Jump to content

Moto Zajednica

Jeste li bili kad u fabrici motocikla?

Recommended Posts

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

''... da znate drugovi,Italijani u Trstu namerno drže svega po prodavnicama,to se šareni neviđeno.Oni to rade smišljeno-imperijalisti jel' -da bi mi Jugosloveni, mislili kako je u tom kapitalizmu sve med i mleko.Puni su dućani pomorandži i banana,ima čak i ananasa,čokolade,kafe,tekstilne robe,šuškavaca..nema šta nema....Ali mi znamo da je to sve laža-tamo dublje u Italiji gde Jugosloveni ne dolaze nema ničega.Radnička klasa oskudeva u osnovnim namirnicama a radi od jutra do mraka za bednu nadnicu ....''(izlaganje druga R.Čolakovića na jednom skupu gde je prisustvovao moj komšija)....

 

 

 

Dobro je da si i ideološki potkovan krenuo, da te ne zalude i da ne zabludiš!

 

Ovo perfektno odslikava vreme o kome pišeš, gde to iskopa....?!? ODLIČNO! I poučno, dakako......

 

Drug Čolaković je shavtio suštinu i obim obmane, da Jugosoveni ne bi rizikovali.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Nema veze što žene pokupiše slike, ja još uvek mislim da ovo može u top 5 putopisa.

Svaka čast Štampar, ipak je toliko putovanje i danas veliki poduhvat, sa svom današnjom tehnologijom, mogu misliti kako je to bilo tada, bez interneta, GPS-a, i ostalih stvari.

Ali nije bitna tehnologija, bitno je srce u bajkera!

 

E hebi ga, ponestalo pluseva. Kao i juče, sve sam i danas potrošio na ovaj putopis.

Samo nastavi da pišeš što pre1care.gif, jedva čekam nastavak.1Mina.gif

 

Definitivno top 5!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

E moj druže Branko....kad smo se već dotakli toga a ''doprinosi spoznaji kako je bilo''...

 

...pre nego što sam kupio Laverdu nađem polovnu HonduCB 750 F2 kod jednog Beograđanina...prešla 2.500km,novo ..

 

Registrovana u Nišu na neku babu,''bez prava otuđenja'' ...znao sam da je u Loznici ne bih mogao voziti...šteta,koštala je ''svega 14.000 DM''...otprilike sam mogao

 

toliko da nategnem...(Golf 1 kad kupiš uz ''asistenciju braće Pozderac-preko veze'' košta oko 13.000DM)...

 

Kupim Laverdu legalnim putem i dovezem je jednog petka iz Ljubljane...tamo sam kupio tablicu ''preizkušnja'' koja ima i obavezno osiguranje...važi 7 dana...

 

U Subotu i Nedelju ću da se vozam s njom a u Ponedeljak plaćam porez,vršim tehnički i registrujem...

 

Zaustavlja me Milicija kod Kozlučkog navoza(prema Zvorniku)...imam i neku potvrdu koju sam dobio uz onu tablicu,to njima ništa ne znači...

 

Oće da me pošalju kući da donesem račun i ne veruju da takav motocikl uopšte i može da se kupi u SFRJ...to je njima sumnjivo...

 

Osim toga kako motocikl sme da ima 6 brzina,''oni kolko znaju nijedan motocikl u SFRJ ne sme da ima više od 4 brzine''...

 

Svaki tehnički pregled je dužan da mi ''zapečati-zablokira petu brzinu da je ne bih koristio'' tako kaže Milicionar...da ne budem brži od BMW-a pandurskog...

 

U Ponedeljak je ceo Loznički SUP znao kako se zovem i odakle sam...

 

U prva tri dana sam zaustavljen pet puta...deset puta upozoren ''da ne prekoračujem brzinu'' iako sam vozio lagano,nov je motocikl u pitanju...

 

Pa kad te zaustavi onda obično počne ovako:...''aha,znači ti si taj??''

 

Bio sam ko prase u Teheranu jer takav motocikl nije imao niko....

 

A šta bi se desilo da mi je u saobraćajnoj pisalo ''bez prava otuđenje 2 godine''??Nisam to smeo nikako da proveravam...

 

Sedmi dan sam otputovao jer mi se više skurčilo da me zaustavlja svaki pozornik...(običan tzv.prašinar je imao pravo da te zaustavi)...da se provozam po slobodnom svetu...

 

Pa onda ''vojna evidencija motocikla'',vojne vežbe i uzbune da ne spominjem...malo,malo pa uzbuna...a ja moram s motociklom...

 

...itd...itd...

 

Vi ste u BiH bili u povlašćenom položaju,niste plaćali ni republički porez na promet??Kolko se sećam savezni 13%,republički 11%,opštinski 12%...

 

Sad svi kukamo na PDV od 18% ? Ondašnji ''porez na promet'' je bio tričavih 36% i svi smo ćutali...pa zar da kritikuješ poresku politiku idealne države??

 

Ili Carinu od 30 %?

 

To bi te odvelo samo na jedno mesto...

 

Nego ''traži rupu'' gde god možeš ali ĆUTI jer su reči opasne...

 

Ovaj realan prikaz ni malo nebitnih aspekata života, pomalo razbija poznatu jugonostalgičarsku viziju tog vremena i države. Bar se meni tako čini.

 

Pri oceni i razmišljanju o zlatnom vremenu Titove Jugoslavije, treba razdvojiti sećanje na to kako je nekome bilo u tom periodu života od tadašnje "društveno - političke" realnosti.

 

Možda je stvar u tome koliko se godina tada imalo, pa to malo "iskrivljuje" realnu sliku vremena, koja je u ovom putopisu brilijantna!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

Svaka cast za putopis,tesko da bi se neko u danasnje vreme usudio da krene kako si ti tada krenuo,skoro nisam procitao nesto ovako lepo napisano.

 

Milos Kg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Z900 2020

Sta reci, ovaj putopis je genijalan !!!

Dugo sam izbegavao da citam ovaj putopis zbog naslova, kad ono jedan on najboljih procitanih do sada 0takoje.gif0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

U zadnje vreme sam se bacio na citanje putopisa i tek sad vidim sta sam sve propustio. Ima sjajnih putopisa na forumu, ali ovaj bih izdvojio jer me vraca u neko, poredeci ga sa sadasnjim, lepse i srecnije vreme. Iskreno se nadam da ce kolega Stampar ponovo sesti za tastaturu i ponovo nas vratiti u proslost jos jednim sjajnim putopisom napisanim kako samo on ume.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Odlagao sam citanje ovog putopisa od kada je stampar zapoceo sa pisanjem, ne znam iz kog razloga li jednostavno me nije privlacio. A danas sam poceo sa citanjem i procitao sve od jednom i odusevio se 0takoje.gif

 

Malo si i nas mladje poslao u to vrijeme koje nismo imali priliku prozivjeti....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Secam se anegdote sa kraja osamdesetih u vezi ovakve Laverde.Naime,postojao je takav model u Sr. kamenici,vozio ga je "debeli"

Robika.Redovno se zalio kako slabo vuce, nece uz most vise od 120km/h.Jedina zackoljica je bila sto je on u to vreme imao 120+kg

E,onda je jedno vece na masinu seo moj[na zalost pokojni]dobar drugar Pera Jovanovic,koji je 'ladno isterao do 170km/h :zvizduk:

Stos je u tome da je Pera bio duplo laksi od Robike :neznam:.Posle su Robiku zezali da ili smrsa,ili nabavi jacu masinu.:lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Prezervative smo retko koristili a bili su u prodaji samo domaći marke ''RIS'',prilično nepouzdani lako su pucali...a možda su samo bili bajati..

Hahah,brate koji si ti car! Ziv bio ! 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Izvanredan putopis ,procitao sam ga dva puta,veoma dobro i duhovito napisano.Dobro su opisane i te godine,prva polovina 80-tih su bile mracne godine za motocikliste u Yugoslaviji,tada je bila je proglasena nekakva stabilizacija zemlje,uvedeni su oni prokleti bonovi za benzin,bonovi za kafu,za secer ,i za ulje.Pocele su i prve teske restrikcije struje,bas je bilo krenulo po zlu,dobro se toga secam,zato mi je ovaj putopis veoma blizak...Ja sam u to vreme bio klinac koji je vozio Tomose,,sve sam to zapamtio...Secam se da su tada naglo nestali strani casopisi sa novinskih kioska,nestao je iz prodaje meni tada najbolji moto casopis "Motorrad",a biti vozac - motociklista tog vremena je stekao status maltene drzavnog neprijatelja ! Dobro,treba reci da su jos uvek bile daleko brojnije moto -trke nego danas,imali smo i veliki Moto GP-YU ,Rijeka,na Grobniku , ,i istini za volju,tada nije bilo gladnih ljudi,radili su ljudi,bilo je posla,tu je ta velika bitna razlika u odnosu na sadasnje vreme. .Ipak,svi koji su posmatrali to vreme kroz prizmu motociklizma,a i uopste kroz tehnicke sportove u nas,bio je to kao pocetak mracnog srednjeg veka,narocito kada se uporede sa 60-tim i 70-tim godinama ,kada je zemlja cvetala,kada je svaki vikend bila neka trka,kada nije bilo bonova,kada su se ovde sklapali cuveni NSU motori,Puhovi...Da li znate da je ranih 70-tih,Tomos sklapao cuvenog Nortona 750 Fastback ,koji je sada pravi dragulj od motora.,,E,sad zamisli kad se iz takvog perioda odjednom upadne u one restrikcije i ogranicenja 80-tih.0zbunjen.gif...tek krajem 80-tih pocinje novi uzlet,dolaze regularno i japanske masine,ali ne zadugo dodjose i oni ratovi,.' bes mu sudbinu... .danas imamo svega od ponude ,ali nema se bas para 1grr.gif....jos jednom,Hvala na odlicnom putopisu !

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Štampar, tek sad pročitah i ovaj tvoj putopis...

 

Mnogo toga bi bilo prikladno reći, a opet bi bilo nedovoljno...

 

Prosto, Svaka čast!  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Ovo je mnogo vise od putopisa ,,,,,Remek delo,,,,, HRONOLOGIJA jedne avanture i vremena,,,, emotivna i ljudska.... citam tek sada ,,,,, naslov mi je bio NEITERESANTAN  .....

STAMPAR veliko hvala

Ja sam 1958 godiste,,,,,, osetio sam na svojoj kozi ,,,,, sve moguce bonove,,,,za  benzin ,,,,ulje ,,secer..... par nepar,,,,, kafa 40%,,,,60%,,,, (biser iz tog vrenena je SECERNA TABLA..... imitacije cokolade koje nije bilo da se kupi)

Sredinom 70tih radovao se odlasku na more najvise da bih uzivo mogao da vidim  motorcikle  koji su u poredjenju sa ( puhovima ...jawama,,,,,mzovima ,, nsuima ,,,,dkweima koji su bili najzastupljeni kod nas) izgledali kao ILUZIJA....

motorciklisimo,,,, i motorad,,,))) prelistavani su 10000000 puta ...... kupovao sam ih iako nisam znao ni slovo Italijanskog i nemackog jezika ( sem fraza iz partizanskih filomva....shnela shnela,,,kom kom.... partizanen shlafen in kukuruzen)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Ovo je mnogo vise od putopisa ,,,,,Remek delo,,,,, HRONOLOGIJA jedne avanture i vremena,,,, emotivna i ljudska.... citam tek sada ,,,,, naslov mi je bio NEITERESANTAN  .....

STAMPAR veliko hvala

Ja sam 1958 godiste,,,,,, osetio sam na svojoj kozi ,,,,, sve moguce bonove,,,,za  benzin ,,,,ulje ,,secer..... par nepar,,,,, kafa 40%,,,,60%,,,, (biser iz tog vrenena je SECERNA TABLA..... imitacije cokolade koje nije bilo da se kupi)

Sredinom 70tih radovao se odlasku na more najvise da bih uzivo mogao da vidim  motorcikle  koji su u poredjenju sa ( puhovima ...jawama,,,,,mzovima ,, nsuima ,,,,dkweima koji su bili najzastupljeni kod nas) izgledali kao ILUZIJA....

motorciklisimo,,,, i motorad,,,))) prelistavani su 10000000 puta ...... kupovao sam ih iako nisam znao ni slovo Italijanskog i nemackog jezika ( sem fraza iz partizanskih filomva....shnela shnela,,,kom kom.... partizanen shlafen in kukuruzen)

 

Motorrad je bila glavna lektira,čuvam ih i dan danas....

 

Mnogo ljudi ne veruje da smo pili 40 % kafu i jeli ''šećernu tablu''  kao zamenu za čokoladu...i da smo imali pravo da kupimo 5 (pet)litara benzina mesečno za motocikl...i nismo smeli reći naglas da nismo baš zadovoljni...

 

Vidim da si vlasnik starih CB modela pa mi je sve jasno :moto3: ,mladalački snovi se ispunjavaju....pozdrav i srećno!

 

DSCN1410.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja