Jump to content

Moto Zajednica

Raptor SPT 350

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Lagano, 3 puta po 20-ak kilometara..

Motor mi se ugasio dva, tri puta tokom voznje, bez nekog specijalnog razloga...

Iskustva iz razrade prethodnog kineza su me naučila da je sve to sasvim "normalno " tokom prvih kilometara korišćenja...

Naoružan strpljenjem nastavljam dalje...

Pozdrav do sledećeg vikenda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F, Yamaha 600 thundercat

Ovaj motor sam kupio u Februaru prosle godine i do sada sam presao nekih 1000 km. Vozio sam ga uglavnom po gradu i do sela ponekad. Ovo leto planiram da odem do NS. (sto mu dodje nekih 140 km tamo i natrag). Motor izgleda odlicno, mnogi se okrecu za njim. Zamerku imam na zavrsnicu i na neke delove (tipa gume, rucica za gas...), ali to je kinez. Deo rucice je pukao, pa se otkacila sajla, gume nisu uopste za vlazan kolovoz (ni malo vlazan). Odlican je za pocetnike na velikim motorima, ali je tezak (nekih 184 kg). Vibracije su malo jace nego sto bi trebalo, ali se vremenom naviknes. Sto se tice mehanickih stvari, slaba vajda od mene, mada se nadam da cu vremenom nesto nauciti.0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Za sada 80 km lagane razrade . Razvlačim malo da mi ostane još koji kilometar za prvomajske praznike pre servisa na 100- 200km...

Osim toga što se povremeno ugasi sve drugo je krajnje zadovoljavajuće...

Prerano za bilo kakve ozbiljnije komentare ali samo da se javim da sam tu..

Pozdrav..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

To gasenje je jako opasna stvar. Sta ako ti se dogodi u krivini ili preticanju?

Resavaj to sto pre sa serviserima, ne stavljaj glavu u torbu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Već ih smaram telefonom..

A posle praznika i uživo...

Zagledao sam kontakte, creva i još po neka kineska čuda ali ništa ne provaljujem samostalno...

Pozdrav..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Za sada 80 km lagane razrade . Razvlačim malo da mi ostane još koji kilometar za prvomajske praznike pre servisa na 100- 200km...

Osim toga što se povremeno ugasi sve drugo je krajnje zadovoljavajuće...

Prerano za bilo kakve ozbiljnije komentare ali samo da se javim da sam tu..

Pozdrav..

 

Провери сигурносни прекидач на бочној ногари и контакте на акумулатору за почетак.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Da nije mozda usla voda u glavni prekidac za kontakt pa da se stvorila kondenzacija? To je moguci scenario jer bi u slucaju kondenzovanih konektora povremeno gubio kontakt i tada bi se gasio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Motor se trenutno nalazi u servisu. Ni oni u prvom trenutku nisu bili sigurni o čemu se radi.

Mislim da su poručili "neki" rezervni deo. Znaću tačnije kad ga preuzmem.

Hvala na razmišljanju..

Pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Ovo sto sam ti ja opisao desilo mi se sa Suzuki Banditom. Dok sam vozio casove u auto skoli, uhvatila me kisa jednog dana i sutradan motor se gasio sam od sebe. Nekad u toku voznje, nekad dok je u mestu, itd..... Nije bilo pravila kada se gasi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Mislim da je ovde u pitanju benzinska pumpa ili EFI a možda i neki gremlin...:moto3:

Servis u kome se nalazi motor ima dugogodišnje iskustvo sa kineskim motorima ali i oni su se susreli tek sa nekoliko ovakvih modela mada je agregat isti dao i kod dejtone ali ni njih nema baš puno.

Dokle god ima rezervnih delova kod prodavaca ne sekiram se. Dok se ne vozim čitam malo o ovom modelu i tražim rezervne delove na internetu u slučaju da bude nekih problema u budućnosti. Dobro je što se ovaj agregat često koristi kod različitih kineskih motora.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

To je standardno. Agregat isti kod ko zna koliko. Progoogle-aj malo u potrazi za drugacijim imenom tvog motora (imena se formiraju u zavisnosti od trzista) pa ces mozda i delove lako naci po ovim kineskim sajtovima. Ja za Keeway u glavnom trazim tako i sve se nalazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 s Bandit- 2009

Ne mogu da verujem da bas kad sam kontao da ga kupim u Sprintu mi kazu da su prodali poslednji koji su imali iz 2010 godine valjda i a ih nece nabavljati u skorije vreme (a mozda uopste)...video sam 1 u njihovom servisu na redovnom servisu i odusevio me kako izgleda i kako se cuje i rezervoar i kocnice i sve deluje bruka dobro za kineza i SADA GA NE MOZES KUPITI I DA IMAS PARE!!! WTF :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ehh druze moj,doziveo si isti sceario kao i ja..

Sprint se gasi polako ali sigurno,vise nista ne uvoze,rasprodace to sto imaju i to je to imaju neke skutercice i pulsera.Ja sam na sajmu kaparisao apola i cekao ga skoro mesec danai nisam ga docekao i na kraju su rekli da ga vise ni ne uvoze i sve vreme mi nudili pulsera 200 za istu cenu sto ja nisam hteo jer je motor nizak i nema vodeno ladjenje.Inace na sajmu je bio i raptor(verovatno poslednji tj izlozbeni model).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 s Bandit- 2009

But how can it be :(...sto cemo voziti mi sa plicim dzepom stupid madafakas...unistise sve sto ijole valja /cry. E pa onda cu da stekam za nekog polovnog ali novijeg japanca i u pm. xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

OFFTOPIC

Slažem se. Vidim da Sprint stvarno polako počinje da se gasi. Ja, koji živim u Kg-u, rekao bih da su za to zaslužni ovlašćeni servisi, bar ovaj ovde jer se ponašaju krajnje bahato, a trebali bi da poštuju to čime se bave jer im to donosi hleb! Ja, dok sam u Kg-u, nikada više neću kupiti Sprint!

 

Sa plićim džepom imaš sve ostale kineze: keeway, Yamasaki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Keeway i yamasaki jesu za plici dzep ali im uglavnom fali kubikaza,nema modela kao sto je apolo ili raptor,uglavnom su 50cc jedino mi se od keewaya mnogo svidja onaj supemoto xray 50cc 2t,jako lepo i ozbiljno izgleda motorcic a i solidno ide,ali 50cc je ipak slabo..Valjda ce neko bogat shvatiti da bio tu mogao da uzme dobre parice pa otvori novu firmu i krene da uvozi lepe,kvalitetne kineske motore za male pare 1care.gif

Ali ipaksu to samo zelje,a zelje su jedno,mogucnosti drugo1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Izgleda da je u pitanju bio gremlin :moto3:.... Sad je sve OK...

Motor je podignut na max visinu i sada mi još više odgovara...

Tek sam na 300 km tako da nema nekih specijalnih zapažanja..

Pozdrav..:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ja sam na sajmu kaparisao apola i cekao ga skoro mesec danai nisam ga docekao i na kraju su rekli da ga vise ni ne uvoze i sve vreme mi nudili pulsera 200 za istu cenu sto ja nisam hteo jer je motor nizak i nema vodeno ladjenje.

 

Smatraj ovo srecnom okolnoscu. Svi koji su kupili Apola imali su problem sa njim. Curi zadnji amortizer, curi i topi se hladnjak, laze km sat itd.

Pulser od 200ccm je u principu u svemu bolji motor od Apola osim u gabaritima zbog cega sam i ja odustao od kupovine i jednog i drugog kad sam pikirao prvi motor. To sto je Pulser vazdusara mu nije mana. U pitanju je proverena i jednostavna tehnologija koja nije sklona kvarenju, a tesko ces ga pregrejati ako se toga plasis, svakako daleko teze nego Apola kad mu prozvizdi hladnjak.

Ako si odlucio da kupujes kineza i nisi previse visok da mozes udobno da se smestis na Pulsera, na tvom mestu ne bih ni razmisljao o Apolu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ma uopste sam odustao od kineza,nisam nesto mnogo visok(182),nije da mi je pulser nizak u smislu mali da se na njega smestim nego je za supermoto previse blizu zemlji,i apolo mi je kao motor na izgled mnogoo ozbiljniji,ali da se vise kvari kvari se,bio sam cak spreman i na popravljanje tih sitnica,ali sad mi je drago sto ga nisam kupio.Sacekacu jos malo pa jos malo i kuupim neku japansku/italijansku masinu i da budem miran,i to cu odma na neku vecu kubiikzu 450-600,jeste da nije po pravilu preskakanje kategorije al uvezbacu se...1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja