Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha wr 125 x ili Yamaha dt 125 r

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova

Za dva meseca treba da kupim motor, e sad dvoumim se izmedju yamaha wr 125 x ili yamaha dt 125 r ... Kazite mi koji je bolji motor i koja im je potrosnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Aprilia rs 125

Pa zavisi sta ti ocekujes od motora. DT je 2t trosi vise ali ide bolje, WR je 4t manje trosi laksi je za odrzavanje ali slabije ide. 1zdravo.gif

Potrosnja zavisi od tebe, kako vozis i gde, za dt je potrosnja oko 5-6 litara ako ga ne stedis, za wr nisam siguran. 1nanana.gif Ako mene pitas uzmi dt neces se pokajati 1moto3.gif. Nadam se da sam pomogao, i javi sta si odlucio. 1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Jos uvek se dvoumiiim1neznam.gif , zelim da dobro ide , i ne zelim da puno trosi, i vise mi se svidja 4T zvuk ... ali motor bi vise koristio za offroad , (ne na profesionalnoj stazi) po nekim livadama ,za 1 maj 1moto3.gif ... sta bi vi kupili kad bi ste se dvoumili izmedju ove dve yamahe? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki TS 125 R

Gledaj, svaka DT ide dobro.. A potrošnja zavisi od rezima voznje... Burazer je sa njom išao do Niša i trošila mu je samo 2,9l. Par drugara su je sredili malo za brdo, i mogu ti reći da ide skoro kao kros... Ja imam Suzuki-ja koji je u toj klasi, i nisam imao nikakvih problema, ide sasvim lepo za tu kubikažu. Čak mislim da je malo oštriji na gasu od Yamahe... Mnogi se sa time i slazu. Uzmi i njega u obzir. ;)

Mislim da je WR preslaba za off, ipak je 125,a 4t... Zavisi do koliko para planiraš motor i koliko dugo da ga voziš..? Ipak je 125-tica prelaz na nešto veće...

Moj glas ide za DT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki TS 125 R

Pa gledaj... Troši 4l kombinovane voznje. Ali nikada mi nije prelazio 5l, gde god ga vozio... Na otvorenom se spusti i na 3,5l.. Sve zavisi od režima voznje... Ide sasvim lepo za 125ccm... Ja sam ga probao 110km/h, nisam imao pravac da ga zaletim lepo... Msl. da bi mogao još malo. Medjutim, ne vozim ga preko 90km/h na otvorenom, zato što je motor visok i nestabilan za neku brzu voznju... Moze on da ide, ali nije to to... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja