Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: BMW S 1000 RR

Mislim da takmičenje u formuli 1 nije više kao nekad.

Svesni su i organizatori i učesnici.

Dok mi gledamo jednu predstavu, oni organizuju drugu predstavu.

Cilj im je samo da povećaju profit.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Pa sta znam,ne bih se bas slozio sa tobom...fudbal i kosarka i dalje znaju da budu itekako zanimljivi...u F1,toga trenutno nema!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Znaju da budu, ali definitivno se zbog profita i ulaska američkog kapitala u te sportove sve srozalo..Međunarodna timska takmičenja nezadrživo srljaju u lige odabranih (čitaj bogatih) kao NBA..Međunarodna prvenstva reprezentacija su toliko proširila broj učesnika (čitaj marketing teritorija) da to značajno utiče na kvalitet. Kome nije jasno i ko se ne bavi tim sportovima, biće zanimljivo, nek istraži malo prvenstvo u Kataru koje treba biti 2022e kako je dobijeno.  Srdačna preporuka nek pogledaju ODLIČAN Insajderov serijal - Svetsko prvenstvo u prevari.

 

p.s. Malo o F1 :) Ova poslednja trka i nije bila loša. Navijač sam Ferarija, ali mi se stegne srce kad vidim na šta je spao Meklaren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650
8 minutes ago, Motorcyclist said:

Poslednji put mi je F1 bio zanimljiv kad sam kao klinac gledao Sumahera i Hakinena.

Bas tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

 A dobro,verovatno baš i niste neki ljubitelji F1 pa je tako.Inače bila dobra trka,Fetel ponovo puca pod pritiskom a Hamilton konstantan i kompletan vozač i kad nije konkurentan za pobedu čeka da iskoristi svaku priliku.Tragedija za Leklerka,mali stvarno zaslužio pobedu ali šta je tu je.Još dva vozača treba pomenuti L.Noris koji izvuko maksimum iz tog McLarena i naravno Kimi koji sad vozi bez pritiska i instrukcija  iz boksa i izvlači čudo iz te Alfe.

 Što se same F1 tiče pa to je i bilo za očekivati kad su ameri preuzeli.Ani su majstori da od svake gluposti naprave šou pa tako i od F1 i ne interesuje ih kako to utiče na sport bitno da se prodaje a kad prestane povući će se i uložiti u nešto drugo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 25 minuta, Interceptor BP je napisao:

  Kimi koji sad vozi bez pritiska i instrukcija  iz boksa i izvlači čudo iz te Alfe.

 

Hah tu od Alfe ima samo reklamni znak na bolidu..Šasija Zauber, mašina Ferari..Ali dobar marketinški potez Alfe, a i lijepa formula :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Trka je bila odlična! Pratim F1 koliko i MotoGP i još mnogo štošta i sve se menja. Tehnologija i napredak je neumitan a sad, dosadno ili ne, stvar je afiniteta. Meni je najdosadniji Nascar ili V8 šampionat u Australiji ali nije to sada ni bitno. Elem,@Interceptor BP je lepo rekao kako jeste. Ja jedva čekam evropske trke, zanimljivije su kao i MotoGP. Osim Velike nagrade Mađarske. E tu uvek zadremam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
47 minutes ago, SlobodanR1 said:

Hah tu od Alfe ima samo reklamni znak na bolidu..Šasija Zauber, mašina Ferari..Ali dobar marketinški potez Alfe, a i lijepa formula :)

Pa dobro bar nešto,a i nova Giulia i Stelvio QV imaju srce koje vuče korene iz Ferarija.Ali bar nisu sami na gridu sa tako "konfuznim" nazivom,recimo Aston Martin-Red Bull-Honda :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako nista drugo omogucili su vozic i preticanja bar na malo, ako bi utrnuli drs i poradili na manje aerodinamike moze to opet biti zanimljivo posto ove mlade generacije koje dolaze zele da se trkaju , a neki poseduju izuzetnu vestinu.

 

Moramo da shvatimo da je vreme v10 proslost i da Senna , Mansell i ekipa kasnije vise ne voze i da je ta era proslost. 

Ja kao ljubitelj auto moto sporta priznajem da je dosadnije ali cekajte za MSC i Hakkinen ere imaliste koliko vozaca sposobnih da pobede ??? 

 

Takodje smatram da australiski V8 uopste nije dosadan ali je to stvar ukusa :)

I u MGP imamo situaciju kao iz perioda Doohana ... samo je sad MM u pitanju.  Uvek postoji onaj ko dominira ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: BMW S 1000 RR

Gledam nešto plate za ovu sezonu vozača u F1.

Nisam siguran da je Hamilton toliko bolji vozač od Botasa.

Čak mislim da nije Botasa da zadržava Ferštapena i Fetela ne bi Hamilton ostvario takve rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
Pre sat vremena, ValePA je napisao:

Gledam nešto plate za ovu sezonu vozača u F1.

Nisam siguran da je Hamilton toliko bolji vozač od Botasa.

Čak mislim da nije Botasa da zadržava Ferštapena i Fetela ne bi Hamilton ostvario takve rezultate.

Ako mislis da na platu utice samo voznja gresis.

Kada budes video kao danas Kineskinje koje nose broj 77 i pisu Botas ozeni me i njemu ce plata da raste. Kada Finska bude imala vise stanovnika i bude ekonomski mocnija od UK i tada ce da raste. Kada sedista timova budu u Helsinkiju a ne u Londonu i onda. 

 

Nije ni Bekam bio bolji fudbaler od nekog lupicu Solskera ali jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc

Da na platu ne utice zemlja porekla/rodjenja.

 

U F1 auto je uvek imao ogroman uticaj na rezultate, 60-70 % sada i preko 80%. Zbog ovakvih guma i pravila od 3 motora po sezoni vozaci ne mogu da voze na limitu a samo voznja na limitu odvaja velike sampione od osrednjih. Voznja po kisi daje donekle realniju sliku a onako na prvu Hamilton je pobedio na 10-12 kisnih trka od 2007, svi ostali zajedno tesko da imaju toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Nisi me razumeo, UK ima 66 milona stanovnika i toliko potencijalnih navijaca i kupaca rekvizita sa brojem 44 a Finska 5,5 miliona. Hamilton ima harizmu Botas ne. Potencijalnih sponzora iz UK ima daleko vise nego iz Finske. Veruj mi da sve to utice na platu odnosno plata se posmatra kao investicija koja treba da se visestruko vrati. 

 

Kimi ima harizmu ali je pred penzijom i samo zbog harizme i navijaca je uopste u prilici da vozi i to ne za male pare. Rezultati mu to nisu omogucili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc

Da, sad razumem ali i dalje mislim da se preteruje oko tih kacketa, ako je, kako se kaze stanovnik Monaka, bolji ima ce vecu platu od kineza ili indijca. Kojih bese ima vise?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
Pre 5 sati, Fredi je napisao:

Da, sad razumem ali i dalje mislim da se preteruje oko tih kacketa, ako je, kako se kaze stanovnik Monaka, bolji ima ce vecu platu od kineza ili indijca. Kojih bese ima vise?

Nisam u tom kontekstu pisao, sustina je ne toliko u kacketima (oni su bitni za Aziju zato se traze sportisti sa harizmom za njihove standarde) prava sustina je u bankama, firmama i ostalim potencijalnim sponzorima koji daju pare da bi izmedju ostalog slusali God save the Queen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jedan britanski bizgov ima platežnu moć kao 20 Indijskih bizgova. Plus je H. popularan i u Indiji i Kini.... kačketi su jeino merilo vrednosti (finansijskoj) vozača za tim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako izuzmemo Hamlitonovo baljezgarenje van staze ko zaista prati open wheels trke moze da zakljuci da je LH malo iznad ostalih. U gp 2 je pravio cuda gde je ipak mnogo teze nego u dobrom timu u F1 . Da zanemarimo stil voznje koji kopira od svog idola i posvecen je tome da bude kao on. Jako malo vozaca koristi push & pull tehniku zaokreta volanom (upravljacem ) i nacin gledanja ulaska u krivine dosta podseca na njegovog (mog) idola.  LH ima ono nesto da udje u duel i kad zna da nemoze on ce pokusati . To isto je imao i Alonso i ima Max .. ove ostale ne racunam oni vrte krugove. Nazalost era '80 i '90 je prosla.. uzivajmo dok jos nisu pocele elektricne kosilice da vrte krugove na SPA , Monzi itd....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja