Jump to content

Moto Zajednica

Da li kupiti polovan Keeway?

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Esslingen am Neckar, Njemacka
  • Motocikl: Honda cbr 600 f4i

Drugari trebam malu pomoc, uskoro hocu da kupim motor, ne znam jos koliki ce mi biti budzet, mada mislim ne prevelik, al to cu da saznam za koji dan. Moje pitanje je da li je sigurno uzeti neki polovan Keeway cruiser 250, Superlight 125/150 ili da se ne zalecem, da skupim vise za neku stariju Kawu ltd il' Viraga. Ova dva modela Keeway su lijepa za oko, fino se i cuju, cijena je ok, ali da li ih vrijedi uzeti, eto nadam se da neko ima dobar savjet. Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Moj drug ima cruiser-a, ja mu odrzavam te osnovne stvari, i moram ti priznati da je to skroz zahvalan motor za te pare, samo da budes "normalan" i da ga "pravilno" vozis, bez hladnog starta i nekog preteranog razvlacenja.. Mana mu je lanac koji se lako istegne ako razvlacis, ali da se zategnuti, ili u krajnjem slucaju zameniti DID-om i miran si :)... Ako mislis da uzivas u voznji i volis cruiser-e ovo ti je best buy varijanta... Redovno menjaj ulje, posebno kad ga kupis, ono njihovo je sve osim ulja, ocisti lanac, podmazi i peglaj 0takoje.gif... I da,obavezno stavi filter za gorivo koji fabricki ne dobijes, nase gorivo je katastrooofa, da te ne zeza karburator posle 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Esslingen am Neckar, Njemacka
  • Motocikl: Honda cbr 600 f4i

Ne znam kako ni zasto al ponovio sam svoje pitanje i temu, al dobro nije ni bitno, ovi savjeti su mi svakako od koristi, a msm da cu biti normalan vozac, svjestan sam da su to motori za laganu voznju i uzivjnciju, nadam se da cu da nadjem ocuvan :) hvala jos jednom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F3

nikako keeway-a. batali te kinezare burazeru i kupi nesto sto vredi... mrtvi kinezi, u bilo koji servis da odes, samo ce da te proslede dalje...

 

kawu bi kupio na poslednjem mestu, bolje skupi parice za viraga ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Trax, ne bih se slozio sa tobom posto imam i jednog kineza Quingqi qm 125 2d, i sa njim sam za manje od godinu dana nagurao 13.000km , a sto se kvarova tice bili su 0. Samo redovan servis i minimalno odrzavanje.. Sto se servisa tice, nije ni to preveliki problem naci, ako nekom treba mogu na PP poslati broj od mog majstora koji je super za sve kineze.. I da, nije to neka nauka, motori su im krajnje jednostavni,a sto se delova tice na vecinu kineza idu delovi od Sprint-a, kojih ima kol'ko hoces...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Esslingen am Neckar, Njemacka
  • Motocikl: Honda cbr 600 f4i

Hvala drugari na iskrenim odgovorima, al iskreno jos sam u dilemama, al dobro imam jos 20ak dana da se dvoumi, sad cu malo da skrenem sa kineza, al naravno novi savjeti za njega dobrodosli, naime, naletio sam na kawu eliminator 125 98god po nekoj ok cijeni i dobrom stanju, zna li iko njegove preformanse? Pocinjem vec da smaram, al sta cu ljudi, ne mogu da docekam a jako sam neodlucan :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F3

mouse0 > znas kako bro, prvi skuter koji sam imao je bio sprint. kupio sam ga sa 750 km. prvo sto mi je otislo posle mesec dana su kais i rolnice, a nisam vozio nikog sem sebe. zatim je krenulo i sve ostalo. narucio sam delove i oterao ga u servis i cekao sam ga 45 dana, jer je pored njega bilo jos milion kineza koji cekaju na popravku. btw ni dan danas posle 7 godina me nisu zvali xD kad sam ga sam rasklapao dobio sam nervni slom, plastika im je tuga da ne moze veca biti, samo maske kad sam skidao popucalo mi je 6 zabica, a sve sam jako pazljivo i pedantno radio. na sve ovo sto se ja zalim mi se zalilo jos par ljudi. taj quingqi sto imas ne znam stvarno kakav je, ali kineza sam imao jednom i nikad vise. Jedini keeway za koji mogu da kazem da je dobar je cross od 200 kubika sa 4 brzine (oznaka mu je pocinjala sa E, zaboravih kako se zvao) za sve ostale sam cuo sve najgore... e sad, milion je prica i svako svog konja hvali, ali budimo relani, kinezi su to.

 

bugi> ne zuri, znam da ti se vozi, ali bolje da kupis nesto sto valja i sto ces voziti i sl. sezone nego da kupis nesto sto ce ti izbiti jos para iz dzepa. bolje te pare sto ce ti izbiti iz dzepa da dodas na tu sumu sto imas i budes miran ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

12000km mopj motor- crkla sijalica i regler mojom greskom jer sam petljao nesto oko prevezivanja, vozio sebe, curu, Danijels i ja vozili zajedno moj motor, gazio ga muski i eno ga pred zgradom radi ko i prvog dana bez problema, pu pu pu

14000km Danijelsov motor, crkla sijalica i relger identicna greska oko prevezivanja (xenoni u pitanju) vozali se isto u paru sa curicama, radi ko singerica

50000km Duce nek napise svoje kvarove ako ih imao

U pitanju keeway superlight tako da :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Trax, ne bih se slozio sa tobom posto imam i jednog kineza Quingqi qm 125 2d, i sa njim sam za manje od godinu dana nagurao 13.000km , a sto se kvarova tice bili su 0. Samo redovan servis i minimalno odrzavanje.. Sto se servisa tice, nije ni to preveliki problem naci, ako nekom treba mogu na PP poslati broj od mog majstora koji je super za sve kineze.. I da, nije to neka nauka, motori su im krajnje jednostavni,a sto se delova tice na vecinu kineza idu delovi od Sprint-a, kojih ima kol'ko hoces...1zdravo.gif

Covek jel` moze broj tog majstora na private, za ne daj boze ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Trax, stvarno taj sprint izdvajam iz porodice Kineza, ne bih da zvuci kao losa reklama ali drug koji drzi servis kaze da je sprint dobar samo za tastu, ili da pogine ili da ostane na sred puta u kvaru pa da se muci stara 1lol.gif ... Keeway, Quingqi su iz "iste porodice", i moram ti priznati da ljudi imaju jako velike predrasude o njima... Pitaj starije ljude sta su govorili o japanskim motorima kada su stigli na E trziste, sve najgore, tada su Italijani bili pojam... pogle' sada sta su Japanci, a gde su Italijani daleko iza... Poenta price, za male pare uzmes extra motor koji malo trosi,a za par godina bicemo svedoci "kineske imprerije" kada kvalitet proizvoda poboljsaju jos samo malo, neki su poceli vec uveliko po Suzukijevim licencama o kontroli kvaliteta da rade 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Kinezi u toj klasi nemaju konkurenciju po kriterijumu uloženo-dobijeno. Naročito za mladje vozače koji ionako nemaju nameru da se venčaju sa malim motorom već da odrade pripravnički.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Bela Zemlja
  • Motocikl: Keeway Exceed 200 ccm

Keeway nije kineski vec korejski brend. Kao drugi jahac vozim Exceed 200, (enduro), i sa 17000 km nema nikakvih problema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Е није, него...!

 

"Кивеј" припада кинеској корпорацији "Ћијенћијан". Кореју је видео само преко ТВ-а.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Bela Zemlja
  • Motocikl: Keeway Exceed 200 ccm

 

About Us  (KEEWAY)

We are a brand that was born in Hungary in 1999 with the dream and conviction of being regional leaders in the scooters segment. After 15 years, Keeway has become a Multinational Motorcycle Brand with presence in over 80 countries, manufacturing not only scooters, but also high technology motorcycles from 50 cc to 600 cc.\n\nOur design and style are inspired from our user's experience from all over the world. We count with a team of designers from all over the word, especially young and entrepreneurs designers from Italy and Argentina.

Thanks to the success on sales, Keeway became part of the QianJiang Motor Company of China group, one of the most important manufacturers in Asia. QJ has become the most successful European brand in China and other countries, after the acquisition, in 1998, of a majority shareholding of the Italian company, Benelli. Benelli has 105 years of history, being enormously important in Europe. With designs that set trends in the motorcycle world, it is our main partner in the development of designs and technology. And we are proud of it! As from 2015, all of our designs and new technology proposals come from the hands of the new design and development team in Benelli and Keeway.

Kao sto vidis nista nije tako prosto pa je i "SARTID"- Smederevo kineski brend

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Bela Zemlja
  • Motocikl: Keeway Exceed 200 ccm

 

About Us

We are a brand that was born in Hungary in 1999 with the dream and conviction of being regional leaders in the scooters segment. After 15 years, Keeway has become a Multinational Motorcycle Brand with presence in over 80 countries, manufacturing not only scooters, but also high technology motorcycles from 50 cc to 600 cc.\n\nOur design and style are inspired from our user's experience from all over the world. We count with a team of designers from all over the word, especially young and entrepreneurs designers from Italy and Argentina.

Thanks to the success on sales, Keeway became part of the QianJiang Motor Company of China group, one of the most important manufacturers in Asia. QJ has become the most successful European brand in China and other countries, after the acquisition, in 1998, of a majority shareholding of the Italian company, Benelli. Benelli has 105 years of history, being enormously important in Europe. With designs that set trends in the motorcycle world, it is our main partner in the development of designs and technology. And we are proud of it! As from 2015, all of our designs and new technology proposals come from the hands of the new design and development team in Benelli and Keeway.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Bela Zemlja
  • Motocikl: Keeway Exceed 200 ccm

Ustvari jeste prosto, Keeway jeste kinez a Sartid pravi nekvalitetan celik   :)

Valda znas da je to sada pod kapom brace Benelli, a oni nisu na ovom terenu makar ko ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Обрнуто.

 

"Бенели" је, баш као и "Кивеј", један од брендова, тј. под капом компаније "Ћијенћиан".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Обрнуто.

 

"Бенели" је, баш као и "Кивеј", један од брендова, тј. под капом компаније "Ћијенћиан".

 

 

Bas tako, i jos gomila drugih brendova sa cudnim nazivima za raznorazna trzista i svima je zajednicko to sto su kinezi i isto toliko kvalitetni.

 

Da se razumemo kome ne smeta da vozi kineza i spreman je da se pomiri sa svim njegovim manama meni je to OK, cak i ja imam jednog u garazi (pitaj boga zasto :) )  ali glupo je zavaravati sebe da ces dobiti neki kvalitet koji se moze meriti sa Japancima ili Nemcima to je apsolutno nemoguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Nisam posjedovao ni jednog kineza, ali punica (da, ozbiljno, punica... :D ) ima neki Sonic skuter, naravno 50cc. Kvalitet zavrsne obrade je, onako... izmedu 1 i 5, recimo 3+. Kad su ga tek kupili, kaze meni supruga, koja ga je probala, da ne moze ici vise od 15 km/h. Ja dodjem, pogledam, probam... Ide on oko 50, ali je zbog loseg sastavljanja jedan dio plastike u brzinomjeru pomjeren tako da kazaljku blokira na tih oko 15 km/h i kazaljka udara u njega i ne moze dalje da ide. :)

Skuter se vozi samo po selu, trosi kao upaljac i za sada nije bilo nikakvih problema. Ima mu vec 4-5 godina, ali je presao tek mozda 800-900 km. Ove zime je otisao akumulator, jer predugo motor stoji i ne pali se uopste. Ali zato na kurblu pali odmah. A akumulator je toliko crkao da se cak ni nakon voznje od 10-15km nije mogao napuniti ni jednom da zavergla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Imam i ja Sonic, to je izmišljeni brend za BiH tržište od strane firme Agromehanika iz Banjaluke.

Ja ga imam malo preko godinu dana, kupio novog, do sada prešao 7000 km, bez ikakvih problema, bitno je samo redovno održavanje.

Ne bih preporučio kupovinu polovnih Kineza ako ne znate od koga kupujete, jer su najčešće zapušteni i loše održavani.

Jednostavno ih najčešće voze klinci koji nemaju pojma o održavanju, a i često ih gaze do daske jer je riječ o manjim kubikažama i snagama.

Ali sa druge strane ako kupite novog, znajte da im brzo pada vrijednost.

 

On 6/7/2018 at 12:28 PM, blackbeast said:

Kad su ga tek kupili, kaze meni supruga, koja ga je probala, da ne moze ici vise od 15 km/h. Ide on oko 50, ali je zbog loseg sastavljanja jedan dio plastike u brzinomjeru pomjeren tako da kazaljku blokira na tih oko 15 km/h

Kako je moguće da je mislila da ide 15 km/h, bez obzira šta kazaljka pokazuje? Nije baš mala razlika izmđu 15 i 50. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Onda dobro. Mislio sam da je išla maksimalnom brzinom, a da je mislila da je 15. :D

Ja sam skinuo blokadu sa svog (izvukao pink žicu iz CDI) i sada dostiže 70 km/h po njegovom satu (koji nije tačan).

Dalje ne može zbog kratkog prenosa i visokih obrtaja, inače je četvorotaktni.

Ali dovoljno je da dostiže 50-60 km/h da nisam smetnja u saobraćaju, a i sigurnije je za mene.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja