Jump to content

Moto Zajednica

Honda pantheon 150

Recommended Posts

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Dvotaktna masina(ima rezervoar za benzin a i za ulje i sam pravi mesavinu) izuzetno lepo ide i ubrzava ali zna i da trosi, ima hladjenje, udoban i masivan skuter. Sto se tice servisa ne znam bas puno o tome, drugar moj ima pantheon i on samo sipa i vozi, kad stane radice servis :lol:

Cene za 2000-2002god su od 600-1000e a za te pare tesko je naci nesto bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Nažalost - nemam nikakvo direktno iskustvo, ali znam da ga voze dva majstora (verzija 2T), Kocka i Srđan iz MM Luga, obojicu sam pitao za taj model, obojica kažu da je jako pouzdan. Takođe, Ivan (radi vizire) ga je vozio i dosta ga hvali.

 

Ovde na forumu ima iskustava forumaša. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Hvala Nole procesljao sam forum uzduz i popreko i citao te teme. Naime ostavio bi mozda Vespu, ali bi uzeo za manje medjugradske ture neki udobniji a ne preskup maxi....a da je i za po gradu. Ako neko pronadje nesto na netu ne6a baci link u temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Hondan Pantheon 150 2T model je identične spoljašnjosti kao i Honda Foresight 250. Razlikuju se po tome što Foresight ima pozadi disk a Pantheon doboš i Foresight ima "spojene" štopaljke tj poprečni katadiopter koji spaja levu i desnu lampu pozadi.

 

Bez problema može da povuče i 120 a 100 - 110 da se krstari. Obzirom da je cvaja i nije neki veliki potrošač. Pri normalnoj vožnji neće preći 3.5 lit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Pantheon 150

@vidik, hvala na brzom odgovoru, uspeo sam na tom sajtu da pronadjem servisno uputstvo koje obuhvata vecinu hondinih skutera od 125 do 150 cc link, ali mi je ipak malo mnogo da dam 45e, uspeo sam da nadjem i ovaj originalni manual na ebay-u link, ali je 60e i jos je na nemackom :gaa:, tako da 0plac.gif...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Pantheon 150

Haynes servisno uputstvo je za pantheona 4t koji se proizvodi od 2003, moj je prethodni model sa 2t motorom, a sitnice koje su me zanimale sam uspeo da provalim, hvala u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Preksinoć sam sedeo na jednom Panteonu - drugar se ponovio. Veličine je skoro kao X9 sa nešto manjim točkovima. Deluje lepše uživo nego na slikama. Prostor za noge je identičan kao na X9, i mogao sam lepo da ispružim noge.

 

Dopalo mi se što ima ručnu kočnicu (sistem zaključavanja na levoj ručki), mada ovaj nije radio :zbunjen: Nije mi se dopalo što nema kuku na plastikama ispred kolena - znam da je zbog tunela ograničena veličina kese ili torbe koja bi mogla da se zakači, ali to je ipak veoma praktična stvar i mislim da svaki skuter treba da je ima :neznam:

 

Nažalost, nije bilo prilike da ga provozam, ali drugar ga hvali i kaže da ga lepo služi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

identican foresightu konstrukcijski samo sto je taj 2t... mana moze biti malo veca potrosnja ... i do 5l ali.... ide udobno 120... krstari lepo sa 100...

delova ima za popravke ako ustrebaju, a reeeetko kad se ista pokvari... pouzdanost za 10

tockovi 12 cola...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: thundercat i sv650

manual odavde manual

 

tnx...kad smo radili motor nismo lepo stavili dihtung glave a lepo je nacrtano...:stabre:..

...

sto se tice honde stvarno je extra za voznju,sve oko nje radis sam,cak i kad rikne dihtung glave,sve je jako prosto...samo bi za moj ukus trebao imati vece tockove..u krivini nemam osecaj sigurnosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

evo slikice... :moto3:

 

fotografija0388resize.jpg

 

A i njemu ne treba desni retrovizor kao i Zekanu :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Braco bre pa moda je nemati jedan retrovizor, ja jedno vreme nisam imao levi al sam ga stavio jer mi je kvario aerodinamiku! :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Braco bre pa moda je nemati jedan retrovizor, ja jedno vreme nisam imao levi al sam ga stavio jer mi je kvario aerodinamiku! :P

Zar ti nisi na moru :stabre: .Ajde bezi i okupaj se za mene jednom,pusti forum idi uzivaj :zdravo: .

 

Bolje da si skinuo i desni,sta ce ti,a i bolja je aerodinamicnost bez retrovizora :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja