Jump to content

Moto Zajednica

Vstrom 650/1000 filter vazduha za 550din

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Kad sam shvatio da ce mi trebati vise vremena da kupim nov filter nego da napravim i to visestruko jeftinije - napravio sam ga (ne volim da budem ovca).

Kupio sam neki najobicniji fiter vazduha od Opel-a SB633 (tigra, corsa, combo) za 550 din (5eura) ali pribliznih dimenzija onog u stromu.

Izvadjen filter:

post-15622-0-02232300-1341507686_thumb.jpg

osecen papirno/platneni deo sa jacim skalpelom:

post-15622-0-71042400-1341507693_thumb.jpg

Novi filter:

post-15622-0-45505600-1341507700_thumb.jpg

odsekao sam i plasticne bocne stranice skalpelom (abs plastika se lako sece):

post-15622-0-81554800-1341507705_thumb.jpg

Poravnao ivice:

post-15622-0-60402400-1341507710_thumb.jpg

isekao novi filter na meru:

post-15622-0-79915300-1341507714_thumb.jpg

poravnao i njegove ivice da ne bude previse visok i da bolje naleze:

post-15622-0-63101400-1341507718_thumb.jpg

i zalepio ga nekim dvokomponentnim lepkom:

post-15622-0-87423300-1341507679_thumb.jpg

Lepak (potrebno 1/3 tube) i jedini alat:

post-15622-0-23884100-1341508365_thumb.jpg

 

Gledajte da ocistite sve pre lepljenja (ostatke papira na plastici filtera, ostatke unutar filtera itd. Lepkom namazite sve tri povrsine a cetvrtu (tamo gde ste skratili filter) cete namazati kada se ove 3 vec zalepe i to tako da ga dobro zatopite - da vazduh ne prolazi nigde. Filter sa lepkom se pritisne uz plastiku, postavi na ravnu povrsinu i optereti sa nekom tezinom da dobro prione i zalepi. Ovaj koji sam ja koristio ima vreme vezivanja od 5 minuta.

Za celu operaciju je potrebno sat vremena - demontiranje filtera sa motora, isecanje i lepljenje i sklapanje.

 

Nije mi cilj da izazovem masovno prepucavanje da li je ovakav filter dobar ili nije. Dobar je, jer se koristi u automobilizmu a Vstrom nije nikakva super usvirana masina. Mnogi su probali razliku izmedju na pr. K&N i OEM filtera pa nije bilo razlike. Uostalom, za ove pare, moze se menjati i na 10000km umesto na 16000...plasticni deo se moze vise puta koristiti.

Kome se ne svidja ovaj metod - uvek se moze iskeziti za novi. Ima puno tema na stranim forumima na ovu temu, na pr. ova:

advrider sajt

 

Pozdrav!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

tebe treba pretuci!batina je iz raja izasla!neces ti nasim uvoznicima kvariti posao!stetis drzavu!zatvaras radna mesta!u bukagije tebe treba staviti!0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

3tras1.gif3tras1.gif3tras1.gif

2jee1.gif2jee1.gif2jee1.gif

 

 

 

svaka cast majstore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

BRAVO :haha1: tako treba , razmišljati svojom glavom a ne biti samo jedan od točkića u mehanizmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

nisam nešto preterano obratio pažnju na slike ali kako ćeš ponovo to iseći ako zalepiš dvokomponentnim lepkom,ovo me interesuje kao potencijalnog vlasnika jednog stroma od sledeće sezone.

Da li bi silikon mogao da odradi to umesto lepka ovo pitam jer nisam imao priliku uživo da vidim taj filter

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

:Mina: u principu ideja je super, samo da se poradi na lepljenju jel ces ovo tessko skinuti prilikom ponovne zamene

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

@Soony:

opet ga iseces jer taj dvokomponentni lepak nije cvrst vec se ponasa kao smola, uvek je lepljiv na dodir ;)

Video sam da je neko lepio taj novi filter na ABS plastiku sa obicnim silikonom jer u biti, vazdusni pritisak drzi filter na mestu i nema tu neke sile koja bi ga odlepila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Sve je bez greske,jedino si sa lepkom omanuo.Taj program,cini mi se Saratoga je prilicno los.

Za sve ozbiljnije stvari koristite Pasco fix.Do sada ,za svoju proizvodnju,kupio mnogo tog lepka.Izuzetna stvar.verujte.

Moj utisak da su ljudi sa ovih prostora nesto sasvim posebno.Da smo imali srece gde bi kraj bio.

Svaka cast za ideju,volju.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

hah uradio slichno pre sat vremena ... sad cu okacim temu :D nisam znao da ima josh ludaka slichnih meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ma može da se zalepi i običnim silikonom. Veruj mi drži kao lud a kod sledeće zamene ima manje problema.

Nego nisam to hteo da kažem. Hteo sam da kažem da si ovo trebao da staviš u temu zamena za originalne delove. Jer to ovaj tvoj projekat i jeste. Čisto zbog preglednosti i da bi sve na tu temu bilo na jednom mestu. Ja sam od administratora tražio da otvore podforum na ovu temu u kom bi bili razvrstani modeli i proizviđaču i u kom bi mogli da pišemo ovakve stvari ali su rekli da nemože to nego može zalepljena tema. OK šta da se radi. :neznam: Ako nas bude više ovakvih možda nam i naprave podforum :zdravo:

 

Svaka čast na snalažljivosti.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Odes u prodavnicu filtera, poneses stari filter, pogledas na polici koji ti odgovara i kupis. Ako je predugacak, skratis ga, namazes silikonom taj deo gde si ga odsekao da prijanja dobro i to je to...tako sam ja uradio na apriliji pegaso - mislim da je filter bio od nekog renault-a...poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja