Jump to content

Moto Zajednica

Jeste li bili kad u fabrici motocikla?

Recommended Posts

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Branko veliki pozdrav za tebe i našeg genijalnog štampara!!! :zdravo:

 

p.s. Istu smo nameru imali Deni i ja kada budemo išli u Loznicu ( do mog oca koji tamo živi odkad je u penziji a inače je rođen u Klupcima kod Loznice)  da pokušamo da se sretnemo i upoznamo sa piscem svima nam omiljenog putopisa!  

 

 

Biće mi drago da se upoznamo kao što mi je bilo drago da se sretnem sa Brankom... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Loznica - Banja 6km, Loznica - Bijeljina 46km.... možda to bude jedno grupno viđanje!

 

Još jednom pozdrav obojici komšija! :zdravo::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Da organizujemo jednu fakultativnu.. :jee:

ovaj ..motorašku posetu gosn. Štamparu? :moto3:

 

Voleo bih da upoznam tu sedu bradu..

uskoro se i ja spremam da je pustim..

pa neki savet oko štucovanja i tako.. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

KAKAV SI TI CAR !!! Nikad nista zanimljivije nisam procitao i nasmejao se slatko !!!

Ivo Andric pa ti !!

Svaka cast !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Fenomenalan putopis, procitah sve u jednom dahu.

Blago tebi, nas koji smo pratili od pocetka pisanja je mucio iz dana u dan :hej:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Ovaj putopis definitivno preazilazi okvire jednog foruma. Ja i Stampar smo generacija u godinu dana, pripovedanje mu zaista, za razliku od mene ide od ruke i verno je i u detalje opisao ono vreme. Vreme auto puta Beograd-Zagreb i onog lupanja, kaldrme, granicnih prelaza, carinika, gradskih kafana, zivota u lazi...

 

Da ne ponavljam ali je ovo zaista sa sve slikama odlicno... Vratio me u doba kada je Pentax izbacio ME i MX a ja slikao sa Prakicama a posle sa AE-1... :) Tada sam samo vise voleo automobile nego motore, sada mi je auto potreba a skuter zadovoljstvo...

 

Nazalost svojim nasirokim pisanjem TOUCUTTER71 je zaprljao putopis a mene iznervirao, nesto brbljajuci o vremenu u kojem nije ziveo i koje ne poznaje...

 

P.S. Evo citam otpocetka, naravno Avto Magazin je imao i foto rubriku a Martin Cesenj mozda nije bio Banji ali negovi testovi... :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Ovaj putopis definitivno preazilazi okvire jednog foruma. Ja i Stampar smo generacija u godinu dana, pripovedanje mu zaista, za razliku od mene ide od ruke i verno je i u detalje opisao ono vreme. Vreme auto puta Beograd-Zagreb i onog lupanja, kaldrme, granicnih prelaza, carinika, gradskih kafana, zivota u lazi...

 

Da ne ponavljam ali je ovo zaista sa sve slikama odlicno... Vratio me u doba kada je Pentax izbacio ME i MX a ja slikao sa Prakicama a posle sa AE-1... :) Tada sam samo vise voleo automobile nego motore, sada mi je auto potreba a skuter zadovoljstvo...

 

Nazalost svojim nasirokim pisanjem TOUCUTTER71 je zaprljao putopis a mene iznervirao, nesto brbljajuci o vremenu u kojem nije ziveo i koje ne poznaje...

 

P.S. Evo citam otpocetka, naravno Avto Magazin je imao i foto rubriku a Martin Cesenj mozda nije bio Banji ali negovi testovi... :)

 

 

Drago mi je da se poneki vršnjak dobro seća tih vremena kad se kako kažeš ''živelo u laži'' a realno i jeste ,samo to nisu svi videli...

 

Meni je prvi ozbiljniji aparat bila Praktica L2(da ne računam Smenu 8 i Zorki 4).Imala je solidan objektiv ali sistem transporta filma je bio loš,kvarilo se to često pa sam je prodao.

 

Pentaxa MX sam kupio 1981-e jel' mi se učinio boljim rešenjem od modela ME(voleo sam da podešavam manuelno i blendu i expoziciju).Sve slike koje si video ovde su slikane s njim i uglavnom je korišćen širokougaoni objektiv od 28 mm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Evo procitah putopis doduse u dva navrata.Ovo je nesto neverovatno,ne znam kako da se zahvalim Stamparu osim jednog VELIKOG HVAAALAAA :care::care: :care: :care: :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

AUUUUUUUUUUUUU ............ nema sta, pogodi me i to sa vise strana. Vrati me u neke godine kada sam cak i ja bio mlad.

 

Istina je sve sto si napisao, to mogu da tvrdim .......... jer znam. :aha:

 

Bilo je to takvo vreme.........cisto, lepo, naivno ali beskrajno lepo.

 

Neko je pomenuo neke sa novcanicima koji sednu, zakace kofere i odu na neki put..........da, slazem se (verovatno i ja licim na takvo nekog), ALI.......... isti takav je nekada obisao SFRJ sa MZ-om 125 ETS neke davne 1974. godine sa 17 godina........i sadasnjom suprugom Vericom.........i to krisom, da njeni roditelji nisu ni znali.

 

I od tada.........pa do danas, cim se moze.........na put, pa makar i do Avale, sve je put, sve je uzivanje u voznji........ a ja to volim danas kao i pre 40 godina, sta ti je ljubav. Kazu da je motocikl nepresusni izvor mladosti.......ja mislim da jeste.

 

Ajde, sta sada kukam.......bilo je lepo, sada - zavisi od nas koliko ce nam biti lepo.........samo od nas.

 

"Stampar"....... iskrene cestitke na izuzetno dirljivom putopisu, posebno za nas "vremesne"...........

 

Pozdrav, i uzivaj i dalje............dokle god se moze...........

 

:zdravo::moto3::zdravo::moto3::zdravo::moto3:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ovo je posebno vredno za nas koju su rođeni tek na kraju te famozne tvorevine, zemlje mnogih naroda i narodnosti... koji smo odrastali u najgorem delu te priče sad možemo da pročitamo i naučimo kako je pre "cepanja" izgledalo.. i bar donekle razumemo šta je dovelo do njega. Zbog toga ovo nije "samo" putopis.

 

Ja sam uvek mislio da su više sreće imali oni koji su se rodili u nekom drugom periodu!Danas znam da svaki period u kome se neko rađa nosi i neku količinu sreće...Raspodeljeno je to svima.

 

Ovo se urazalo noćas u moju glavu... i promenilo malo pogled na svet. Hvala neizmerno.

 

Činimi se da je razlika između nas koji sada imamo 24god i vas tada u tome što vi "niste mogli da imate" i gladali kako preko imaju, a mi sad sve to "možemo da imamo" al nemamo kako pa gledamo kako preko imaju... ljubav je ista, odricanje je isto.

 

Moje poštovanje.

Kapa dole.

1care.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

svaka cast stampar. odusevljen sam. uzivao sam. sad kad sam bio u holandiji video sam jednu, mislim, narandzastu laverdu na shellovoj benzinskoj a znam ih sa slicica koje sam skupljao. omiljeni su mi bili laverda i ossa. pozdrav iz zr-a

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Svaka čast, uz ogromno poštovanje, zaslužuješ i pivo od svakoga ko pročita, definitivno najbolji i najiskreniji putopis do sada.

Jes' da slika govori hiljadu reči,ali mislim da je ovo čist primer slikovitog opisa sagledanog iz ugla normalnog čoveka, od ovoga ne može bolje! 1care.gifsampion.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ovu temu sam do sada preskočio ko zna koliko puta jer me naslov nije nešto privlačio i sve ostavljajući njeno otvaranje za drugi put.

Danas u Zemunu sumoran dan a ja bez obaveza i gle čuda reših da je otvorim i da vidim šta tu ima da se vidi u nekoj fabrici.

Kad ono mic po mic ja je pročitah celu u jednom cugu,nisam stao ni kad su oči počele da peku od monitora.Rekoh sam sebi magare kad si ovakvo gradivo preskakao do sad e pa sad se za kaznu beči do poslednjeg posta.:Mina:

Ekstar putopis koji me je vratio u mladost mada sam ja malo mlađi od autora i setih se svoje prve jawe ČZ koju smo ja i kum kupili na kvarno,dali neke muz. komponente + keš jedva skupili zajednički i krili je kod naših drugara i vozeći se krišom što dalje od naše ulice da nas roditelji ne ukebaju a onda bi bilo veselo.

Lepa su to vremena bila i retki su bili oni koji su mogli da poseduju i voze "prave aždaje" a mi klinci bili presretni i sa Tomos 15 a kamoli ko je mogao da ima MZ ili JAWU.

Pa slatke muke popravki u vlastitoj režiji jer se za majstora nije imalo.Sećam se mog prvog samostalnog ozbiljnijeg zahvata - zamene karika i klipova na mojoj prvoj Jawi ČZ,radili sami po detaljnom uputstvu jednog iskusnog majstora i u žurbi da što pre sklopimo i probamo motor klipove okrenemo za 180 stepeni i na karbu počne da nam izbacuje plamen,sve rasturaj i ponovo.Ništa nam tad nije bilo teško samo da je motor ispravan i da se vozi.

Lepa su to vremena bila,drugačiji su bili ljudi,nesebično se davalo i delilo,nije se gledalo ko ima koliko već ko je kakav čovek.A kad bi motorom otišli i do NS sreće naše kao da smo vozili 1.000km.

I JOŠ JEDNOM VELIKO HVALA AUTORU OVOG PUTOPISA KOJI ME JE VRATIO U NAJLEPŠE DOBA MOG ŽIVOTA.:care:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Само желим да Штампару кажем ХВАЛА.

Овај утопис је као када вам неко поклони предивну књигу, која је уједно и времеплов који вас врати у дане младости и детињства.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

 

Meni je prvi ozbiljniji aparat bila Praktica L2(da ne računam Smenu 8 i Zorki 4).Imala je solidan objektiv ali sistem transporta filma je bio loš,kvarilo se to često pa sam je prodao.

 

A ja slikao sa VLC2 sve do pojave digitalaca.Svi su kupovali čuda,Canone,Nikone, a meni bio gušt da pravim slike sa tom starkeljom. Moram ti reci da mi mnogo nedostaje taj trip oko blende i expozicije, da li će ispasti kako treba, gledanje na mutnom staklu, ruski svetlomer oko vrata...Cajsovi DDR objektivi, zoomovi, pregrst fitera za kojesta...sada Practica zauzima počasno mesto na stalku u dnevnoj sobi kao podsećanje na jedno analogno vreme...analogno i sa dušom.Žmurke,jurke,zuce,trule kobile,janjine,izmedju 4 vatre,šuge...Takav je i tvoj putopis.Nama starijima probudi divne uspomene i zasigurno istera suzu iz oka. Ali eto, da ne kudimo digitaliju toliko, jer njojzi hvala što pročitasmo jednu retko lepo ispisanu životnu pričicu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja