Jump to content

Moto Zajednica

Put za CG primorije, preko Žabljaka i Nikšića

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Idem iz Beograda za Herceg Novi u ponedeljak i treba mi što kraća ruta sa što boljim asfaltom.

 

Ne namjeravam da stajem i da slikam, niti da razgledam krajolik, idem kući :moto3:

 

Znači vjerovatno ću ići Prijepolje, Pljevlja, Žabljak, Šavnik, Nikšić, Vilusi, Grahovo, Risan.

 

Fali mi ovaj dio do Prijepolja, kuda da je što kraće a da asfalt nije na rupe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Najkrace Ibarskom na Uzice, pa Zlatibor, Nova Varos, bar ja mislim, a ima i varijantu preko Visegrada pa na Niksic, nisam siguran sta je bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

mi smo prosle godine isli na Lazarevac, Ljig, G.Milanovac, Cacak, Pozega, Uzice, Nova Varos, i put je sasvim ok, ima krpljenih delova ali je relativno dobro uradjeno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

krenes lepo lazarevac,rudnik,cacak,uzice,zlatibor,preko zlatara do nove varosi,prijepolje,pljevlje,zabljak,savnik,niksic,vilusi i h.n.

losiji delovi puta su izmedju pozege i cacka zbog nekih radova koji su zapoceti i izmedju prijepolja i pljevalja zbog zakrpa na putu. imas puno ostrih i sporih krivina posle savnika i klizavog asvalta oko niksica. idealni delovi su zlatibor zlatar,zabljak savnik i vilusi pa do mora.

U niksicu nemoj da skreces desno na prvoj tabli nego produzi pravo jos 2km do eko pumpe pa desno da se nebi zapetljao na na petlji malo je nejasna pa bi se sigurno malo smorio jer nebi bio jedini koji je tu krenuo pogresnim putem.

Srecan put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

pazi samo na belu boju na pesackim, klizavo!

Hvala na upozorenju, mada ja inače svu horizontalnu signalizaciju gledam kao komade leda na putu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 649 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Pre dve nedelje je i potez od Ljiga do Rudnika bio u radovima. Asfalt je bio izgreban celom sirinom, tako da prelazi nisu mogli da se obidju nego si mogao samo da upadnes u njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ660

mozes i da ides preko mladenovca i topole tako imas autoput do mladenovca i posle je put sasvim dobar i nema guzve kao na ibarskoj a ukljucujes se kod rudnika tako da zaobilazis ovaj deo od ljiga do rudnika gde je los put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: cbr 900 rr

mozes i da ides preko mladenovca i topole tako imas autoput do mladenovca i posle je put sasvim dobar i nema guzve kao na ibarskoj a ukljucujes se kod rudnika tako da zaobilazis ovaj deo od ljiga do rudnika gde je los put.

ovde su krivine ima ruka i noga da te zaboli od menjanja stepena prenosa,

ili ibarska ili do batocine auto putem pa kg,kv itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Ja uvek idem na Mladenovac, Topolu, Rudnik, pa tek onda Ibarska. Ovaj deo Ibarske blizi Beogradu je em dosadan za voznju, em budala i kamikaza koliko hoces, a put preko Rudnika rasterecen i meni skroz fin za voznju! Preko Batocine je dosta dalje, pogotovo sto planiras za HN... U poslednjih mesec dana sam dva puta isao do mora i nazad kolima, tako da su moja iskustva sveza skroz, a probao sam sve rute tako da ako treba jos stogod vici!

 

I da, na tvoje pitanje preko Cacka ili Valjeva odgovor je jednostavan - Cacak, preko Valjeva je lepo, ali za neka druga odredista...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Druže, evo drugi put idem tim putem na more i moram reći da je fantastičan. Fantastičan ne samo u smislu, dobar je kakav je bio pre 20 godina nego odličan u onom stvarnom smislu. kolege su ti rekle za put od Ljiga do Rudnika sve. Relativno skoro uradjen put je opet katastrofalan, ali prebolećeš. To je samo nekih 30 kilometara. U Gonji Milanovac ulaziš jer su radovi na tranzitu, ali polako, sve je obeleženo i izlaziš posle Milana bez problema. Zlatibor, Zlatar, Kokin Brod , Nova Varoš, Prijepolje klasika odličan i uživanje.Od granice do Pljevalja preko Jabuke je prelepa priroda i odličan put. Uživanje druže.Do Šavnika isto sve lepo,a do Žabljaka imaš malo krivinarenja, a posle fantastičan put do Žabljaka.Posle milina jedna do Nikšića. U Nikšiću pazi,skreni ka Trebinju (desno)jer nigde nemaš tablu za Risan!!! Kasnije, posle možda 15-ak km imaš odvajanje za Risan levo.

Sve u svemu fantastični putevi, milina od prirode i želim ti sretan put.

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

Evo da ne opisujemo mi, slika govori vise od ... reci :moto3::zdravo:

 

 

 

 

 

Ja sam isao ovim putem u maju ove godine i EXTRA je.

Nema zive duse, samo u CG ma malo vise krivina (i to bas ostrih, pa ako je nekome od suvozaca muka u voznji, moze da bude problem.

Ali ako ides bajkom - onda je :moto3::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šljivotres, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Druze moj ti je predlog da posle Mladenovca, Topole, Rudnika i Ibarske, na Zlatiboru skrenes desno prema Mokroj Gori i Visegradu, prodjes Gorazde i Focu i onda preko Cemernog ides za Gacko, Trebinje i u HN si. Put je vrh i stvoren za uzivanje na motoru :) uglavnom sretan ti put kud god da odlucis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šljivotres, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

P.s. nemoj na VA pa preko Maljena na Kosjeric i Pozegu strasno je los put na usponu na Maljen posle toga je ok... ali uspon izbija kamenje iz bubrega...lose jako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ipak nisam krenuo danas, finansijska kočnica, trebao bih sutra ujutru da krenem, javljam kako je prošlo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 649 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Prosao sam juce, doduse kolima, relaciju Ljig Rudnik i nije tako strasno kao sto izgleda. Jeste izgreban i isecen asfalt, ali je celom relacijom oborena ivica na svakom tom parcetu, tako da nemas razloga za brigu ako krenes tim putem.

 

Srecan put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ma ne radi mi nesto internet a nikako da odem da to rjesim jer sam u frci, ovo sam na komp od prijatelja.

 

Put je do Cacka uzas, guzva los asfalt i nikakav krajolik.

 

Poslje Cacka ima jos mjestimicno loseg asfalta ali nema guzve i pejzazi su uglavnom za 10ku.

 

Ko god ide motorom preporucujem mu samo da ne zuri, da ko i mene ne iznenadi sljunak u nekim krivinama, srecom pa je lagan motor i lak za manevrisanje a i nisam isao prebrzo, pa je sve proslo bez pada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jel isao neko skorije ovom rutom?

Jel ima snjega, susnjezice, snjega u najavi?

Ja bih krenuo za BG u sledecih 4-5 dana pa da znam sta da ocekujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja