Jump to content

Moto Zajednica

Da li kupiti polovan Keeway?

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Esslingen am Neckar, Njemacka
  • Motocikl: Honda cbr 600 f4i

Drugari trebam malu pomoc, uskoro hocu da kupim motor, ne znam jos koliki ce mi biti budzet, mada mislim ne prevelik, al to cu da saznam za koji dan. Moje pitanje je da li je sigurno uzeti neki polovan Keeway cruiser 250, Superlight 125/150 ili da se ne zalecem, da skupim vise za neku stariju Kawu ltd il' Viraga. Ova dva modela Keeway su lijepa za oko, fino se i cuju, cijena je ok, ali da li ih vrijedi uzeti, eto nadam se da neko ima dobar savjet. Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Zavisi, koliko planiras da se zadrzis na njima, nisu to losi motori, mada uvek pre japanca, ako nije mnogo mator. Pod tim mislim da Keeway nije 2007 a ovaj '92.

 

Niko ti ne garantuje da ces kupiti i dobrog japanca, sve zavisi od stanja samog motora, tj. kako ga je vlasnik odrzavao, itd... u svakom slucaju, mislim da ti je godiste ovde presudno, a i tvoja licna zelja, da li zelis da vozis Japanca, ili Keewaya, u smislu, da li "patis" od takavih stvari. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Sa limitiranim budzetom mislim da te varijante tipa virago, en i el kawe ne piju vodu, iskreno cene su dosta jace od 1000e.

Keeway mozes kupiti nov za 1000e model superlight od 125ccm i da se slatko navozas sa njim ako prihvatis neke njegove granice-90kmh max brzina, dosta vibracija preko 70km, plastika tamo gde je metal kod japanaca, tvrde gume za kisu. Takodje u tom cenovnom rangu mozes naici na dosta dobro odrzavanog cruisera od prvog vlasnika koji mu je izlecio decije probleme i boljke-po koji klimavi sraf, plastiku koja lupka, neko je menjao i gume i ugradio bolji far, i sa takvim motorm ces se lepo navozati koju sezonu dok ga ne pozelis zameniti za jaci kada ces izgubiti jos jedno 30% od cene motora. Ja sam moj platio 2000e a sada ako uzmem za njega 800e ja cu biti prezadovoljan.

Japanac...njegovo visocanstvo, kod nas se vozaci kunu u dve grupe vozila, kod automobila to ti je VW i malobrojni koji se drze alfe i bajkeri koji su zadrti postovaoci dela Hondinih i Yamahinin inzenjera. sve je to lepo na papiru i u teoriji ali cesto u praksi dobijes motor star 20tak godina koji je izmenjalo 3-4-5-6 vlasnika, od kojih svaki od njih ima svoj nacin voznje (penzionerski, osrednje ili ga pegla u crvenom) dosta delova je uslovno receno zamoreno uslovima rada a onda tu nailiazis ti koji ces kupiti takav motor i mozda imati srece a osim guma i ulja ne menjas nista na njemu ili ces menjati puno vise.

I sada posle 5 god na mom kiviju i posle 20 god na motorima pametan odgovor na ovo pitanje najiskrenije ne mogu da ti dam, ako imas para da kupis mladog japanca kupuj, ako si finansijski limitran kupuj sto mladjeg i ocuvanijeg kivija. Jos jedna stvar da ima kod nas novih kineza keeway,lifan etc u cenovnom rangu od 2000e a kubikaze oko 400-500 ja bih ponovo kupio novog kineza jer za ovih 5 god i ne nesto preterano puno km 15000 zamenio sam sijalicu fara, kasnije i far ceo xenonom i jedan akumulator i regler-manje od 100e cena i menjao ulje i sipao gorivo.

Pre ovog sam imao jamahu rd250 sa isto sa 15000 na satu kojoj je crko bio regler jer se neka zica ogulila-50DM, gume 150DM, presvlacenje sedista 20DM itd itd, daleko da je bio motor koji ne valja ali su ga jednostavno godine sustigle

 

Dakle da rezimiram. ako imas para za mladog japanca uzmi jer ce duze trajati i odrzati vrednost ali ces imati i vece tj skupje troskove odrzavanja, ako nemas dovoljno para kupuj polovan kivi, a ko imas taman para kupi slobodno nov kivi iz radnje pa mu skidaj ~nevinost~

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Esslingen am Neckar, Njemacka
  • Motocikl: Honda cbr 600 f4i

E drugari hvala puno na odg, pomogli ste mi oko izbora, pucam na cruisera 250 ako ne moze i superlight, javljam vam uskoro ako stj uzmem i koji :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

i ja sam za...mislim da ces dobro proci kad ga budes prodavao za 2-3 godine, u ostalom novo je novo u odnosu na 20-ak godina star motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Moj savet-DA...evo vozim kiwija vec 21000km i nema nikakvih problema...navežbaj se na njemu pa posle neki japanac oko 500-600kuba :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Esslingen am Neckar, Njemacka
  • Motocikl: Honda cbr 600 f4i

E drugari nije me dugo bilo i u medjuvremenu, stigao je i motor, mada nisam uzeo nista od navedenog :D sto je najgore nije uopste ni coper ni cruiser, odluka je pala na apriliu af1 futura 125 91god sa 12 500 na satu, al dobro vise o njemu cu reci gdje treba, a ne ovde, da ne mjesam teme, eto, ova tema moze biti zakljucana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja