Jump to content

Moto Zajednica

Tasos 22.7 rano ujutru polazak

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

Drugari,

 

supruga i ja planiramo da opet posetimo Tasos, naravno motorom, pa u planu mi je da pronadjem na sajtu ono dobro uputstvo za prolaz kroz industrijsku zonu Soluna na tamo i nazad ali sam se razmisljao da cujem neke savete nasih ljudi za put do tamo, da li su imali iskustva preko Bugarske sto se tice puta i njihovih policajaca.

 

Cuo sam da tamo ima gomila "laznih" policajaca i cim te zaustave odmah 5e po coveku :) e sad, vozim ZX6R, bice natovaren lepo sa satorom, vrecama, dusekom, lezaljkom izmedju dva drveta itd pa ako je put losiji isao bih dobro poznatim putem preko Makedonije. (razlika je koliko sam primetio sto u Makedoniji traze zeleni karton + 2000 din za njega).

 

I jos jedno pitanje, da li je neko isao kao sto mi planiramo na cistu kamp varijantu - u Grckoj ali bez posete kampovima vec napustene plaze itd da se tu spustimo preko veceri a u toku dana po dobro poznatim plazama. Pitanje je da li mi neko nece praviti problem (necu paliti vatru) sto nisam u regularnom kampu vec postavio sator za dvoje negde gde se zavucem blizu obale a dalje od pogleda ljudi. (da ne upadamo u oci nekoj komunalnoj policiji ili tako nesto - mada policiju tamo sam slabo vidjao).

 

Hvala na odgovorima.

 

I naravno ako neko jos planira da krene put Tasosa, mozemo da se dogovorimo za zejdnico putovanje do tamo. Mi idemo u petak 20. (sledeci petak) do Paracina, tamo u subotu da mi drug (majstor) pregleda ceo motor i kaze da je spreman za put i onda rano ujutru 22. da krenemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Mislio sam da nikada necu dapohvalim Alvirovica i SAT ali je napravio par reportaza o putu u Grcku na more, imas ih sigurno na jutjubu, a poenta je ovo-imas dobro oboelezenu obilaznicu oko Soluna, duze za 20tak km ali ne ides kroz Solun. Dalje vec ide klasika

Postoji cak i uporedni pregled puta kroz Bugarsku i Makedoniju, da sada ne lupam brojke ali

duza deonica autoputa kroz Mak u odnosu na BG gde se duze vozi regionalnim putem

Putarine skoro iste, s tim sto je u Bg vinjeta, a kroz MK je oko 2-3e

Za Bg samo cepas, ne treba ti nista od dodatnih dokumenata dok za MK zeleni karton je obavezan

Za pandure vec ne znam, pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Put kroz Solun je bleja, zaista ništa strašno, vozi se kao kod nas tako da treba biti oprezan inače je put sa 4 trake, izgleda kao onaj bulevar u NS samo dosta prljavije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

U maju mesecu 2012.g.bio u Grckoj motorom preko Bugarske..pre polaska razmisljao isto kao ti..a nakon licnog iskustva situacija je ovakva..Put preko Bugarske je blizi za one koji idu na Halkidiki ili Tasos ili za Solun,nema zelenog kartona,nema putarine za motocikle-znaci nema ni vigneta kroz Bugarsku,gorivo je otprilike kao kod nas,ali zato u Grckoj 1,80e bezolovni.Niko nije trazio medjunarodnu vozacku.Nis-Sofija klasika,u Bugarskoj do Sofije bolje nego Nis Dimitrovgrad,zaobilaznica oko Sofije u duzini od par kilometara losa,u Sofiji naj verovatnije guzva(e da nisam imao kofere i sirinu juga ne bi ja zaglavio!!),pratis za Pernik,od Sofije do posle Pernika(60 km) novi auto-put,posle do gran.prelaza Kulata magistralni put dobar sa dosta saobracaja.Na vise mesta put prolazi kroz naseljeno mesto,pa 50kmh.Policiju sam video 2-3 puta(brdo ispred Sofije i kod nekih sela iza Pernika)kako spavaju u njihovim Opel astrama i nista vise.Niko me nije zaustavljao u odlasku a i u povratku.Pumpa za gorivo svih vrsta koliko hoces.Pre Grcke granice par kilometara sipaj na Shellu.Restorani uz put relativno jeftini.U Grckoj sam otisao na Seres(tu ides ka Tasosu)i sta da se kaze autoputevi..sa dosta krivina,gazis 150 i zevas od dosade..ukljucis se na auto put za Kavalu i Keramoti.Na granicama bez problema,verujem sada i manje guzve nego u Makedoniji.Granica Srbija-Bugarska,gledaj da ne pogodis vikend,Turci krenuli kuci.Nikad brze nisam stigao do Uranopolisa.U svakom slucaju ja bih ponovo preko Bugarske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Slažem se sa Zoranom. Polovinom avgusta idem s porodicom na Sitoniju. Naravno preko Bugarske. Prelazim kod Negotina pa na dole. Inače imaš hladovinu kod Vranja, pa tek ispred Soluna.:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se tice kampovanja na divlje, prosle godine na Sitoniji sam video toliko kampera na plazama da to nije normalno. Aposolutno na svakoj plazi pri jednom od krajeva (da, na suncu) ili ako postoji drvece u hladovini ima po nekoliko satora, a na nekim mestima i nekoliko desetina satora. Drugim recima...gde god nadjes zgodno mesto ti sator postavi...

Mada imam informaciju da zvanicno to nije dozvoljeno, ali se u praksi ne primenjuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

hvala na brzim odgovorima, mislim da mi je ovo bilo dovoljno da se odlucim da krenem preko Bugarske, jer mi nije bitno da bas brzo (autoputem) stignem do Tasosa, imamo dosta vremena za odmor a i smestaj nas tamo ne ceka pa mozemo polako klaj-klaj da upoznamo i taj put.

 

I dalje stoji da ukoliko neko planira odmor u istom periodu moze da nam se pridruzi.

 

Hvala jos jednom na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja