Jump to content

Moto Zajednica

Neko za Mljet?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

Pa,

 

Kako moja žena planira izlet sa malim od 12. do 16. avgusta, možda i ja dobijem dozvolu da se sa vama provozam do mljeta u tom periodu.

 

Put kroz Bosnu, tačnije Hercegovinu mi se izjalovio proletos, tako da bi mi baš bilo drago da ipak sebi ispunim tu želju ovog leta.

 

Po koordinatama koje si postavio bi se reklo da smo komšije - mi živimo u Čingrijinoj, pa može neka kafica ovih dana?

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Komsija, mi bi najranije 18.08. mogli da krenemo na put. Ako vam tako nesto odgovara bilo bi super da idemo u drustvu. U svakom slucaju, javljam se PM-om, pa mozemo da se vidimo na kafi ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Pridružio bih vam se drage volje, ali... Možda sledeće godine. Sada, zbog obaveza na poslu nema šanse. Volim to Jadransko more i taj deo njegove obale. Predivno je. Nisam bio od rata. a želja je ogromna. Vama želim srećan put i lep provod. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ove godine izvidnica, nisam bio ranije u tom delu Dalmacije ali mi deluje da ima dosta mesta u mom fazonu. Ne volim pretrpane gradske plaze i turisticka mesta. Pored Mljeta su u planu Peljesac i Korcula. Voleo bih da odvozam turu do rodnog mi Splita, ali su mi guzve po magistrali u juznom delu Jadrana ostale u secanju kao nesto sto uopste nije zabavno, tako da nisam bas siguran. Da li neko zna kakva je situacija sad? Tesko da se tu ista moze promeniti.

 

Hvala na zeljama, ako nam se dopadne, mozda idemo i iduce godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Na Peljescu ima mnogo lepih plaza. Moj vam je savet da posetite mesto Žuljana na Peljescu,odusevice te se sa plazama i uvalama :moto3: Ja u blizini imam kucu pa skoknem svake godine. Ko voli ronjenje u blizini ima i olupina broda. Sto se tice situacije u tom delu Jadrana po meni se popravlja iz godine u godinu. Ja vec deset godina letujem u tim krajevima i nikad nisam imao neprijatnosti. A sto se tice guzvi ja ih nisam nesto primetio osim kod granice sa Bosnom kod Neuma. Pitaj ako te jos nesto zanima :)

Evo par slika Žuljane ;)

post-4325-0-61476700-1344599887_thumb.jpg

post-4325-0-53498600-1344599951_thumb.jpg

post-4325-0-34012000-1344600017_thumb.jpg

post-4325-0-80537400-1344600103_thumb.jpg

post-4325-0-02529100-1344600124_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Druže, hvala za info i slike! Valjalo bi se malo nažuljati na toj plaži. ;)

Nema na cemu ;)Verovatno je po žuljanju dobila ime :D Zuljana ti je oko 20km od mesta (prapratno) sa kog ides trajektom na Mljet. Ako budes isao na Korculu, gledaj da obidjes ostrvo jer je puno lepih uvala. Ne znam da li znas ali Mljet se pre 80 godina zvao otok zmija, zbog velikog broja otrovnica koje su zivele tamo. Tada su vlasti uvezli mungose koji su potamanili zmije tako da ih i nema vise. Ali mozes i dalje da vidis po kojeg mungosa :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ako budes isao na Korculu, gledaj da obidjes ostrvo jer je puno lepih uvala.

Korcula mi je u medjuvremenu skocila na prvo mesto nakon sto sam je detaljnije istrazio. Npr. ostrvo Proizd u blizini Vela Luke je proglaseno za najlepse ostrvo u Dalmaciji.

 

Ne znam da li znas ali Mljet se pre 80 godina zvao otok zmija, zbog velikog broja otrovnica koje su zivele tamo. Tada su vlasti uvezli mungose koji su potamanili zmije tako da ih i nema vise. Ali mozes i dalje da vidis po kojeg mungosa :)

Da, znam, Mungose nisu doneli samo na Mljet, vec i na jos neka ostrva. Takve stvari se uvek skupo placaju jer obavezno nastrada neka domaca vrsta. Oni su gresku jeftino platili... uglavnom kokoskama nakon sto je nestalo zmija. Tako su u Pretoriji, poznatoj i kao Jacaranda city odlucili da zasade prelepo drvo Jakaranda koje raste u suptropskim podrucjima latinskoe amerike, gde za njih ima dovoljno vode. U Africi je ovo drvo potamanilo svo ostalo rastinje tako sto im nije ostavilo ni kap vode. Voli covek da se igra boga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Bio sam na proizdu, jedino sto tada nisam imao srece jer je voda bila ledena,pa nisam uspeo da se okupam <_<

Obavezno okaci slike sa putovanja gde god da odlucis da odes. Inace na Korculi imas dosta kuca od Beogradjana,ja sam tada uzeo apartman kod jedne porodice sa Crvenog Krsta. U avgustu je tamo bas guzva pa se tesko nalazi smestaj. Imam negde telefon od tih ljudi ,pa ako ti bude trebalo pusti mi pp ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Obavezno se javite da vidimo kako ste prošli! Držim vam fige da ne bude neprijatnosti i da sve bude ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ne ocekujem problem sa smestajem u kampovima, ne budu oni bas tako prebukirani, a i informisao sam se vec po kampovima oko eventualne potrebe za rezervacijom... odgovor je uvek da nije potrebno.

Nadam se da ce tura biti doovoljno zanimljiva za neki putopis... u svakom slucaju obavestavam o iskustvima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/77838-svrckanje-balkanom-koje-kude/page__p__1249239__hl__mostar__fromsearch__1#entry1249239

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/83404-kragujevactrebinje-novi-zanjice-mostar/page__p__1337105__hl__mostar__fromsearch__1#entry1337105

 

Pošto se bliži dan polaska, a ruta još uvek nije zacrtana, evo malo inspiracije u ovim putopisima. Ima ih, naravno još puno sa te naše rute, pa bismo mogli da napravimo zaista interesantno putešestvije.

Ja sutra sklapam Stromića, kojeg sam danas rasklopio i počinjem polako da se pakujem. Ako se neko čudo ne dogodi krećem sa vama u ponedeljak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Ljudi, da li ste vi uopšte otišli na Mljet? Obećali ste da ćete se javiti kada se vratite. Čekam da čujem kako ste prošli.0a-smiley.gif

Vas nema još uvek!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Bili na Mljetu 5 dana u kampu Lovor (Kozarice), i 5 u kampu Mindel (Vela luka) . Veoma smo zadovoljni! :) Ne preporucujem ljudima sa decom, kao ni onima koji vole velike uredjene plaze sa tusevima i barovima, ali ako volite privatnost ili ste nudisti, i Mljet i Korcula imaju dosta stekova. U Hrvatskoj nije bilo nikakvih problema, niti neprijatnosti. Vlasnici kampova izuzetno prijatni, kao i sluzbenici na granicnim prelazima (ne ukljucujuci Srbiju). Kampovi su sredjeni i cisti. Ceste odlicne, a po ostrvima skoro da nema saobracaja, mada, ni na magistralama nije bas bilo guzve. U odlasku na granicama, malo, do nimalo zadrzavanja. U povratku je na 2 prelaza bila kilomarska kolona koju smo uspesno obisli. Povratak je bio nekako sumoran jer su po celoj Bosni besnili pozari, pa smo od Peljesca do Srbije vozili okruzeni dimom. U Bosni ima dosta policije sa radarima koji su uglavnom skriveni. Na zalost, Wez nije mogao da nam se pridruzi na ovoj turi, pa smo isli sami. Doneli smo brdo slika koje jos sredjujem i sortiram kad stignem. Kad mi vreme dozvoli bice neki putopis.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Bas mi je krivo sto nisam doma , mogli smo se upoznat . Drago mi je da je sve proslo u redu i da ste zadovoljni . Maslinik sa lijeve strane na onoj ostroj okuci izmedju Mindela i Vela Luke je moj :-)Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Baš mi je drago da je sve prošlo super i da ste zadovoljni. Dobra stvar je što niste imali ni najmanji problem, neprijatnost. Čekam taj putopis i pročitaću ga sa zadovoljstvom. Vroc-Kapo, šteta što nisi bio kući. Poznanstva ove vrste čine bajkere drugačijim od ostalih. Više sreće, za viđenje, drugi put.0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

I ja bio do Mljeta , krajem Avgusta, utisci su odlicni, predeli su fenomenalni, nije bilo nikakvih neprijatnosti i putopis je u pripremi, isao sam Suzuki Burgmanom 650 executiv.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA
On Friday, September 14, 2012 at 8:50, fibra je napisao:

Bili na Mljetu 5 dana u kampu Lovor (Kozarice), i 5 u kampu Mindel (Vela luka) . Veoma smo zadovoljni! :) Ne preporucujem ljudima sa decom, kao ni onima koji vole velike uredjene plaze sa tusevima i barovima, ali ako volite privatnost ili ste nudisti, i Mljet i Korcula imaju dosta stekova. U Hrvatskoj nije bilo nikakvih problema, niti neprijatnosti. Vlasnici kampova izuzetno prijatni, kao i sluzbenici na granicnim prelazima (ne ukljucujuci Srbiju). Kampovi su sredjeni i cisti. Ceste odlicne, a po ostrvima skoro da nema saobracaja, mada, ni na magistralama nije bas bilo guzve. U odlasku na granicama, malo, do nimalo zadrzavanja. U povratku je na 2 prelaza bila kilomarska kolona koju smo uspesno obisli. Povratak je bio nekako sumoran jer su po celoj Bosni besnili pozari, pa smo od Peljesca do Srbije vozili okruzeni dimom. U Bosni ima dosta policije sa radarima koji su uglavnom skriveni. Na zalost, Wez nije mogao da nam se pridruzi na ovoj turi, pa smo isli sami. Doneli smo brdo slika koje jos sredjujem i sortiram kad stignem. Kad mi vreme dozvoli bice neki putopis.

Da li na Mljetu i Korčuli postoji zvanična nudistička plaža ili su divlje, po sistemu kako se ko snađe ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/najljepse-nudisticke-plaze-u-hrvatskoj---441670.html

Ima, otocic je Proizd, od Vela Luke do njega oko 40min, karta 50kn po osobi povratna. Najbolja plaza u svemiru. Ali ima koliko hoces skrivenih kutaka, i nikog nije briga za nudiste. Mljet moze biti prilicno skup, pa provjeri prije polaska.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja