Jump to content

Moto Zajednica

Zamena lanca bregasei na yamahi yzf750

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Honda CBR929RR Repsol I Honda CBR954RR HRC I jos jedna Honda CBR929 U delovima :D

e ovako, kako da zamenim lanac bregasti na yamahi yzf 750 a da ne rasklapam motor,to jes da ne rasklapam masinu u sitne delove, vec samo ako bi mogao da skime gornji poklopac i nekako tako da namestim lanac ili kako vec..... hvala unapred na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Huh :stabre:. Ako si kupio već lanac i to fabrički spojen, onda jedino da kupiš još i spojku pa da ga rastaviš. Znam da sam na nekoj fzr1000 pravio od brisača, onu žicu pljosnatu alat da ga dohvatim dole u karteru i izvučem. Naravno pre toga moraš skinuti ventil deknu, gornji klizač, i španer da otpustiš. Moraš stari lanac prekinuti i izvući ga. Možeš i njega odmah koristiti da provučeš novi. položaj radilice i bregastih osovina ti mora posle spajanja lanca i pritezanja španera biti u fazi. E sad kada već menjaš lanac, ja da sam na tvom mestu promenuo bi i španere. E sad ovo ti je onako od prilike. Koje je godište motor? E da i osigurač spojke uvek stavljaš tako da kada se kreće u pravcu lanca trenje kroz ulje gura u zatvoren položaj.:lud: al sam ovo sročio???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

matory....to se nespaja klasicnom spojkom..

majore,,,ako to nisi nikada radio,,pusti nekog da ti to odradi,ja to radim vec 20godina i i dan danas se ucim.....

treba to kvalitetno raznitovati,provuci pa zanitovati,ja imam alat za to,ali...treba ga i uzubiti posle itd...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Honda CBR929RR Repsol I Honda CBR954RR HRC I jos jedna Honda CBR929 U delovima :D

 matory.... upitanju je Yamaha Yzf750 95 godiste,inace slabo sam je vozio jel je pocela da zvecka ove godine i onda je u garazi gladam da ne prezubi ,a i nisam bio tu zbog posla pa nisam stigao da ranije je popravljam,sto se tice alata ima spojku....

 

bokilic..... sto se tice ucenja jbg kad cu ako necu sada :D(sala na stranu) radio sam na kolima znaci manjao lanac bregaste,i ostal gluposti nije mi nepoznato da moram da ga uzubim i slicno.. ali reko da pitam dali ima neki nacin kako mi je najlakse da nebi raklapao ceo agregat...

 

Zanci meni je potreban savet kako da uradim to sto bez bolnije...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

@boklic

Verovatno si u pravu. Nituje se, ali sam već zaboravio jer neradim to baš svaki dan ;). Ali u svakom slučaju nije baš jednostavno.

 

@Major

Ako omaši samo jedan zub, ode mas' u propas'. U svakom slučaju šta god da uradiš pre nego što vratiš deknu, okreni rukom (ključem u radilici) i to nežno da ti slučajno ne udara neki ventil u neki klip.

 

To sve ovako izgleda:

yamaha-yzf750rf-1994-camshaft-chain_mediumyau1302a-10_48d9.jpg

 

Pod brojem 6 je ta spojka koja nije klasična.

Mada ima i sa klasičnom spojkom, evo dokaza:

 

cam-chain.jpg

Ali je bolje kada nije klasična 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Honda CBR929RR Repsol I Honda CBR954RR HRC I jos jedna Honda CBR929 U delovima :D

ja nikada nezurim,ja sve polako i stalozeno radim,makar trajalo i po dva dana trajalo, ne zurim,polako cu uzubiti i pokako cu da okrenem radilicu da vidim sta se desava...

 

A sto se tice spanera ne znam sta da radim? dali da pravim da nema oprugu ili sta vec....

 

 

 

 

Inace zimus mi je se pojavio problem sledeci kad upali motor dok je ne zagrejan zvecka lanac ,malo se zagreje tako smanji malo zveckaje ali idalje kako da je opusten i da zveck,e sada ne znam da nije spaner otisao posto ima oprugu, inace kad dodam gas on prestaje da zvecka sad jbg... zato sam resio da promenim lanac ,a spaner videcu sta i kako...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

mislim da za to ide poseban alat, sto da raznituje sto da zanituje...a ima i neki da sve to poravna ( ko je radio zna)

Slazem se da treba sam raditi neke stvari, ja sam prvi za to, ali ovde posledice ucenja mogu biti nezgodne...

Srecno! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Na znam da li znas da na yzf i fzru uglavnom cangrlja lanac alnasera i altenatora,jer on nema nikakakav spaner...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Honda CBR929RR Repsol I Honda CBR954RR HRC I jos jedna Honda CBR929 U delovima :D

za to nisam znao, ali ovo bas cangrlja...... jbg ne znam videcu kakav je spaner i kad skinem poklopac bregasti i ona sranja kakvo je stanje tada cu znati sta i kako,a inace kad bi cuo samo jednom neku yzf kako pali kad je hladna i ako isto se cuje kako moja onda ok nebi menjao nista sem svevica koje moram da zamenim ,posto su otisle :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Što se alata tiče za nitovanje imaš ih u raznim varijantama i veličinama. Ja imam otprilike ovakav sličan za te stvari i veličine lanca:

 

n-park-ct-5-chain-tool1.jpg

 

A što se tiče španera verovatno si mislio na ovakve:

%21B51gZ3%21%212k%7E%24%28KGrHqUOKnIEy3HFROG1BMvJ2v%28Qt%21%7E%7E_35.JPG

Ljudi ga koriste iz par razloga. Nema opasnosti od preskakanja i opuštanja lanca (mada je to malo verovatno ali hajde neka bude), Lak je za postavljanje i izradu. ALI... postoji opasnost da ga pretegneš ili nedovoljno pritegneš... tako da moraš da imaš oko, uho, ruku, živce, da nemaš taštu i da si sam u krugu od 100m :jee:.

 

 

 

 

Da te podestim da španer ne čini samo taj deo nego i ova dva klizna gurača koju u glavnom ne menjamo ali bi trebalo:

 

$%28KGrHqR,%21nwE8%28OT3e5sBPOi8g141g%7E%7E60_12.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Honda CBR929RR Repsol I Honda CBR954RR HRC I jos jedna Honda CBR929 U delovima :D

Što se alata tiče za nitovanje imaš ih u raznim varijantama i veličinama. Ja imam otprilike ovakav sličan za te stvari i veličine lanca:

 

n-park-ct-5-chain-tool1.jpg

 

A što se tiče španera verovatno si mislio na ovakve:

%21B51gZ3%21%212k%7E%24%28KGrHqUOKnIEy3HFROG1BMvJ2v%28Qt%21%7E%7E_35.JPG

Ljudi ga koriste iz par razloga. Nema opasnosti od preskakanja i opuštanja lanca (mada je to malo verovatno ali hajde neka bude), Lak je za postavljanje i izradu. ALI... postoji opasnost da ga pretegneš ili nedovoljno pritegneš... tako da moraš da imaš oko, uho, ruku, živce, da nemaš taštu i da si sam u krugu od 100m :jee:.

 

 

 

 

Da te podestim da španer ne čini samo taj deo nego i ova dva klizna gurača koju u glavnom ne menjamo ali bi trebalo:

 

$%28KGrHqR,%21nwE8%28OT3e5sBPOi8g141g%7E%7E60_12.JPG

 

 

 

 

Oko ima, sluh ima,ruke ima,a i debele zivce,a tastu ima koju hocu da ubijem :D (p.s. zvoca non stop zeni kako sam ja lud :D i tako u krug vec ne znam ni ja koliko kodina,a ja joj isturiram zivce maximalno :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ovaj duzi klizac moze da se zameni kad se skine poklopac na glavi,a ovaj sto se srafi ne moze bez rasturanja agregata na pola.....Mada svaki klizac opusteno moze da sluzi za dva lanca....a i duze....

 

Yzf ima dosta pouzdan spaner...ja ga ne bi dirao.....

 

A pre nego sto kupis lanac i upustis se u avanturu,odvi spaner i vidi koliko se klikova izvukao,ako ima jos lanac nije za zamenu....(prvo oprugu pa spaner)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Honda CBR929RR Repsol I Honda CBR954RR HRC I jos jedna Honda CBR929 U delovima :D

moram to da pogledam, jel da odvijem samo jedan onaj sredisni saf ili i ova dva mala? i jel treba da uzbljujem posle ili sta vec ? da znam cisto unapred sa se pripremim :D

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Prvo staf na sredini tu je opruga,pa posle dva mala od spanera,a posle obavezno proveri fazu tj. zupcenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Na znam da li znas da na yzf i fzru uglavnom cangrlja lanac alnasera i altenatora,jer on nema nikakakav spaner...

 

Da moguće je. To je ovaj lanac.

 

yamaha-yzf750rh-1996-starter_mediumyau1438c-3_c096.jpg

 

kako da eleminišemo da zveckanje u tvom motoru nije od ovog lanca. Možda se neko seti još nečega. Ovaj lanac je dosta kraći i višestruki je.

 

Da li si primetio da ti motor u radu pri puštanju gasa puca iz auspuha ili da nekad hoce da vrati plamen kroz karbratore? To je znak da ti razvod neradi kako treba. Ventili nekad pre nekad kasnije zatvore nego što bi trebalo. Naravno ovo je kada je razvodni lanac BAŠ jako istegljen.

 

Možeš i da slušaš čak i sa nekim pomagalom odakle dolazi zveckanje.

 

Najbolje je da skineš ventil deknu. Španer pregledaš i budeš siguran da je našpanovan koliko god može. Onda ispod onog klizača (poz. 7 na slici ) šrafcigerom povučeš kontra od kretanja motora bregastu na izduvu i ako se pojavi "stomak" na lancu izmedju dve bregaste to je znak da španer nemože da ga zategne više i da je lanac istegljen.

 

Sad ovo sve pričam iz glave, kao da ima još neka fora, možda se setim kasnije...:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Honda CBR929RR Repsol I Honda CBR954RR HRC I jos jedna Honda CBR929 U delovima :D

e sada cu detaljno

 

upalim ga i kad ga upalim nesto cangrlja znaci cuje se ne znam odakle znaci sumljam da je lanac bregaste jel nije se do sada culo to ,on inace radi normalno sve ekstra znaci prima gas sve bukvalno zanaci ide lepo sve,e sada fora kad ga turiram nece da pukne iz auspuha,i fora je jos jedna u voznji se ponas sasvim normalno.. jedino sada zadnji put mi je probila jedna svecica pa moram nove da kupi to je jedino... ali ne znam sta je sa lancom i ima jos jedan problem posto sam stavio nov akumulator prosle godine i skinut je bio zimus, namesten na motor vozao sam se par puta i pre neko vece otisao sam na pumpu da sipam gorivo upalio sam ga otisao do pumpe i ugasio sipao benzin nije hteo da upali jel se akumulator isprazno sad ne znam ni ja sam sta je upitanju,

 

napisao sam znaci sve sto cujem ja znaci kad priblizim uvo zvecka nesto u masini sad jbg ne znam ni ja sam

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Kolega naj jeftinija varijanta i naj bolja je da odes do majstora.

Za ovakav zahvat mora da postoji bar neko pred znanje,slazem se da nije to toliko strasno kad znas,sta vise prosto je,ali stavi se u poziciju da te neko pita kako zamenuti kais na audiu a8 a da pri tom pita kako skinuti branik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Da. Najbolje je da neko iskusan dijagnostikuje sve te kvarove na tvom motoru. Kažeš da ti je nov aku ispraznio??? Pa proveri punjenje akumulatora. Ako nepuni dobro, šta je u pitanju? Regler, aletrnator? Ako je alterlnator, možda je stvarno tu neka greška kod "frajlaufa" pa ti on i zvecka, odnosno zapinje dok radi motor. Tema ti je bila zamena razvodnog lanca, a sad se ispostavilo da je ko zna šta...

 

Vidi, ja, a verujem i svi forumaši imaju želju i zato su ovde da pomognu drugima, ali... ipak idi da neko ko zna i čuje taj tvoj yzf i da ga nakači malo na instrumente, pa i kompresiju neka izmeri nije na odmet.

 

Šta hoću da ti kažem... Ko ne plati na most, plati na ćupriji....

 

Naravno temu treba nastaviti jer možemo svašta "pokupiti" jedni od drugih. (mislio sam na znanje) :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 809 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Moze on da zvecka tako narednih 10-15 hiljada km-a, ne brini se mnogo, cim das gas to se gubi? To je im "boljka" koliko ja znam, ali idu bez problema :)

Neunistiva masina, ali ne znam da li kod nas postoji ijedna koja nije razjebana (misilm na karbove, struju itd...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Evo moja masina struja i karbovi perfektni ,pali na pomisao....

Jes, tvoj je stvarno ko boca ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

A mrco dje mene nadje da ucis sta valja ili ne valja....jaaadann,coce ti stvarno nisi svestan koliko nista ne znas....ja sam za agregat dao 350 evra kad sam ga radio sad,a toliko ne vredi ceo tvoj motor....hahhaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Honda CBR929RR Repsol I Honda CBR954RR HRC I jos jedna Honda CBR929 U delovima :D

sto se tice lanca utrvrdio sam sta je, e sada ima drugi problem na motoru, a to je kad verglam pun mi je znaci akomulator (12v 9ah) e kad vergnal tesko vergla kako da ga nesto koci i posle treceg cetvrtog puta tog tezeg verlganja koje ide vu vu vu (tako se cuje) on upali normalno,sta bi tu moglo da se desava to jes da bude? to jes u cemu je problem ovoga.inace jos jednu stvar kada napunim akomulator on upali i provozam se i posle pocne toda se desava ne znam sta je upitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A mrco dje mene nadje da ucis sta valja ili ne valja....jaaadann,coce ti stvarno nisi svestan koliko nista ne znas....ja sam za agregat dao 350 evra kad sam ga radio sad,a toliko ne vredi ceo tvoj motor....hahhaha

Znam, pohvalio si se vec sta si i kako uradio, sve nas zivo interesuje koliko ce trajat...

 

@major

Napon akumulatora je oko 10% veci od deklarisanog kada je pun. Znaci 13.2volta, ako padne ispod deklarisanog (12v) to je akumulator kome je kraj blizu. Znaci napon za akumulator koji je zdrav bi trebao da se krece izmedju 12 i 13.2 volta, cak i pod opterecenjem. Provjeri usput i napon punjenja, na nekih 4000obrtaja bi trebao da puni akumulator nedje u opsegu izmedju 14 i 15volti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja