Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha xvs 950 Midnight star

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Razmišljam o kupovini motorcikla pomenutog u naslovu. Međutim, kako ne poznajem nikog ko vozi takvu mašinu, a čini mi se da nisu baš brojni kod nas, zanimaju me mišljenja vlasnika (ne rekla-kazala).

Ono što cenim kod motora bilo bi prvenstveno udobnost na dužim putovanjima i ekonomičnost održavanja. Nemam iskustva s kruzerima, pa nisam siguran koliko je nizak položaj sedenja s relativno širokim hvatom ruku pogodan za višesatnu vožnju. Zbog toga sam dugo vremena razmišljao o VStrom-u, za kojeg u tom pogledu nemam dileme. Siguran sam da će mi iskusniji čoperaši pomoći u tom smislu.

Takođe, zanimaju me i cene polovnih, dobro očuvanih primeraka na našem tržištu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Video uživo. Nazovem juče Plattner u NS da vidim da li imaju ovaj model u salonu u Beogradu, kad me prodavac usreći odgovorom, kaže danas su dobili jedan u salonu u NS. Ne bi mi teško, odem da vidim, bogami, imam i šta. Crna mašina, dugačka, mišićava, nabijena.

 

Respect :care:

 

Uzjašim, udobno, širok prirodan hvat ruku, moćan osećaj, nema šta. Kaže prodavac još nisu sipali ulje, inače bi ga upalili da čujem kako radi.

Cijena? Prava sitnica. Nešto manje od 8200 evropskih novčića, oko 700 više od onoga što treba da plati prosečan Nemac ili Italijan. Valjda je kod nas viši standard pa moramo više i da platimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Znam, ali mi se čini da je prodat. Ako neko čuje za nešto slično bio bih zahvalan da mi javi. Hvala unapred!

 

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Pošto si ti, vidim, prosvetljen, :care:

da li bi podelio svoja saznanja s nama, kako bih preskočio vreme neophodno za ''uviđanje''?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Ma nisam druze nista lose mislio ,slaba je kod nas ponuda takvih motora.I to sto se nudi sve neki lesevi stari ,budzeni sacuvaj boze.Ja vec duze vremena mastam o kupovini bajka tog tipa ,pa redovno pratim desavanja na trzistu.Pojavi se ponekad nesto i zglavno,ali naravno kosta.Koliko sam uspeo da zakljucim najbolje ponude coper kruzer bajkova je prosle zime nudio neki momak po imenu Max iz Obrenovca .Imao je dva Vulkana jednu Shedov i jos nesto ne secam se i cene su bile rekao bih bas dobre.Da li znas za koliko para je prodata ta Yamaha .Ne secam se da je skoro nudjen tako ocuvan motor fakticki nov.

Juce sam na polovnim automobilima ili kupujem prodajem video V Stara 1100 2010 g. mislim ali nekih 9-9500 eura,a kod nas nova Yamaha Midnightstar je 8000,eto druze toliko od mene nije mi namera bila losa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Možda sam i ja pogrešio kada sam u nekom od prethodnih postova napisao ''nešto slično''. Jedino što me zanima jeste ovaj model Yamahe, a on se proizvodi od 2009. godine, što me u potpunosti oslobađa ''leševa'', dobrim delom i ''budževa''. Dakle, ako neko zna nekoga ko prodaje takvu mašinu mogli bismo porazgovarati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Druze, ne znam koliko si planirao da das za polovan motor ali vidim da kruzeri drze neku ludacku cenu. Vidim covek za 2003 godiste HD 883, znaci 10 godina star motor, trazi 7000 Eura a nov je nesto preko 8000.

Nova Yamaha ti je sada na akciji 8200 Eura, ne verujem da ces naci godinu-dve staru za manje novca.

 

http://www.polovniau...amaha_xvs_950a/

 

Ja trazim da kupim kruzer, mislim da dosta njih koji prodaju te motore bi trebalo da pogledaju koliko kostaju novi motori pa ce im biti jasno da im cene nisu "realne" kako oni to misle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Sve mi je poznato. U potpunosti se slažem s ovom tvojom konstatacijom.

 

Postoji i racionalno objašnjenje - sirotinja smo, a tržište motora nam je, takoreći, smešno.

 

Na nekim razvijenijim tržištima situacija je daleko drugačija, prvenstveno zbog toga što se tamo stvarno trguje, ljudi kupuju i prodaju, pa i stvari koje su predmet trgovine imaju realniju cenu. S druge strane, i trgovci su ozbiljniji, rade svojim novcem i nije im u interesu da im stoje motori za koje je posle nekog vremena izvesno da neće biti prodati. Zato ih na izmaku sezone daju po nižim cenama, ako treba i bez marže, bolje im je da budu na nuli, nego da im stoji zarobljen novac, pogotovo ako su u pitanju prošlogodišnji modeli, test vozila i sl.

 

Kod nas je sve drugačije. Naši preprodavci naruče izvestan broj modela za koje su sigurni da će prodati u toku sezone, preko toga ništa. Kada to rasprodaju naručuju nove, ali bez rizika - uzmu kaparu koja osigurava eventualni odustanak od kupovine, tako da u suštini rade delom i našim parama.

 

I mentalitet nam je sačuvaj bože. Naši ljudi, inače, misle kada kupe nešto da to i posle tri godine vredi isto kao i kada su to kupili, pri čemu ne računaju da taj model (nov) može biti jeftiniji i za 15ak % u odnosu na ono što su oni platili. Na ruku i preprodavcima i prodavcima polovnih motora ide i to što je kod nas uvoz opterećen carinom (5% do 800 ccm i 8% preko 800 ccm) i PDV-om (20% na osnovnu cenu plaćenu u inostranstvu uvećanu za iznos carine). Tu su i troškovi prevoza, špediterski troškovi i sl. tako da se cena novog ili skoro novog motora kupljenog u inostranstvu dramatično približava ceni kod domaćeg dilera.

 

Ima tu još nekih faktora koji nama i nisu toliko poznati. Npr. japanski jen je prejak u odnosu na evro, tako da su cene u Evropi znatno više u odnosu na cene u SAD. Svako može videti na internetu da se tamo taj isti model (XVS 950) prodaje po (preporučenoj) ceni nešto većoj od 6000 evra (2012. godište), odnosno nešto većoj od 7000 evra (2013. godište).

 

Što se mene lično tiče, sačekaću februar kada domaći dileri dobijaju cene za aktuelnu sezonu i videću kako će stajati stvari. Znam koliko bih platio očuvan primerak, pa ako se neko javi možda i poslujemo.

 

Ako ne zajašiću nov, pa neka ide sve do đavola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

A VN900 ?

Yamaha izgleda modernije,sve mi se na njoj sviđa osim točkova. Volim, kad je kruzer u pitanju, da ima žičane felne kao VN.

Stvar ukusa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

A ne bi uzimao 1300 Midnight Star,ima ga na Moj Auto 2007god.

 

Ne bih!

A i da hoću, to je oglas preuzet s nemačkog mobile.de

Dakle, transport & špedicija, carina, pdv....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

A VN900 ?

Yamaha izgleda modernije,sve mi se na njoj sviđa osim točkova. Volim, kad je kruzer u pitanju, da ima žičane felne kao VN.

Stvar ukusa.

 

Iz recenzije hrvatskog ''Moto puls''-a:

 

Kawasaki VN 900 Classic nudi

nešto manje modernog, više klasičnog u svom

izgledu, a osjećajem u vožnji ipak ne može parirati

testiranoj Yamahi.

 

I još malo, za zaključak:

 

Na tržištu postoje i drugi modeli ove klase koji

zaslužuju pozornost, poput Suzukijevih „osamstotki“,

ali ostaje nam samo zaključiti da je Yamaha

ovim modelom na stol bacila četiri asa i bez dvojbe

pobjeđuje u ovom dijeljenju. Konkurencija će svoj

dio kupaca privući cijenom, specifičnim izgledom

ili sklonosti kupaca pojedinoj marki, ali gledamo

li objektivno, ne možemo se oteti dojmu da je

XVS950A trenutno vrh ponude u klasi. Dok ostali

proizvođači ne zasuču rukave i upregnu moždane

vijuge u osmišljavanju novih modela sjaj „ponoćne

zvijezde“ predstavlja referentnu točku za ljubitelje

customa i one koji će to tek postati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Znam.

Imam te brojeve Moto pulsa sa testovima, prvo uporednim testom VN900, Triumph , Harley 883 i još neki, a zatim i taj test Yamahe.

Pretpostavljam da je to tako i lično mislim da je u toj klasi Yamaha stvarno VRH ponude, ali izgled je stvar ukusa a po pitanju performansi i voznosti su razlike ipak samo u nijansama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Iskreno, slušam ja i šta drugi pričaju, ali moja se odluka bazira najvećim delom na prethodnim iskustvima s Yamahom. Imao sam jedan mali primerak, od 125 ccm, kupio sam ga skoro novog i za pet godina, koliko je bio kod mene, imao sam samo jedan kvar - odlemila se žica s prekidača za dugo i kratko svetlo. Što bi rekao narodni pesnik, pr(a)va ljubav zaborava nema. Otuda, ne bih ni da menjam firmu, a ovo je izgleda po mnogo čemu ''pogođen'' model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Model koji zelis je naslednik Drag Stara XVS 1100A (ili V star za americko trziste) koji je zadnji proizveden 2008 ,po meni xvs950 nije dostojan naslednik, smanjili mu snagu, stavili kais umesto kardana , ubacili elektroniku koja i nije losa ali sa dragstarom prostijeg i klasicnog motora nije moglo biti. Ovo pricam iz iskustva jer i kolega i ja vozimo isti vec par godina, naravno ako je midnight ono sto zelis samo napred, neces pogresiti, ipak je yamaha po meni kvalitet koji vodi racuna o svemu. Inace XVS1100A koji nije krsh i mator ima da se kupi, samo treba dati pare ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Ja imam neki utisak da je Audion cvrsto odlucio da kupi Midnight Stara, i to ce verovatno biti sad na sajmu.Valjda ce se pohvaliti kupovinom , pa da malo zevamo u novu masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja