Jump to content

Moto Zajednica

Kreativci nemojte se stidjeti

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Za nekoga(mene) kreativnost..

 

a za neke atak na moždane vijuge..

Rukotvorine jesu kreativnost, a muzika koju pomocu ovih sprava pravis moze da bude atak na mozdane vijuge, ali i ne mora. Npr. Madona i Kylie Minogue su koristili originalni Roland TB303, ciji je ovo klon ,za svoje stvari. Audio sam stavio kao ilustraciju jer se ipak radi o muzickim spravama, pa sam kontao da bi moglo da bude zanimljivo.

 

Kad si vec kod ataka na mozdane vijuge, evo jos jedne moje rukotvorine... u pitanju je Extreme Torture - sekvencijalna slagalica izradjena od laserski secene akrilne plastike (pleksiglasa). E, to je pravi atak na mozdane vijuge. Garantujem da je niko na forumu nebi umeo da sklopi. :hej:

 

2112_48096092833_8381_n.jpg2112_48096102833_8571_n.jpg

 

2112_48096107833_8785_n.jpg

2112_48095977833_2949_n.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ako nekoga zanima kako zvuci... moj prvi test zavrsene sprave.

 

A, ovako zvuci kad to radi nas perpektivni umetnik Abadroza. ;)

Koristi 2 moje sprave u tandemu.

 

I sve si ove sprave napravio sam? :staa2: Od recikliranih delova? :staa2:

 

Oduševljen sam! I sprave i muzika su prva liga! Svaka vam čast obojici! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Jaaooo Fiiiibrooo, prvi put da mi ovakva muzika nije atak na mozdane vijuge.

Tonovi su skroz prijatni/puni. Ti si genije!! :takoje:

 

A svaka cast i Abadrozi! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

@Motoholic

Ako izuzmemo što su paneli sečeni i gravirani laserom, sve je ručni rad. ;)

 

@BusMan

Rade, pa ti si onda mlađi duhom nego što bi se reklo kad ti ovo nije napad na moždane vijuge, ili ti je Kliks pokvario sluh. :D

 

Hvala svima na rečima pohvale! Znači mi! Nadam se da će se ovde oglasiti još neka kreativna duša. Nebih da od teme napravim ličnu promociju, a imam još dosta kreativnih radova.

 

Kad sam već kod muzičkih sprava, hteo bih da predstavim moju verziju najstarijeg duvačkog instrumenta (po tvrdnji aboridžina) na svetu - Didžiridua

U originalu, Didžiridu se pravi od Eukaliptusovog drveta koga su izdubili termiti. Svira se tako što se ustima proizvodi osnovni zvuk (drone) uz koji se ubacuju vokali (vrištanje, glasanje životinja i sl.).

Proizvesti zvuk na ovom instrumentu nije problem uz malo vežbe, ali je za pravilno sviranje Didža neophodno savladati tzv. cirkularno disanje... Fora je da osnovni, noseći ton (drone) nikad ne prestaje, a da bi to bilo moguće u momentu brzog i kratkog udisaja vazduha neophodno je u isto vreme iz obraza izduvavati vazduh u instrument, umesto iz pluća. Izuzetno kompleksna i neprirodna radnja. :)

 

didi.jpg

 

Moja verzija Didžeridua - Labyridoo napravljena od medijapana je utoliko drugačija što je rezonantna cev "spakovana" u kutiju. Kako bi dobio cev, usnutrašnjost je ispregrađivana u stilu lavirinta, zbog čega sam ovaj moj Didž nazvao Labyridoo (labyrinth+didgeridoo)

Kako je medijapan meko drvo, unutrašnjost sam lakirao tvrdim lakom u nekoliko slojeva, dok je spoljašnost, gitovana, farbana i nevešto oslikana akrilnim bojama.

 

229058708_68db47ab8b.jpg

 

Nemam sačuvanu veću sliku unutrašnjosti Labyridoo-a, evo jedina koju je google sačuvao.

 

165672776_9ad12e8eb1.jpg?v=0

 

Ovako zvuči Labyridoo kad ga ja sviram.

 

 

Htedoh da stavim nekog aboridžina kako svira originalni eukaliptusov didž za ilustraciju, ali mi se ipak više dopalo kako stoji ovoj ribi.:hej:

 

 

Ovom liku je sviranje didža bilo suviše jednostavno, pa je set obogatio perkusijama...

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Ajde da se ne stidim jos malo... evo jos malo rukotvorina. Ovog puta muzicke, DJ sprave. Svaka ima nesto reciklirano.

 

JunkBox - MIDI DJ kontroler za NI Traktor

Vecina komponenti su reciklirane. Kuciste je od Commodore C64, Motori sa Floppy drive-a, Tasteri iz poker aparata i tsastatura, potenciometri i kapice iz TV-a...

ti si za NASA centar rođeni kandidat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Letos, kad sam bio na Korculi, sam se setio tebe i tvojih rukotvorina. Celo ostrvo je od slojevitog kamena. Treba ga samo pokupiti. Kao da je nastalo izlivanjem sloj po sloj lave. Da sam bio kolima, a ne motorom, poneo bih gepek pun kamenja. Neki su prirodno oblikovani do savrsenstva. Evo jedan takav... Kremenkov notes. :)

 

541336_10151137075487834_407551222_n.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Uf treba i meni jedno 15m2 za predsoblje, cini mi se da bi mi leglo...a moze i vise... Ajd malo off-a jel ima ovako nesto slicno u Srb? Da se skuplja ili da se kupi ali ne za xxx$ po m2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ima iznad Mrcajevaca kamenolom u kome prodaju kubik kamena-rinfuz za 1000din. Uopste nije tako los i moze solidno da se iskoristi. Mi smo u klupskoj brvnari uradili parking za motore od tog kamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Letos, kad sam bio na Korculi, sam se setio tebe i tvojih rukotvorina. Celo ostrvo je od slojevitog kamena. Treba ga samo pokupiti. Kao da je nastalo izlivanjem sloj po sloj lave. Da sam bio kolima, a ne motorom, poneo bih gepek pun kamenja. Neki su prirodno oblikovani do savrsenstva. Evo jedan takav... Kremenkov notes. :)

 

541336_10151137075487834_407551222_n.jpg

uglavnom na obali ima tako škrilastih kamenih ploca i dobra su podloga za neke naše radove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Evo jednog malo drugačijeg sata. U pitanju je projekat Chronulator sa sharebrained.com odakle sam naručio komponente, a kućište sam ja napravio. Slede slike iz procesa nastajanja...

 

Ovako izgleda sadržaj kompleta.

(fotografija preuzeta sa sharebrained.com)

 

pm2v-kit-complete-large.jpg

 

Lemljenje preskačem jer nije zanimljivo.

Ovako izgleda kućište nakon što je laserom isečeno od 3mm akrila. Koristio sam ostatke, znači ponovo reciklaža. ;)

Kao i sva ostala kućišta koja sam radio i ovo se spaja po principu slagalice.

 

2501890951_7e305ff9ea.jpg

 

Hteo sam da sat izgleda minimalistički i savremeno ali da zadrži originalni analogni šmek, pa sam penelmetre prekroio, i oba montirao na ploču od belog akrila preko kojeg ide providna folija sa oznakama kako bi sat mogao da se osvetli od pozadi. Modifikacija panelmetara je bio delikatan posao jer je ceo sklop veoma osetljiv i lako ga je oštetiti.

 

2502749832_0f1d358a60.jpg

 

Pogled sa zadnje strane

 

2502750672_3ebe6ca2c1.jpg

 

2502751860_886097815b.jpg

 

Prozor za prednju masku sam uradio tako što sam izgravirao okvir, odstranio spoljnji deo zaštite...

 

2501894591_f0131d6069.jpg

 

prefarbao sve u mat crno, nakon čega sam odstranio i ostatak zaštitne folije.

 

2502748400_a687b13891.jpg

 

Šmirglanje, gitovanje, šmirglanje, gitovanje, šmirglanje...

 

2502722456_77e0d5d152.jpg

 

Farbanje

 

2502723226_26efa5801e.jpg

 

Izgled gotovog sata

 

2530699595_2a6a600c9c.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Hvala Gligo, majstore avanture! ;)

Evo jos jednog, starijeg projekta. Ponovo malo reciklaze.

Ukrstio sam 2 retro budilnika... Mehanicki budilnik i radio sat. Evo sta je ispalo. :)

 

163640948_e525016f8f.jpg

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Sat je čista epska fantastika. Pošto jedan? :)

Na zalost nije na prodaju. Sama izrada nije problem, ali naci ocuvan budilnik vec jeste. Nekad sam redovno lovio po buvljacima razno smece za reinkarnaciju. Nekad nadjem nesto inspirativno, nekad ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja