Jump to content

Moto Zajednica

BMW S1000RR HP4

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: CR-80

danas sam bio u BMW, lepo pitao jel ima neku gresku S 1000 RR, posto sam tako cuo i citao, kazu "Da, imamo problem sa sarafom (vijkom) na radilici mada vlasnici nemaju potrebe da se brinu, ako bilo sta se desi fabrika pokriva troskove"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F

Da i ja kazem koju. Pre dva vikenda sam isterao svoju suzu na stazu Summit Point u West Virginia i tamo upoznao lika sa s1000, molo procaskali razmenili motore i provozali 3 kruga. E pa do tog dana nisam ni sanjao da postoji tako nesto na dva tacko, motor je apsolutno savrsen. Ali posle svog tog odusevnjenja sam punog srca seo na svog gxsera jer je on na zalost poslednji old school R.... Prava je steta sto ce verovatno vec od sledece godine svi R-ovi biti kompijuterizovani kao ovaj BMW :(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

danas sam bio u BMW, lepo pitao jel ima neku gresku S 1000 RR, posto sam tako cuo i citao, kazu "Da, imamo problem sa sarafom (vijkom) na radilici mada vlasnici nemaju potrebe da se brinu, ako bilo sta se desi fabrika pokriva troskove"

 

To vazi za CH.

 

U Srbiji ce diler Radulovic lako objasniti trzisnoj inspekciji od koga zive i poslati ih u komunalnu da ciste kereca govna po ulici.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

A kad izadje iz garancije?

 

Ma sta te briga! (vozis japanca)

U ovom delu sveta niiko nista ne garantuje, pa ni japanci. Sustina je u tome da japanski proizvod za "kod nas" nece biti narocito drugaciji, ali svapski itekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Vidim da je ova tema ponovo dovela do prepirke između ljubitelja Japanaca i pobornika BMW.

Sigurno niti jedna fabrika neće dopustiti sebi da u prodaju izađe motor koji će se raspasti na 10.000-15.000km.Naša politika je da kudimo ono što ne volimo(kako u fudbalu,košarci,automobilima tako i kod motora).

Sve je stvar ličnog ubeđenja,jer mi svi i vozimo motore zato što volimo.Ja lično nikada ne bih mogao da:

-jedem žablje batake(iako ih nisam nikad ni probao)a Italijani se razbijaju,

-bavim politikom,a političari bi prodali dušu za glas na izborima,

-zaratim sa nekim samo zato što je druge vere i nacije,a videli smo šta se desilo Jugoslaviji,

-da vodim ljubav sa muškarcem,a muški pripadnici gej populacije samo tako i mogu,

-niti da imam motor koji se zove Yamaha,Honda,Suzuki,Kawasaki(izgovaraj sa Japanskim akcentom),a znam drugare koji su se navozali sa svojima bez problema.

Ali to su predrasude koje svi imamo(priznali to ili ne),neki što se tiče hrane,neki vere i naravno neki motora.Tako je uvek bilo i biće dok je čovečanstva.Pomirimo se sa tim i živećemo sa manje problema.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Vidim da je ova tema ponovo dovela do prepirke između ljubitelja Japanaca i pobornika BMW.

Sigurno niti jedna fabrika neće dopustiti sebi da u prodaju izađe motor koji će se raspasti na 10.000-15.000km.Naša politika je da kudimo ono što ne volimo(kako u fudbalu,košarci,automobilima tako i kod motora).

Sve je stvar ličnog ubeđenja,jer mi svi i vozimo motore zato što volimo.Ja lično nikada ne bih mogao da:

-jedem žablje batake(iako ih nisam nikad ni probao)a Italijani se razbijaju,

-bavim politikom,a političari bi prodali dušu za glas na izborima,

-zaratim sa nekim samo zato što je druge vere i nacije,a videli smo šta se desilo Jugoslaviji,

-da vodim ljubav sa muškarcem,a muški pripadnici gej populacije samo tako i mogu,

-niti da imam motor koji se zove Yamaha,Honda,Suzuki,Kawasaki(izgovaraj sa Japanskim akcentom),a znam drugare koji su se navozali sa svojima bez problema.

Ali to su predrasude koje svi imamo(priznali to ili ne),neki što se tiče hrane,neki vere i naravno neki motora.Tako je uvek bilo i biće dok je čovečanstva.Pomirimo se sa tim i živećemo sa manje problema.

 

Za ovo sto sam negde prethodno napisao osecam se pomalo prozvan tvojim postom (Svakako ti ne zameram, samo smatram da ocekujes neko obrazlozenje, a i ja negde osecam da treba da napisem nesto vise od toga, ne nesto u svoju samoodbranu, nego zbog moje motivacije za taj tekst i kompletnije informacije o tome sta sam time hteo da kazem).

 

Iako se sa tvojim stavovima uglavnom slazem, izdvojio bih onaj deo o predrasudama - mislim da ih nemam, s obzirom da sam neko ko je uvek za razgovor, konsultaciju i analizu - pa onda zakljucak.

 

Zasto sam napisao ono sto sam napisao! Zato sto sva moja (i privatna i sluzbena) iskustva sa svapskim proizvodom potvrdjuju da svapski proizvod za nase (verovatno i ostala istocna) trzista stize "specijalno pripremljen". Dugo bi bilo da ih nabrajam, ali uporedite vizuelno npr. Mercedes kupljen ovde i neki (isti model) sa svapskom tablicom u prolazu - ovom domacem nijedan tocak nije u sredini otvora na krilu (blatobranu) i izgleda kao da je prosao "kres test" pa ispravljen, izgitovan, zamazan i prodat u (a gde drugo) Srbiji.

 

Neka vozi sta ko hoce, voli, zeli, i, da budem jasan, nije mi namera bila da vredjam neciju naklonost prema BMW - samo upozoravam da garancije koje vaze u CH i D nisu kao ovde. (Po nekoj informaciji, vezanoj za VW, u smislu garancije, su krajnje podmukli i u D). A ovde bas i nemamo toliko para da im budemo probni vozaci.

 

Ono sto mi stvarno smeta je nekakva glorifikacija svapskog proizvoda (generalno). I to iz dva razloga:

- svaba je dokazao da ce, sve sto moze da proizvede u Kini, i proizvesti u Kini - nista strasno, ali je problem to sto nece vrsiti nikakvu kontrolu toga, niti prilagodjavati dizajn na takav nacin da to u Kini (bez ucesca njihovih tehnickih odelenja!) moze da bude ostvareno. (Verujem da se i Japanci oslanjaju na Kinu, ali na neki drugi nacin.)

- posle 500-godisnje Turske okupacije smo se jos i oporavili, ali je svaba najzasluzniji za to da takvi proizvodi ne nastaju i kod nas. Ako pomenemo politiku (njihovu), da li znate da smo izbombardovani 1999-te zato sto je "Prva petoletka - Trstenik" pocela da im uzima kvalitetne poslove? (Za to bombardovanje zasluznije su svabe nego zidovi!).

Ukratko, ta "arijevska rasa" se nece ostaviti Srba dok nas ne dotuku. Zbog toga smatram da je nepatriotski staviti kintu u svapsku kasu! (Svabe su nam krojile i kadrovsku politiku u staroj Yugi, takvu da ovde ne moze da nastane nista!)

 

Od motorcikla ocekujem da lepo izgleda (tj. da je po mom ukusu), i da se ne kvari u normalnoj eksploataciji. (Preporuka bi bila da, kad izadje novi model (nebitno od proizvodjaca i zemlje porekla), dakle da se posle nekoliko meseci prelistaju specijalizovani forumi za taj model i sagleda da li ima nekih hronicnih nedostataka - i tada moze da se kupi ako je to banalno ali najbolje da ih nema, ali je bitno da se sve svodi na sitnice.)

 

BMW S 1000 RR je, po meni (stvar ukusa) najlepsi motor koji danas moze da se kupi! Ali samo to. A na osnovu onog sto sam procitao u Motoreviji (usisni ventil na prvom cilindru - pojela se i bregasta i klackalica (nemoguce!)) mislim da taj motor ima gadnu gresku u dizajnu sistema podmazivanja - to zahteva kompletnu izmenu dizajna motora, a to svabe nece (al' bas nece) uradti dok god mogu da prodaju nekom ovo ovakvo kakvo je!

 

(Za trke je dobar, tako kazu, ali ga ne bi' ni na poklon!)

 

Iskreno vam zelim mnogo srece sa tim BMW-ima, iskreno sam na vasoj strani, ali po svemu napisanom ta stvar ne prezivljava 25000km. A morao bi da moze bez ikakvih problema.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Vidim da je ova tema ponovo dovela do prepirke između ljubitelja Japanaca i pobornika BMW.

Sigurno niti jedna fabrika neće dopustiti sebi da u prodaju izađe motor koji će se raspasti na 10.000-15.000km.Naša politika je da kudimo ono što ne volimo(kako u fudbalu,košarci,automobilima tako i kod motora).

Sve je stvar ličnog ubeđenja,jer mi svi i vozimo motore zato što volimo.Ja lično nikada ne bih mogao da:

-jedem žablje batake(iako ih nisam nikad ni probao)a Italijani se razbijaju,

-bavim politikom,a političari bi prodali dušu za glas na izborima,

-zaratim sa nekim samo zato što je druge vere i nacije,a videli smo šta se desilo Jugoslaviji,

-da vodim ljubav sa muškarcem,a muški pripadnici gej populacije samo tako i mogu,

-niti da imam motor koji se zove Yamaha,Honda,Suzuki,Kawasaki(izgovaraj sa Japanskim akcentom),a znam drugare koji su se navozali sa svojima bez problema.

Ali to su predrasude koje svi imamo(priznali to ili ne),neki što se tiče hrane,neki vere i naravno neki motora.Tako je uvek bilo i biće dok je čovečanstva.Pomirimo se sa tim i živećemo sa manje problema.

 

Za ovo sto sam negde prethodno napisao osecam se pomalo prozvan tvojim postom (Svakako ti ne zameram, samo smatram da ocekujes neko obrazlozenje, a i ja negde osecam da treba da napisem nesto vise od toga, ne nesto u svoju samoodbranu, nego zbog moje motivacije za taj tekst i kompletnije informacije o tome sta sam time hteo da kazem).

 

Iako se sa tvojim stavovima uglavnom slazem, izdvojio bih onaj deo o predrasudama - mislim da ih nemam, s obzirom da sam neko ko je uvek za razgovor, konsultaciju i analizu - pa onda zakljucak.

 

Zasto sam napisao ono sto sam napisao! Zato sto sva moja (i privatna i sluzbena) iskustva sa svapskim proizvodom potvrdjuju da svapski proizvod za nase (verovatno i ostala istocna) trzista stize "specijalno pripremljen". Dugo bi bilo da ih nabrajam, ali uporedite vizuelno npr. Mercedes kupljen ovde i neki (isti model) sa svapskom tablicom u prolazu - ovom domacem nijedan tocak nije u sredini otvora na krilu (blatobranu) i izgleda kao da je prosao "kres test" pa ispravljen, izgitovan, zamazan i prodat u (a gde drugo) Srbiji.

 

Neka vozi sta ko hoce, voli, zeli, i, da budem jasan, nije mi namera bila da vredjam neciju naklonost prema BMW - samo upozoravam da garancije koje vaze u CH i D nisu kao ovde. (Po nekoj informaciji, vezanoj za VW, u smislu garancije, su krajnje podmukli i u D). A ovde bas i nemamo toliko para da im budemo probni vozaci.

 

Ono sto mi stvarno smeta je nekakva glorifikacija svapskog proizvoda (generalno). I to iz dva razloga:

- svaba je dokazao da ce, sve sto moze da proizvede u Kini, i proizvesti u Kini - nista strasno, ali je problem to sto nece vrsiti nikakvu kontrolu toga, niti prilagodjavati dizajn na takav nacin da to u Kini (bez ucesca njihovih tehnickih odelenja!) moze da bude ostvareno. (Verujem da se i Japanci oslanjaju na Kinu, ali na neki drugi nacin.)

- posle 500-godisnje Turske okupacije smo se jos i oporavili, ali je svaba najzasluzniji za to da takvi proizvodi ne nastaju i kod nas. Ako pomenemo politiku (njihovu), da li znate da smo izbombardovani 1999-te zato sto je "Prva petoletka - Trstenik" pocela da im uzima kvalitetne poslove? (Za to bombardovanje zasluznije su svabe nego zidovi!).

Ukratko, ta "arijevska rasa" se nece ostaviti Srba dok nas ne dotuku. Zbog toga smatram da je nepatriotski staviti kintu u svapsku kasu! (Svabe su nam krojile i kadrovsku politiku u staroj Yugi, takvu da ovde ne moze da nastane nista!)

 

Od motorcikla ocekujem da lepo izgleda (tj. da je po mom ukusu), i da se ne kvari u normalnoj eksploataciji. (Preporuka bi bila da, kad izadje novi model (nebitno od proizvodjaca i zemlje porekla), dakle da se posle nekoliko meseci prelistaju specijalizovani forumi za taj model i sagleda da li ima nekih hronicnih nedostataka - i tada moze da se kupi ako je to banalno ali najbolje da ih nema, ali je bitno da se sve svodi na sitnice.)

 

BMW S 1000 RR je, po meni (stvar ukusa) najlepsi motor koji danas moze da se kupi! Ali samo to. A na osnovu onog sto sam procitao u Motoreviji (usisni ventil na prvom cilindru - pojela se i bregasta i klackalica (nemoguce!)) mislim da taj motor ima gadnu gresku u dizajnu sistema podmazivanja - to zahteva kompletnu izmenu dizajna motora, a to svabe nece (al' bas nece) uradti dok god mogu da prodaju nekom ovo ovakvo kakvo je!

 

(Za trke je dobar, tako kazu, ali ga ne bi' ni na poklon!)

 

Iskreno vam zelim mnogo srece sa tim BMW-ima, iskreno sam na vasoj strani, ali po svemu napisanom ta stvar ne prezivljava 25000km. A morao bi da moze bez ikakvih problema.

Nisam te prozvao,nego mislim da u moto svetu nema takvog rivalstva kao što je između ljubitelja BMW-a i ljubitelja Japanaca.Lično nisam nikada posedovao ni jedan Japansko vozilo, niti ću, isključivo zbog predrasuda a ne zato što su loši.

Ako nemaš predrasude svaka ti čast,jedan si od retkih.Zavidim ti.

Nadam se da ćemo se negde upoznati da ti ja ispričam sve moje,valjaćeš se od smeha. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Cuo sam za par slucajeva gde su riknuli motori na maloj kilometrazi i da je fabrika zamenila agregat o svom trosku ali niko od vlasnika,posle toga,nije prodao S1000RR i kupio drugu marku.

Nebi ni ja :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

mik cenjeni kolega ,mislim da te malo ponelo gradivo i da si u nekim segmentima svog pisanija malo se razestio i napisao neke stvari koje nadam se ne mislis bukvalno - u svakom slucaju skrenuo si malo(sa teme).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

mik cenjeni kolega ,mislim da te malo ponelo gradivo i da si u nekim segmentima svog pisanija malo se razestio i napisao neke stvari koje nadam se ne mislis bukvalno - u svakom slucaju skrenuo si malo(sa teme).

 

Jeste, ponelo me je gradivo! Sa razlogom!

Nista svapsko, u zadnjih 10 godina, nisam dobio da valja!

 

Ako prolazis kroz Pancevo, dacu ti primer modernog svapskog dizajna! Ponesi neki foto aparat za detalje, pa da se to prikaze svetu - narocito "aftermatket". (Razuman klinac bi se na to smejao!). Izvoli, ilustruj to, prezentuj na sve strane pa da se za svagda ostavimo tog fetisa za svapsko.

 

Dakle:

na forumu : Mik

Adresa : Brace Jovanovica 14, Pancevo

Telefon : 064/3295-208 (fiksni ne mogu da ti dam jer su mi roditelji od 70 pa na vise - zbunljivi su.)

 

-Slobodno svrati, imas telefon pa se najavi,

- A ja i dalje zelim svu srecu onima koji koriste (navodno) svapsku robu novije proizvodnje (sta god)!

 

(O bezobrazlucima BMW-a me mrzi da trazim linkove (imam ih negde i u racunaru), a ne radi se o njihovom neznanju (jer itekao znaju da naprave motor za auto), nego bas bezobrazluk! Sta ocekujete da ce da vas snadje na trzistu Srbije, kojoj ni vi ne znate granice - jer ne postoje!)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ja nisam ima takva iskustva sa vozilima.Imao sam:

-Mercedes Atego 815(kupljen nov kod nas).Prešao sa njim 360.000 km za malo više od četiri godine sa samo jednom posetom servisu,van redovnog održavanja(zamena abs senzora na zadnjem desnom točku).Jedino sam ga ja vozio i održavao samo u ovlašćenom servisu;

-BMW F 650 ST (kupljen nov kod nas).Prešao 155.000 za 11 godina.Servisirao ga majstor Mileta iz Šapca(dok je motor bio kod mene i prethodnog vlasnika).Zamenjeni,van redovnog servisa, kablovi,usisna grana i regler.Promenio je četiri vlasnika i sada je kod petog.Prvi vlasnik je bio Mitić diler BMW-a iz Niša;

-Volkswagen Polo 1.9 sdi(kupljen nov kod nas)Prešao sa njim 65.000 km za pet godina bez i jednog kvara.Čak su još i akumulator i sijalice fabričke.Ja sam prvi i jedini vlasnik i lično menjam ulje i filtere.

Tako da su moja iskustva dobra sa vozilima kupljenim u Srbiji. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Cuo sam za par slucajeva gde su riknuli motori na maloj kilometrazi i da je fabrika zamenila agregat o svom trosku ali niko od vlasnika,posle toga,nije prodao S1000RR i kupio drugu marku.

Nebi ni ja :zvizduk:

 

ima,ima miki kafedzija ga je prodao i kupio zzr1400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ovaj ti je ok. nastavi tako. motor je fino izbrušeni dijamant i to ce svako priznati samo vi, fanovi, nevidite dalje od znaka BMW i to je ono što smeta meni. osobno mi je, a i nekima, dilema dali reci nešto što mislimo za BMW.e jer onda " VI " to shvacate kao napad na vas.

malo je off ali shvati(te) kao dobronamjernu kritiku.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja