Jump to content

Moto Zajednica

Jeste li bili kad u fabrici motocikla?

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@stampar

 

Sta reci sem da si me vratio i podsjetio na kraj sedamdestih i osamdesete godine proslova vijeka,kada sam i ja lutao po Italiji i pustoj Njemackoj kupujuci svoj prvi Japanski motor Hondu CB 500 Four u Nirnbergu 1978.godine,a zatim Suzuki GS 850 G 1981.godine u Minhenu i putovnje do Leverkuzena istim autobanovima kojim si i ti prolazio....Hvala ti sto si me vratio u to vrijeme i evocirao lijepe uspomene iz bezbrizne mladosti. :takoje: Najupecatljiviji detalj od cijelog tvog putopisa mi je prelaz nase Ex SFRJ granice, policije i carinika,jer sam ja prilkom uvoza GS-a dosao na Sentilj sa Novim motorom i putnom torbom na zadnjem sjedistu u kojoj sam ponjeo opremu iduci po motocikl ( isao autobusom iz Tuzle do Zagreba,a onda presjedao u drugi autobus za Minhen ),a u povratku uzeo tri kilograma sirove Minas kafe,par Milka cokolada,dvije steke Marllbora i jedu flasu Viskija. U svoj frci na prelazu Carinik se zalijepio za tu torbu da pregleda ( pored mog urednog prijavljivanja sta ima u njoj ) i nije odustao dok je nisam otvorio,a onda mi ladno masuci rukom reko mozes ici. :zbunjen: Ja ga na to pitam: A ko ce meni napraviti Carinsku propratnicu do Carinarnice u Tuzli,jer imam motocikl za uvoz ( morala se izvrsiti prijava ulaska vozila za uvoz u zemlju ),a on sav zbunjen pita koji motocikl. :zbunjen: Naravno trebalo mi je "malo vise" vremena da mu objasnim da ja u stvari uvozim motocikl i da cu ga cariniti uTuzli,uz njegovo insistiranje da to obavim u Mariboru da ga oslobodim "silne" procedure pravljenja crinskih i spediterskih propratnih papira....:D Tad su se motocikli i automobili za neupucene uvozili na "Uvozne dozvole" povratnika sa rada iz inostranstva koji su proveli najmanje dvije godine na radu u tudjini. :aha: Bila su to ipak ( bez obzira na kojekave pravne zackoljice ) dobra vremena u kojima se moglo veoma lijepo zivjeti,a pogotovo oni koji su znali naci "kojekakve rupe" sto u zakonu,sto kojekuda drugo. :lol:

 

 

Nikako se nisam mogao dokopati uvozne dozvole,cenili su je i precenjivali a najgore je bilo što u saobraćajnoj dozvoli tako uvezenog motocikla piše ''bez prava otuđenja 2 godine''...

 

Ona dva Suzukija sa slike i još nekoliko japanaca su jednu zimu proveli u šabačkom SUP-u,oduzela murija ''da proveri'' ,morali su dovoditi vlasnike iz saobraćajne dozvole da preuzmu motocikle...

 

''Traženje rupe nas je održalo-njojzi hvala'' :lol:

 

Eto vidis ja nikad nisam imao problem oko te Zakonske odredbe ''bez prava otuđenja 2 godine''. :zbunjen: Cak sam sa Suzukijem isao i u inostanstvo ( Italije,Austrija i Njemacka ) jer sam servise obavaljao kod Tushera u Mureku,ali sam imao uredno ovjerenu Sudsku Punomoc za koristenje vozila.....;) Doduse prvi put sam cuo tu pricu oko oduzimanja "takvih" motocikala kad sam Suzuki prodao prvi put u novembru 1982. nekom momku u Suboticu, pa su on i njegovi roditelji mene molili da mi vrate motor u aprilu 1983. jer momak nije mogao voziti zbog problema sa Milicijom i pretnje oduzimanjem motora sto je meni bilo nepojmljivo. :neznam: Posto je motor samo prezimio u Subotici ja sam im "ucinio uslugu" i ponovo uzeo motor uz naravno finu proviziju uz vraceni novac. :hej: Inace uvozne dozvole sam kupovao za 500 DM sto je bila neka realna cijena kod nas ( kad uvozis motocikl ) u Bosni,a iste sam uzimao u bliskom okruzenju ( ista ili susjedna Opstina ) tako da vjerovatno radi toga nisam imao problema.:moto3: A rupe...sta da ti pricam kad i sam znas....:hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

E moj druže Branko....kad smo se već dotakli toga a ''doprinosi spoznaji kako je bilo''...

 

...pre nego što sam kupio Laverdu nađem polovnu HonduCB 750 F2 kod jednog Beograđanina...prešla 2.500km,novo ..

 

Registrovana u Nišu na neku babu,''bez prava otuđenja'' ...znao sam da je u Loznici ne bih mogao voziti...šteta,koštala je ''svega 14.000 DM''...otprilike sam mogao

 

toliko da nategnem...(Golf 1 kad kupiš uz ''asistenciju braće Pozderac-preko veze'' košta oko 13.000DM)...

 

Kupim Laverdu legalnim putem i dovezem je jednog petka iz Ljubljane...tamo sam kupio tablicu ''preizkušnja'' koja ima i obavezno osiguranje...važi 7 dana...

 

U Subotu i Nedelju ću da se vozam s njom a u Ponedeljak plaćam porez,vršim tehnički i registrujem...

 

Zaustavlja me Milicija kod Kozlučkog navoza(prema Zvorniku)...imam i neku potvrdu koju sam dobio uz onu tablicu,to njima ništa ne znači...

 

Oće da me pošalju kući da donesem račun i ne veruju da takav motocikl uopšte i može da se kupi u SFRJ...to je njima sumnjivo...

 

Osim toga kako motocikl sme da ima 6 brzina,''oni kolko znaju nijedan motocikl u SFRJ ne sme da ima više od 4 brzine''...

 

Svaki tehnički pregled je dužan da mi ''zapečati-zablokira petu brzinu da je ne bih koristio'' tako kaže Milicionar...da ne budem brži od BMW-a pandurskog...

 

U Ponedeljak je ceo Loznički SUP znao kako se zovem i odakle sam...

 

U prva tri dana sam zaustavljen pet puta...deset puta upozoren ''da ne prekoračujem brzinu'' iako sam vozio lagano,nov je motocikl u pitanju...

 

Pa kad te zaustavi onda obično počne ovako:...''aha,znači ti si taj??''

 

Bio sam ko prase u Teheranu jer takav motocikl nije imao niko....

 

A šta bi se desilo da mi je u saobraćajnoj pisalo ''bez prava otuđenje 2 godine''??Nisam to smeo nikako da proveravam...

 

Sedmi dan sam otputovao jer mi se više skurčilo da me zaustavlja svaki pozornik...(običan tzv.prašinar je imao pravo da te zaustavi)...da se provozam po slobodnom svetu...

 

Pa onda ''vojna evidencija motocikla'',vojne vežbe i uzbune da ne spominjem...malo,malo pa uzbuna...a ja moram s motociklom...

 

...itd...itd...

 

Vi ste u BiH bili u povlašćenom položaju,niste plaćali ni republički porez na promet??Kolko se sećam savezni 13%,republički 11%,opštinski 12%...

 

Sad svi kukamo na PDV od 18% ? Ondašnji ''porez na promet'' je bio tričavih 36% i svi smo ćutali...pa zar da kritikuješ poresku politiku idealne države??

 

Ili Carinu od 30 %?

 

To bi te odvelo samo na jedno mesto...

 

Nego ''traži rupu'' gde god možeš ali ĆUTI jer su reči opasne...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Aj da vise ne offujemo ovaj tvoj retrospektivni putopis koji me je dotakao emotivno toliko da si me u trenutku vratio u to vrijeme kad smo bili dovoljno mladi i "ludi" da sve nedace i prepreke prelazimo-preskacemo u trku i jednom dahu, samo da bi zadovoljili dusu i srce voznjom pravog motora i naravno onu nezasitu "hijenu" sto je stalno rezala. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

E vi matorci, do kraja cete naterati i mene ovako mladog da nastavim sa pisanjem sta je bilo u proslom veku.Sva sreca da nemam vremena od kada sam u penziji. Samo nastavite,meni se dopalo da citam. Daje bar zima.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

E vi matorci, do kraja cete naterati i mene ovako mladog da nastavim sa pisanjem sta je bilo u proslom veku.Sva sreca da nemam vremena od kada sam u penziji. Samo nastavite,meni se dopalo da citam. Daje bar zima.:zdravo:

 

 

:D ...Dragi Deda,

 

Milo mi je što ti se dopalo da čitaš,ostavićemo nešto i za zimu!

 

Ti si prvi počeo svojom ''nostalgijom iz prošlog veka'',zar se ne sećaš?

 

Nije loša ideja da nastaviš sa pisanjem šta je bilo u prošlom veku!

 

(možda ni ja neću imati vremena kad budem u penziji ,zato sad koristim priliku) :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Fenomenalan putopis, ako se uopste moze nazvati putopisom, vise je vremeplov u neko drugo vreme.

Ovaj putopis treba da se zalepi !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Sta reci koju poruku poslati. ovo je jedno nesvakidasnje djelo. pravi melem za srce.oci i dusu. moralna inekcija i duhovno nadahnuce za prave bajkere da se ugledaju i putuju daleko daleko, daj da objavimo u moto pulsu ili nekim novinama i tako sacuvamo od zaborava. ovo je knjiga. ovo je zivotopis a ne putopis. bajkerska lektira. Cini mi se da si imao srecu sto si se rodio u tom periodu. jer nije bilo tako ni lose cim se laverda vozila :) a opisana tura je i danas paznje vrijedna i zahtijevala bi znacajna sredstva zar ne? nego reci nam gdje sad ta laverda? vozi li se jos ili je zavrsila u smederevu u zeljezari :-) . ako imas snage i mogucnosti napravi opet takav identican krug i onda nam opisi danasnjicu i autoputeve i sve ostalo.....iz tvog knjizevnickog pera. Jer ko zna mozda bude jos uzbudljivije.....mozda opet moradnes u podrum sa sabinom vidjet radi li termostat........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Tada su Motore vozili samo ljudi koji su zaista živeli za iste, tada je sve bilo jasnije, tada je Motorcikli na drumu bio Vitez, tada je...sve bilo mnoooooogo lepše, ja jesam bio mali, ali sam tada zavoleo dva točka, upravo zbog starijih momaka iz komšiliuka koji su svi do jednog za mene bili Vitezovi nekog okruglog stola, za mene dalekog i nedostupnog, ali sam se zarekao....danas motore voze ljudi koji ma ne bih dao ni trotinet u ruke, voze ih jer su im na TV reklami rekli da je to cool....Ne kažem i onda su momci hteli imati morcikli da bi bili posebni i vidjeni, ali ipak drugačijih motiva i duha.....Svaka čast za ovaj Retro, ja sam ga doživeo kao vreme u kome sam uveliko sanjao o tome "Kako bi i ja to radio... i tata bi sine":moto3:.....i odprilike provozao prvog pony express-a

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

@ TOUCUTTER71

 

Potpuno si u pravu i ne bi se imalo šta dodati,danas mnogi poseduju motocikl zato što je to ''cool'',treba imati i takvu igračku jer je i drugi imaju,ništa više od toga...

 

U ono je vreme stvar bila drugačija,motocikl je imao onaj ko je to stvarno voleo uz velika odricanja....

 

@ Igorak

 

Ja sam uvek mislio da su više sreće imali oni koji su se rodili u nekom drugom periodu!Danas znam da svaki period u kome se neko rađa nosi i neku količinu sreće...Raspodeljeno je to svima.

 

Opisana tura u današnje doba ne bi zahtevala više sredstava nego onda.Danas se vozi daleko više i češće.Pogledaj samo ''putopise'',idu ljudi iz čistog zezanja da se provozaju po Alpima,popnu na neki Grossglockner....itd...

 

Ja nisam imao gde da kupim jednu običnu gumu koju ti sad kurirska služba donosi kući kad je naručiš,ili par litara ulja - možeš da biraš šta želiš da kupiš...spajao sam lepo ali i korisno...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

To što sam napisao, u vezi da je nazovem " komercijalizacije" Bikerskog duha, je zaista posledica,"bombardovanja" TV marketinga i svega ostalog, sa druge strane zaista ne želim nikoga da uvredim , ali ne može me niko ubediti da je isto kada je neko svoj prvi moped,bukvalno sklopio sa ne punih 12 godina, i kada neko u svojoj 30 godini kupi svoj prvi motorcikli, iz već navedenih razloga....jer je COOL...Što se tiče putovanja ne bih se složio da se više putuje, čak mislim da kada bi se pokušala napraviti neka jednačina koja bi dala statističku cifru, tipa-, danas- broj registrovanih dvotočkaša od 500ccm pa na više- koliki broj istih koji u toku svog bivstvovanja u rukama jednog gazde otišlo na duži put od (u jednom pravcu 300km) u odnosu na broj registrovanih "velikih" motora na primer 1985 godine, i koliko su ti motori putovali, mislim da bi se pokazalo da se mnogo manje putuje "po komadu Motorcikla", iz istog razloga, zbog koga se u većem broju i kupuju motorcikli.....Biti CooL...A putovati na turu od 3000 i preko km, to je već nešto za čega u proseku ili putuju ljudi koji zaista nemaju problem sa novcem, stave tri kofera , novčanik i passaporte i krenu pa gde ih put odveze i odnese(sa nekom ciljanom krajnjom tačkom) i druga manjina, koja mora ozbiljno da isplanira svaki dan gde , koliko i šta, za čega je potrebno i volja i strpljenje i veelikia želja, a i jednih i drugih je mnogo manje nego trećih...koji jednostavno, kada dodje leto i vreme za letovanje, sednu u avion ili svoja kola i odu u grčku na more, a motor, ,,,motor je tu da se ode do (NS rute) Venca, petlje, Vrdnika, Bg-a na jug i Palić-a na severo-zapad....i to bi bllo to....ponavljam da me se ne shvati pogrešno,ne osudjujem niti kritikujem, samo konstatujem, svako ima pravo da za "svoje novce" radi onako kako voli i kako mu se svidja....Ja lično pripadam nekoj sredini, nisam od onih koji vole "vojničku" disciplinu u "ostvarivanju zadatih ciljeva putovanja", tj, zadatka, jer se u tom slučaju putovanje pretvara u zadatak, što za mene lično nema smisla, ali sa druge strane volim da putujem i da dam gas gde god i kada god to mogu, moram jedino priznati da kako sam ušao u 42, godinu, nisam više tako prijemčiv za spavanje u šatoru posle predjenih 400km, po temperaturi od 32 stepena, doduše uvek ću sa sobom, nositi vreću i šatorče, zbog situacija, kada ti se desi "ukrštanje traka i svetala u 3 ujutro po blagoj kišici" , vreme nije najbolje, mora se odspavati, a do najbližeg eventalnog kreveta imaš još 100-njak Km, (upravo pri povratku sa nedavne ture po alpima italiji i istri, sam u 3 ujutro skinuo vreću sa motora, polegao je pored "vranca" (gde su me izduvne grane grejale, jer je bilo oko 13c)i sanak od 45min, me je osvežio sasvim dovoljno da bez opasnosti završim svoje putovanje(to je bilo na nekih 250 km od kuće) ...malo sam odužio text samo sa željom da iskažem uverenje da se danas NE putuje više nego 80-ih (mislim na prostore ex yu naročito Srbiju, na ovomesečnom putovanju od 13 dana preko , austrije, Dolomita, malo šwice, i talije i istre, auto putem do NS-a nisam video ni jedan motorcikli srpskih registracija, a na "Passo Pordoi" jedan (1),Bike Ljubljanskih tablica, a datumski je špic naših godišnjih odmora..ne isključujem mogućnost da ih je bilo i da smo se mimoilazili, ali ne toliko da bi ih uspeo primetiti))...to je moje duboko uverenje...ja se jako dobro sećam, da sam 80-tih godina mogao na putu videti grupu od 4/5 MZ250, koji su iz nemačke krenuli u grčku, i prolaze kroz YU, ili naše ljude na ČZ-cima koji su krenuli iz nekog dela yuge..do trsta, dok danas teško da će te na drumu videti ljude koji putuju motorima te snage i sve-ukupne "opreme" da to tako nazovema, da su se u putili na "drum" dugačak 2000km i više, ponekad i mnooogo više.(ja sam sa svojih 17 godina , motorom Tomos electronik 90, obišao celu istru, sa plitvicama,stavio sam motor na voz, u Puli skinuo ga sa voza, i obrnuto, u Rumi i motorom ušao u NS,Sa sve vrećom vezanom za Tank, i šatorom za 4-cu vezanim za zadnje sedište a sve svoje lične stvari su mi bile u rancu na ledjima, motor mi nije bio registrovan, ja nisam imao položenu A kat, ali je želja bila isuviše jaka da bi me išta sprečilo u tome, naročito što sam pozvan od starijih momaka, koji su vozili iste i malo slabije tomose, a jedino što nas je sprečilo u kompletnom putovanju na dva točka do istre je navedeni razlog, mog nemanja "refernci" i slične situacije kod još nekih saputnika, toliko ipak nismo hteli rizikovati da nas neki nadrndani pandur u bosni li već uhapsi ali bukvalno, ja osim kupoprodajnog ugovora, za motor i saobraćajne na ime bivšeg vlasnika koja je istekla već treću godinu, imao ništa nisam, a po zakonu pandur je morao odmah da ti skine tablice, sa motora, i motor da odveze u prvu police postaju, pa se ti onda "Aleksandre Boškoviću"(kako bi me otac zvao kada god bi napravio kak'i belaj) vrati sa kombijem po njega na primer u Bihać,+ naravno sve to bez znanja roditelja, koji su bili ubedjeni da sam na more otišao vozom bez motora, jer je to bio uslov da dobijem pare za more, koje sam ja već imao, (zaradio na letnjoj praksi u Vojvodina Putu), a ove pare su bile namenjene za nove domino ručke(komplet) Metzeler Zadnju Gumu , paknove za prednji doboš od 300mm Dubble-Action, jer je točak bio Trijumph-fov)i Zadnje Marzocchi Amortizere iste kao one što ih je tomos fabrički ugradjivao na Tomos Cross Junior(kojeg sam imao ali su mi ga ukrali)i još po neku sitnicu, naravno po to je otišao Jimy-ka koji je jedini imao uredno registrovanu "zvečku"(Ns-sinonim za elektronika 90)i A kategoriju, sećam se da nas je psovao onoliko, jer moja zadnja guma, i amortizeri nisu bili ni malo laki, ali smo već tada znali za jednu malu bajkersku" tajnu" , a to je da je GURTNA "otac i majka" za prtljag na motoru, pa smo ga "naoružali" istim da bi mogao da nam donese sve što smo želeli, e sada nije uspeo baš sve, ali najvažnije jeste doneo.

P.S

Hoću da kažem da su ono bila lepša vremena bez ikakvih preterivanja i tzv kompleksa koji se naziva "kompleksom zlatnog doba" Tj da se svakoj budućoj generaciji čini da je generacija pre njih živela u nekom lepšem vremenu, u našem slučaju konkretno EX YU to nije bila iluzija,.ili" kompleks", to je bila ralnost,Sa druge strane slažem se sa Štamparom, da svako vreme osim prokletih ratnih vremena, nose svoju specifičnu količinu sreće i lepote, pa ko uspe da se ukači na taj "vibe" može pristojnu količinu snova da "Dosanja" na javi...odjava :zdravo:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Svaka cast za putopis,prisetih se lepih dana, a pocetkom osamdesetih je moj braca Zvonko imao Laverdu 1000 jotu pa smo starim kecom (bio je par-nepar) isli u Bregancu po delove. Fabrika tad vec nije radila,a bila je mala prodavnica pored secam se da su brata izuli za saku delova.

 

post-2239-0-95185900-1343659739_thumb.jpg post-2239-0-01409200-1343659752_thumb.jpg

 

Evo i dve slike ja na Zvonkovoj Laverdi i moja Honda GL1100 sa Laverdom-pravi muski motor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Brate Toucutter71.. sve si u pravu, al udri neki put novi red, oči mi ispaše :staa:

 

Štampar, malo si mi još približio taj momenat 80-tih kada se i honda cb750 pojavila, svakojakih priča sam se naslušao..a ova je baš upečatljiva i verno oslikava vreme u kojem ste živeli i odrastali..

 

Vidim veliku patnju i odricanje.. ali samim tim veća je i slast pobede nad sistemom, besparicom, komunizmom i rasizmom :care:

 

Voleo bih nekad uživo o tome da pričamo.. tata bradu Pei ne mogu da slušam više :P

 

 

 

 

 

p.s. vreme ti je opet za putovanje.. samo malo udobniji motor i svet je tvoj..

 

 

opet možeš sa izvesnom svotom euroa i crvenim pasošem gde god ti točkovi i glava namere :zdravo:

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

...

 

DSCN0844.jpg

 

Kad sam bio dete sa moje terase videla se i reka koja je sad zaklonjena kućama i zgradama,malo se nazire ...Po reci su plovili splavovi i splavari se dovikivali...

 

A mene je interesovalo šta se nalazi iza onih brda koja se vide u pozadini.Mislio sam da je iza njih ''kraj sveta'' i živo me zanimalo da zavirim nekako tamo...

 

Kad sam stasao da to i mogu otiskivao sam se s vremena na vreme preko Drine, putem koji ide iza onih brda da utolim svoju radoznalost i želju da vidim šta ima tamo iza...radoznalost je bila velika,''držala'' me godinama...

 

Sad sam u dobu kad čovek zna šta ima iza brda ...manje me muči radoznalost i želja za putovanjima pa i za koječim drugim...šta bi od onakvog momka? :lol: ...

 

Pomažem detetu u rešavanju domaćih zadataka i donekle poštujem savete jednog mudrog doktora...manje na motocikl,''u Drinu ni da se skvasiš''...inače ćeš opet doći kod mene! :neznam:

 

Jednačina kojom bi računali koliko se putuje sada a koliko se putovalo onda nije moguća, imala bi previše nepoznatih...

 

Izbor motocikla koji se sad ovde mogu kupiti nije tako mali kao onda,nisu ni toliko skupi...

Granitne kocke skoro više nigde nema,putevi su bolji...sve ostalo je u čoveku a to matematički nije moguće izraziti...

 

Zadatak istorije nije da upoređuje i meri već da pamti činjenice...

 

Ne znam Vlajko šta ti priča ''tata brada Pei'' a sa mnom možeš da razgovaraš uživo kad god si raspoložen...nisam ni daleko...od mene možeš da čuješ istinu o vremenu koga se odlično sećam a istoriju sam najviše voleo da učim od živih svedoka...nažalost sve ih je manje ali sada ima i dosta literature...

 

Žao mi je ponekad što te činjenice nekoga zabole...eto npr. znam da je GostMile jedan fini momak ali veliki ''jugonostalgičar'' pa mu se ne dopada šta ja pišem.Ne misli on ništa loše

ali ga ta jugonostalgija natera da napiše nešto o čemu nije prethodno dovoljno razmislio...

 

Lukac-pravi ''šmekerski'' brčići,odlično se uklapaju uz GoldWing...kako li su Beograđanke uzdisale kad prođeš ulicom?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Neverovatno, sedoh i procitah sve od jednom od pocetka do kraja. Svaki komentar suvisan, divno i hvala!

:care:

 

...Da dodam slikicu komsije sa Laverdom u Opatiji, svake godine ga vidjam tamo...

post-10142-0-82258100-1343695929_thumb.jpg

post-10142-0-06605000-1343695931_thumb.jpg

post-10142-0-20316200-1343695932_thumb.jpg

post-10142-0-46776000-1343695933_thumb.jpg

 

Pozdrav :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Stampar svaka ti dala :care:!Pravi vremeplov,sredinom osamdesetih takvu LAVERDU u Rumi je vozio Grmusa koji je otprilike tvojih godina.Mozes zamisliti kakav je utisak ostavljao na nas na Tomosima(nacinalna klasa)!Primali smo se ko ludi i satirali ono malo motorica pod sobom.Nesretnih bonova se secam, neki mali mastiljavi pecatic u saobracajnu i to ti je za mesec dana, pet litara pa se snalazi.Kad se sledeci put budem vozio po okolnim brdima navraticu do tebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Tako je sinko,mali mastiljavi okrugli pečatić u saobraćajnoj :takoje: ,to je dokaz da si bonove dobio pa moš' da se vozaš....sa 5 litara....

 

Navrati svakako,ima brda i ovde!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Evo kako izgleda kad tata brada drži slovo :popovanje:

 

resized_P7280050.jpg

 

5 min kasnije :P

 

resized_P7280051.jpg

 

Malo se šalim, ali kad god nesto istripujem da bi kupovao, menjao karabudžio,

ja zovem da pitam šta misli seda brada :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Imaš ti i sreće Vlajko,Miša je ozbiljan,obrazovan i pametan momak-kolko sam bar ja na ovom

 

forumu mogao da zaključim čitajući njegove postove....nije loše popričati s takvim čovekom...

 

Mogu da ga zamislim kakav je bio dok mu brada nije bila seda-markantan i ozbiljan,vozi

 

motocikl,radi na televiziji...kladim se da mu nijedno žensko nije moglo odoleti :moto3::D ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja