorima. Inace podigao sam motor danas, majstor izjavio da nema pojma sta mu je. Bio je i kod elektricara, polivali su ga vodom sa svih strana i on radi.

 

Na kraju mi je rekao: Ali da znas brzu 250ticu nisam vozio... :lud: Kao da sam mu doterao Ducatija u najmanju ruku i kao da je brzina bila problem :jok:

 

Ja sam samo rekao dobro daj mi kljuceve... Evo sad su opet tropske vrucine, pa ce raditi do prve kise a onda cu da probam sa vasim savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

auu onda sam pobrkao tebe i jos jednog,sad vec siguran da se zove Milan hehe a ja se tamo raspricao kao da se vidimo svaki dan,izvini :)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

hehe..ajd pa javi sta si uradio..da si ovde,pogledao bih ti ja to.mozda ako se budes vozao sa ovim tvojim maxijevcima po ovom ataru u skorije vreme,javi se pa da se vidjamo,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ako ima obrtaje a nema brzinu,nije problem u svecici ni u kapici.svecica kad probije,ne moze ni da upali a kamoli da radi kako treba.da je kapica u naletu vode,trzao bi jer bi imao prekide struje!ovde je problem filtriranja vode kroz poklopac transmisije,tipicno za skutere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Ok Slazem se da nebi imao obrtaje. jednostavno resenje uzmi crevo i isprskaj po poklopcu dekle i vidi kako reaguje. ako je to problem lako se resava odvrnes dihtung u spreju zavrnes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

malo morgen druze,i u servisu su to probali pa nista.ne moze to samo da se poprska,treba se voziti pod kisom pa stati kad pocne tako da se ponasa,otvoriti poklopac pa videti jel vlazno.mada tesko da bi sta drugo moglo piti.meni se desilo to sa kapicom svecice na motoru i trza kao da ces da ostanes bez benzina,tj ostajao je bez struje jer je vlazilo...eto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

e jbg,to moras njega da pitas...znam iz iskustva da se takve stvari desavaju samo dok se vozi po mokrom kolovozu i to dosta mokrom...desilo mi se isto na dva skutera od 50 kubika doduse ali je princip isti...no na stranu sta ko misli,da mi pomognemo kolegi da resi situaciju jer jesen dolazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Bas tako kao sto Vaximo kaze. Receno mi je da su ga polivali crevom, cak i onom prskaicom za pranje kola i nista. Uvek mi se to desi posle kisne voznje. Posto volim za sebe da mislim da nisam sminka vozac, ja sedam na motor i kad pljusti, i u Novembru, samo ne sedam kad je bas, BAS jako hladno. Dakle ove godine svaki put posle kisnih dana javljao se problem. I pre nego sam isao kod majstora vozim ga takvog i onda u jednom momentu kao da samo "probije" i nastavi da radi kao da nista nije bilo, nema cimanja ni nicega, samo IDE - NE IDE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

pa rasturi vidi koji su sraf zaboravili da stave gde je puko dihtung i sredi to. ili kupi drugi dihtung ili kupi dihtungu tubi (sprej) nazovi ga kako oces.

mada ja i dalje sumljam u to.

nekako mi je logicine da su plocice na lameli tanje i da kad ,,ovlaze" proklizavaju. ima par servisa u ns koji mi izgledaju pristojni za motore a jedan od njih je na temerinskom putu kod honde uvucen u dvoriste i nevidi se najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

...neki kontakt nista veliko ali veliki posao de se dodje do kontakta... I na kraju 100e...

 

A jesu li ti vratili pare jer ti nisu otklonili kvar? Da li si tražio pare natrag? I moja baba zna da uradi servis, ali za dijagnostiku treba imati mnogo iskustva, znanje, volju i inteligenciju. Nadam se da ćeš otkloniti kvar i podeliti uzrok sa nama. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

...neki kontakt nista veliko ali veliki posao de se dodje do kontakta... I na kraju 100e...

 

A jesu li ti vratili pare jer ti nisu otklonili kvar? Da li si tražio pare natrag? I moja baba zna da uradi servis, ali za dijagnostiku treba imati mnogo iskustva, znanje, volju i inteligenciju. Nadam se da ćeš otkloniti kvar i podeliti uzrok sa nama. Pozdrav

 

Da ti ne kazem sta su mi vratili >:(

Samo uzjahacu ja njih ima da proklinju tih 100e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Nova kisa je jutros pala i ponovo se javio isti problem. Nisam bio lenj, prepisao sam sve savete sa foruma na papir i otisao u Milano DOO kod istog majstor Sime... Sima me primio, lepo smo popricali, pogledao je ovlas moj papir i bez da gleda motor rekao je : "nema sanse da je ista od toga!!!"

 

Nakon toga sam se lepo zahvalio majstor Simi, pitao sta sam jos duzan za ovu vrhunsku dijagnostiku i okrenuo se i otisao... :(

 

Sednem na motor, odem do servisa Marving... Primi me vlasnik, saslusa celu pricu i kaze ovako: "U subotu se zenim, pa molim te razumi sto ne mogu da primim motor danas, ali u sredu ujutru dodji i resicemo problem. Ne znam sta je, ali znam da cu naci i resiti" :care:

 

Eto toliko o profesinalnosti generalnog uvoznika Kymca za Srbiju... Takodje sam odlucio da o ovome pisem direktno u Kinu, Koreju ili otakle god je Kymco cisto da ih napljujem i tamo :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Oduvek su imali jaaaaaaaaaaaaaako los servis secam se i pre 6 7 godina dok sam ja vozio kymco...a sto se Vuleta Marvinga tice to ti je odlican izbor nekoliko mojih drugara tamo servisira i ja sam bio covek je LJUDINA !!!0takoje.gif

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

 

... Takodje sam odlucio da o ovome pisem direktno u Kinu, Koreju ili otakle god je Kymco cisto da ih napljujem i tamo :Mina:

 

Nemoj u Kinu nece da ti odgovore :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Prodje skoro godina pa reko samo da napisem, i dalje vozim isti problem, kod Marvinga je bio 3 puta dok momak nije nasao kvar, ali na kraju ga je nasao, bio je problem u karburatoru.

Sve u svemu vezano za MARVING servis... Negde u Januaru meni zvoni mobilni, ja se javim, kad ono Vule Marving... Kaze samo da pitam jel sve u redu sa motorom ono sto smo popravljali :) Ja kazem jbt Vule Januar je, nisam ga vozio ne znam... Kaze on ok samo mi javi molim te kad pocne sezona.... Totalni kralj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Voda ili ti kisa ulazi u rezervoar pa iz rezervoara dodje do karburatora i eto gusenja motora po mokrom kolovozu

.... jel mu to dodje tvoj problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja