Jump to content

Moto Zajednica

TEMA za dogovoranje MAXI vožnji/ca

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Samo da se nadovezem a tice se vinjete. Ko planira da ide i naravno kupi vinjetu(nisam upucen kako ide za motore)moze je kupiti na MOL pumpi u Brace jerkovic na vozdovcu, ispadne nesto jeftinija nego na granici a i ne rzmislja covek kad krene vise o njoj. E sad mozda ima na jos kojoj MOL pumpi ja sam na ovoj licno proverio.

inace plan puta je jako interesantan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Ko planira da ide i naravno kupi vinjetu(nisam upucen kako ide za motore)moze je kupiti na MOL pumpi u Brace jerkovic na vozdovcu, ispadne nesto jeftinija nego na granici a i ne rzmislja covek kad krene vise o njoj.

Ovo se odnosi naravno za ljude koji idu auto putem, da ne dodje do zabune! Ne odnosi se na magistralne puteve... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

 

Ko planira da ide i naravno kupi vinjetu(nisam upucen kako ide za motore)moze je kupiti na MOL pumpi u Brace jerkovic na vozdovcu, ispadne nesto jeftinija nego na granici a i ne rzmislja covek kad krene vise o njoj.

Ovo se odnosi naravno za ljude koji idu auto putem, da ne dodje do zabune! Ne odnosi se na magistralne puteve... 

 

tako je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mario, lepo sve smisljeno to nema sta ali mi ne odgovara datum, ovaj vikend mi pada radan tako da od  :moto3: u mom slucaju nema nista  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Mario, lepo sve smisljeno to nema sta ali mi ne odgovara datum, ovaj vikend mi pada radan tako da od  :moto3: u mom slucaju nema nista  :neznam:

Ako ne bude zainteresovanih, predlog moze da saceka neku sledecu voznju :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: suzuki burgman 400

I mislim da se vinjeta do Segedina (drugo isklucenje sa autoputa) ne placa i ako se ide autoputem, ja isao bar 10 puta, i nisam nikada platio, a ne verujem da sam imao srece, zato sto Madjari imaju kamere svuda po autoputu upravo za tu svrhu. A i odmah posle granice je iskljucenje za Morahalom banju, (pre , ja mislim, OMV pumpe gde se inace kupuju vinjete), pa moze i tuda do segedina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Yamaha Tmax XP

Što se tiće vinjete ne mora se kupovati, naime granica se predje na granicnom prelazu Backi Vinogradi (ide se od Subotice ka Horgosu, sve je oznaceno putokazima), mali granicni prelaz gde  nikada nije guzva, a onda do Moraholoma ima nekih 9km i put nastavlja ka Segadinu nekih 21,2 km, autoput se ne koristi. Na Kelebiji zna da bude guzva narocito vikendom. Moja topla preporuka je da se tuda ide jer se izbegava bukvalno sve, govorim iz prve ruke jer sam vec licno prosao. Upravo sam sa drugarom planirao da odemo za vikend koji je za nama do Moraholoma, ali zbog obaveza nismo otisli. Inace Morahalom bi bilo idelano mesto za relaksaciju nakon voznje jer stvarno ima sirok spektar bazena i ostalih spa sadrzaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Što se tiće vinjete ne mora se kupovati, naime granica se predje na granicnom prelazu Backi Vinogradi (ide se od Subotice ka Horgosu, sve je oznaceno putokazima), mali granicni prelaz gde  nikada nije guzva, a onda do Moraholoma ima nekih 9km i put nastavlja ka Segadinu nekih 21,2 km, autoput se ne koristi. Na Kelebiji zna da bude guzva narocito vikendom. Moja topla preporuka je da se tuda ide jer se izbegava bukvalno sve, govorim iz prve ruke jer sam vec licno prosao. Upravo sam sa drugarom planirao da odemo za vikend koji je za nama do Moraholoma, ali zbog obaveza nismo otisli. Inace Morahalom bi bilo idelano mesto za relaksaciju nakon voznje jer stvarno ima sirok spektar bazena i ostalih spa sadrzaja.

Mislim da smo vec utvrdili sve oko vinjeta.. (ne ide se auto-putem, nije potrebna vinjeta)  :takoje:  Oko prelaza, opet stvar dogovora..  Backi Vinogradi prelaz je otvoren svakog dana od 7-19h. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mario, mogli bi zamilsljeno (voznju) sprovesti u delo, vikend je pred nama jos samo da bude bez padavina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Yamaha Tmax XP

Jel ti nije teško da postaviš gde je taj prelaz tačno? To je pre Horgoša?

 

Da, pre Horgoša je, na putu iz Subotice ka Horgošu, lepo je obeleženo putokazima, ima skretanje desno, a onda samo pratis put i dolazis do granicnog prelaza  :)

Pogledaj na google maps.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Predlog za maxi voznju do Segedina u subotu 04.07. okupljanje ekipe iz Beograda na Zmaj pumpi na auto putu u pravcu Zg. skup da bude oko 09h.skup.jpg


 


Voznja preko Fruske gore (Venca) do Ns.  U Ns. bi se sastali sa ekipom iz istoimenog grada npr kod Big Shoping centra Ns_1.jpg okvirno vreme sastanka 10:30-11h.


 


Voznja preko Srbobrana-Backe Topole (mozemo posetiti Zobnaticu http://zobnatica.rs/)put nastavljamo ka Subotici i granicnom prelazu Kelebija, gde bi i presli granicu, da se ne bi mlatil auto-putem i vinjetama na Horgosu. 


 

Prelaskom u Madjarsku mozemo odmoriti kod cuvenih svercerskih marketa Tompaker i Hatar osveziti se nekim hladnim napitkom i slatkisima  :D


Put bi nastavili preko Madjarskog mesta Kelebia i izasli na magistralni put 55 koji vodi preko mesta Morahalom vecina je sigurno cula za (Erzebet Morahalom Banju) ako ima zainteresovanih mozemo se osveziti u nekom od bazeni i raznih mogucnosti koje nudi Banja.. http://www.erzsebetfurdo.morahalom.hu/  Ulaznica za grupu (minimum 10 osoba) 1800 Forinti sto dodje oko 5-6e. 


 


Dolaskom u Segedin, nase ljubimce mozemo parkirati u centru blizu glavne setalisne staze na mestu predvidjenom za motore sz_1.jpg


 


Panoramsko razgledanje Segerina obično podrazumeva posetu glavnom trgu (Sečenji), Srpskoj pravoslavnoj crkvi, Zavetnoj crkvi, katedrali Dom ter, Reekovoj palati, novoj sinagogi i Gradskoj kući. Ovo su ujedno i najveće turističke atrakcije Segedina.Ušće reke Moriš u Tisu i sama reka Tisa su prelepi pejzaži na obodu Segedina, koje vredi videti. Ko voli shoping tu su Arkad shoping centar, Metro, Tesco, Auchan, Praktiker...  :) 1e je oko 317 forinti.


 


Prilikom povratka kuci, mozemo svratiti na Palic... 


 


Bio sam par puta poslovno u Segedinu, gradic je izuzetno lep, i ima sta da se vidi.. 


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nek' ide život.

 

01. Mario Burgman (ako bude jos zainteresovanih)

02. Satelis

03. Alexa i Ivana

04.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: suzuki burgman 400

S obzirom da je subota u pitanju zainteresovan sam, ali necu jos da se stavljam na spisak dok ne budem 100 % siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

bice to dobra i opustena voznja, samo da se skupimo :-) vreme za vikend suncano, sa temperaturom oko 30 stepeni ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

 

 

Nek' ide život.

 

01. Mario Burgman (ako bude jos zainteresovanih)

02. Satelis

03. Alexa i Ivana

04. Kuzma63

05.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 515 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125


01. Mario Burgman (ako bude jos zainteresovanih)
02. Satelis
03. Alexa i Ivana
04. Kuzma63
05. Gagi74

06.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 515 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125


01. Mario Burgman (ako bude jos zainteresovanih)
02. Satelis
03. Alexa i Ivana
04. Kuzma63
05. Gagi74

06.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja