Jump to content

Moto Zajednica

Koliko kostaju carine za motore

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: K100RT BMW

Pozz Otvorio sam ovu temu jer me zanima koliko kostaju carine motora kad se kupe napolju preko grane tacnije iz Nemacke , posto imam u planu da kupim

 

Honda Rebel 125

pa me zanima ako neko ima iskustva oko toga , posto je tamo u Nemackoj dosta jeftini nego ovde pa me zanima dali da uzmem tamo ako nije puno skuplje nego da se ovde u Srbiji kupi koliko bi me para izaslo . Pa ko zna mozda mi moze reci gde da potrazim informacije , Hvala vam

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Carina skutera do 50cc je 8%, od 50 do 800cc 5%, preko 800cc ti je 8% na katalosku vrednost motora odnosno na onoliku vrednost koliko ti je spediter dobar i na koju cenu moze da ga provuce. Na to sve dodas PDV koji je 18% (za sada). Ne znam gde si to video puno jeftinijร motor ali kada se sve preracuna skoro pa dodje na isto. Ne zaboravi i transport koji nije mala stavka. Jedino ako jos zivis u zabludi da su preko motori mnogo bolji, da se tamo ne muva i da ima par hiljada bakica koje trenutno prodaju motor za pijac jer su se mucenice preselile pa mogu da prosetaju u kupovinu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Dodaj tu još i cenu propratnice od ulazne carinarnice do carinjenja u mestu stanovanja...

 

Sve u svemu za tako "mali" motor može da bude skuplja dara nego mera ako ga sam uvoziš

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: K100RT BMW

Carina skutera do 50cc je 8%, od 50 do 800cc 5%, preko 800cc ti je 8% na katalosku vrednost motora odnosno na onoliku vrednost koliko ti je spediter dobar i na koju cenu moze da ga provuce. Na to sve dodas PDV koji je 18% (za sada). Ne znam gde si to video puno jeftinijร motor ali kada se sve preracuna skoro pa dodje na isto. Ne zaboravi i transport koji nije mala stavka. Jedino ako jos zivis u zabludi da su preko motori mnogo bolji, da se tamo ne muva i da ima par hiljada bakica koje trenutno prodaju motor za pijac jer su se mucenice preselile pa mogu da prosetaju u kupovinu.

 

 

To si u pravu :D vidis o tome nisam razmisljao :D , pa ne mislio sam da za manje para nego ovde moze da se uzme ali kad kao sto kazes to sve saberes istomu se hvata kao i ovde da ga kupis :D ko zna mozda ima jos neki bakica koje prodaju :D XD hehehe salim se to se ne isplati onda za ovako mali motor , vise se isplati ako vec se uzima onda da se uzme jaca masina preko!!! Hvala na odgovorima i informacijama ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: K100RT BMW

Dodaj tu još i cenu propratnice od ulazne carinarnice do carinjenja u mestu stanovanja...

 

Sve u svemu za tako "mali" motor može da bude skuplja dara nego mera ako ga sam uvoziš

 

O tome nesmem ni da razmisljam sad kada ste mi ovo sve rekli :) ipak cu ja potraziti ovde u Srbiji imali koji , to mu se sve svodi na isto kad se sve sabere izracuna i ostalo. Hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

pola motora u Srbiji su baš čini mi se iz Italije. niko ne uvozi motor zato što je ko nov, već kupi preko grobinu, il već crknutog konja...eventualno bez prednjice, opere zafarba okrpi, vrati sat i prodaje ga ovde "realno".

 

Pre 3 godine sam imao iskustvo sa NN likom(brat od tetke je jurio dotični model pa smo sve živo išli da gledamo), doterao beverly-ja 500 iz IT, sa 230.000km predjenih, motor na qr.c ne liči,izgreban haos, izgoreo od sunca i soli, pola plastika polomljeno...haos,

 

posle 5 dana ga sretnem na pijaci na navedenom motoru, naravno sredjenom i ofarbanom, počinje da me ubedjuje da je prešao 30.000, kad je lik izdeklamovao sve o motoru (ciga svoga konja fali)ja ga podsetim da smo pričali i prošle nedelje, dok je motor bio bez novog odela...bez pardona kaže spustiću ti cenu 100eur.

 

 

srećno sa kupovinom, i otvori četvoreeee oči, sve što ti je i malo sumljivo, veruj da je izgledalo 10x gore

 

Posle svega toga ti treba da platiš carinu i dadžbine, motor 10+ godina star....sve mu fali, a para više nemaaa

 

PS: Sorry za OFF

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ja sam mogao da uvezem motor iz austrije bez problema, imam sestru i zeta tamo.

Ali kada sam stavio na papir cenu motora i sve ostale zajebancije brzo sam odustao.

Po meni je bolje da das ovde 200-300€ vise za malo bolji motor, nego da se zezas sa uvozom.

 

O izgubljenom vremenu i zivcima necemo ni da pricamo.

 

Na kraju sam ovde kod nas kupio motor, od prvog vlasnika, kupljen nov u srbiji.

 

Motor je kao iz salona i ja ja sam prezadovoljan.

 

 

Znaci platis sednes i vozis, a to sto je bio malo skuplji brzo zaboravis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Ljudi zar nije ukinuto nesto od tih haraca za uvoz motora? Ili se to samo pricalo? Posto sam i ja razmisljao da kada skupim pare uvezem motor iz nemacke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Evo upravo se vratio sa carine. Honda XL 600 89god. 12 500din. carina+pdv. Spedicija 60e. Ulaz 30e. Sutra registracija 15 500din. I zabava pocinje. Ljubav nema cenu1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Evo upravo se vratio sa carine. Honda XL 600 89god. 12 500din. carina+pdv. Spedicija 60e. Ulaz 30e. Sutra registracija 15 500din. I zabava pocinje. Ljubav nema cenu1moto3.gif

Cestitamo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Evo upravo se vratio sa carine. Honda XL 600 89god. 12 500din. carina+pdv. Spedicija 60e. Ulaz 30e. Sutra registracija 15 500din. I zabava pocinje. Ljubav nema cenu1moto3.gif

 

Cestitam kolega. :) Mogu ti reci da i ne deluje toliko skupo. Ako nije tajna, mozes li nam samo reci cenu motora cisto da se znamo orijentisati. :)

Srecno voznja i zelim ti puno kilometara na novom motoru. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ma kakva cena prevoza 900e, za auto izadje 200-250e. To je cena motora koliko sam ja razumeo do carine u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav ljudi zanima me koliko bi kostala carina za skuter malaguti f10 1997 iz crne gore. Ijos me zanima da li ima problema sa carinom ako je motor vec kod nas a od papira imam samo esaobracajnu i tablicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Ja mogu da dodam svezu info ako nekome znači, imao sam u planu uvesti ninju 250ccm 2008 god. iz Austrije pre nekih 3 meseca, ukupni troškovi su 500€ ( uvoz, carina, ulaz, amss, pdv, spediterske usluge). Mozda ce nekome da znaci radi poredjenja, kako im konkretno funkcioniše obračunavanje nemam pojma, iskreno kad me je spucao sa ovom informacijom od 500€, tako sam odustao od kupovine. Ovih 500€ je kod nekih u Subotici sa kojima sam sarađivao kad sam uvozio svoj auto i znam da su ubedljivo jedni od najjeftinijih. Proverio sam naravno još kod par špeditera cene su u rasponu od 550 do 600€ bile za komplet uslugu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Poz,zna li neko kolika bi bila carina i porez u RS za Hondu pcx 125, 2013 god? Barem odokativno?!
znaci koliko mi treba do reg. dazbina?

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja