Jump to content

Moto Zajednica

Foto radnje u Beogradu... i šire

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Elem, već neko vreme želim da se rešim foldera "Fotke za izradu". :moto3::stabre:<_<

 

Dakle, interesuje me, ko (koja foto-radnja) najbolje izrađuje fotografije, u Beogradu. (Možete pisati i za ostale gradove, da vide kolege koje nisu iz Beograda, možda im pomogne).

 

Fotografije bih radio na mat hartiji (papiru). Ne volim glossy fazon.

 

Temu sam otvori zato što mi treba preporuka i voleo bih da znam da li vi izrađujete fotke, šta vam je bitno kada ih izrađujete, na šta posebno obraćate pažnju i slično...

 

Pozdrav. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5701 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

"Foto Trend" kod tc Piramida na n.Beogradu je radnja koja ti treba. Vrhunska FUJI mašina, odlične cene i kvalitetna usluga. Ako imaš više slika (par stotina) dobićeš i popust na redovnu cenu. 011/1776661

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

ReFoto casopis je u nekom od prethodnih brojeva ispitivao kvalitet stampe fotografija u nekoliko gradova u Srbiji izmedju ostalog i u Beogradu.Kako je u pitanju veoma ozbiljan casopis koji sigurno nece dozvoliti da se kompromituje zarad reklamiranja foto radnji ja sam apsolutno uveren u objektivnost ocenjivanja.Neke radnje su veoma nezadovoljne ocenom sto ide u prilog mojoj tvrdnji.Foto radnja koja je super ocenjena nalazi se u staklencu na Trgu Republike,zaboravio sam kako se zove.Tu razvijaj fotke.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Sad se nosim mishlju da, recimo od preporucenih radnji, odaberem tri i da u sve tri odnesem po pet istih fotografija, zamolim ih da na istim ne rade nikakvu korekciju pa cu da vidim shta i kako! :moto3:

Pravim eksperiment! :zdravo::Mina::moto3:

 

U vezi sa ReFoto-om, sad videh na netu da je tekst o foto radnjama u 85. broju.

 

Evo ga odlomak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

ReFoto casopis je u nekom od prethodnih brojeva ispitivao kvalitet stampe fotografija u nekoliko gradova u Srbiji izmedju ostalog i u Beogradu.Kako je u pitanju veoma ozbiljan casopis koji sigurno nece dozvoliti da se kompromituje zarad reklamiranja foto radnji ja sam apsolutno uveren u objektivnost ocenjivanja.Neke radnje su veoma nezadovoljne ocenom sto ide u prilog mojoj tvrdnji.Foto radnja koja je super ocenjena nalazi se u staklencu na Trgu Republike,zaboravio sam kako se zove.Tu razvijaj fotke.

 

Pronašao sam broj Re-Foto-a u kom su radili ovaj test.

Foto-radnja o kojoj pričaš se zove "Bg Elite", nalazi se u staklencu a kontakt telefoni su 011/4126898 i 011/3343403.

Danas nosim nekoliko fotografija tamo da uradim, pa ćemo videti!

Mada, ne sumnjam da bi ReFoto sebi dozvolio zajeb i reklamiranje radnje a da ne valja, kao što ti reče! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

  nisam čitala taj text pa ne znam koji su kriterijumi bili za procenu kvaliteta. u svakom slučaju, čak i ako je neka radnja super ocenjena može da se desi da ne budeš zadovoljan jer "kvalitetna" štampa zavisi i od kalibracije/sinhronizacije tvog računara sa printerom. moraju imati kompatibilni kolor profil, monitor ti mora biti klibrisan, printer mora biti kalibrisan, moraš uraditi nekoliko test printova da vidiš da li saturacija boja koju vidiš na ekranu odgovara saturaciji koju izbacuje printer pa da eventualno koriguješ kontrast i saturaciju na fotkama, koji je printer, kakva je hemija u printeru (da li je redovno menjana) ako nije digitalna štampa... itd itd ....  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao shto obecah, juce sam ishao do Bg Elite-a, i mogu da vam kazem da su opravdali ime!

Prezadovoljan sam. Bash su mi legle fotke! Morate da probate.

 

Odradio sam 10 fotografija 13*18 i to zadovoljstvo me je koshtalo 280. dindzi.

 

Razlicite su cene za razlicit btoj fotografija.

 

Na primer 1-10 fotografija 13*18 komad je 37 dinara ako se ne varam,

a 10+ je 28 dinara.

 

Verovatno imaju josh nekakve pogodnosti na vecu kolicinu.

 

Josh informacija na http://www.bgefoto.rs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Evo gde ja radim fotografije u Bg-u

Foto Mile- Dušanovac

Foto Trend- T.C. Piramida

Foto Blic- Vidikovac

 

Nikad nisam imao problem sa kvalitetom u bilo kojoj od ove tri radnje.

Tu radim "brzake" za goste a za mladence na tenane ovde:

 

Art Foto- Aranđelovac

:takoje: :takoje: :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao shto obecah, juce sam ishao do Bg Elite-a, i mogu da vam kazem da su opravdali ime!

Prezadovoljan sam. Bash su mi legle fotke! Morate da probate.

 

Odradio sam 10 fotografija 13*18 i to zadovoljstvo me je koshtalo 280. dindzi.

 

Razlicite su cene za razlicit btoj fotografija.

 

Na primer 1-10 fotografija 13*18 komad je 37 dinara ako se ne varam,

a 10+ je 28 dinara.

 

Verovatno imaju josh nekakve pogodnosti na vecu kolicinu.

 

Josh informacija na http://www.bgefoto.rs/

hehe,znao sam. Kad ga Ivana Tomanovic i Milan Zivkovic ocene nema zajeba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Za Smederevce i okolinu bih preporučio Foto Studio Klik. Sa njima sarađujem već duže vreme, kvalitet im je vrhunski (mašina rezolucije 650dpi), ne koriste kinesku hemiju niti kineski papir. Cene za profesionalce su takve da se meni više isplati da cepam 50km iz Plane do Smedereva da radim slike kod njih nego ovde u okolini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Da ne otvaram novu temu, mogu i ovde da prenesem iskustvo sa Foto Krunić radnjom u Velikoj Plani!

 

Naime, potrebna mi je bila fotografija za propusnicu za firmu, lepo postavim rasvetu, slikam sebe i komšiju na beloj pozadini, postavim 6 fotki na format 9x13 i odnesem danas u jednu radnju da odradim dve fotografije 9x13. Kada je printerista otvorio fotografije, rekao mi je da ovo nije obična fotografija i da oni to naplaćuju 150din. Kada sam pitao kakva je ako nije obična, dobio sam odgovor da je to "pakovana" fotografija i da to naplaćuju 150din!

 

Naravno, nisam magarac ni ovca i nisam hteo da platim toliko a nije me mrzelo ni da kontaktiram društvo za zaštitu potrošača koje me je uputilo na tržišnu inspekciju, koja opet nije radila posle 15h ali ću ih zvati svakako sutra u toku dana!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1081 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Ja samo da dopišem plusić za BgElit, tamo je odrađen ceo lomo zid

 

DSCN2261.jpg

 

I manje više za svaku izložbu ili ispit kod njih. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5701 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Da ne otvaram novu temu, mogu i ovde da prenesem iskustvo sa Foto Krunić radnjom u Velikoj Plani!

 

Naime, potrebna mi je bila fotografija za propusnicu za firmu, lepo postavim rasvetu, slikam sebe i komšiju na beloj pozadini, postavim 6 fotki na format 9x13 i odnesem danas u jednu radnju da odradim dve fotografije 9x13. Kada je printerista otvorio fotografije, rekao mi je da ovo nije obična fotografija i da oni to naplaćuju 150din. Kada sam pitao kakva je ako nije obična, dobio sam odgovor da je to "pakovana" fotografija i da to naplaćuju 150din!

 

 

Kao neko ko takođe "drži" foto radnju mogu samo da kažem da je u pitanju čist, izvorni lopovluk! >:( Ima osnova da naplati nešto dodatno ako je jedna fotka a on treba od nje da pravi dokument od 4 ili 6 fotki ali pošto si ti sve to odradio, njihovo je samo da naplate cenu amaterske fotografije i ništa drugo :neznam: Banda <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Da ne otvaram novu temu, mogu i ovde da prenesem iskustvo sa Foto Krunić radnjom u Velikoj Plani!

 

Naime, potrebna mi je bila fotografija za propusnicu za firmu, lepo postavim rasvetu, slikam sebe i komšiju na beloj pozadini, postavim 6 fotki na format 9x13 i odnesem danas u jednu radnju da odradim dve fotografije 9x13. Kada je printerista otvorio fotografije, rekao mi je da ovo nije obična fotografija i da oni to naplaćuju 150din. Kada sam pitao kakva je ako nije obična, dobio sam odgovor da je to "pakovana" fotografija i da to naplaćuju 150din!

 

Naravno, nisam magarac ni ovca i nisam hteo da platim toliko a nije me mrzelo ni da kontaktiram društvo za zaštitu potrošača koje me je uputilo na tržišnu inspekciju, koja opet nije radila posle 15h ali ću ih zvati svakako sutra u toku dana!

 

Зар је твој Canon лошији од његовог?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja