Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Scarabeo 250 i.e.

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Momci text je odlican, emocija na visini, slike zaista dobre. Odlicno, svaka cast, a najbitnije ima korisnih informacija i pravih stvari na koje treba obratiti paznju. Odlicno iskustvo. Bilo bi lepo kada bi svako od nas napravio ovakvu reportazu, sa fotkama, mogli bi za par godina da napravimo vodic za motoriste po evropi (i Srbiji hehe)...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Hvala na pozitivnim kritikama :D

 

Ove godine ce biti nekoliko internacionalnih tura, tako da imamo cemu da se nadamo u smislu reportaza, cini mi se ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina
Ove godine ce biti nekoliko internacionalnih tura' date=' tako da imamo cemu da se nadamo u smislu reportaza, cini mi se ;):)[/quote']

 

Ja cu se prijaviti za reportazu "Sa Erom u Istambul: Put, Povratak i Rehabilitacija" :roll: ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja sam prosle godine bio aktivniji, ove godine se prijavljujem za internacionalnu turu Beograd-Stepojevac-Era ojdanich-Kavana-Koma-Vino-jos vina-extra mnogo vina

 

Ko hoce da se prijavi nek se zapljune:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Lowrider89 ,jesi li ikad na aprili imao problem sa benziskom pumpom to je onaj kvar koji se javlja na beverly 250ie jednostavno prestane sa radom i nakon nekog vremna se ohladi ili sta li vec i skuter ide dalje pa sad da li se to tebi desavalo sa scarabeom 250ie

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Lowrider89 ,jesi li ikad na aprili imao problem sa benziskom pumpom to je onaj kvar koji se javlja na beverly 250ie jednostavno prestane sa radom i nakon nekog vremna se ohladi ili sta li vec i skuter ide dalje pa sad da li se to tebi desavalo sa scarabeom 250ie

 

Samo bih da dopunim... I na modelima 300ie Tourer Beverly, sa okruglim farom postoji taj problem sa pumpom. Ja sam je menjao, na srecu u garanciji. Inace, desavalo se da prekida i u radu, malo zastane pa proradi i naravno kada se ugreje. Inace, taj problem se javlja i kod Vespi, konkretno da ja znam na modelima GTS 250, 300.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo

Zamolio bih nekoga ako je imao iskustva sa ovim problemom za pomoc.. naime, imam apriliu scarabeo (2007) 250 kubika, i posto sam neiskusan po pitanju skutera uzeo sam ga letos i to mi je prvi skuter i uopste dvotockas, samo sam ga prekrio i ostavio tako preko zime.. naravno izvukao mi je struju (posto ima alarm), pa sam pokusao da otvorim sediste i dodjem do akumulatora da bih ga dopunio, medjutim dugmence za otvaranje sedista ne moze da funkcionise jer je akumulator prazan, a kada sam pokusao da otvorim na sajlu koja se nalazi u onom delu napred, doziveo sam sok jer je ta sajla pukla il ne znam sta je uglavnom ne radi ni ona...  pitanje je kako sada da otvorim sediste i dodjem do akumulatora? ako neko ima neki praktican savet ili predlog bio bih mu zahvalan.. Pozdrav Petar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Meni se desilo na Bevely 500 nešto slično. Na sreću ugradio sam u pretinac napred utičnicu za punjenje telefona (upaljač) pa sam doveo struju sa punog akumulatora na kontakte u utičnici i tako dobio struju za otvaranje na prekidač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Petre, cuo sam se sa Tosicem danas i on mi je rekao da imas problem.

 

Elem, brava je, koliko se secam, na vrhu kutije od sedista sa zadnje strane, tacno na sredini, tik iznad stop svetla. Tuda je provucen kabl za stop svetlo koje imas na koferu. Probaj da odvrnes poklopac stop svetla i plastike oko njega i da odatle dodjes do brave ili sajle. Ako dodjes do sajle, onda je povuci klestima i pokusaj da na taj nacin da otvoris sediste. Ako ne uspes, onda je najbolje da pozoves nekog bravara koji ce, verovatno, resiti problem za par minuta. 

 

Platio si danak neiskustvu, jbg. Sledeci put ces makar skinuti plus klemu ili, jos bolje, da preko zime izvadis akumulator i da ga drzis u toploj prostoriji.

 

P.S. Taj Exide akumulator je dobar, kupljen je krajem marta 2017. godine, tako da on nije ostao bez struje sto je dotrajao vec zbog fabrickog alarma koji ga je dokrajcio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, petarz je napisao:

Zamolio bih nekoga ako je imao iskustva sa ovim problemom za pomoc.. naime, imam apriliu scarabeo (2007) 250 kubika, i posto sam neiskusan po pitanju skutera uzeo sam ga letos i to mi je prvi skuter i uopste dvotockas, samo sam ga prekrio i ostavio tako preko zime.. naravno izvukao mi je struju (posto ima alarm), pa sam pokusao da otvorim sediste i dodjem do akumulatora da bih ga dopunio, medjutim dugmence za otvaranje sedista ne moze da funkcionise jer je akumulator prazan, a kada sam pokusao da otvorim na sajlu koja se nalazi u onom delu napred, doziveo sam sok jer je ta sajla pukla il ne znam sta je uglavnom ne radi ni ona...  pitanje je kako sada da otvorim sediste i dodjem do akumulatora? ako neko ima neki praktican savet ili predlog bio bih mu zahvalan.. Pozdrav Petar

Ako imas uticnicu 12V u kaseti ispred kolena.....poslusaj igogitar-ov savet, poslusaj i Zeljkamp-a takodje ili probaj sledece......

Skini prednju masku ispod fara (lako se skida) ne bi li dosao do dzeka reglera, treba da je sa desne strane ako se ne varam.

Izdzekaj dzek, na + i - vod (debele zice, preko zujalice proveri koja ti je masa, -12V, obicno je zelene ili crne boje zica) dovedi tj prespoj instalaciju sa drugim punim akumulatorem, pa preko dugmeta otvori sediste.

Nazoves PGS, Bellamoto ili neku petu radnju da vidis da li imaju sajlu od poteznice za otvaranje (ispred kolena) do el. motora (nalazi se sa leve strane na kutiji ispod sedista), zamenis sajlu i resen problem.

 

Drugi put kada vadis akumulator, cim podignes sediste, uzmi tanji srafciger i "prevari bravu" (stisnes jezicak na dole dok necujes cak).

Tad sediste ne moze da se zabravi i nemas brige dal radi sajla ili ne radi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo
On 1/9/2018 at 11:39 PM, Zeljkamp said:

Petre, cuo sam se sa Tosicem danas i on mi je rekao da imas problem.

 

Elem, brava je, koliko se secam, na vrhu kutije od sedista sa zadnje strane, tacno na sredini, tik iznad stop svetla. Tuda je provucen kabl za stop svetlo koje imas na koferu. Probaj da odvrnes poklopac stop svetla i plastike oko njega i da odatle dodjes do brave ili sajle. Ako dodjes do sajle, onda je povuci klestima i pokusaj da na taj nacin da otvoris sediste. Ako ne uspes, onda je najbolje da pozoves nekog bravara koji ce, verovatno, resiti problem za par minuta. 

 

Platio si danak neiskustvu, jbg. Sledeci put ces makar skinuti plus klemu ili, jos bolje, da preko zime izvadis akumulator i da ga drzis u toploj prostoriji.

 

P.S. Taj Exide akumulator je dobar, kupljen je krajem marta 2017. godine, tako da on nije ostao bez struje sto je dotrajao vec zbog fabrickog alarma koji ga je dokrajcio. 

E hvala ti, ma klasican danak neiskustvu.. alarm je izvukao sto posto, a burazer koji ima isti motor mi rekao da ne vadi nikad akumulator i da nema problema (al nema alarm) :) hvala jos jednom  p.s satelis hvala i tebi na savetu puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 1.8.2012. at 11:47, Lowrider89 je napisao:

Ovo " upustvo za upotrebu " 1lol.gif je za model 2007 .

Da stavimo koju sliku mezimaca i razmjenimo iskustva .

Ja mog sam odrzavam i radim servise pa ako kome treba pomoc pitajte 0zbunjen.gif

SCARABEO 250 i.e. user manual.pdf 10 MB · 37 downloads

post-25437-0-28588300-1343814430_thumb.jpg

Pozdrav . Ja imam istu Apriliju u Budvi. 2007 god. 250 scarabeo. Ali imam problem sa akumulatorom stalno. Kao da mi alarm izvlači struju. Obožavam ovaj motor ali me nervira što nemogu da ga upalim. Jesi li imao slična iskustva?  Može i Viber  067 091 260. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: beograd

Dobar dan svima,

 

Odmah na počeku da se izvinem moderatoru i da ga zamolim da ako treba temu prebaci na mesto gde treba.

 

Naime, imam Scarabea 250ie, 2007 god. sa ugradjenim fabričkim alarmom.  Sa daljincem ga aktiviram/deaktiviram i ima opciju daljinskog otključavanja sedišta (kao centralna brava).

Sada je problem što ne mogu da deaktiviram alaram, a brava sedišta radi preko daljinca.

Ono sve što sam probao je:

I pre se to dogdjalo ali sam rešavao tako što sam davao kontakt sa ključem i pritiskom na deaktivaciju alarma to se odmah rešilo.

Ovaj put to nije moguće.

Probao da otkačim kleme sa akumulatora, prenoćio i opet isto neće!

I treća opcija koju sam uradio sa rezervnim ključem  i daljincem sam sve isto probao i ista priča.

 

Da li ima neko ovakva iskustva?

Bio bih vam zahvalan

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bice izgleda da ti je crkla centrala alarma tj kod tebe je centrala i sirena u jednom telu.

Probaj drugi alarm ako nadjes iz originala ili ugradi drugi i imaces iste funkcije kao sa tim fabrickim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: beograd

Zdravo,

 

Evo jedan update situacije.

Uspeo sam da ga "oključam" našao sam uputstvo od alarma i imao sam code koji sam dobio uz motor. Taj kod se reprogramira, pipavo je  sa kontaktom ključem se daje on -off, pa broj treptaja katanca na tabli je broj koda...

Sve je to lepo, proradio, otključah alarm, ali sada je situacija da  dalje ne radi dugme ne prima sa daljinca komandu zaključaj /otključaj. I opet automatski se zaključa i kada se to desi ja opet moram sa ovim codom da ga resetujem. Nije baš nikako za gradsku vožnju, kada se pali gasi, parkira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 250ie

Pozdrav drugari, problem je sledeci. Sajla za otvaranje sedista, koja ide iz pretinca ispod volana je u prekidu negde. Sediste je zakljucano. Akumulator je van motora. 

Pitanje za kolege je kako otvoriti sediste da bi se stavio akumulator. U pitanju je Scarabeo 250 ie, 2008.god. Hvala unapred.....

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

U takvim situacijama kao sto je kod tebe (aku ispod sedista, zaribala il pukla sajla za otvaranje) prvo sto treba da uradis pre skidanja baterije je da prevaris bravu.

Uzmes tanji ravan srafciger, povuces jezicak brave da zabravi i sediste se ne moze zatvoriti.

 

sad da ti pomognem da otvoris.... skini prednju masku

IMG-20190522-134456.jpg

 

Vidis regler (kockasto rebrasto), odvi dva srafa i povuci ka sebi koliko god mozes ne bi li dosao do dve zice crveno-bele boje i zleno-crne.

Kad dodjes do tih zica, uzmi 2 deblje sivace igle (da se ne bi zezao sa skidanjem izolacije) i probodi obe zice.

Na crveno-belu zicu dovedi +12V sa druge baterije (spremi duze parce instalacije, 2 zice), na zaleno-crnu ces dovesti -12V, klik dugme i Sezam ce se otvoriti.

 

Savet ti je da ne radis sam da ne bi prespojio slucajno zice, desi se vrlo lako, ne treba ti taj belaj.... pomoc prijatelja ce ti znaciti da pridrzava.

 

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja