Jump to content

Moto Zajednica

Raptor SPT 350

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Drugari, ima li neko iskustava (makar da je probao) sa Raptorom SPT 350... Ja sam pre jedno mesec dana video jedan na Adi i onako na izgled mi deluje kao vrlo solidan motor. Oduševio me OGROMAN rezervoar :) Jel vozio neko ovo sokoćelo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

E j... се, знаш.... <_<

 

Таман сам помислио да си пазарио један, па да нам преносиш утиске.

 

Зодини је заинтересован за њега.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

:nanana:

 

Oblizujem se na tog Raptora već neko vreme... Očekujem do decembra lovu od nekog dodatnog posla, pa ako se poklope sve kockice, možda ga i uzmem... Mislim da je trenutno best by za svakoga ko ne pati od markirane robe i ne smatra da je neophodno 150 KS da bi se vozio po Srbiji i okolini... Ono snimaka što mogu da nađem na youtube pokazuju da to sasvim lepo ide a ono što sam uživo video takođe nije ostavilo negativan utisak na mene. Motor je veliki (recimo veći je od BMW F650), ima ogroman rezervoar, komponente na motoru mi deluju solidno (creva, kablovi, ram, viljuška...), na ovoga što sam gledao je vlasnik turio Mishelin Anakee gume i time rešio verovatno jedino bitnije ulaganje... Ne znam, nisam pametan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ja sam pre neki dan bio u Sprintu u NS i zagledao Pulsera2 (cena priblizno 170 000 ??? ne razumem zaista, ali zaista) i dok sam vijao nekoga ko zna da mi objasni jos nesto osim cene (na moju kilazu je bas mekan pa me zanimaolo kolko moze da se pritegne amortizer) vidim Raptora. To da je rezervoar veliki je apsolutno istina, ja sam se pomerio korak unazad i idalje je izgledao preveliki (ja sam 190cm/110kg pa onako treba nesto bas da bude veliko). Ceo motor ustvari izgleda nekako preveliki, Suzuki GS500 bi izgledao kao dete pored njega. Mozda odem sutra da pogledam malo detaljnije, tad nisam imao vremena a i iznervirala me je ova cena pulsera2 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Nikako da mi se sklope kockice i da pretekne nesto para inace bih pisao iskustva iz prve ruke, za sada se ceka pa mozda nesto bude najesen, inace motor sam prvi put video pre dve god cini mi se na sajmu u Bg u na mene je ostavio utisak da odskace po gabaritima i izdradi od ostale kineske braće, a kada sam prosle godine menjao regler kod servisera sprinta u Nisu sam dobio samo reci hvale o motoru. Inace na sajmu je bio model sa klasnicnim karbom, a sada ih ima i sa injection sisitemom. Masina bi trebalo da je ista kao sto je i na raptor daytoni od 320ccm, a po konstrukciji mi deluje kao veoma pristojan motor za djir po gradu ali i za silazak van puta a + bih dodao i to da novo je novo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Да, сећам га се и ја са сајма неке голдине. Седео на њему (на мотору 1hej.gif) гледао загледао .....

Хтели смо да га провозамо али нам нису дали, чак смо нашли један у огласима, продавао га лик али нисмо могли

да га добијемо. У сваком случају можда и најбоља кинеска понуда на нашем тржишту 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Vidi koliko ti ja mogu pomoci-reci a to je da ima 17kw ili da ima nesto preko 22 konja a rezervar je velik da bi u njega stalo 28 litara (malo li je) , u stvari ako se nevaram po onome sto sam citao u vezi svih regala nesto su bolji od ostale kineske brace .U ostalom imas ja mislim na coper forum pisano za njega, tamo sam citao i za hawk-a .Dovoljna je cinjenica da se vec preko 12 godina rade iskljucivo za ameriku i njeno trziste.Toliko od mene pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Veoma zanimljiv motor mada na izgled imam neke zamerke. Ne znam zbog cega napred 2 diska umesto jednog veceg i jacih klesta. Viljuske izgledaju nekako mrsavo mada verovatno nema potrebe za debljim :neznam: . Dobro bi doslo neko malo parce maske dole da ga ulepsa, subjektivno misljenje. E sad gledam, cena mu je od 2300-2440 a za malo vise para moze da se nadje polovna ninja 250r koja ima oko 30ks i koja deluje mnogo lepse. E sada ovo je prica novo vs polovno. U svakom slucaju lep motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Cena na popustu mu je sada ravno 205.700 dinara što je cca 1750 EUR, što je za nov motor u toj klasi odlična cena... SPT 350 nije za poređenje sa Ninjom 250 (ne mislim u kvalitativnom smislu) već prosto što je drugi tip motora u pitanju... Mali Ninja je rekreativno motorče za gradske vožnjice i za jednu osobu, a ovim Raptorom ljudi putuju po Patagoniji preko svakakvog terena natovareni kao mazge...

 

 

Zato mislim da je trenutno jedna od najboljih opcija na tržištu bez obzira što je "kinez".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ajde onda molim vas mi recite, ako je njegova cena 1750 eura kolika je za hawk-a 250 i hawk-a 350.?.Znam da se ne prica za ove motore ali molim vas koja im je cena, samo toliko.Motor je sam po sebi lep ko voli takve motore a i cena je super.A kako kazu staro hvali a novo teraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Stvarno ne znam cenu za Hawk. Mislim da tih modela nema zvanično na našem tržištu. Koliko znam ima ih u Hrvatskoj, ali tamo su cene motocikala (i novih i polovnih) značajno veće nego u Srbiji. SPT 350 i Daytona su koliko znam jedina dva modela Regal Raptora koja se zvanično prodaju u Srbiji pod Sprint brendom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Јел има неко овај СПТ да се соговоримо, нађемо, погледамо, провозамо....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ne znam da li si ili ces uzeti SPT 350 u svakom slucaju odluka je na tebi.A sto se tice HAWK-a, koiliko sam video i HAWK i SPYDER i SPT i DAJTONA (sve 350-tke) imaju isti agragat jedino su razlike u izgledu ako se ne varam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Сваки пут кад се појави ова тема помислим ево неко се јавио са мотором а оно само нека питања

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Regal Raptor SPT350

Evo javljam se sa motorom. Kupio ga u januaru u NS. Nov. Posto nisam neki bajker tesko da mogu da prenesem iskustva (do sada sam vozio skutere samo po gradu). Tek sam prevezao 150 km I ono sto je meni bitno nema nikakvih sitnica koje zezaju (sto je bilo uobicajno kod kineskih skutera koje sam vozio). Registacija je bila cini mi se nesto oko 10.000 dinara. Evo I fotografije. Ako ima pitanja odgovoricu.

 

Pozdrav

post-20213-0-07501000-1371787993_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@Brugi

 

Mislim da je 150km nedovoljno da steknes neko misljenje. Napisi svoje utiske kad predjes 1500 - 2000km.

Zar ti prednji far nije nizak, ovako kako stoji (nesto mi se cini da je previse nagnut)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Druze ako ti nije problem nabaci koju fotku motora, napravi jedan fotosešn sa osvrtom na masinu i sitnije detalje izrade-tipa da li ima silent blokove na nosacima motora, kako su odradjeni varovi, spojevi plastike, detalji tipa auspuha i guma-bio bih ti ( a racunam i drugi forumasi) veoma zahvalan, jer je nas južnjake i Bog zaboravio a kamo li uvoznici motora. Ovaj model sam gldeao pre par godina na sajmu kada je bio novitet ali nisam ulazio mnogo u detalje, a motorce mi je zapalo za oko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Regal Raptor SPT350

post-20213-0-56414600-1379165923_thumb.jpgpost-20213-0-57534600-1379165837_thumb.jpgpost-20213-0-00396100-1379165771_thumb.jpgpost-20213-0-44034500-1379165695_thumb.jpgpost-20213-0-12371100-1379165555_thumb.jpg@zodinipost-20213-0-73196800-1379165414_thumb.jpg

Slike su u prilogu.

Posto nisam bas biker ne znam koliko ce koristiti moja iskustva. Vozim motor samo po gradu pa sam za par meseci presao svega 600km. Impresije: nema sitnica koje zezaju. Akumulator je los (vec dva puta sam ga punio posto ako stoji dvadesetak dana ne moze da se upali vec mora da se dopuni akumulator). Originalni retrovizori su sa ocajno losim uglom vidljivosti (na slikama se vide retrovizori koje sam posebno kupio i stavio). Takodje mi klesta na kocnicama deluju dosta slabasno (kao da su za skutere) pa planiram i njih da zamenim sa nekim koje imaju ABS. Doduse motor koci ali kad god pogledam klesta uhvati me strah. Do ovog motora sam vozio skutere ali mi se cini da nedostaje snage (prvi motor mi je bio KLE pa se jako dobro secam kako je bilo kada krenem sa semafora...). Cim predje 5000 obrtaja trese se sediste. Mada sam se vec navikao. Najmirnije radi izmedju 3500 i 4000 obrtaja. Tehnicke detalje koje pitas bas i ne znam da prenesem. Gume su kineske pa ga i ne vozim po kisi (upozorili su me da izbegavam mokar kolovoz dok ne promenim gume).

Nisam vozio brze od 100km/h i sve je do te brzine OK. Nikada ne vozim nikoga pozadi pa to iskustvo nemam (nekako ne volim da rizikujem i tudju glavu). Potrosnja je ispod 4 lit/100km.

Medjutim za pare koliko je placen ukljucujuci i dve godine garancije ja sam zadovoljan. Kad istekne garancija prodam ga pa kupim nov.

Menjac mu je neverovatno dobar (posto je kinez u pitanju), npr kada se ubacuje u prvu uopste ne cima.

Na semaforima ili kada parkiram puno ljudi me pita koji je ovo motor (kako kazu svidja im se kako izgleda) pa kad im kazem da je kinez ostanu iznenadjeni.

U Bgd imaju dva servisa tako da nije problem sa odrzavanjem.

Ako ima pitanja odgovaram.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Hvala druže puno na informacijama, a i na slikama :takoje: . Kako sam i mislio i ovde je motor direktno postavljen na ram, bez guma ili silent blokova, ali kudikamo više prostora ima za postavljanje istih u sopstvenoj režiji. Naizgled deluje dosta robustno i pristojno uradjeno sa par tehničkih rešenja koja su dosta bolja od onih recimo na kiviju i princu (recimo regler više nije sakriven pa se može bolje hladiti). Videćemo šta će vreme (a i novac) da kažu pa možda budem i ja pazario jednog 'vakog :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja