Jump to content

Moto Zajednica

Jeste li bili kad u fabrici motocikla?

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

He, he :D

 

Zavisi iz kog ugla gledaš..

 

Družeći se sa starijima bogatiji smo za njihovo iskustvo i pamet (ako oćemo da slušamo :jee:)

 

ali, sa druge strane i vi crpite našu mladost i neiscrpnu energiju..

 

tako da ravnoteža postoji..

 

Da se vratimo na temu.. ne moraš da zamišljaš..

 

180044_1855932635996_832080_n.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Počnem pa me zaustave obaveze - pa opet! I tako tri puta. :)

 

Kakav orginalni komentar sada na kraju ostaviti kad je more hvale nalilo putopis?

Od mene, naklon iz srca i jedno veliko hvala za ovu "požutelu avanturu". Nakon ovog teksta, vidim bolje i mnogo dalje kad se osvrnem u prošlost i motociklizam na ovim prostorima. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ona ideja o pravljenju izdanja, sa deset ili već, ....Najboljih Putopisa(obavezno hronološki) je odlična i mislim da bi zaista imala sasvim dobru "audijenciju" kod "čitalačke publike" .....S'tim da u delu koji bi bili posvećeni vremenu Ex-Yu, nipošto ne bi trebalo zaboraviti na Mitju Gustinčića i njegove putopise u ondašnjem Slo-Auto Magazinu(sada će se neko pitati kakve veze ima Mitja i BJB putopisi) pa nikakve....Ali da bi se eventualna knjiga dodatno oplemenila, uopšte ne bi bilo loše (jer je Mitja bio za ono vreme pristojno finansiran, od strane svog časopisa, ali ne u potpunosti, a proputovao je pa skoro celi svet) Možda napraviti kao Uporedne tekstove, Jedan BJB ex Yu, jedan Mitjin, i jedan novijeg datuma a da sva tri opisuju iste proputovane predele, pa da se na taj način dodatno dobije jedan uvid u tok vremena, kako su se menjali putevi, bajkeri i sve ostalo....Ponavljam smatram da je ideja o pravljenju knjižice sa odabranim putopisima sjajna.:takoje:

P.S

Mitja dan danas radi kao "dopisni član" slovenačko Moto Magazina(barem mislim), a Sin mu je jedan od urednika, tako da mislim da ne bi bilo teško stupiti u kontakt, i videti da li je tako nešto uopšte izvodljivo , i po koji napor "aka" cenu :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Druze lijepo si ti to sve napisao,ali si pomjesao babe i zabe. :stabre: Ovdje su putopisi clanova BJB-a i zasto bi se uporedjivali sa nekim putopisima novinara ex YU casopisa,jer kako i sam rece koji su bili fino finasirani od strane njihorih redakcija. <_< Ovdje su putopisi ljudi - motorista koji su sami finasirali svoja putovanja sto turisticka,sto poslovna ili turisticko-poslovna. :aha: Jedino sto bi mozda bilo dobro da se putopisi hronoloski obrade i objave kao jedna "istorija motociklizma" na prostorima ex YU u okviru Putopisa na BJB-u. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

E sad mogu da kazem,posto sam napokon usp,jeo da procitam cjeli putopis,care,kralju,boze,ikono,motoristo!!!! Extra,extra,extra! :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Svaka čast za napisano! 0takoje.gif Zanimljivo štivo, valjalo bi nastaviti sa nečim sličnim, tema "kako je nekad bilo"!?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Tema "nekad bilo sada se pripoveda" lično mislim..da za tako nečim nema puno potrebe, jer malo ima ljudi poput štampara da imaju želju pisati o tome, ja lično znam nekoliko njih, koji nikada jedan redak neće napisati, svako iz svojih nekih razloga( i popizda, raznih vrsta i karaktera) i da pored pravljenja nekog štampanog izdanja sa 10-ak(20-ak ili već) najlepše napisanih putopisa, nema potrebe za nečim preko toga, jer da se razumemo,za mene lično nije glavna stvar u putopisu gde ste bili, već šta ste radili i vredi li o tome uopšte pisati i ako vredi, da li umete to na pravi način da "ispišete", budimo objektivni takvih putopisa nema mnogo, a sve vredne stvari su retke, kao i ovaj štamparev rukopis, tako da ne treba "razvodnjavati" i pokušavati na "silu" izvući još nečega takvog...naravno ta potreba za "još...daj ..još" je nešto što obeležava ove naše dane i godine..., ne kažem, ako još neko ima inspiraciju i pravi materijal koji će da "iznese" pred publiko nemam niš protiv....ali ako nema, ne treba preko l'eba pogače iskati :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Bravo majstore , i za lepo napisano ali jos vise za uradjeno , nevidljivost na carini ti je ekstra , svaka cast.

 

Nisam samo tad bio ''nevidljiv'',...više puta odrađeno po istom receptu... :D ...moralo se tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Lijepo proveden dan u prijatnom drustvu i ljudovanju sa nasim kolegom Stamparom cija je Tema "Jeste li bili kad u fabrici motocikla?" izazvala veliko interesovanje i sve pohvale na BJB Forumu. :takoje:

 

dsc02380.jpg

 

dsc02381.jpg

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Branko veliki pozdrav za tebe i našeg genijalnog štampara!!! :zdravo:

 

p.s. Istu smo nameru imali Deni i ja kada budemo išli u Loznicu ( do mog oca koji tamo živi odkad je u penziji a inače je rođen u Klupcima kod Loznice)  da pokušamo da se sretnemo i upoznamo sa piscem svima nam omiljenog putopisa!  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Bandolera

 

Hvala na lijepim pozdravima i odpozdravljam..... :zdravo:

 

Sramota bi bilo ne obici "komsiju" ( Bijeljina - B. Koviljaca 40km ) i provesti sa njim lijep dan u caskanju i razmjeni uspomena i iskustava iz nekih ( za nekoga ) davnih vremena,a za nas dvojicu kao da je to sve "juce" bilo. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja