Jump to content

Moto Zajednica

ducati st2 944

Recommended Posts

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

ciao majstore,dobro nam dosao u familiju.Agip ulje imam jos malo u gradaciji 20W50 jer mi je nas drugar Boba_Moto pokupio vec nesto :zvizduk:...za regler je jednostavno,moj ST2 je prototip,ili mama cele familije ST,napravljen 96 godine u fabrici od moje malenkosti i ima regler na starom mestu,ispod usisnika za vazduh..za ovih 48 hiljada mi jos nijednom nije dao nikakav znak nicega,radi korektno i ne javlja se,da se uhvatim za muda jel :moto3:...i zapamti,nije bitno toliko koju ces marku ulja da uzmes,naravno,bolje je nesto poznato jel,bitno je da mu stavljas iskljucivo 20W50,ok...ako si bas naumio da promenis mesto regleru,imas nekoliko nacina i sve ih imas ili na youtube ili na netu negde,bitno je da ga stavis na vazduhom prometno mesto i sto dalje od izvora toplote!...ostalo je sve ok u sustini,nema nesto posebno od cega bi patio taj motor.jednostavna masina,ide uvek...ako budes imao nedaj boze nekih problema,pisi slobodno...pozdrav

 

Citajuci postove coveka koji se razume u 944 sam zakljucio da treba 20-40...trenutno je u njemu 10-40 ali bi zamenio pa da stavim to sto preporucuje covek..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Kako si zadovoljan Ducatijem? :moto3:

 

evo i mog ST4S

 

Zadovoljan sam mada i tcat mi je u srcu...lep je tvoj st4s,koja je razlika u njemu od st2?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

ST4s ima motor od 996 i razvija 117ks. Mislim da je to najjaci od svih ST modela, mada su im motori jako slicni. Bas sad gledam Owners manual : SHELL Advance Ultra 4 10w40. Upravo sam proverio na nakoliko mesta i svugde se preporucuje 10w40 cak i za tvoj motor.Bolje proveri jos jednom, pre nego sto bilo sta sipas. :neznam:

 

Jesi li mu pregledao kaiseve? Oni su dosta osetljiva stavar na Ducatiju i moraju se menjati, mislim na svakih 12.000 i na 2 god.

 

Ja bas ovih dana planiram da svratim do servisa na pregled...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Postovani drugari,

 

 

Service Manual kaze 20w-50 kao sto je Vaximo gore naveo, ako nekome treba Service Manual, trazite mi preko mail-a pa cu vam drage volje poslati. Sto se kaiseva tice, u ducatiju su nesto preko 100e a na net-u se moze naci engleska zamena koja je duplo jeftinija, pa ako imate nekou i ngostranstvu, moze da vam poruci i posalje, imaju isti broj zubaca, pasu idealno, lako ih je zameniti, od Kevlara su kao i ducatijevi, moj st2 je do sada presao oko 6000km sa njima, bez ikakvih problema, mislim da je firma koja ih proizvodi Power Grid, mada mozda gresim. Ulje sam koristio Ipon-ovo, koje je oko 3000 din - 4 litre. Ako sami radite setrvis, nemojte zaboraviti da odvrnete sito filter na uljanoj pumpi i da i njega operete.

 

Pored ovoga, voleo bih da cujem vasa iskustva sa radnom temperaturom jer je kod mene vecito oko 70 stepeni, meni to deluje malo, mada na inostranim foruma impronalazim iste vrenodsti. Ler gasa sam prema service manuala nastelovao na oko 1000 obrtaja, i sad mi se motor na malom gasu mnogo lepse ponasa 1moto3.gif Mislim, koliko se Ducati moze uopste lepo ponasati na malim obrtajima.

 

Hvala na odgovorima, nadam se da sam i ja uspeo svojim postovima da pomognem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ako u service manual-u za ST2 pise 20w50 onda je verovatno tako.Kod mene za ST4S pise 10w40.Na nekim sajtovima sam pronasao da i u ST2 ide 10w40 ali u svakom slucaju treba poslusati manual.

 

Sto se tice temperature, kod mene je isto oko 70.Po ovom vremenu, nikada ne predje 74.

 

Da li je neko mozda merio potrosnju? Ja planiram ovih dana ali sve mi se cini da nije bas mala :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Pa kad lagano vozim mslm da je 74 a danas za vreme przenja je temp bila 94 i brzo je srknuo 6lit,mozda za 70-80km.. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Pozdrav ducatisti,danas posle odvozanih 120km,preko avale do mladenovca itd,moj komentar je sledeci,ja i ducati se ne nadjosmo,za grad sa sklopotanjem i nemirnim gasom jako tezak,za krivine mi nije to to,nema japansku tacnost... itd..jednostavno nije za mene i bice uskoro na prodaju,zamenu... 1neznam.gif1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Donekle se slazem sa tvojim misljenjem.Sirova je to masina, ali ja cu se sa svojim druziti ovu sezonu a mozda i dve.

 

Agregat nervozan pri niskim obrtajima, sklopotanje kvacila..u svakom slucaju ST modeli nisu vrhunski sport touring kao recimo Honda VFR.Ali zato, barem moj ST4S ima 120ks i dosta veci obrtni momenat od pomenute Honde.Upravo zbog toga je i zanimljiviji u voznji :moto3: Resetkasti okvir i kocnice bih u svakom slucaju pohvalio.

 

Verovatno se i velikoj vecini nije dopao pa su nakon par godina i prestali da ih proizvode.

 

Cinim mi se da je pocetkom 2000.god moj model kostao izmedju 13 - 14.000eu. U svakom slucaju dosta novca, ako uzmem u obzir i druge sport touring motore koji su se mogli kupiti za tih 13k eu....ne verujem da bih bas izabrao ST4S.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Pazi,lep je i atraktivan za sve pare,za ovih par dana se gomila zalepila za njega,slikala ga...nemam ja nista od toga,u krivini mi bezi prednji kraj,kao da je pre lagan,sa gasom i kvacilom u krivini nikako da se dogovorim,ruke su od vibacija pocele da mi trnu da sam jedva stiskao kvacilo ako zalomim par krivina....sad sam provozao tcata..ma prosto milina,mada ja sam problematican,meni ni R1 ne lezi nikako,imao 2 komada i oba su me razocarala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

1zdravo.gif

I ja imam slicnih problema, R-ove ne volim zbog polozaja sedenja a ST nije mongo udobniji.

Da je lep na prvi pogled, i nije, ali kad se covek ma olbolje zagleda, otkrije da ima mnogo sarma i harizme. nervozan rad na malim obrtajima, na zalost, je nesto sto je u karatkeru Dukatija i sto se, zbog malog hoda klipa, ne moze resiti.

Ja sam na mome ocistio dizne, nastelovao leptire i stavio ler na oko 1000 obrtaja po minutu, sad ga je moguce, bez naglog dodavanja gasa, voziti i na 2800 obrtaja, medjutim, manje od toga je muka ziva 1hmm.gif.

Sto se tice nervoznog ponasanja u krivinama, ispod sedista se nalazi cilindar za stelovanje tvrdoce ogibljenja, moguce je, vrlo lako, da je previse tvrd, a meni se desavalo i da prednji kraj bude nervozan dok sam na njemu vozio stare gume, kao i zadnji kofer.

Da skratim pricu, i predjem na sustinu onoga sto hocu da kazem, posle godinu dana i 11000 km na njemu, mogu slobodno da kazem da ovaj model nije za nervoznu dukatijevu masinu nego za neki miran suzukijev V2 motor tipa SV 650, 1000. Medjutim, u cenu ovog modela ide neunistiva masina sa dva ventila po klipu, neprevazidjene Brembo kocnice, odlicni fabricki koferi plus jos gomiola sitnih detalja koji su kod Dukatija standardna oprema a za koje bi kod drugog proizvodjaca trebalo da platite finu svotu (ispod sedista se nalazi U lokot, 12V izlaz...)

Pozdrav drugari i mnogo kilometra,

Ovaj ST2 je na prodaju b523a31ce684-800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Video sam tvoj motor u oglasu,nekako mi je ducati samo za crvenu boju..na mom su nove gume,nemam kofere a namestio sam oba kraja na najtvrdje jer ne volim da ljulja i tako stelujem japance i nema greske...u pravu si za rad masine,imao sam sv 650 i mislim da je bas za taj rezim rada...

 

slika0504resize.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Kada se malo naviknes, zna da bude poprilicno zanimljiv u gradskoj voznji. Na mom st4s, na nizim obrtajima, cela instrument tabla se toliko zatrese od vibracija da skoro i ne preboznajem brojeve na brzinometru :lol: Tek kada predje 4.000, stabilizuje se...

 

Ja sam trenutno u potrazi za nekim distancerima upravljaca, malo da podignem rucke.Polozaj sedenja je nekako blize R nego touring.

 

Ne znam da li se i vama desava, pri svakom malo jacem dodavanju gasa pri nizi brzinama, zadnji tocak obavezno proklizne... Skoro sam stavio novu dunlop qualifier 2... Mada do sada nisam ni vozio masinu od 1000ccm sa dva cilindra, mozda to tako i treba...

 

Mogli bi organizovati neku zajednicku voznji preko Avale pa da razmenimo iskustva...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Moze voznja,iz kog si kraja? Proklizava tocak i na gasu i kad spustam u brzinu nize a pri vecoj brzini...to je od hladnije gume a i dva cilindra,obrtnog momenta itd...lepo povlaci od nule...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ja sam sa severa Banata :) ali kod nas su putevi uglavnom dosadni za voznju, sve je ravno.Bio sam par puta na Avali, tamo je super , ili tako neki teren...imas li neki predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ja sam sa severa Banata :) ali kod nas su putevi uglavnom dosadni za voznju, sve je ravno.Bio sam par puta na Avali, tamo je super , ili tako neki teren...imas li neki predlog?

 

Nikako da ti odgovorim,ima dosta lepih puteva za voznju ali vrlo malo vremena,sitna deca,obaveze..u zadnjih 10 dana sam bukvalno dva puta seo na motor i presao desetak km..kad se stabilizuje vreme mozemo odvozati jednu subotu,nedelju..u svakom slucaju ako prolazis kroz Bg javi se da popijemo pice..drzim neki lokal u blizini Bogoslovije... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 1.8.2012. at 20:12, Vaximo944 je napisao:

ciao druze,lep si motor kupio :takoje: trebao bi biti 97-8 godiste a mozda i 99 jel...eto, igrom slucaja sam radio u fabrici devedesetih godina pa sam imao tu cast da napravim davne 96 godine prva 3 prototipa st dvojke od kojih i posedujem jedan, ram broj 000012...istina, ne trosi puno, sa brzinom od 130 km na sat, podesen je da predje sa 21 litrom citavih 420 kilometara u cugu sto je lepa cifra. obrati paznju na regler, sigurno ti je ispod usisnika za vazduh, tj ispod nosaca fara prednjeg, pomeri ga u usisnig da se bolje hladi je tamo dole crkava. ostalo je jako prosto, nije komplikovana masina. pozdrav

Duže, jel možeš da mi se javiš na mail u vezi Ducati 944 st2 fali mi jedan deo ne mogu nigde da nadjem 

nikolaandjelkovic54@gmail.com 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja