Jump to content

Moto Zajednica

Hit the Road I: Evropa - Azija

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Danima vas vec citam HRT samo se nisam odlucio jel ste 1 ili 2 . Odlican predlog od gosn. Lada, napravite semu kako da slikate. Mene apsili u Egiptu na asuanskoj brani, bio sam cak u pritvoru ispitivan 15min. Nista nisam priznao al mi je svaka druga rec bila Tito i Jugoslavija sto je na kraju i doprinelo da me puste.

 

Skittles@ uvalise ti najgori moguci posao. Ceo dan slikas, nocu sredjujes slike a ko za kurac nema te ni na jednoj!

 

Dobro sad, ako će nekog da uhapse zbog fotografija, to će biti Skittles... :D Ovi ostali mogu da krenu svojim putem kako su zamislili.... Sve je to isplanirano pre puta... :D :D :D

Srećno drugari, jedva čekam da avantura počne (mislim da je već počela).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Momci, svaka cast! I mi ostali cemo isto ovako kad porastemo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

ljudi, svaka cast, kapa dole... zelim vam srecan put, dobro vreme i odlican provod...

jos niste ni krenuli a vec ocekujem slike i utiske :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Ljudi zavidim vam, eh sto nisam i ja neke lude srece pa da imam para i vremena za takva planinarenja.

Svaka cast i srecan put !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Jedva cekam prve izvestaje :) Inace zanimljivo je to kako se motoristi raduju i kad njihov kolega koga i ne poznaju krece na dalek put. Nema toga mnogo na svetu. Drzite se, navijamo za vas! :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Pripreme traju!

 

Kao i za svaku drugu fizičku aktivnost i za vožnju motora potreban je aktivan trening. Od početka sezone HtR ekipa ima redovan plan trening vožnji (vožnje pojačane kilometraže u raznolikim i specifičnim vremenskim uslovima). Krajem juna vozili smo kanjon reke Uvac, Pešter i Kopaonik, a prvi julska vožnja bila je na Staru Planinu (Babin Zub).

 

Pogledajte fotke (skarabudženo na brzaka ;)):

 

 

PS: galerija u boljem kvalitetu na http://www.hittheroad.rs/

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Jedan sastanak u bazi.

Pripreme na "suvoj" podlozi.

 

Radna atmosfera...planiranje po danima...do polaska...

 

post-9672-0-67683200-1342689084_thumb.jpgpost-9672-0-75963700-1342689104_thumb.jpg

post-9672-0-26633900-1342689121_thumb.jpgpost-9672-0-20381700-1342689139_thumb.jpg

post-9672-0-96297500-1342689159_thumb.jpg

 

post-9672-0-61329600-1342689181_thumb.jpg

 

Mimi demonstrira odbranu od medveda.(sivog,mrkog ili polarnog)

 

"Slušaj,bitno je da ga ne maziš,nego iz sve snage."

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Ali, najsmešnije je što se Sale UOPŠTE ne zeza - Mimi je toliko proučio ponašanje medveda (oko 10 dana kampovanja spavamo u najgušćem habitatu medveda na severnoj polulopti :lol:), da samo još čekam kada će da nas pošalje u zoološki vrt na kampovanje... Ono kao da se priviknemo :jok:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Hocete pisati i kaciti slike tokom puta (kao sto putnik radi na motori.hr) pa onda na kraju kompletan putopis?

 

Da, tako nekako je zamišljeno... Javljaćemo se kada god budemo imali prilike.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Hm...i više od toga...

 

Putopis...

 

Pogledajte na sajtu ko su nam partneri,pa prosudite sami kako ćemo prikazati celokupnu avanturu.... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Hocu ja, hocu ja, hocu ja :)

Nisam nesto aktivan u poslednje vreme, ali svaka vam cast momci, ako treba neka pomoc ne ustrucavajte se da pitate, ima nas sigurno dosta koji bi da pomognu.

I sto bas septembar da izaberete za polazak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Pripreme za kampovanje...a ja mislio da ćemo biti u hotelu svo vreme...

 

img_0001.jpg

 

img_9972.jpg

 

img_9977.jpg

Nestabilne ove ležaljke :lol:

img_0010.jpg

 

img_0037.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Nego, drugari:

 

Da li neko ima neki dobar savet/predlog za jeftin smeštaj u Istambulu, a da bude u starom centru (u pešačkoj blizini Aja Sofije i Plave džamije)?

 

Muzička želja je da ima i parking za motore ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Pre nekoliko godina sam bio u ovom hotelu:

 

https://maps.google.rs/maps?ie=UTF8&cid=8545047583709115269&q=Hotel+Grand+Zentrum&iwloc=A&gl=RS&hl=sr

 

Nabasao sam na njega tražeći gde da prenoćim u Istanbulu. Lokacija je odlična, a smeštaj prilagođen bajkerskoj prefinjenosti. To znači da može da se prenoći u čistom ali neuglednom, a uzimajući u obzir lokaciju i cenu, mogu da kažem da sam bio zadovoljan. A cena je bila, čini mi se, oko 35 EUR.

 

 

 

Otkad ste otvorili temu sve hoću da napišem nešto, ali nešto onako dirljivo i sa težinom. Ali nikako da mi naleti trenutak inspiracije, ili višak vremena da se raspišem.

U svakom slučaju, znate da sam uz vas, da vas pratim i podržavam. Takođe znate da možete da računate na mene ukoliko mogu da pomognem nečim što je u mojoj moći.

 

A ja se sve nadam da će mi se ukazati mogućnost da budem deo neke od preostalih ekspedicija.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

 

Hvala na sugestiji.

 

Za minus smo krivi! Veliko izvinjenje. Problem je bio što od Boljevca ka Knjaževcu nismo išli na Zaječar (naravno), a nismo ni preko Dobrog polja (to je već mala avantura, ali asfalt), nego nekim relativno zajebanim off-road putićima preko Baćevice (brda, kamenjar...). Tek vreme iscurelo, pa dok smo se popeli na Staru planinu (sreli i fibru usput :zdravo:), pa sišli bez žurbe (dole bilo 41.5C, a gore 25 :D) , pa starim putem na Svrljig - mrak nas uhvatio ispred Svrljiga i svraćanje u Niš smo sveli na OMV pumpu. Znam, mogli smo da se javimo - bigaje... :grr:

 

Krivi jesmo i to ćemo prvom prilikom isprati u pivu!!!

 

Još jednom - tnx za input, to ja baš ono što nam treba (spavanje za ispod 50eur za 4 čoveka :D). Lokacija savršena! :care: Proveravam raspoloživost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

...Takođe znate da možete da računate na mene ukoliko mogu da pomognem nečim što je u mojoj moći.

 

A ja se sve nadam da će mi se ukazati mogućnost da budem deo neke od preostalih ekspedicija.

 

Navrati do nas u Bazu. Stigla BMW dijagonstika, da vidiš što je zanimljiva igračka... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja