Jump to content

Moto Zajednica

Burgman 400, problem !

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

bio kod majstora... kada se digne na centralni stender da zadnji ne dodiruje asfalt i tocak se zavrti cuje se "nesto"... kao zubcanici kad se vrte pa rrruuujeee :neznam::zbunjen:

kaze majstor da je mozda lezaj ili ne znam sta jos ali nije siguran dok ga ne rasklopi...

to mu je kao velik posao pa da se javim na kraju sezone :zbunjen:

 

a ja sad popizdeh i ne mogu da se opustim kad vozim...

 

el imao neko slicno iskustvo i dal je to opasno/strasno/skupo... ?!?

 

ili mu nije nista, ili "sad mu nije nista" ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

prvo digni taj motor na centralni i uzmi probaj da mrdnes zadnji tocak da vidis ima li lufta i koliko! Ako nema lufta onda nadji nekog ko se malo bolje razume u skutere da ti pomogne i da te posavetuje kako da otvoris varijator i da vidis sta se u njemu desava(stanje kaisa, lamela i rolnica za pocetak)! Ili trazi drugog majstora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

pogledaj imas li ulja u reduktoru-menjacu- pa onda sve ostalo,moguce da se cuje skripanje paknova o zvono kvacila ali je sve napamet dok se ne rasturi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

prvi majstor je pregledao kais i rolnice i ok su (i zamenio ulje i filter sto je sad nebitno). A to sto se cuje je rekao da je neki lezaj, ali ne zna dok ga ne otvori...

 

Bio sam i do drugog majstora, on je rekao da nije varijator, ALI, je rekao da mu deluje kao da se diferencijal raspada :staa: !

 

sad ne znam da li uopste i treba da vozim motor, iako su mi obojica rekli da teram ali nije sigurno da se nece pogorsati...

 

lufta na tocku ima minimalno ja bi rekao uopste...

 

motor inace ide ok, mada verujem kada se ovo sredi i bolje...

 

popizdeh <_<

 

posle 5 automobila i ovo mi je 4ti motor doziveh da me i zajebu, nadam se ne jako, ali sam sam kriv...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ček ček, nemoj negativno da razmišljaš, možda nije veliki problem ;)

 

Kad kažeš da ima lufta minimalno, probao si onu jednostavnu proveru - staviš motor na centralni štender, neko sedne i drži čvrsto volan, a ti čučneš, uhvatiš zadnji točak i cimaš levo desno?

 

Ako ti probao baš ovako i ima malo lufta, to je možda problem. To što deluje da je malo lufta se u kretanju dosta odražava i može da pravi priličnu buku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Ček ček, nemoj negativno da razmišljaš, možda nije veliki problem ;)

 

Kad kažeš da ima lufta minimalno, probao si onu jednostavnu proveru - staviš motor na centralni štender, neko sedne i drži čvrsto volan, a ti čučneš, uhvatiš zadnji točak i cimaš levo desno?

 

Ako ti probao baš ovako i ima malo lufta, to je možda problem. To što deluje da je malo lufta se u kretanju dosta odražava i može da pravi priličnu buku.

 

majstor ga je digao na centralni i cimao i rekao ok. To sto se cuje cuje se iznutra, ne znam kako da opisem, zvuk je ujednacen dok se tocak okrece, kao neko "rujanje"... ja buku u voznji ne cujem, cuje se kada se gura i kada se tocak rukom okrece dok je na centralnom...

 

ja se nadam da je neka jeftina glupost u pitanju... ali mi frka svakako dok ne budem znao sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kakav ti je to majstor kada je pronasao diferencijal na skuteru/motociklu...

 

Batali to i ispitaj sve po stavkama kao sto su momci naveli :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Nije diferencijal u pravom smislu reči kao kod kola, ali je svakako veza menjača, u našem slučaju varijatora i točka. Unutra imaš nekoliko zupčanika i moj ti je savet da što pre otvoriš taj diferencijal i pogledaš šta se dešava jer može da se napravi veliko njesra.Čim se već čuje ležaj to znači da ga neće spasiti dolivanje ulja. Imao sam priliku da vidim kako je uradjen dif na Gileri DNA i kako osovina ne ide u ležaj već u rupu u odlivku i podmazuje se uljem. Strašna šteta se napravila. Ne verujem da je takvo rešenje i kod Burgmana, ali svakako nije dobro da osovine i zupčanici nisu u osi.Nije problem kupiti ležaj već je veliki problem što se zupčanici gule i žvaću zbog propalog ležaja, a zupčanici su sigurno mnogo skupi. A to zujanje rujanje što kažeš, to nije ništa drugo nego zubi na zupčanicima koji ne naležu kako treba nego glođu ivicu zuba. Klasičan zvuk.

Naravno prvo proveri da nije nestalo ulja(a zašto) a možda je i ulje toliko već razvodnjeno da nema više svoju funkciju. Probaj sa dolivanjem ulja i vidi kako se čuje...

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tako je.

 

-------------

 

Diferencijal kao sklop omogucava da se pogonski tockovi okrecu razlicitim brzinama i takodje postoji glavni prenosnik, u slucaju skutera, jednog pogonskog tocka, nema potrebe za diferencijalom, vec se radi o samo glavnom prenosniku.

 

Ljudi ceo pogonski most nazivaju diferencijalom, cak neki veruju da ga prednja vuca nema, itd. Naravno u ovom slucaju se razumemo i mislimo na isto, ne bih da me shvatite pogresno, no nije lose znati tacno o cemu se radi i poboljsati znanje mehanike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

auh :ups:

majstor moze da mi se posveti tek u cetvrtak... ne mogu da ga ne vozim do tada, mislim mogu ali...

svakako cu sto pre da ga otvorim i javim odma koji mu je. Nadam se samo da ga necu unistiti za ova tri dana... <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

snimio sam da cujete zvuk...

 

 

idem danas da promenim ulje pa cu videti dal ce biti bolje...

rekli su mi da sipam ovo ulje ?

16072012968.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

I sta se desava? Kakav je zvuk? Da li je bilo ulja u difu?

 

PS preslušao sam snimak. Mislim da nema sumnje da se gadjaju zubi na zupčanicima usled propalih ležajeva. Klasičan zvuk. Ali dosta je jasan i ne čuje se zujanje ili škripanje , kao kad se nešto glodje. Mislim da nije strašno i da ćeš promenom ležajeva rešiti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

I sta se desava? Kakav je zvuk? Da li je bilo ulja u difu?

bilo je malo vise od 100 ml ulja, ali bilo je skroz crno i retko.

sipao sam novo i sigurno mu je prijalo ;)

ALI to nimalo nije uticalo na problem sa "rujanjem" i dalje se isto cuje... <_<

u cetvrtak ce majstor da ga otvori, kaze da ako je lezaj na tocku da nije velik problem... E da, tocak nema lufta nimalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Vrlo opširno, nema šta. :zbunjen:

 

:D

 

sjebao se lezaj u varijatoru, kroz njega ide osovina, ne znam kako tacno da opisem koji lezaj... uglavnom namenski je i nisam mogao da pronadjem isti takav nigde. Na preporuku prodavaca i uz konsultacije sa majstorom uzeo sam "slican", spoljni i unutrasnji precnik su isti ali je lezaj siri za 4mm. Znaci ulazi na mesto starog i osovina kroz njega pase.

Sve je spakovano i motor super radi, vise se nista ne cuje sto ne bi trebalo.

Lezaj me je kostao 2.270,oo din...

 

;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Vidiš da nije teško... Nekom tvoje iskustvo može biti od velike pomoći. Zaslužio si plusić. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Vrlo opširno, nema šta. :zbunjen:

 

:D

 

sjebao se lezaj u varijatoru, kroz njega ide osovina, ne znam kako tacno da opisem koji lezaj... uglavnom namenski je i nisam mogao da pronadjem isti takav nigde. Na preporuku prodavaca i uz konsultacije sa majstorom uzeo sam "slican", spoljni i unutrasnji precnik su isti ali je lezaj siri za 4mm. Znaci ulazi na mesto starog i osovina kroz njega pase.

Sve je spakovano i motor super radi, vise se nista ne cuje sto ne bi trebalo.

Lezaj me je kostao 2.270,oo din...

 

;)

drago mi je da si resio problem bez posledica0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

 

koji lezaj na varijatoru???da nije na kvacilu,onaj iglicasti ili na poklopcu prenosa???

daj i dimenzije ako imas ako se nekom desi da se moze snaci.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Vrlo opširno, nema šta. :zbunjen:

 

:D

 

sjebao se lezaj u varijatoru, kroz njega ide osovina, ne znam kako tacno da opisem koji lezaj... uglavnom namenski je i nisam mogao da pronadjem isti takav nigde. Na preporuku prodavaca i uz konsultacije sa majstorom uzeo sam "slican", spoljni i unutrasnji precnik su isti ali je lezaj siri za 4mm. Znaci ulazi na mesto starog i osovina kroz njega pase.

Sve je spakovano i motor super radi, vise se nista ne cuje sto ne bi trebalo.

Lezaj me je kostao 2.270,oo din...

 

;)

drago mi je da si resio problem bez posledica0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

 

koji lezaj na varijatoru???da nije na kvacilu,onaj iglicasti ili na poklopcu prenosa???

daj i dimenzije ako imas ako se nekom desi da se moze snaci.

da, na kvacilu, iglicasti je, dimenzije su mu 25x38x16 a ja sam ubacio 25x38x20 mm

malo je jaci pa kontam da je mozda i bolji :D

eo slika starog lezaja

30072012983.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Super da si rešio. Skup ležaj ko otrov. Nikad ne bi rekao da je to uzrok onakvog zvuka, ali zato postoje majstori. pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja