Jump to content

Moto Zajednica

V-Strom 1000???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Poceo razmisljati o prelasku na Stroma, gledao malo oglasa i ima nekoliko finih íljadarki 2002-2004god, i cenio bih svaki savet ljudi koji ga vec imaju na sta da obratim paznju prilikom eventualne kupovine. Kao i svoja iskustva sa tim motorom. 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pogledaj korpu kvacila, to je jedino sto propada a nije jeftino...doduse, moze da se reparira.

Ostalo skoro sve kao na bilo kom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Odlican izbor, odlican motor. :takoje:

 

Gledao sam na Rajcu Nikolinog Stroma iz oglasa, prelepo izgleda to cudo.

Za mene je V-Strom 1000 mnogo velik i tezak, ipak treba ljudina od coveka da su silu.

Ali planiram kad izgustiram svog SV-a 650n da probam Stroma 650, juce bas gledao jednog zutog i jedva sam se odvojio od njega.:ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Kao neko ko je potencijalni kupac velikog stroma,nadam se da nije problem da i ja postavim koje pitanje :takoje:

 

Koja je potrosnja velikog stroma i koliko kosta sada registracija za njega,a koliko na primer za malog stroma?

 

I sta je sve pozeljno dodati na "golog"stroma od dodatne opreme,i koliko to sve kosta?

 

Poslednje pitanje,koliko je sposoban za "soft offroad"?Nisam ih na primer vidjao uopste na Kepijadi u Kotlini,mislim da nije bas toliko mekan,ili mi se samo cini?

 

Hvala unapred na odgovorima :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Eto Pauk je postavio vecinu pitanja koja i mene zanimaju. Sa mojih 1,90 m. mislim da ce da mi odgovara. Cekam odgovore od ljudi koji nesto znaju o ovom motoru! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

Kao neko ko je potencijalni kupac velikog stroma,nadam se da nije problem da i ja postavim koje pitanje :takoje:

 

Koja je potrosnja velikog stroma i koliko kosta sada registracija za njega,a koliko na primer za malog stroma?

 

I sta je sve pozeljno dodati na "golog"stroma od dodatne opreme,i koliko to sve kosta?

 

Poslednje pitanje,koliko je sposoban za "soft offroad"?Nisam ih na primer vidjao uopste na Kepijadi u Kotlini,mislim da nije bas toliko mekan,ili mi se samo cini?

 

Hvala unapred na odgovorima :zdravo:

uzi si 650...tebi netreba 1000...to je samo za put...nemozzesh ni na grzu sa njim :zdravo: a kamoli kod Kepe Kapetana...imash ih gore bash povoljno...ako ti treba oglas pushtam ti na pp... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Jeste Hoze,to je tacno :takoje:,ali planiram da se jednog dana dovezem tim motorcetom bas iz Engleske do Srbije,a to jeste neki put,valjda,xexe,a 650 mi je totalno ok osim zadnjeg dela,auspuha koji mi izgleda kao na skuteru...Dva topa na hiljadarci,prelepo...

 

P.S.Pusti oglas na PP :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Na svakom je da sam odluci sta zeli, ukusi su razliciti i o njima ne treba raspravljati.

 

Moje misljenje je i dalje da je Strom 650 "jedan" od najidealnijih i najudobnijih motora, pogotovo za duza putovanja.

Univerzalan je, nije kvarljiv, nije mnogo tezak, udoban, solidna potrosnja u gradu i na otvorenom putu, ima lepo ubrzanje i sasvim dovoljno snage.

Jedino ako neko planira da putuje non-stop po autoputevima i obilazi svet nekoliko puta godisnje treba razmisljati o vecem modelu.

Za nekog ko voli "nisko letenje" postoje optimalniji motori, za uzivanje u voznji 650 je sasvim dovoljan.

Znaci ako nisi kao od brda odvaljen nemas potrebe za velikim Strom-om, on jeste dobar za dalja putovanja ali nije bas optimalan za voznju po gradu zbog svoje tezine, gabarita, potrosnje itd.......itd.....

 

Mozda je najbolje kupiti oba, malog za po gradu a velikog za duza putovanja.:lol:

 

Mnogi vlasnici velikog Stroma se najverovatnije nece sloziti sa mojim komentarom, ali sta da se radi.:neznam: (sami ste hteli veceg od komsijinog) :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja vozim velikog stroma, ali je 650 generalno kompletniji motor. Iskljucujuci autoput sa natovarenim motorom u paru, ne postoji situacija gde je hiljadarka u prednosti. Ja vrlo cesto putujem u paru i to je razlog sto vozim velikog Stroma.

 

A vezano za ovo sto Pauk pita oko off-a...Strom je (a narocito 1000) cist sport-touring u telu endura. Sa off-om nema nikakve veze, i osim makadama koji mozes proci i sa R-om nije ni za kakav drugi off.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Potpuno se slazem sa Doktorom. Nije za off osim ako moras. Hiljadarka dosta jaca, bolje ubrzava, bezbednija u preticanju, bolje izvlaci iz krivine, za moj ukus lepsa. Vozim 1000-ku jer jako cesto imam suvozaca i potpuno sam natovaren koferima, ali...650 dosta ekonomicnija, manji potrosac, apsolutno nema razlike u opustenom rezimu voznje. Ukoliko si sam na motoru, pametnija odluka 650...

 

Imam 87 kg, visok sam 180, a 1000-ka niti mi je velika, niti mi je teska 1neznam.gif. Stvar navike...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja sam interesent za VS 1000-ku....gledao ih u svakom trenutku i prilici....i mogu da potvrdim da mi je skoro svaki vlasnik 1000-ke rekao da se pre odlučim za 650-icu.

 

Vozio sam 1000-ku..ko vozi Super Tenere....650-ica mu dolazi ko biciklica a hiljadarka mu sigurno neće biti teška...jedina teška stvar kod nje je off - nema veze i nema šanse.

 

1000-ka ima prednost u snazi i brzini..na autoputu..sa dvoje na motoru i na većim kilometražama

 

Ja ću verovatno nekada kupiti VStroma...ali Super Tenere, neću prodavati 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ja nameravam da uzmem 1000 za putovanje, off me ne interesuje. Planiram ga kao putni motor sa putnikom i tri koferom na njemu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja nameravam da uzmem 1000 za putovanje, off me ne interesuje. Planiram ga kao putni motor sa putnikom i tri koferom na njemu.

Mali,veliki ne postoji..gabaritno su skoro isti..Dl650 je ekonomicniji dosta i pouzdaniji..dl1000 ima tu slabiju korpu kvacila i desava mu se curkanje cilindra kvacila..ali to se sve zameni..dl1000 cima solidno.u drugoj na jaci gas cak odmah ide ja zadnji..Ali zato trosi dosta vose od dp650.Ako ima saputnika,kofere i volis da csto tesno pretices onda dl1000.

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ja našao 1000-ku, 2008, prvi vlasnik, 36000 km...6000 eur. Dilema bato......0zbunjen.gif

 

 

 

 

A i simbolika je moj 1000-ti post.

 

Eto jos jedan ST resio da menja firmu kao i ja (pre nas to uradeo Hamer) stim sto si ti u dobroj finansiskoj podlozi. Kupuj kad ima vidis u kakvoj sam ja muci, nema motor za manje novci 1neznam.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja