Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha xvs 950 Midnight star

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Šta je Audion nameravao da kupi on će to i kupiti.

 

Motor je na carini. :moto3:

 

Audion ne voli da se hvali, ali će biti raspoložen da svima koji su zainteresovani za ovaj model odgovori na konkretna pitanja, naravno kada za to dođe vreme, odnosno kada se motorom bude vozio dovoljno dugo da bi bio kompetentan da govori o istom.

 

Do tada, drugari :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Pe, evo, biću vrlo koncizan. Znam da sam okasnio, ali hteo sam da dobro savladam materiju.

 

Prvi opšti utisak je vrlo povoljan. Pravi traktor. Voziš uz brdo četvrtom 60 km/h, odvrneš gas i odmah vuče kao lud, tako reći iz podruma, može i do 120, ako baš hoćeš. Isto je i s petom, od 70-170.

 

Ako se ima ambicija da se umesto od kafane do kafane vozi od grada do grada, treba odmah ugraditi vetrobran. Originalna varijanta s quick release-om je samo 600 evra, pa ko voli nek izvoli. Ja sam se poslužio italijanskom zamenom u vidu Givi-ja, koja je možda malo zaobljenija, da kažem ''estetskija'', ali verovatno i manje funkcionalna u odnosu na original. Vredi pomenuti i da je četiri puta jeftinija. Kao i svuda, koliko para, toliko i muzike.

 

Druga zamerka odnosi se na položaj sedenja koji može biti zamoran na duže vreme, ali to je valjda boljka svih cruiser-a, pošto su noge i ruke postavljene dosta napred, pa se kičmom primaju sve neravnine puta. U tom smislu bilo bi dobro staviti pull back raiser i neki naslanjač, ali o tom potom. Tome se može pridružiti i tvrdo ogibljenje, koje se bez razmišljanja odmah može postaviti na najmekše.

 

Sve ostalo je ok.

 

Najbolja stvar je potrošnja. U gradu 5.5 l, van grada 3.8 litara l. Do drugog podatka sam došao na osnovu puta od oko 500 km, na kojem je bilo različitih deonica, od auto-puta, preko naseljenih mesta, do magistralnih puteva. Inače, opšti prosek nakon 4000 km (oko 3000 u gradu i oko 1000 van) je 4.8 l.

 

Ovo je moje viđenje, ali, naravno, različiti ljudi mogu od istih stvari imati različita očekivanja. Drugim rečima, ovo je krajnje subjektivan sud.

 

Toliko za sada!

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

I da, dodao bih još jednu stvar. Zaboravite na kočenja prednjom kočnicom s dva prsta. Ako hoćeš da staneš, moraš dobro da stisneš, a i korišćenje zadnje je vrlo dobro došlo. Bilo bi jako lepo da su napred umesto jednog stavili dva diska, ali šta je tu je.

:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pe, evo, biću vrlo koncizan. Znam da sam okasnio, ali hteo sam da dobro savladam materiju.

 

Prvi opšti utisak je vrlo povoljan. Pravi traktor. Voziš uz brdo četvrtom 60 km/h, odvrneš gas i odmah vuče kao lud, tako reći iz podruma, može i do 120, ako baš hoćeš. Isto je i s petom, od 70-170.

 

Ako se ima ambicija da se umesto od kafane do kafane vozi od grada do grada, treba odmah ugraditi vetrobran. Originalna varijanta s quick release-om je samo 600 evra, pa ko voli nek izvoli. Ja sam se poslužio italijanskom zamenom u vidu Givi-ja, koja je možda malo zaobljenija, da kažem ''estetskija'', ali verovatno i manje funkcionalna u odnosu na original. Vredi pomenuti i da je četiri puta jeftinija. Kao i svuda, koliko para, toliko i muzike.

 

Druga zamerka odnosi se na položaj sedenja koji može biti zamoran na duže vreme, ali to je valjda boljka svih cruiser-a, pošto su noge i ruke postavljene dosta napred, pa se kičmom primaju sve neravnine puta. U tom smislu bilo bi dobro staviti pull back raiser i neki naslanjač, ali o tom potom. Tome se može pridružiti i tvrdo ogibljenje, koje se bez razmišljanja odmah može postaviti na najmekše.

 

Sve ostalo je ok.

 

Najbolja stvar je potrošnja. U gradu 5.5 l, van grada 3.8 litara l. Do drugog podatka sam došao na osnovu puta od oko 500 km, na kojem je bilo različitih deonica, od auto-puta, preko naseljenih mesta, do magistralnih puteva. Inače, opšti prosek nakon 4000 km (oko 3000 u gradu i oko 1000 van) je 4.8 l.

 

Ovo je moje viđenje, ali, naravno, različiti ljudi mogu od istih stvari imati različita očekivanja. Drugim rečima, ovo je krajnje subjektivan sud.

 

Toliko za sada!

 

:zdravo:

[/quote

Motor je stvarno sasvim ok,ali otkad 950ka ide 170km/h?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Pa otkad je proizvodi Yamaha. Ko ne veruje neka proba.

Lično, ne smatram to nekim bitnim podatkom. Najlepše se krstari od 80-100 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Чуди ме да напред има само један диск, дрг стар има два мада и поред та два нема савршено кочење, но добро, битно да си ти задовољан и да га возиш у радости и весељу, када апетити порасту Боже здравља купићеш неки већи. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Audion ima li novih zapazanja ? Postavi sliku kako izgleda sa tim GIVI vetrobranom ako moze :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Nisam ni ja nešto oduševljen, ali za sada služi svrsi.

Originalan je svakako bolji, ali o tome je prethodno već bilo govora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

Posle nepune tri godine druženja bliži se vreme da se rastajemo.

Iskrsli su mi neki drugi životni planovi, ako je neko zainteresovan za mašinu može slobodno da mi se javi.

Motor je prešao oko 11500 km, održavan u ovlašćenom servisu, još je pod garancijom, izgleda kao da je juče izašao iz fabrike.

No, da ne uzurpiram forum, ako ima zainteresovanih neka mi se jave.

 

Srećna Vam Nova 2016!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja