Jump to content

Moto Zajednica

Kreativci nemojte se stidjeti

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Treb'o bi da se baciš na prodaju... :aha: Pravi male ograničene serije od 10-ak komada; pozadi ih obeleži brojevima i svojim potpisom, pa probaj sa onlajn galerijom... Ili ih ponudi nekim galerijama u BG-u... Očigledno imaš talenat za industrijski dizajn; trebao bi od toga da napraviš karijeru.

 

Jesi studirao primenjenu umetnost ili industrijski dizajn?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Fibro,vidim da sve seces kod laserasa,koliko naplacuju secenje i kako?Ovde u Boru ima jedan ali dere.Mislio sam da isecem okvir za displej punjaca od joske,posto nisam uspeo da nadjem masku za isti(displej sa plavim pozadinskim svetlom)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Biću slobodan objasniti nešto u Fibrino ime..

 

Čovek ima ovde problem sa naplatom..

ovo je Srbija i ovakvi kreativci su skoro osuđeni na propast 1hmm.gif

 

Umesto da svu energiju i svoj dar usmere na pravljenje novih stvari.. ovde je malo jedno radno vreme za baktanje sa državom, paragrafima i administracijom..

naplata je posebna priča.. mnogi su prsli zbog nje..

 

Možda neko ima modus kako naplatiti ovakve kreacije,

da je moja firma u funkciji prvi bih mu ponudio aranžman da on stvara a ja naplaćujem.. :D

 

ili bar da funkcioniše pay-pal.. sam bi se snašao :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Treb'o bi da se baciš na prodaju... :aha: Pravi male ograničene serije od 10-ak komada; pozadi ih obeleži brojevima i svojim potpisom, pa probaj sa onlajn galerijom... Ili ih ponudi nekim galerijama u BG-u... Očigledno imaš talenat za industrijski dizajn; trebao bi od toga da napraviš karijeru.

Bane, od toga se ne pravi karijera u srbiji, vec samo zanimljivi pokloni za prijatelje.

Pokusao sam sa slagalicama i sa muzickim spravama ali u Srbiji ne ide prodaja. Naravno, svi su odusevljeni, ali izuzetno retko ko kupi neku slagalicu. Sa sintovima jos gora stvar, nisam nijedan prodao ovde. Slagalice su vec dugo u ponudi preko jednog naseg sajta sa kog narucuju gasteri, ali takav tip ljudi trazi neki drugi vid zabave. Preko postoji interesovanje, ponajvise za moje muzicke sprave jer ljudi cene rucni rad, pogotovo kad je unikat (nikad ne pravim 2 ista uredjaja). Prepreka koja me sprecava da se odmah odselim u planine, vozam motor i radim za sebe jeste nemogucnost rada sa inostranstvom iz Srbije. Jos uvek je ovo jako primitivna zemlja sa zastarelim zakonima. Odavde fizicko lice ne moze legalno da salje robu preko koja nije "za domacinstvo". Pored deklaracija potrebno je napisati i posebnu izjavu da bi uopste imao sansu da posaljes. U suprotnom robu vracaju, bilo da je sintesajzer ili prednja maska za neki uredjaj, a i ovako mi se vrati jer kao nije to namenjeno za domacinstvo i licnu upotrebu. Sledeci problem je sto ne moze regularnom postom da se posalje nesto iole vredno. Ne postoji osiguranje kao ni tracking (u slucaju gubitka, isplacuju novac u visini 3 postarine) To znaci da mi isplate oko 3000din ako mi izgube sint koji vredi oko 600 eur. Najjeftinija sigurna varijanta je FedEx koji je opet preskup. Kostalo me celih 100eur za omanji paket od 2kg poslat u Finsku, covek kome sam slao mi rece da je platio 30tak eur za veliki drveni Korg od 30kg koji mu je poslat iz Nemacke. Nije to ni sve... malo od stranaca hoce da se zajebava sa bilo kojim nacinom placanja osim Paypala. Iz razloga sigurnosti, ali i konfora. Kao sto svi znamo, srbija nije na listi podrzanih zemalja, a i kad "upadnemo" moci cemo samo da placamo, a ne i da primamo pare. Jako smo daleko od toga. Jedini nacin jeste da svercujem po vozacu minibusa i zngazujem zeninu tetku da mi naplati i posalje robu iz Austrije. To sam radio par puta i ne mogu vise. Sve u svemu, mrka kapa. Srbija mi potpuno ubija smisao da nesto kreativno stvaram radi materijalne dobiti.

Jesi studirao primenjenu umetnost ili industrijski dizajn?

Nisam uopste studirao. Zavrsio sam srednju masinsku. Mislim da se kreativnost ne moze steci edukacijom, vec samo uobliciti ako si rodjen sa njom. Ja svoju mozda nisam uoblicio, ali mi pomaze sto sam perfekcionista i trosim jako puno vremena na proucavanje, poboljavanje i peglanje dok ne dobijem rezultat sa kojim sam zadovoljan. Vecinja ljudi te finese ni ne primecuje. Eto, to je moja prica...

 

Preteko me Vlajko. Hvala druze.

Sorry za off

 

@m.mitar

Saljem ti kontakt na mail

Promenio član fibra
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pa mogli bismo da otvorimo temu gde mozemo postavljati nase umetnicke radove.Mozda je postojala slicna tema ali ja je nesto ne vidim.Sve vezano za bilo koji vid umetnosti.Ja se bavim slikarstvom,amaterski totalno.Evo par...ulje na platnima.

post-13797-0-22770600-1441665367.jpg

post-13797-0-60543400-1441665374.jpg

post-13797-0-02145600-1441665379.jpg

post-13797-0-12022700-1441665386.jpg

post-13797-0-15615600-1441665393.jpg

post-13797-0-90879700-1441665401.jpg

post-13797-0-05324100-1441665410.jpg

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nisam neki stručnjak po ovom pitanju, al mislim da ti ovo dobro ide - sviđaju mi se slike !  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

tema postoji, jedino ako ....

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/83408-kreativci-nemojte-se-stidjeti/

 

sashac, jako lijepo slikaš. 

 

tema postoji, jedino ako ....

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/83408-kreativci-nemojte-se-stidjeti/

 

sashac, jako lijepo slikaš. 

Greota da otvaramo novu temu,kad vec postoji stara.Hvala,imam jos dosta radova,postavicu jos neke.Ako moze .ako nije to complicated,prebacite ovo u Miletovu temu,da je nastavimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ti nas Sale lažeš ;) Ne mogu da verujem da si ovo naslikao bez nekih časova slikarstva, obuke, ili kako se to već zove! Svaka čast :care:

I bilo bi dobro da se ova tema pridoda Miletovoj, da vas umetnike imamo na oku, na jednom mestu.

Nisam do sada video ovu Miletovu temu i oduševljen sam njegovim kreacijama. Svaka čast ljudi :care: :care: :care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ti nas Sale lažeš ;) Ne mogu da verujem da si ovo naslikao bez nekih časova slikarstva, obuke, ili kako se to već zove! Svaka čast :care:

I bilo bi dobro da se ova tema pridoda Miletovoj, da vas umetnike imamo na oku, na jednom mestu.

Nisam do sada video ovu Miletovu temu i oduševljen sam njegovim kreacijama. Svaka čast ljudi :care: :care: :care:

you tube je čudo moj Šumadinac. :Bandolero:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 Cerka je jednostavno ne da...Doduse ovo je specificna balerina i tematika.Ime slike je "Volja".Ona je u najzahtevnijoj pozi,naga je,i ima obrnute noge...ali ipak je zavrsila ples,i u dubokom je naklonu...Nekad me sastavi frik ideja.Pejzazi su moje carstvo-i ljubav...priznajem.Hvala puno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Rodjo usao si mi u peterac, I mogu samo da te ohrabrim. Voleo bi daih vidim izbliza. slikarstvo kao umetnost je ono sto volim I radim. Kad predjes na portrete obavezno moram da vidim kako radis. A auto porteret je vec nesto posebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja