Jump to content

Moto Zajednica

Raptor SPT 350

Recommended Posts

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ma uopste sam odustao od kineza,nisam nesto mnogo visok(182),nije da mi je pulser nizak u smislu mali da se na njega smestim nego je za supermoto previse blizu zemlji,i apolo mi je kao motor na izgled mnogoo ozbiljniji,ali da se vise kvari kvari se,bio sam cak spreman i na popravljanje tih sitnica,ali sad mi je drago sto ga nisam kupio.Sacekacu jos malo pa jos malo i kuupim neku japansku/italijansku masinu i da budem miran,i to cu odma na neku vecu kubiikzu 450-600,jeste da nije po pravilu preskakanje kategorije al uvezbacu se...1lol.gif

 

Шта причаш? Пулсер има 250мм клиренс, чисто ради поређења, suzuki drz400sm има 260мм... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Juče i danas prva "duža" vožnja, 2X90 km. Lagano do 4000 obrtaja, pri oko 3300 brzina kretanja je oko 60 km/h. Vibracije su zanemarljive, ponašanje motora sasvim OK ali desio se i mali peh. Na prvoj četvrtini puta motor se ugasio, u pitanju je bila prelomljena papučica koja se spaja na klemu akumulatora. Uz pomoć plastične vezice a kasnije i malo žice problem je otklonjen.

Za sada 500 km na satu.

Pozdrav...

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Vuce kazem cini mi se i izgleda mi da je dosta nizi a te specifikacije nisam ni gledao,ali pulserov ram mi izgleda kao za trkalicu od 125cc sa stavljenim supermoto plastikama 1nanana.gif1lol.gif salim se,alikad uporedis suzuki drz400 i hondu crf250 hond je vislja a apolo je na hondu,dok je pulser ko suzuki..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Пулсер има исти рам као сузуки др125, др200 и др350 тако да нема везе са тркалицама :zdravo:

 

Па јесте нпр дрз400 је вишљи од пулсера, скоро им је исти клиренс али није иста висина кормана и седишта, на дрз400

седиште је 890мм а на пулсеру 830мм..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ne znam ja te brojcne podatke,ja sam ovako seda i na jedan i drugi i treci i zato ovo pisem a te podatke ne znam u praksi vidim da su suzuki i pulser dosta nizi.

Iz tih podataka zakljucujem da je suzukijeva fabrika supermoto shvatila kao trkalicu koja lici na kros dok je honda napraila potpuno identican kros samo sa supermoto tockovima i malo drugaciji amorti.

Uglvnom koji god da mi neko da vozio bih 1moto3.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Prva mala dorada je obavljena juče. Kupio sam na novobeogradskom buvljaku termopokazivač sa kontaktnom sondom i uz blagu improvizaciju postavio je na zadnju stranu rebara cilindra. Uz još veću improvizaciju (plastična vezica) je zakačen i pokazivač temperature. Znam da merenje temperature na ovaj način nije precizno ali može poslužiti kao indikator bilo kakve neispravnosti sistema za hlađenje. Za sada sam primeti da pri izmerenoj temperaturi od 90 C pali ventilator.

Pozdrav..

:zdravo:

post-29602-0-67992100-1402339339_thumb.jpg

post-29602-0-19414800-1402339390_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Moj poznanik je kupio SPT-a predprosle godine novog, relativno brzo je nabacio 20 000km, kaze da je prezadovoljan, potrosnja mu je na otvorenom oko 3l po gradu ne predje 3.5, imao je manu sa nekim delom za temperaturu ali su mu u servisu rekli da je to kod svih, cesto mu se palio ventilator i nije hteo da se ugasi izgleda jer ima premali hladnjak tj isti je na raptoru 125 i na sptu 350 resio je problem tako sto je napravio od aluminijuma usmerivace vazduha kaze da je sad sve ok.

 

Sad procitah da je gore neko pomenuo da se sprint polako gasi 1neznam.gif ne znam koliko je pouzdana informacija ali da bas se cekalo na delove boze sacuvaj, ja sam nedavno prodao svog kineza iako sam razmisljao da pazarim raptora, sad sam siguran da se necu vratiti na iste, ali generalno je lose to gasenje firme jer mislim da ima jako veliki broj ljudi kojima ne treba "ozbiljan" motor, pocetnika i onih sa "plicim dzepom" za koje su kinezi zbog niske cene delova i zahvalnosti u odnosu ulozeno dobijeno bili pravi izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F, Yamaha 600 thundercat

Bez brige, trebalo bi u roku od godinu dana da prodam raptora kome je sada druga registracija, a presao sam tek 1100 km.0a-smiley.gif Kao nov.0cool.gif

Zelim da uzmem Yamahu XT 660 X.0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

1500 km predjenih za sad. Na redovnom servisu na 1000 km zamenjen termoprekidač, ventilator je neprekidno radio bez obzira na temperaturu. Motor i dalje ne forsiram, vozim između 3 i 5000 obrtaja a tek ponekad do 6000. Vozikam se uglavnom 70 km na sat. Položaj na motoru je veoma komforan (visok sam 192cm) tako da sam juče sa lakoćom prešao 200 km u danu.

Pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer / Honda CB750C

u Sprintu ne uvoze vece motore od 50 cc,izuzev maxX 125(skuter) od 2010 god,a nije ni im ni u planu koliko sam cuo.Vecina je rasprodana,Spyder,SPT,Pulser,Apollo,Track,Explorer,Fvision...da ne nabrajam dalje,ali imaju obavezu da obezbede rezervne delove 5 god od dana prodaje motora kupcu sto je ok :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer / Honda CB750C

Последњи увоз пулсера је био 2011 тако да није тачно то што си написао..

 

Ja se izvinjavam,pogresio sam za godinu 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Dal neko ima tehnicka dokumentacija za ovaj motor? Treba mi zazor da stelujem ventile... A dobro bi bilo i celosnu dokumentaciju ako neko ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Што не пробаш са зазорима од претка те твин машине, "Хонде" ЦМ 250?

 

Ћитаб каже 0,06 за усис и 0,1 милиметар за издув.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Gledao sam na neke strane forume i kazu 0,6 usis; 0,8 izduv tako sam i stelovao. Vako ok je nema tropkanja ali nisam mogao da cekam da zagreje masina da vidim kako je kad je topla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Resio sam da promenim ulje na moj Raptor. Kad ono ima obicna stopna za ulje, obican straf. Nema ono sa feder i ono sito. Kako je ovo moguce? Dal je dolazio i u vakva varijanta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

4250 km.

Do sada je sve ok izuzev zamene plasticnog uloška ručice gasa koja je pukla. Slično se desilo i na prethodnom kinezu tako da sa manje više očekivao da se desi i sada. Juče sam prešao 250 km i veoma sam zadovoljan udobnošću pri vožnji.

Nedostaje mu dovoljno brzine za puteve gde se vozila kreću oko i preko 100 na sat. Meni a mislim i motoru na dužim deonicama najviše odgovara brzino oko 70 - 80. Do 100 na sat osećaj je korektan, a preko togo mi ne prija uopšte.

Što se tiče broja obrtaja uglavnom vozim izmedju 2500 i 4500 a  izbegavam 3500 kao konstantan broj jer su tada vibracije pojačane. Preko 4500 a do 6500 vozim retko na kraćim deonicama ali izgleda da mašini i to odgovara jer sve funkcioniše bez problema.

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja