Jump to content

Moto Zajednica

Jeste li bili kad u fabrici motocikla?

Recommended Posts

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Jes' da je između tebe i mene oko decenije, al' si mi baš lepo obnovio sećanja. I ona što nagone osmeh na lice a i "ona druga".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Odlično! Evo mali doprinos... Vojko Prinčič je vozio na trkama Laverdu 600TT, to je u stvari bila razbušena serijska 500, obogaćena fabričkim "gamatron" trkačkim kitom ( tada se to zvalo "komplet"!)Nastupao je u klasi TT2, što je bila preteča superbajka. TT2 je bila klasa do 600 ccm, a jača TT1 do 750 ccm za četvorocilindraše i 1000 ccm za dvocilindraše, ako se dobro sećam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Искрено, најбољи путопис на форуму. Не могу да се сетим да ли сам икада читао неку тему на форуму са оволиким интересовањем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sjajno :takoje::care:

p.s. takvu laverdu 500imao i ja,2 kom,osica od motora,ide mnogo lepo,jedna od te dve se i dan danas vozi po paracinu a duga otisla pre 7 ili 8 god za sloveniju,,lepe parice uzeh....:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Sada sam vec zabrinut za Stampara, nema ga vec dugo. Il' mu zena bas daleko radi il' je procitala njegovo pisanije pa je pod kaznom

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Sada sam vec zabrinut za Stampara, nema ga vec dugo. Il' mu zena bas daleko radi il' je procitala njegovo pisanije pa je pod kaznom

 

 

:lol: :lol: :lol: to se sad kaže ''sankcije''-zvuči poznato?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Odlično! Evo mali doprinos... Vojko Prinčič je vozio na trkama Laverdu 600TT, to je u stvari bila razbušena serijska 500, obogaćena fabričkim "gamatron" trkačkim kitom ( tada se to zvalo "komplet"!)Nastupao je u klasi TT2, što je bila preteča superbajka. TT2 je bila klasa do 600 ccm, a jača TT1 do 750 ccm za četvorocilindraše i 1000 ccm za dvocilindraše, ako se dobro sećam.

 

Hvala na podsećanju! :takoje:

....razbušena serijska 500 na 600 pa je tako bila dosta brža i jača.Od nje je i napravljena 600 OR Atlas(Enduro)...sećanje i tebe dobro služi :takoje: a čini mi se da smo vršnjaci otprilike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Kuda dalje?

 

Takvo pitanjce čovek obično sebi postavlja kad ga muči neka teška nedoumica a često je skopčano s nekim problemom.

 

U mom slučaju nije to u pitanju...

Nego gledam kojim putem da krenem dalje a da mi bude što zanimljivije...

Kakva fina i lepa nedoumica...

Gledam u kartu,jasno je da ću da krenem ka Trentu a odatle ka Bolzanu.. Moj cilj je Minhen...

 

Ništa to nije daleko a meni je simpatično da vozim kroz Italiju...možda bih voleo da ovo traje što je duže moguće??

 

Iz tih razloga valjda i vozim prilično sporo...osim toga-da malo ''legne guma'',da se pažljivo sastružu nove disk pločice....

 

 

Tmurno je i sivo nebo dok prolazim Trento i vozim ka Bolzanu....namršteno vreme deluje kao da će svaki čas kiša...

 

Stajem usput da protegnem noge,natankujem,popijem kafu...

 

4.jpg

 

Kod Bolzana sam u nedoumici,da li da idem preko Merana ili preko Bresanonea?

 

Skoro je podjednako udaljeno od Austrijske granice bilo kojim putem da krenem svejedno je ali ipak skrećem ka Meranu.

 

 

 

 

Preko Brennera ću ući u Austriju...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Usput vidim jezerce pored neke kafane...da se to skrene,valja nešto i jesti,uzgred se i opraštam sa Italijom pa da potrošim lire..

Ima šta i da vidim...jezerce se napaja vodom koja stiže s brda a prepuno je pastrmki.

Pored vode stoji stočić uz koga su prislonjeni štapovi za pecanje??Na stočiću tanjir sa mamcima

 

Lukavi Latini,šta je njima palo na pamet...da se privuče mušterija sve je dozvoljeno...

 

Opet nedoumica-volim ribu i pastrmka očigledno ne može biti svežija a uskoro izlazim iz Italije gde nisam pojeo picu??Sme li se takvo svetogrđe napraviti?

Ne mogu ipak odoleti pastrmki...

Kelnerica razume Nemački pa se dogovorismo lagano ...Jel' moram sam da upecam pastrmku?Naravno ne, ali ako želim mogu...

 

Pastrmka je bila odlična,sa malo kuvanog krompira posutog peršunom,preliveno maslinovim uljem...divota...

Dobar izbor kad se vozi motocikl,lagana klopa ne opterećuje stomak...prijala bi čašica vina uz takav ručak ali se uzdržavam.

 

14.jpg

 

Put vodi kroz brda,prilično je velika nadmorska visina i imam utisak da će svaki čas neki pljusak...

Izlazim iz Italije ...nosim lepe i pozitivne utiske...

 

Na graničnom prelazu Italijan mi ništa ne traži već samo mahnu...Austrijanac traži zeleni karton pa videvši da sam iz YU traži i pasoš...

Prelista ga i vrati ...

 

Autoput koji od granice sa Italijom vodi prema Innsbrucku je odličnog kvaliteta,deluje novo...hm,...da se malko razgazi nova guma?

 

Polako ubrzavam...niko i ne vozi sporo kad malo bolje pogledam...

Motocikl jako lepo radi,vredi ono štelovanje majstorsko...sigurno je da i kvalitetan benzin ima uticaja...

 

Ispred mene je na putu neki motocikl.Ne vidim dobro šta je al vidim dva malo neobična auspuha-proradi mi kliker,to je RD Yamaha!

 

Pristigo sam ga i vozim paralelno s njim,brzina nam je oko 140.Pogledam u vozača i obojica klimnusmo glavama jedan drugom.

Pozdravljanje među motociklistima je tamo bila uobičajena stvar...

 

Yamaha je novi model koji još nisam video uživo-RD 350YPVS...pročitao sam negde da je jača od prethodnog modela i da ima punih 60 KS,

...sanjao sam kao klinac takav motocikl..

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Utom se ispred nas otvara jedan odličan pravac sa blagom nizbrdicom..

 

Opet pogledam u kolegu na Yamahi i klimnem glavom prema napred uz istovremeno dodavanje gasa,valjda će razumeti?

Razumeo je pa klimnu glavom i on...zavrnusmo obojica...

 

U početku mi se učinilo da će me ostaviti...neće...kratko smo išli paralelno istovremeno ubrzavajući a onda sam ja ostavio njega...

 

I to poprilično...moj motorić ulazi u crveno polje a brzinomer se približava brojci 200???

 

Hebote..nije ta RD ništa naročito,uzalud im i YPVS...

 

Nakon par kilometara vidim znak za benzinsku pumpu pa dajem desni žmigavac i usporavam,vidim u retrovizoru onu Yamahu-daje i on desni žmigavac...

 

Upoznasmo se na pumpi,on se zove Jacob,Austrijanac je...

 

Yamaha je skoro nova,veli da je zadovoljan motociklom.Potrošnja joj je kad vozi ''kao malopre'' oko 12 litara...kad vozi umereno(ne preko 120) tad troši oko 7-8 litara...

Nisam znao da toliko srče uprkos ventilu na izduvu i membranama na usisu,volim dvotaktne motore ali ovolika potrošnja nema opravdanje...

 

Popušismo po cigaru pa uzjahasmo...

On skreće u Innsbruck a ja produžavam prema Kufsteinu...

 

Kroz Italiju nisam žurio a ne žuri mi se ni ovde,ipak auto put mami čoveka da zavrne gas...Dok dlanom o dlan eto me na Nemačkoj granici.

 

Nezainteresovani Nemac mi samo mahnu...

 

 

Upravo kako sam i želeo,smračuje se i stići ću na konačište taman na vreme...

 

A to nije daleko od granice...malo mestašce stisnuto pored auto puta,Irschenberg...isključujem se sa auto puta a ne treba daleko da idem.

Motel je blizu izlaza,tu sam jednom već spavao i nije bilo skupo...

 

Imam sreće,ima slobodna soba,garaža za motocikl košta dodatnih 5 DM....

 

Kad sam se smestio i uparkirao motocikl odoh u restoran...

Kad si u Nemačkoj budi Švaba,odmah naručujem pivo...popio sam par piva i večerao čak prilično dobru bečku šniclu...

 

Sabiram utiske i računam kilometražu i potrošnju...motorić troši od 4,5 do 5,5 u zavisnosti kako se vozi...

Autoputem nisam štedeo a ne čini mi se da je 5,5 litara puno...

Ma boli me baš briga,ovde ima benzina ...s takvim mislima odoh na spavanje...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Ja sam se probudio, i pre nego na posao, provozah se s tobom preko Trenta i Bolzana.

A bio sam tamo zaista proletos!

Ma ima neki slobodan dan da se provozam i do tebe, da ti donesem bocu Barolla, da obnovis secanje.

 

Aj'sad ustaj, pa gas za Munich!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Ja mislim da ovakvi putopisi treba da se uvedu kao obavezna lektira za sve bajkere... u stvari evo predloga upravi BJB-a...(mozda i nije nova ideja ??? :stabre: ), skupite par dobrih putopisa sa foruma (a ima ih stvarno - samo da Alkos zavrsi njegov) angazujte nekog da to lepo lektorise i organizuje, da ne kazem montira, u jednu celinu i napravite knjigu... mislim da ce svi (barem clanovi BJB-a - a ima nas dosta) to da kupe.

Steta je da ovakvi tekstovi ne dobiju sansu da ih procita i malo siri auditorijum... A sve to bi lepo mogli da isfinansiraju uvoznici, dileri, zastupnici i ostali koji zive od prodaje motorcikala jer ko jednom procita ovakvo nesto, i da nije imao nameru da kupi motor, pocece da razmislja o tome i eto ti novih musterija... sto bi stampar rek'o - hebi ga, mora u svemu da ima neka matematika... :zdravo:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Jos da je saFatao onu sinjoru utrostrucili bi prodaju knjige a i motora ;)

 

ps.nije jos kasno da se pojavi neka Frau Helga

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Ta Frau Helga neka plava bucka u halterima da ga pojuri..... :lol: :lol: :lol:

Pa da ga stisne malo :jee: Ima stampar da odvrne Laverdu do kraja!!! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja