Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia af1 futura 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Esslingen am Neckar, Njemacka
  • Motocikl: Honda cbr 600 f4i

Drugari da se pohvalim prije koji dan postao sam ponosni vlasnik ovog motora, aprilia af1 futura 125 91god sa 12 500 na satu, motor fino povlaci i ide, iznenadio sam se njegovom malom potrosnjom, al ne bi to sve bilo savrseno da ne nastane neki problem. o cemu se radi, motor na leru nekad gubi obrtaje i zna se ugasiti, stim da ja pokusavam da mu zadrzim obrtaje al on ne prima gas i onda vise nece da se upali nego nastaje tehnika guranja :D , drugo, tako nesto mi se desava i u voznji, kad krecem primi gas sve fino i kad treba da ubrzam jednostavno nece da primi gas, trza, gusi ga nesto, to mi se ugl desava na nekih 3500-5000 h obrtaja, i jedino sta mogu da ga na leru dignem na 8000-10000 h obrtaja i lagano pustam samo da mi nespane ispod 5000 h, i tako je u svakoj brzini, nisam jos stigao da rastavim motor, a i trenutno nemam vremena, ja iskreno msm da podjem sa zamjenom svjecice i ciscenjem i dostelavanjem karburatora, ako neko zna konkretno sta bi moglo biti bio mi mu zahvalan, a slika od motora ce biti samo da uhvatim vremena :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Drugari da se pohvalim prije koji dan postao sam ponosni vlasnik ovog motora, aprilia af1 futura 125 91god sa 12 500 na satu, motor fino povlaci i ide, iznenadio sam se njegovom malom potrosnjom, al ne bi to sve bilo savrseno da ne nastane neki problem. o cemu se radi, motor na leru nekad gubi obrtaje i zna se ugasiti, stim da ja pokusavam da mu zadrzim obrtaje al on ne prima gas i onda vise nece da se upali nego nastaje tehnika guranja :D , drugo, tako nesto mi se desava i u voznji, kad krecem primi gas sve fino i kad treba da ubrzam jednostavno nece da primi gas, trza, gusi ga nesto, to mi se ugl desava na nekih 3500-5000 h obrtaja, i jedino sta mogu da ga na leru dignem na 8000-10000 h obrtaja i lagano pustam samo da mi nespane ispod 5000 h, i tako je u svakoj brzini, nisam jos stigao da rastavim motor, a i trenutno nemam vremena, ja iskreno msm da podjem sa zamjenom svjecice i ciscenjem i dostelavanjem karburatora, ako neko zna konkretno sta bi moglo biti bio mi mu zahvalan, a slika od motora ce biti samo da uhvatim vremena :D

Proveri da li exup ventil radi kako treba! I potrosnja na tom motoru ne bi trebala da bude mala nikako - ako sve radi kako treba... 6 - 6.5 - 7, cak i do 8 litara na 100 km. Sve zavisi od nacina voznje ali generalno trosi mnogo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Nexus 500

Imao sam takav problem na Sachs X Road-u,s tim sto mi je crn dim izlazio iz auspuha.Promeni svecicu ,ocisti i nasteluj karburator,jer najverovatnije pravi losu smesu vazduha i goriva!0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Esslingen am Neckar, Njemacka
  • Motocikl: Honda cbr 600 f4i

Cao drugari, nije me dugo bilo, bio sam mao na moru i tako, valja malo odmoriti, neku noc smo je malo serafali, al nismo bas rijesili problem, nastavice se istrazivati, hvala vam u svakom slucaju, to se mora rijesiti :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 125 EXTREMA

Ma ventil definitivno!A mozda je i neko ga skinuo pa zatvorio i onda ti se motor vrti samo na velikim obrtajima a dok ih dostigne oce da se gusi!

 

I da obavezno zagrej motor kada ga prvi put palis!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Esslingen am Neckar, Njemacka
  • Motocikl: Honda cbr 600 f4i

Drugari rijesen problem, nista nije bilo strasno, samo filter zraka, spuzva jako prljava i ne bas u dobrom stanju, izbacio spuzvu iprovizovo sa najlonkom na koji dan dok ne uhvatim koju paru, i onda cu da kupim gljivu, ocistio karburator sad stekti kao zvrk :D

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Esslingen am Neckar, Njemacka
  • Motocikl: Honda cbr 600 f4i

E drugari nije me bas dugo bilo, al dobro, problem nije rijesen, filter nije kriv, losa kompresija i jos po nesto, sad se cudim i kako je isao jedno vrijeme, jer se na kraju ugasio i vise ne upalio:D, tako da sam raskomadao motor, i posao u potragu za dijelovima :D Stigao je novi klip sa karikama, nova svjecica, i malo ceprkanja sastrane i tako, trenutno ne zurim sa sklapanjem nije mi bas neko vrijeme al dobro, pasce valjda i neka slidza samo da skontam kako se stavlja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja