Jump to content

Moto Zajednica

Jeste li bili kad u fabrici motocikla?

Recommended Posts

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Hebote frižider...pa nemam ni šrafciger..al' eto samo da vidim...

 

Konobarica se zove Sabina,iz blizine mi više i ne izgleda onako kako mi se učinilo...

 

Plava je i pegava kao mnoge Švabice...al' opet...hm...kad malo razmislim... :stabre:

 

Hebenom frižideru je crko termostat i više se ne isključuje nego počinje da smrzava...

 

Šta učiniti?Termostat ne mogu da menjam ali imam rešenje,treba mu staviti tajmer koji će da ga isključuje i uključuje...mehanički schaltuhr koji ima da se kupi i vrlo je pametno smišljena stvar..

 

Nije problem to kupiti,ali on to bez mene ne bi hteo da stavlja...dal' je u redu da me pozove kad kupi to čudo?(napisao sam mu na papiru šta da kupi)...Ma nije problem,tu sam ja...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Mogao bih popiti kafu dok on ode do Karstadta da to kupi?U poslastičarnici nikog i nema...neke babe ustadoše i odoše....

 

Dok čekam gazdu i srkućem kafu namignuh i Sabini...ona se nakezi...Kako mi se sviđa njihov gradić?

 

Ma sjajan je,posebno mi se devojke sviđaju...pocrveni...

 

A šta ja to slikam sa takvim aparatom??

 

Pa...ja...najviše volim da slikam devojke a takođe i njihove grudi grudi(nisam je slagao)...pogotovo kad su malo hm,veće...

 

Pocrveni još jače...zacrveni se ko paprika...

 

Dođe i gazda,zaduvao se...kupio je prokletu stvar ali ne u Karstadtu jer tamo košta 29.90 već u Queli gde je isti uređaj 24.90...tipično švapski...

 

Iznenadilo bi me da je drugačije...Siđoh u podrum i uštekovah frižider preko tajmera koji sam podesio da 15 minuta radi a 30 minuta isključi...Taj ciklus će se ponavljati u krug...

 

Da popijemo po jedan korn dok ne prođe 15 minuta da on vidi dal' će to da funkcioniše?

 

Važi al' ja to ne pijem,može Asbach(konjak),..on razrogači oči...(skupo piće)

 

Sručili smo po čašicu...

 

Da ja idem?Prošlo je 15 minuta...uđoše mu dvojica matorih Švaba koji se smeju...raspričase se..

 

Sabina siđi sa majstorom u podrum pa vidi jel sve u redu...

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51
:Mina::takoje: JBT, ovo je zanimljivije od svih mogućih špansko-tursko-englesko-meksičko-italijanskih (i drugih) serija. I dramaturgija je na nivou! Samo napred. :care: Nestrpljenje raste.:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Idemo niz uske stepenice a ja joj dodirnuh kosu na potiljku...ona se strese...

 

Frižider se isključio,moja majstorija dakle radi...

 

MIĆO NAVALIIIIII....

 

A da ja tebi pokažem kako je Gregori Pek ljubio svoje partnerke u filmovima?????? :ooo:

 

Obrglio sam je oko struka i privukao...malko se kao opire a onda se prepušta mom zagrljaju...ima grudi broj pet...ah,MIĆO CARE...

 

Da se vidimo negde,jel to moguće?...

 

Daje mi broj telefona pa mogu da je nazovem večeras...

 

Jedva čekam veče...javlja mi se na telefon njena keva?...da tu je...momenat...

 

Čekam je tu i tu,jel OK...jeste,odmah će.... šetamo malo po gradu,vodim je na pivo...

 

Švabice loču pivo ništa ne zaostajući za muškarcima...

 

Promuvaću je u svoju sobicu da niko ne vidi...

 

Pusto žensko...svugde na svetu isto...svaka voli a kao fol- nećka se...

 

Popravlja mi se raspoloženje posle ovog ''druženja'' sa ženskim delom Nemačke populacije..

 

Čoveka i čini srećnim prepuštanje osećanjima...

 

U par dana sam napravio par lepih vožnji,obišao sam i jednog poznanika koji živi u Diseldorfu...

 

A vreme je da se krene kući...sve više mi nedostaje slika onih bosanskih brda sa moje terase...

 

I još mnogo toga...ovaj svet ovde živi sa željom da ima što više pfeniga,onih crvenih, bakarnih...

 

Ništa drugo nije važno nego samo to...pomalo mi se to i gadi...možda ja njih ne razumem a i nije mi stalo...

  • Hvala 1
  • Podržavam 24

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Oko 2 po ponoći krećem iz Bocholta...

 

Preda mnom je opet onih sjajnih 750 kilometara....noću na auto putu nema nikakve gužve...

 

Ta vožnja po lepoj i vedroj noći mi je daleko zanimljivija i lepša nego po danu....

 

Od svanuća se menja situacija...sve više automobila pa i motocikla,stvar se zahuktava...

 

Ja opet standardno-sat vremena vožnje kolko može brzo pa onda pauza,makar i mala...

 

Motociklisti rado komuniciraju međusobno kad se sretnu...mi smo neki fini svet,razumemo se odlično...

 

15.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Ово је до сада далеко најзанимљивији и, пре свега, најлепше написан путопис. Није сврха само ставити слике и написати куда си ишао, битно је показати да иза тих очију које виде тај пут постоји и душа.

Штампар, 100+ од мене.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Takođe, ...pomozi kolegi koga je izdala sreća....

 

Ne treba mu pomoć ali zahvaljuje...

 

Menja gumu na parkingu,doneo mu drugar...

 

2.jpg

 

Ipak da malo poguram pajserom,valja se...?

 

Stižem u Minhen gde moram obaviti kojekakve kupovine...Sve je to u osnovi sitno ali meni značajno...

 

A Minhen je poznat po dućanima poput Radio RIM-a,Conrada,Holzingera,Birklina,Hartnagela....Carstvo elektronike...

 

Poprilično vremena je to koštalo...izvukao sam se iz Minhenske gužve i žurim ka Salcburgu,zakonačiću negde u Austriji...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

MIĆO CARE :care: ,pa što si ovo skrivao tolike godine >:( ali napokon ugleda svetlost dana!

Extra! :takoje:

 

Vratio si me na kraj 70-tih,put Bratstvo-Jedinstvo i čuvene kocke,osećaj kao u vozu,išlo se tada u Trst,eh kad se samo setim,Ponte Roso........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

18.jpg

 

Austrija mi je simpatična država koja je te godine zgrnula 7 milijardi dolara od turizma dok je SFRJ prihodovala jednu milijardicu...

 

Nikad mi to nije bilo baš najasnije,ajd' imaju skijaške terene ali mi imamo more....

 

Međutim...sve je podređeno njegovom visočanstvu turisti ili putniku namerniku..

 

Nesmal na svakoj kući piše Zimmer Frei (slobodna soba) pa možete spavati gde vam srcu drago...

 

Ne moram da razmišljam dokle ću stići,za spavanje se ne sekiram...

 

Ima i lepih devojaka usput,...hm...gle kako se smeše... :D ...beži hijeno,idem kući...

 

16.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

I tako...predeli kroz koje vozim su predivni a krave koje vidim gde pasu na nekoj livadi liče na one sa Milka čokolade...

 

8.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Popravlja mi se raspoloženje posle ovog ''druženja'' sa ženskim delom Nemačke populacije..

 

Čoveka i čini srećnim prepuštanje osećanjima...

 

aaaaaa, retko se u našim putopisima vide ovakvi bliski susreti treće vrste... 2Ljubav.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Spavao sam u nekom bezimenom austrijskom selu a ujutru jedem odličan doručak i zalivam ga nes kafom...

 

Sve to košta dvadesetak DM...

 

Tankuj rezevoar do čepa jel te u SFRJ opet čekaju bonovi...pij nes kafu jer je kod kuće nema...

 

Polako se približavam Wurzenpassu ili Podkorenu...tu ulazim u SFRJ....ali moram da budem lukav...jako lukav...

 

Nosim malo elektronskih komponenti sa sobom,nešto će mi stići kući drugim ''kanalima''...ali ni ovo u torbi nije naivno...

 

Carinik to kad vidi odmah će da kaže da je to namenjeno preprodaji i da ću ja da ostvarim ''protiv pravnu imovinsku korist''...

 

A da se uveze uz plaćanje carine ne može... dakle,to carinik ne treba ni da vidi...to smo zvali šverc...ako on to vidi - oduzeće na licu mesta...

 

A da mu kažem šta?Da je to za moje potrebe?Pa šta će ti deset kesica sa po pedeset različitih integralnih kola,250 Tryaca,100 komada snažnih trazistora...itd...objasni??

 

Kako da udesim da mi državni službenik ne zaviri u torbu??On će to uraditi po svojoj slobodnoj proceni - ili neće...

 

Šanse su mi mizernih 25%,znam dobro...imam iskustava sa carinicima...

 

Moram dakle da pređem ''najčuvaniju granicu u Evropi'' a da me niko ne vidi...Da li je to moguće?

 

Sve se može kad se hoće...

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Svi će me videti a u stvari me neće videti...??Ne verujete??E ne znate vi mene...učio sam nekad i mađioničarske veštine...sad ga vidiš sad ga ne vidiš...

 

Zato ja stojim na 2 kilometra ispred državne granice na proširenju kraj puta sa skinutom kacigom i cigaretom u ruci...Čekam...

 

Šta čekam??Pa svoje drugove koji će mi pomoći da ostvarim svoj naum a koji će ,siguran sam naići...pitanje je samo za koliko vremena...

 

Hm,nešto se čuje...motocikl?...ali samo jedan...malo,malo...

 

Evo ih još nekoliko,....pali mađioničare,navlači kacigu i kreći...!!

 

Vozim lagano,prvom...utom me obilazi jedan Enduro motocikl,zatim još jedan...odlično...ubrzavam i ja...

 

Evo ih još četvorica iza mene...hmmmm...pustiću još dvojicu ispred...evo jednog malko nervoznog a motocikl mu vrišti...odlično...

 

Stižemo na crtu,ispred je jedan automobil...

 

Moji drugari otkopčavaju jakne,vade pasoše...isto to radim i ja...moj je pasoš u crnoj kožnoj

 

futroli na kojoj piše PASSEPORT...

 

Onaj automobil ispred odlazi...sad je motociklista na redu...milicionar gleda njegov pasoš i

 

preko njegove glave gleda u nas ostale...onaj ''malo nervozni'' kolega zavrće

 

gas...brmmm,brmmm...bravo kolega pa baš računam na tvoju pomoć...

 

Milicionar vraća pasoš kolegi i maše nam da idemo...

 

Iza policajca je nezainteresovani carinik...on takođe maše nervozno da prođemo...nismo mu interesantni a iza nas se lagano formira kolona automobila....

 

Pa i želim da mu ne budem interesantan,on radi upravo onako kako meni odgovara...da budem nevidljiv...

 

Motociklisti staju na parking malo dalje od carinika i zakopčavaju jakne,vraćaju pasoše u džepove...isto to radim i ja...

 

Oni me gledaju malo zbunjeno,nisam ''njihov''...podižem vizir i velim Danke Kamaraden...spuštam vizir i odlazim...

 

Ne moram stajati do Ljubljane...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 28

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Ovaj deo Slovenije mi se baš sviđa,tu je Kranj a tamo.... da prođem ovuda a da ne pojedem kranjsku kobasicu??To bi bilo svetogrđe...

 

Odlično sam doručkovao u Austriji ali ovo je jače od mene...

 

Kolko u Nemačkoj volim ''bokwurst'' toliko ovde volim kranjsku...

 

Najobičnija kafana kraj puta to uvek ima na meniju...nažalost, ne smem popiti gemišt a voleo bih...savest i još dug put do kuće...

 

E sad ne moram ni do Zagreba da stajem...

 

Ponovo sve isto...klip-klop,klip- klop...pa onda auto put...prođoh Zagreb i do Novske stigoh vrlo brzo...

 

Nespokojno očekujem najgoru deonicu koja će se tek pojaviti...

 

Ipak, po danu je mnogo lakše...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Прелеп путопис, читати га је чисто уживање.

 

И госн штампар има и млађих нараштаја који знају шта је Лаверда. :)

А тек РД350ЈПВС...

Овај прелепи сам "ухватио" прошле године у Сијени, на моју жалост власник не разбира ништа сем 'талијанског:

rd350sienna1.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Avgustovsko Sunce pripeklo a ja klackam...ne može brzo i gotovo...kolona ima i po danu...gledam gde je malko bolji put da obiđem nekoga...

 

Ali to ništa ne vredi...čak mi se i drema...stiže me umor i počinju ruke da me bole od hrvenja sa upravljačem...

 

Ah,Županja najzad...prelazim most na Savi...

 

Kod kuće sam...tih osamdesetak kilometara ne računam više kao ozbiljan put...

 

Od Brčkog do Bijeljine sam stajao dvaput,cigareta pauza...više ne žurim...

 

Od Bijeljine poznatiji krajolik...e sad još onih nekoliko kilometara makadama...

 

Gde smo mi a gde je Evropa??Padne mi na pamet nemački autoban...

 

Ne vredi to ništa ...Evo mosta ,evo Drine...džabe lepote urbanog zapadnog sveta koji nije moj,ova reka mi znači više...

 

Pogled sa mosta u mutne talase i vrbake je najlepša slika koju moje oči mogu videti...ne može se platiti crvenim bakrenjacima niti bilo čim drugim...

 

Preko Drine plavi se Gučevo...ispod brda je moja kuća...

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Meni se zapecatilo 40% kafa i zene koje nisu znale za brijac :lol:

 

Evo sinko spec.za tebe:

(a šta fali malo dlačica :lol: )

 

F1000003.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Popravlja mi se raspoloženje posle ovog ''druženja'' sa ženskim delom Nemačke populacije..

 

Čoveka i čini srećnim prepuštanje osećanjima...

 

aaaaaa, retko se u našim putopisima vide ovakvi bliski susreti treće vrste... 2Ljubav.gif

 

...u ono doba je bilo :moto3: ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja