Jump to content

Moto Zajednica

Jeste li bili kad u fabrici motocikla?

Recommended Posts

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

...a bilo je i malo ljubomore

 

F1020010.JPG

 

...''znam sigurno da si me prevario,rekla je meni mama kakvi ste vi muškarci''

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

...pa sličica sa osvrtom na ono vreme,postavljam je ovde spec. za misu...možda mu se svidi,na slici Šapčani,Lance i Trifun...napred je GS 850

 

F1020023.JPG

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

...pa sličica sa osvrtom na ono vreme,postavljam je ovde spec. za misu...možda mu se svidi,na slici Šapčani,Lance i Trifun...napred je GS 850

 

F1020023.JPG

 

 

 

 

Hvala, druže dragi! :zdravo::zdravo::zdravo:

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha XS360 (1977) , BMW F650GS (2001)

Комшо свака част на путопису, поставио си смернице "правог" путописа, сад и остали могу да се опробају у писању (у Штампаревом стилу) и обогате овај форум али и наше животе својим причама, видимо се на кафи у Бањи :zdravo::takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Sta reci.... Kada sam pogledao pocetak nisam hteo da citam dok nisi sve ispisao, a onda sam natenane sa gustom procitao. kafa.gif Ekstra napisano. Imas smisla za detalje i secanje te dobro sluzi. 0a-smiley.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

11.jpg

 

Skidam torbu sa rezervoara i uterujem motor unutra...torbu u jednu ruku,kacigu u drugu...mališa vozi Laverdu 125 ccm,sedam pozadi...njegova kaciga visi na guvernali...

Vozi pažljivo i precizno...kroz neki lavirint uličica doveze me do jednog starog zdanja čije ime nisam zapamtio...hotel...

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@stampar

 

Sta reci sem da si me vratio i podsjetio na kraj sedamdestih i osamdesete godine proslova vijeka,kada sam i ja lutao po Italiji i pustoj Njemackoj kupujuci svoj prvi Japanski motor Hondu CB 500 Four u Nirnbergu 1978.godine,a zatim Suzuki GS 850 G 1981.godine u Minhenu i putovnje do Leverkuzena istim autobanovima kojim si i ti prolazio....Hvala ti sto si me vratio u to vrijeme i evocirao lijepe uspomene iz bezbrizne mladosti. :takoje: Najupecatljiviji detalj od cijelog tvog putopisa mi je prelaz nase Ex SFRJ granice, policije i carinika,jer sam ja prilkom uvoza GS-a dosao na Sentilj sa Novim motorom i putnom torbom na zadnjem sjedistu u kojoj sam ponjeo opremu iduci po motocikl ( isao autobusom iz Tuzle do Zagreba,a onda presjedao u drugi autobus za Minhen ),a u povratku uzeo tri kilograma sirove Minas kafe,par Milka cokolada,dvije steke Marllbora i jedu flasu Viskija. U svoj frci na prelazu Carinik se zalijepio za tu torbu da pregleda ( pored mog urednog prijavljivanja sta ima u njoj ) i nije odustao dok je nisam otvorio,a onda mi ladno masuci rukom reko mozes ici. :zbunjen: Ja ga na to pitam: A ko ce meni napraviti Carinsku propratnicu do Carinarnice u Tuzli,jer imam motocikl za uvoz ( morala se izvrsiti prijava ulaska vozila za uvoz u zemlju ),a on sav zbunjen pita koji motocikl. :zbunjen: Naravno trebalo mi je "malo vise" vremena da mu objasnim da ja u stvari uvozim motocikl i da cu ga cariniti uTuzli,uz njegovo insistiranje da to obavim u Mariboru da ga oslobodim "silne" procedure pravljenja crinskih i spediterskih propratnih papira....:D Tad su se motocikli i automobili za neupucene uvozili na "Uvozne dozvole" povratnika sa rada iz inostranstva koji su proveli najmanje dvije godine na radu u tudjini. :aha: Bila su to ipak ( bez obzira na kojekave pravne zackoljice ) dobra vremena u kojima se moglo veoma lijepo zivjeti,a pogotovo oni koji su znali naci "kojekakve rupe" sto u zakonu,sto kojekuda drugo. :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@Branko

 

To me je podsetilo na priču o dečku koji je svaki dan išao iz Slovenije u Italiju i nazad biciklom (imao je onaj pogranični pasoš) i nosio je džakče peska. Milijardu puta su ga pretresali, prosejavali pesak, drndali...

 

Na kraju je bilo: "e, nećemo ti ništa, samo nam kaži, šta švercuješ? Jasno nam je da nešto muljaš, ali šta?"

 

Kaže klinac: "Švercujem bicikle".

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Branko

 

To me je podsetilo na priču o dečku koji je svaki dan išao iz Slovenije u Italiju i nazad biciklom (imao je onaj pogranični pasoš) i nosio je džakče peska. Milijardu puta su ga pretresali, prosejavali pesak, drndali...

 

Na kraju je bilo: "e, nećemo ti ništa, samo nam kaži, šta švercuješ? Jasno nam je da nešto muljaš, ali šta?"

 

Kaže klinac: "Švercujem bicikle".

 

 

 

Da i mene, jer sam tu pricu cuo jos dok smo isli u Trst po farmerke,majice,vijetnamke,Starke,kafu i kojekakve sitne kucne potrebstine. ;) Ladno sam mogao "svercati" motore. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

@Branko

 

To me je podsetilo na priču o dečku koji je svaki dan išao iz Slovenije u Italiju i nazad biciklom (imao je onaj pogranični pasoš) i nosio je džakče peska. Milijardu puta su ga pretresali, prosejavali pesak, drndali...

 

Na kraju je bilo: "e, nećemo ti ništa, samo nam kaži, šta švercuješ? Jasno nam je da nešto muljaš, ali šta?"

 

Kaže klinac: "Švercujem bicikle".

 

Verzija koju sam ja čuo je da je to stariji čovek koji je radio u Italiji,ujutru ode peške na

 

posao a popodne se vraća sa biciklom i džačićem peska :lol: ...

 

Ali čim se pričalo o tome kako vidim svugde sigurno je da je to neko i radio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

@stampar

 

Sta reci sem da si me vratio i podsjetio na kraj sedamdestih i osamdesete godine proslova vijeka,kada sam i ja lutao po Italiji i pustoj Njemackoj kupujuci svoj prvi Japanski motor Hondu CB 500 Four u Nirnbergu 1978.godine,a zatim Suzuki GS 850 G 1981.godine u Minhenu i putovnje do Leverkuzena istim autobanovima kojim si i ti prolazio....Hvala ti sto si me vratio u to vrijeme i evocirao lijepe uspomene iz bezbrizne mladosti. :takoje: Najupecatljiviji detalj od cijelog tvog putopisa mi je prelaz nase Ex SFRJ granice, policije i carinika,jer sam ja prilkom uvoza GS-a dosao na Sentilj sa Novim motorom i putnom torbom na zadnjem sjedistu u kojoj sam ponjeo opremu iduci po motocikl ( isao autobusom iz Tuzle do Zagreba,a onda presjedao u drugi autobus za Minhen ),a u povratku uzeo tri kilograma sirove Minas kafe,par Milka cokolada,dvije steke Marllbora i jedu flasu Viskija. U svoj frci na prelazu Carinik se zalijepio za tu torbu da pregleda ( pored mog urednog prijavljivanja sta ima u njoj ) i nije odustao dok je nisam otvorio,a onda mi ladno masuci rukom reko mozes ici. :zbunjen: Ja ga na to pitam: A ko ce meni napraviti Carinsku propratnicu do Carinarnice u Tuzli,jer imam motocikl za uvoz ( morala se izvrsiti prijava ulaska vozila za uvoz u zemlju ),a on sav zbunjen pita koji motocikl. :zbunjen: Naravno trebalo mi je "malo vise" vremena da mu objasnim da ja u stvari uvozim motocikl i da cu ga cariniti uTuzli,uz njegovo insistiranje da to obavim u Mariboru da ga oslobodim "silne" procedure pravljenja crinskih i spediterskih propratnih papira....:D Tad su se motocikli i automobili za neupucene uvozili na "Uvozne dozvole" povratnika sa rada iz inostranstva koji su proveli najmanje dvije godine na radu u tudjini. :aha: Bila su to ipak ( bez obzira na kojekave pravne zackoljice ) dobra vremena u kojima se moglo veoma lijepo zivjeti,a pogotovo oni koji su znali naci "kojekakve rupe" sto u zakonu,sto kojekuda drugo. :lol:

 

 

Nikako se nisam mogao dokopati uvozne dozvole,cenili su je i precenjivali a najgore je bilo što u saobraćajnoj dozvoli tako uvezenog motocikla piše ''bez prava otuđenja 2 godine''...

 

Ona dva Suzukija sa slike i još nekoliko japanaca su jednu zimu proveli u šabačkom SUP-u,oduzela murija ''da proveri'' ,morali su dovoditi vlasnike iz saobraćajne dozvole da preuzmu motocikle...

 

''Traženje rupe nas je održalo-njojzi hvala'' :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Da su neka bolja vremena i situacija vrlo rado bih opet provozao Jotu i Miragea!

Ko nije vozio Laverdu nek... i to sa desnim menjacem!

 

Vozio sam TS 1200 sa desnim menjačem... :takoje: ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Da su neka bolja vremena i situacija vrlo rado bih opet provozao Jotu i Miragea!

Ko nije vozio Laverdu nek... i to sa desnim menjacem!

 

Vozio sam TS 1200 sa desnim menjačem... :takoje: ...

Uffff,...Kakav filing,! Ovi novi klinci su propustili deo ISTORIJE !!! :takoje:

 

Klinci ne bi mogli da stisnu kvačilo na TS 1200 :lol: ,bio je to muški motocikl...

(nije bilo hidraulično kao na Joti i modelu Mirage)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

@Branko

 

To me je podsetilo na priču o dečku koji je svaki dan išao iz Slovenije u Italiju i nazad biciklom (imao je onaj pogranični pasoš) i nosio je džakče peska. Milijardu puta su ga pretresali, prosejavali pesak, drndali...

 

Na kraju je bilo: "e, nećemo ti ništa, samo nam kaži, šta švercuješ? Jasno nam je da nešto muljaš, ali šta?"

 

Kaže klinac: "Švercujem bicikle".

 

 

 

Sjajno! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

...a bilo je i malo ljubomore

F1020010.JPG

 

 

...''znam sigurno da si me prevario,rekla je meni mama kakvi ste vi muškarci''

 

ovo Sabac? :D

 

Tako je,stari grad... :D

 

F1020008.JPG

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

...i od ČZ napravljen ''Morini'' :D

 

 

 

He he,

baš slični repovi su tada kod nas krasili skoro svaku ČZ-tku, MZ-a i Electronike90.:aha: Svi su htjeli imati "Kawe Z 900"...:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

...i bajkersko druženje kod ''točkonje''...

 

F1020016.JPG

Dvajes' bajkera a tri kacige... to su bila vremena ! Eh sta bi dao za flasicu te koka kole sa stola

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja