Jump to content

Moto Zajednica

Gde cuvate vase dvotockase?

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

 

image.jpg

 

 

 

Ako imas mogucnosti ova limena vrata oblozi iznutra stiroporom i onda sve zatvori sperplocom od 5mm koju ces zavrnuti pleh sarafima za kovir vrata da ti se ne prave kondenzaciju zimi na limu. ;) Ostalo za pohvalu. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Изгледа одлично,стварно свака част 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: promenljiva
  • Motocikl: Beverly 250ccm 2004 - karb

Preko leta ispred zgrade,stavim samo katanac,kad me ne mrzi vezem je za banderu,ali nezgodno je sto tu stalno pisaju kucici pa kad je odvezujem zeludac mi se okrene. Zimi kod babe&dede u garazi. Bas sam zagledala ima po Dorcjolu dosta motora koji stalno bleje na ulici,nisu vezani ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Preko leta ispred zgrade,stavim samo katanac,kad me ne mrzi vezem je za banderu,ali nezgodno je sto tu stalno pisaju kucici pa kad je odvezujem zeludac mi se okrene. Zimi kod babe&dede u garazi. Bas sam zagledala ima po Dorcjolu dosta motora koji stalno bleje na ulici,nisu vezani ...

 

Јел'си ти питала неког да загледаш моторе по Дорћолу? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ljudi,ovo svakakv olos cita,nije bas preporucljivo da se tacno zna gde vam je kad motor,kako je obezbedjen i tako to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Preko leta ispred zgrade,stavim samo katanac,kad me ne mrzi vezem je za banderu,ali nezgodno je sto tu stalno pisaju kucici pa kad je odvezujem zeludac mi se okrene. Zimi kod babe&dede u garazi. Bas sam zagledala ima po Dorcjolu dosta motora koji stalno bleje na ulici,nisu vezani ...

 

Јел'си ти питала неког да загледаш моторе по Дорћолу? :D

 

Много тога она није питала,па опет ради!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Evo jedne zanimljive ideje iz Poljske, skoro je ovaj video neko od clanova objavio na statusu... Ja sam bio malo znatizeljan i poslao mail, da priupitam za cenu,..i?? Prava sitnica...oko 1300e, bez prevoza!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ево још једне занимљиве идеје на ту тему.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Вероватно,не знам нисам се ни распитивао,има веб адреса кога занима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Posle dužeg razmatranja ideja, odlučih sebi da napravim garažu za motor, ali ujedno i box za psa (pošto mi i to treba) pa sam krenuo u taj 'projekat' pre mesec dana... Prilažem slike kako je to izgledalo na početku ...

post-30255-0-22418900-1450627189.jpg

post-30255-0-29713100-1450627216.jpg

 

Ideja je da ceo objekat bude sastavljen od dve celine, garažu i box za psa. Kako je objekat pravugaoničnog oblika (gledano odozgo), veći deo zauzima garaža za motor a manji deo box za psa...

Posle zavarene konstrukcije, uradio sam krov od tegole i obložio zidove trapeznim limovima ... naravno sve u zelenoj boji da se stopi sa okolinom u dvorištu...

 

post-30255-0-99953900-1450627426.jpg

 

Pod je uradjen od stare švapske cigle i trenutno su radovi oko toga još u toku..

post-30255-0-05254100-1450627494.jpg

 

Struja se razvela i uskoro stižu vrata od garaže ( u planu je da stavim kliznu roletnu, da stvar bude praktična prilikom otvaranja i zatvaranja vrata).

Malac parkiran i čeka nastavak radova... :takoje:

post-30255-0-07235400-1450627626.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Zaboravih da dopišem,... Imam u planu da kućica za psa bude u garaži i da time obezbedim psu ''duplu'' izolaciju, jer će i garaža i kućica biti obložene stiroporom (cca 5cm).

Pas će moći da udje u kućicu kroz otvor na trapeznim limovima, time sam sačuvao prostor u boxu da ga ne zauzima kućica a dodatno obezbedio psa i kućicu od vremenskih neprilika..

U samoj gataži planiram radni sto (viseći) i par polica za kacige, jakne i ostalu opremu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Bolje ti izbetoniraj te cigle i zalepi neke jeftine plocice u boksu, ovako ce izmet i mokraca da upijaju u ciglu koja je hidroskopna pa ce to tu zauvek smrdeti.Ako nista drugo izbetoniraj i oboj beton nekom jakom bojom koja moze da se pere crevom.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

@bigbad86

Sto se tice boxa, ne vidi se na slikama najbolje ali po obodu, na dnu.. su postavljeni L profili, koji ce nositi pod od dasaka! Dakle pas ce hodati ili lezati na daskama.. (koje ce biti prefarbane uljanom bojom, zbog lakseg odrzavanja). Ideja samog boxa je svakako da pas ne boravi u njemu na duzi period, nego samo u periodima kada ima teranje i nikog nema kuci ili dok su stenci tu... Tako da se ne bojim previse problema sa mokracom i izmetom.

Sto se tice garaze, gde ce motor stajati? Te cigle ce biti zalivene betonom, cisto da podloga bude cvrsca ispod motora... kao sto rekoh jos je sve u fazi izrade :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

To je tema koja i mene muci mnogo. Zivim u bg i stoji mi izmedju dve zgrade, moje i susedne. Ima neki medjuprostor, bar malo sa oka prolaznika je sklonjen. Cerada obavezno svako vece i lanci i katanci. Preko zime mi je kod tasta u garazi na Zvezdari. Sranje je veliko kad nemas garazu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

u Ita i Spaniji, gro motora a posebno skutera stoji napolju na ulici. Da je tako kod nas, to bi oplevili samo tako.

Jednostavno, kultura života i ponašanja je kod nas usmerena u jednom drugom pravcu.... gramzivom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Kradu i u Italiji, ne boj se. 
Moj otac živi u Italiji već 18 godina, pre 5 godina mu je ukraden tek kupljen nov skuter i srećom su ga našli carabinieri par godina posle u žbunju u Rimu tj. 500km dalje od mesta gde je ukraden, blizu Lago di garda. 

A i ne verujem da su ga "tražili", nego jednostavno videli u žbunju, provera tamo vamo, prijavljen i vraćen.

 

Ali s druge strane, ispred njegovog ulaza godinama stoji skuter tipa peugeot vclic, centimetar prašine, i nikome ne pada napamet da prijavi itd. pod parolom niko neće da se petlja. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja