Jump to content

Moto Zajednica

sve ucestalije kradje

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Evidentno je da se pojavila neka ekipa koja operiše i radi po Novom Beogradu, Zemunu i okolnim naseljima skutere a pretpostavljam i motore >:( >:(>:( .

 

Pokrećem ovu temu da bi na jednom mestu mogli svi da se ukljucimo (kako god možemo) i odbranimo ono što je NAŠE dok ne bude prekasno...

 

Tema nema nikakvih pravila i nadam se da će se vrlo brzo ugasiti, ali do tada dajte (ne daj bože) slike, predloge šta da se preduzme, angažujte brata ili tetku pandura, da pravimo čeke, stavljamo udice u sedišta ili šta god...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

preksinuc u bloku ćapili libertia, Drakuline ex >:( ...

Slike nemamo ali je crni sa nekim šljokicama, za sad je to sve od informacija :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Pa ako se vec to desava na NBG-u i Zemunu trebali bi proveriti sa odredjenim1zvizduk.gif ljudima da li imaju pojma o tome.Izgleda da su dobro organizovani pa bi i mi mogli da se organizujemo.Mislim da su mamci i udice i da dodamo jos neku mrezu odlicna ideja.Za bilo kakvu akciju,ja sam za.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

UUUUuuuhhhhh 0ljut2.gif ti LOPOVI 0ljut2.gif podseti me na moju mracnu stranu 3gaa.gif, sutra ce se taj isti Liberty (ako ne ode u delove) vozikati negde po gradu (najbliza mesta nbg, zemun, bataja i slicno) zato je najbolje od 11h krenuti u pohode durbin.gif dok je jos sveze, mozda se vama posreci kao meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Pa ako se vec to desava na NBG-u i Zemunu trebali bi proveriti sa odredjenim1zvizduk.gif ljudima da li imaju pojma o tome.Izgleda da su dobro organizovani pa bi i mi mogli da se organizujemo.Mislim da su mamci i udice i da dodamo jos neku mrezu odlicna ideja.Za bilo kakvu akciju,ja sam za.0takoje.gif

i ja sam za varijantu da napravimo mamac, u sred bela dana stavimo neciji motorino i neko od nas sa drugim motorom stoji u pripravnosti i ceka, ako ga ne daj boze "utovare" eto nas dvadesetorica na bajkovima i onda ebanje keve itd... >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 807 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ako cete praviti mamac veilka je greska da o tome pisete ovde na forumu, posto ja da sam lopov prvih bih pristao da sa vama pravim taj mamac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nema veze sa temom, ali tu devojku sa libijem i sljokicama sam upoznao letos na Adi. :)

Mali svet jbt..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Da li je Lib bio vezan, ikako osiguran?

Znam za onu foru "utovara" u kombi, ne znam kako drugačije može da se odgura, odnese motor od 150+kg, a da je sa zaključanim upravljačem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako cete praviti mamac veilka je greska da o tome pisete ovde na forumu, posto ja da sam lopov prvih bih pristao da sa vama pravim taj mamac...

 

Mislim da ipak nije loše da se piše o tome na forumu, ako takvi tipovi i čitaju ovaj forum znaće da će im "posao" od sad biti vrlo otežan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Drpise u bg pre 20 dana skoro novi cb1000r.video komsija vlasnika kad su ga ubacivali u oranz kombi zakljucanog u 3 am.

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Hocemo li preduzeti nesto povodom toga ili samo kuckati po tastaturi?

nema načina da se fizički ništa preduzme..Policija da želi, može da pregleda snimke sa menjačnica, banki i prodavnica i utvrdi kojim pravcima su se kretali lopovi..NIje nešto ali znači..Ali njih baš briga...Ispada da sami treba da branimo svoje vlasništvo...Samo kada nam uzimaju porez, tada nam zavlače ruku u džep veoma smelo i bezobrazno.A za uzvrt ne dobijamo ništa.. A ako bi tog lopova prebili u pokušaju krađe ta policija bi nas uhapsila..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Ако ћете реално, кад неко баци око на мотор, ту је прича 80% готова, нема му спаса. Једино да вежеш СОП-а за њега, па ако га и тако узме, е нека му је са срећом.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Ako cete praviti mamac veilka je greska da o tome pisete ovde na forumu, posto ja da sam lopov prvih bih pristao da sa vama pravim taj mamac...

 

Mislim da ipak nije loše da se piše o tome na forumu, ako takvi tipovi i čitaju ovaj forum znaće da će im "posao" od sad biti vrlo otežan :)

i ja tako mislim

Daj da mi napravimo neku akciju a oni nek se pitaju posle šta će nama murija da radi :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

Možemo ovde da organizujemo neku SOS varijantu, tipa ako se nekom ne daj bože desi da se odma crvenim slovima objavi ovde (šta , kako , gde itd) i da ako možemo odma odreagujemo brzinskim širenjem informacije i pretragom terena ili nesto slično!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Možemo ovde da organizujemo neku SOS varijantu, tipa ako se nekom ne daj bože desi da se odma crvenim slovima objavi ovde (šta , kako , gde itd) i da ako možemo odma odreagujemo brzinskim širenjem informacije i pretragom terena ili nesto slično!!!

 

Postoji tema POTRAGA u kojoj admin objavljuje baš to!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hocemo li preduzeti nesto povodom toga ili samo kuckati po tastaturi?

nema načina da se fizički ništa preduzme..Policija da želi, može da pregleda snimke sa menjačnica, banki i prodavnica i utvrdi kojim pravcima su se kretali lopovi..NIje nešto ali znači..Ali njih baš briga...Ispada da sami treba da branimo svoje vlasništvo...Samo kada nam uzimaju porez, tada nam zavlače ruku u džep veoma smelo i bezobrazno.A za uzvrt ne dobijamo ništa.. A ako bi tog lopova prebili u pokušaju krađe ta policija bi nas uhapsila..

 

+1

 

Igrom slucaja imao sam prilike da pratim neka sudjenja... Kad nekog uvate da samo vidis sta sve znaju... I gde se kretao, i gde je spavao i sta je jeo i sa kim je spavao, i sa kim je telefonirao, pa izvodi iz mobilne telefonije, transkripti, ma SVEEE. Ali kad hoce... Kad nece mos' ih capiti za onu stvar... Bagra :jok:

 

PS: Ne bi vas hapsili ako bi probali tzv civilno hapsenje... ali tu nema samaranja i kao slucajno se okliznu o bankinu... tu ga samo uvatis, zoves zandarma i NE PIPAS ga... u suprotnom u najboljem slucaju ucestvovanje u tuci, a moze i mnogo teze stvari da te strefe poput prinude, nanosenja telesnih povreda itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Da nisu nasi sunarodnici namerili da umesto voznje bicikala i konja maznjavaju i prefarbavaju skutere.

A nece im biti ni prvi put da spakuju skut na Nbgd u kombi i zapale.Ima dosta ovih njihovih strucnjaka koje su doselili iz DE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

I tako ja ostavim moje mezimce ispred lokala gde radim i stavim disk lock na zadnji tocak,drugari koji rade na obezbedjenju ga pogledaju sa vremena na vreme posto se uvek nadje neko da sedne na nju ili tako nesto.Elem da li je neko hteo da je odveze ili mislio da se malo poigra pokusao je da je pomeri i naravno iskrivio mi zadnji disk0ljut2.gif ,nije strasno ali me strasno nervira3gaa.gif,ne znam sta da radim ali mislim da cu staviti disk lock sa alarmom ima drugar i to cudo pisti kao ludo.

 

Ovo se sve desava u centru grada pored gomile ljudi koja non stop prolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

I tako ja ostavim moje mezimce ispred lokala gde radim i stavim disk lock na zadnji tocak,drugari koji rade na obezbedjenju ga pogledaju sa vremena na vreme posto se uvek nadje neko da sedne na nju ili tako nesto.Elem da li je neko hteo da je odveze ili mislio da se malo poigra pokusao je da je pomeri i naravno iskrivio mi zadnji disk0ljut2.gif ,nije strasno ali me strasno nervira3gaa.gif,ne znam sta da radim ali mislim da cu staviti disk lock sa alarmom ima drugar i to cudo pisti kao ludo.

 

Ovo se sve desava u centru grada pored gomile ljudi koja non stop prolazi.

 

strasno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Gledao sam prilog nekog "ex pandura",do duše Australijanac, na youtube-u, ne sećam se tačno priloga. Elem, čovek kaže da se najviše krađa i dešava na javnim mestima gde ima puno ljudi i gde je vidooko, za nepoverovati,ali tako je. Današnji "pozajmljivači" su se tako izbahatili, da čoveku koji prolazi deluje kao da je to upravo njegov motor i da ga odgurava, nosi-odnosi je mu se pokvario, ili ima neki sličan defekt. Znam za priču od pre par godina da su čoveku digli X9 ili Bev500,nije ni bitno,u sred dana na trgu Nikole Pašića u po bela dana, ljudi gledali kako su ga brižno utovarivali u kombi......Tako da, bolje u neko skrovitije mesto.....nego "kao" da bude u gužvi. Verujem da dotični kruže po gradu,imaju "skaute" pa kad se ukaže najbolja prilika....ćao-zdravo :(

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vise se ne bira mesto kao ni vreme 1hmm.gif probaju pa sta urade 0ljut2.gif

2 alarma, 4 lanca, 3 sajle, 5 dobermana, bombu na daljinac......3gaa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Raspravljalo se na ovu temu MNOOOOGOOO puta.

Zakljucak je uvek isti: ne postoji idealna zastita.

 

Lopovi su postali drski do te mere da kradu ljudima motore iz garaze koja se nalazi u dvoristu.

 

Ja sam zakupio parking mesto za motocikle u garazi parking servisa (1.300din mesecno)

Garaza je zatvorena, ima samo jedan ulaz, tj. izlaz, plafon je nizak, tako da ne moze da udje kombi, a ni veci dzip. Portir sedi direktno ispred mog motora. Na svakom tom mestu za motocikl postoji stub koji je zabetoniran u zemlju. Sprijateljio sam se sa sva 4 radnika (rade po smenama), tako da je i to neka dodatna sigurnost...

 

Kupio sam lanac (oko 100e) koji je presvucen titanijumom (precnik karike 12mm+neki ultra mega giga zajeban katanac). Taj lanac provucem kroz zadnji tocak i ram, pa oko tog stubica, tako da lanac nije ni blizu zemlje.

 

Zakljucam volan i stavim disk lock na prednji disk.

 

Pokrijem motor.

 

Jeste da moram uvek da prosetam do te garaze, jedno 10min, kad god hocu da se vozim, ali vredi.

 

Pored svega toga spavam kol'ko tol'ko mirno, svakako mirnije nego da mi je motor na ulici.

 

Jeste da zastita motora kosta. U mom slucaju: 1.320din parking mesto (svaki mesec) + 100e lanac + 40e disklock + 30e cerada + osvezenje (sok i cokolada) za portire s vremena na vreme :D

 

Sve u svemu, motor MORA da bude dobro zasticen, ljudi kupuju one sajle za po 1000-2000din, pa se cude kako su im ukrali motor. Mora da se kupi dobar lanac, dobar disklock, dobra cerada, a eventualno i alarm. Jeste da kosta, ali kad bi to praktikovali ljudi koji drze motor na ulici, verujem da bi stopa kradje bila znatno manja...

 

Glupo je ako hoces da vozis motor po svaku cenu, a nemas novca da ga adekvatno zastitis. U mojoj ulici stoji parkirano jedno 5-6 skutera i jedna Hayabusa, ni jedan od njih ne vezuje svoj motor/skuter i misle da je na sigurnom samo zato sto ga parkiraju ispred zgrade, tj. ispod prozora... :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Gledao sam prilog nekog "ex pandura",do duše Australijanac, na youtube-u, ne sećam se tačno priloga. Elem, čovek kaže da se najviše krađa i dešava na javnim mestima gde ima puno ljudi i gde je vidooko, za nepoverovati,ali tako je. Današnji "pozajmljivači" su se tako izbahatili, da čoveku koji prolazi deluje kao da je to upravo njegov motor i da ga odgurava, nosi-odnosi je mu se pokvario, ili ima neki sličan defekt. Znam za priču od pre par godina da su čoveku digli X9 ili Bev500,nije ni bitno,u sred dana na trgu Nikole Pašića u po bela dana, ljudi gledali kako su ga brižno utovarivali u kombi......Tako da, bolje u neko skrovitije mesto.....nego "kao" da bude u gužvi. Verujem da dotični kruže po gradu,imaju "skaute" pa kad se ukaže najbolja prilika....ćao-zdravo :(

 

 

 

Pre tri godine su mom rodjenom burazeru na Terazijama kod Dvora izmedju 10-12 u sred bela dana digli skuter ispred radnje gde radi0ljut2.gif.Razno razne kamere od banke prodavnice itd.Burazer ove godine dobije poziv za sud kao svedok,niko ne pominje skuter.Kao da li ti je poznat N.N pokazali mu sliku,burazer prvi put vidi lika i pita ko je sta je a oni kao izvrsio je par kradja pa kao sumljaju i da je on odradio skuter.Da skratim pricu do sada nista od skutera i naj verovatnije nece ni biti,al se nadamo i cekamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Jeste to lepo obezbedjenje kad ti motor drzis na jednom mestu sa 50 lanaca i katanaca i radnicima obezbedjenja, al kad se provozas do Nbg, do Centra, do Male mostanice, vise nije tako bezbedno. Kao sto je vec receno,idealno resenje nema jer i ti lopovi rade u dosluhu sa policijom... sto bi rekli, ko nista nema nema ni sta da izgubi, ovako ce uvek biti pomalo tenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja