Jump to content

Moto Zajednica

V-Strom 1000???

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

Treba sesti sa saputnikom i iole nekim manjim stvarima na 1000-darku na pa 650 i videti da je razlika nebo i zemlja,sto se tice potrosnje ja se ne zalim uopste i motor nije toliko tezak za voznju po gradu kao sto neki pricaju,ja sam visok 1,80m i lako se izlazim na kraj sa njim,a voznja je kombinovana,tj svakodnevo grad,i vikendom neka duza voznjica,kod nas u klubu su dvojica sa 650 presli na 1000 i odusevili se.Kazem treba probati oba pa videti,mozda je 650 bolji za grad,ali za put nema dvoumljenja.Doduse ima razlicitih stilova voznje.DL1000 ce na 120-30 pod teretom i saputnicom prilikom obilazenja povuci kao iz mesta,dok ces sa 650 svaki put da razmislis sta bi bilo kad bi bilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Suzuki DL1000 V Strom 2008

Drugari s foruma,

kupio sam 1000rku i tu je kraj i novi pocetak svim pricama, za iste pare 650 ili 1000 koliko se ceni na oglasima, sa 1000 dobijas apsolutno sve, bolje opremljen motor i lepsi cim ga vidis, sednes upalis , onda imas sta i da cujes, jos ako stavis dva lepa auspuha opet pocinje novi pocetak, kad krenes samo mali gas i tu nastaje eksplozija svega, za grad ODLICAN vozis ga od 3000-5000 obrtaja i sve je tvoje, ispod trese, a preko toga leti, dodje vikend, smestis lepsu polovinu sa sve njena tri kofera i tvojim tank pedom, pa kad si na magistrali ti malo gas i hop obisao si, nema rizicnih situacija, stignes uzivas, malo se vozikas i krenes kuci, onako umoran, izadjes na auto put, pa cepaj 160-190, kako zamislis. Sve ovo zadovoljstvo kosta 5.5 l srednje voznje, a kada idem na posao grad kratka relacija 6 - 6.5 , a kada izadjes na auto put pun opreme i kad cepis gas sa punim stomakom iz pecenjare, cepa ko ladno pivo 7 litara....

Sve u svemu lamelu nisam menjao i ako treba to je racun sa rukamo oko 150 eura, pa i to cemo da prezivimo, kad u ruci imas motor koji ce uvek da te puslusa kad treba i sto je lepsi od onog after marketa 650 :-)

uz postovanje svima koji voze i stede na 650 kubika i registracija se razlikuje u 3500 dinara :-)

 

E SAD JEL NEKO IMA DA PRODA AUSPUHE ZA V STROMA 1000 ? SAMO MI TO FALI

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ja vozim velikog stroma, ali je 650 generalno kompletniji motor. Iskljucujuci autoput sa natovarenim motorom u paru, ne postoji situacija gde je hiljadarka u prednosti. Ja vrlo cesto putujem u paru i to je razlog sto vozim velikog Stroma.

 

A vezano za ovo sto Pauk pita oko off-a...Strom je (a narocito 1000) cist sport-touring u telu endura. Sa off-om nema nikakve veze, i osim makadama koji mozes proci i sa R-om nije ni za kakav drugi off.

 

 

Ovaj se ne bi slozio sa tobom!

 

 

 

@pavleopancina

Cestitam na kupovini! Puno bezbednih kolometara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ma pusti snimke sa You tube-a, tu ces naci i R1 da se vozi enduro. Sustinski nije za to, ima mnogo prilagodjenijih motora za off. Za pocetak nema dve osnovne stvari za tu namenu...prednji tocak 21 inch i zicane felne.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Ma pusti snimke sa You tube-a, tu ces naci i R1 da se vozi enduro. Sustinski nije za to, ima mnogo prilagodjenijih motora za off. Za pocetak nema dve osnovne stvari za tu namenu...prednji tocak 21 inch i zicane felne.

 

Ja cu prvi da se slozim sa ovim 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

 

 

 

Ovaj se ne bi slozio sa tobom!

 

 

 

@pavleopancina

Cestitam na kupovini! Puno bezbednih kolometara.

Očigledno nisi vozio Stroma offroad..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Uh!

 

Izvinjavam se ako sam vas taknuo.

 

Ne nisam vozio Stroma offroad, vozim XT-a. Mozda Stroma uzmem sledeceg.

 

A sto se tice You Tuba, manite se toga da ima i R1. Ima vise njih. Preradjenih.

 

Pitanje je bilo: "Koliko je sposoban za "soft offroad"?"

Odgovor: "Strom je (a narocito 1000) cist sport-touring u telu endura. Sa off-om nema nikakve veze, i osim makadama koji mozes proci i sa R-om nije ni za kakav drugi off."

 

Na klipu covek vozi ne preradjenog Stroma i pokazuje sta moze sa sposobnim vozacem.

Nisam rekao da ja to mogu, niti da umem ali sam naveo kao primer mogucnosti motora.

Osim toga zasto je vasa(mnozina) tvrdnja o njegovim mogucnostima istinitija od ovog snimka. Niti vas znam, sto se mene tice mozda i ne posedujete motore.

 

Mozda ni ja nemam motor.

 

To je opasnost kada se info skupljaju sa neta. Ne znas ko te savetuje!

Za ovo bar postoji snimak.

 

Da ne ulazim u dalju diskusiju jer ne vidim nista pozitivno u raspravi, pogotovo preko neta, verovatno ste u pravu i taj motor ne moze na off.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ma daleko od rasprave....dao sam najiskreniji odgovor koji sam mogao, a ovo mi je 6. sezona sa Stromom 1000.

 

I ja sam za to da se dobiju kvalitetne informacije. Vozio sam i vozim off road i dalje, a Stroma koristim za putovanje. Jedno vreme sam vozao hard off road sa CR 125, pa sam posle prodao i kupio XT 600 koji i dalje vozim sa uzivanjem u svim prilikama ukljucujuci i soft off road.

 

Onaj odgovor koji sam dao ranije o Stromu po meni najbolje opisuje taj motor. Ne kazem da nije moguce, ali ako je to nekome bitno prilikom kupovine motora mozda treba da razmisli o kupovini nekog drugog modela koji ce se u tim situacijama bolje snaci. Cesto ljudi ovde navode kako je Koma isao do Sibira/Japana Stromom i to isticu kao argument da ipak moze na off, a ko je razgovarao sa Komom dobio je informaciju slicnu ovoj koju sam naveo. Kako bi i ja voleo da mogu malo vise da skrenem sa puta sa motorom kojim putujem, sledeci motor o kome razmisljam je BMW F 800 GS.

 

Cinjenica je da od pravih dual sport/adventure modela sa kojima moze da se putuje i u paru, a i oseti malo ozbiljnije makadam, na trzistu izmedju starih Afrika/Super Tenera i novijih F800GS/KTM ADV 950/990 ne postoji nista. Mozda zbog toga ljudi pribegavaju drugacijim izborima.

 

PS. Sa Stromom ces da dobijes puno muzike za relativno malo para (u poredjenju sa konkurencijom), odvesce te na mnoga mesta, mozes da putujes u paru i sa gomilom prtljaga, proci ce i makadamskim putevima bez problema, ali voznja kao sa onog snimka jednostavno nije za njega. Razlika izmedju maxi endura (ne mora da bude samo Strom) i nekog cisto putnog motora je u komforu voznje po putevima losije kategorije kakvih u nasem okruzenju ima na pretek, pa mislim da tu lezi glavni potencijal takvih motora.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

Ma daleko od rasprave....dao sam najiskreniji odgovor koji sam mogao, a ovo mi je 6. sezona sa Stromom 1000.

 

I ja sam za to da se dobiju kvalitetne informacije. Vozio sam i vozim off road i dalje, a Stroma koristim za putovanje. Jedno vreme sam vozao hard off road sa CR 125, pa sam posle prodao i kupio XT 600 koji i dalje vozim sa uzivanjem u svim prilikama ukljucujuci i soft off road.

 

Onaj odgovor koji sam dao ranije o Stromu po meni najbolje opisuje taj motor. Ne kazem da nije moguce, ali ako je to nekome bitno prilikom kupovine motora mozda treba da razmisli o kupovini nekog drugog modela koji ce se u tim situacijama bolje snaci. Cesto ljudi ovde navode kako je Koma isao do Sibira/Japana Stromom i to isticu kao argument da ipak moze na off, a ko je razgovarao sa Komom dobio je informaciju slicnu ovoj koju sam naveo. Kako bi i ja voleo da mogu malo vise da skrenem sa puta sa motorom kojim putujem, sledeci motor o kome razmisljam je BMW F 800 GS.

 

Cinjenica je da od pravih dual sport/adventure modela sa kojima moze da se putuje i u paru, a i oseti malo ozbiljnije makadam, na trzistu izmedju starih Afrika/Super Tenera i novijih F800GS/KTM ADV 950/990 ne postoji nista. Mozda zbog toga ljudi pribegavaju drugacijim izborima.

 

PS. Sa Stromom ces da dobijes puno muzike za relativno malo para (u poredjenju sa konkurencijom), odvesce te na mnoga mesta, mozes da putujes u paru i sa gomilom prtljaga, proci ce i makadamskim putevima bez problema, ali voznja kao sa onog snimka jednostavno nije za njega. Razlika izmedju maxi endura (ne mora da bude samo Strom) i nekog cisto putnog motora je u komforu voznje po putevima losije kategorije kakvih u nasem okruzenju ima na pretek, pa mislim da tu lezi glavni potencijal takvih motora.

 

 

Potvrdjujem od prve do zadnje reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Odlicno objasnjeno (mislim na zadnji pasus)!

 

I samo bih da dodam da sam u ovoj temi pisao samo iz razloga sto i mene interesuje Strom 650 (i ovde ga dosta njih preporucuje), a ne da bih spamovao.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Presao dosta sa stromom 1000, presao I ozbiljan off ali to nije motor za te namene. Na offu se ne vozis nego prevozis, to je velika razlika. Na putu je udoban motor ali ocajno koci, to mi je najvise smetalo.

Sa motorima koje je doktor naveo mozes da odvrnes gas na makadamima, da skocis ako treba a stromom je to ne moguce. U mongoliji su se bmw 1200 raspali, stromu nije falilo nista ali ne znaci da je bolji, ja sam vozio kao po jajima da ga ne bi polomio, oni su gasirali I svi se polomili na pola. Strom je po meni jeftina varijanta bmw 1200, ktm jew drugacije orjentisan I ja sam tim motorom isao I na cross stazu(naravno koliko je to moguce sa tako velikim motorom).

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

e ovo je tek ružan prednji kraj.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dopada mi se sto je jedini od cele druzine ostao na 1000ccm. Prednji kraj jos i mogu "da mu oprostim", ali brate slatki onaj auspuh od koga ne mozes da postavis "posteni kofer" uopste ne razumem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Čudi me da nova 1000-ka nije slična prethodniku,kao što je slučaj sa mladjim bratom! Ovo je baš zaokret u dizajnu,po meni na gore! Nadam se da će do početka proizvodnje drugačije izgledati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Nemam obicaj da kritikujem motore koji mi inace nisu interesantni

 

jer ako neces da ga kupis , ostavi druge da uzivaju ...

 

i uvek sam smatrao V Stroma vrlo vrlo dobrim motorom

 

a verujem i ovaj ce da bude mnogo dobar ..

 

moj prvi motor ( Jawu ne racunam ) bio je Suzuki

 

 

ali OVAJ DIZAJNER TREBA DA NAPRAVI HARAKIRI .... smesta ...0zbunjen.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ki' ona honda crosstourer... :-)

 

 

 

Ima toga , svi prave neke kljunove i njuske u posljednje vreme , pitam se zasto 1zvizduk.gif

 

ali dok je CrossTourer moguce posmatrati ( bar ga tako neki gledaju ) kao naslednika Afrike , a od dizajna Afrike prosle su

 

mnooooge godine , pa je razumljivo da je Honda pocela iz nule , nekima se izgled CrossTourera svida , nekim ne ...

 

 

Dok je V Strom postojeci model , mnooooogi ga vole , i meni licno je simpatican , samo mi se cini da su svetla malkice prevelika

 

a kvalitet same masinerije niko nikad nije postavljao u pitanje , pogotovu varijante 650

 

 

 

E , uzeci sve to u obzir , nije mi jasno na kakvim psihodelicnim supstancama je bio dizajner ove njuske ....

 

 

 

Rekoh , inace motor je i sadasnji , a i ovaj novi vrlo simpa ...... samo da nema te njuske ...

 

 

 

Evo par slika ....

 

 

VStrom2.jpg

 

VStrom.jpg

 

VStrom3.jpg

 

VStrom4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja