Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad
9 hours ago, to crank said:

Neka su ga zvali i groblje... I dan danas mi toplo oko srca kad ga vidim. Prva pljuga koju sam zapalio JPS, iz plastične cilindrične kutije. Nisam mogao da odolim.

Imao sam poster na zidu, Andretti, sve drugo bilo motori.

Manje vise izgled nego oko 1400 konja za kvalifikacije , sam podesavas turbo boost + imas kvacilo i menjac .....  trebalo je to ukrotiti  a samo 1500 ccm :) v6 turbo bez mguh ers  kers chmars

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad
9 hours ago, dvlns said:

Ima sada u Moto GP jedna fabrika koja tako lupeta izume i nagrdila je motor do uzasa :) 

Zato je Ferrari na dva tocka :)  a mozda i lambo jbt audi je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3248 postova
  • Lokacija: Debrc

Prvi put 2007 zbog Alonsa koji nije mogao da podnese da ga je do nogu potukao debitant, drugi put 2016 da se razbije monotonija u sampionatu. Ove godine da se povrati ogroman finasijski gubitak F1 od prosle godine.

Zar stvarno mislis da je Hamiltonu bilo potrebno varanje sa krilom u Barazilu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

  Iskreno mislim da "da" i mislim da je vreme već da se prestane podredjivanje svega Mercedesu.Kad se Ferari opasno približio sa performansama Fia je ekspresno reagovala na pola sezone i sasekla ga a kad mercedes predstavi neko kontraverzno rešenje (čitaj u sivoj zoni pravilnika malo više tamnija siva) onda im se banuje ali samo od sledeće sezone...To nisu jedini primeri ima toga još.

 Ali snažniji utisak mi je pokušaj pravdanja nepravilnosti sadašnjeg krila koje je navodno Verstapen pipkanjem pokvario...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3248 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 16 sati, Interceptor BP je napisao:

  Iskreno mislim da "da" i mislim da je vreme već da se prestane podredjivanje svega Mercedesu.Kad se Ferari opasno približio sa performansama Fia je ekspresno reagovala na pola sezone i sasekla ga a kad mercedes predstavi neko kontraverzno rešenje (čitaj u sivoj zoni pravilnika malo više tamnija siva) onda im se banuje ali samo od sledeće sezone...To nisu jedini primeri ima toga još.

 Ali snažniji utisak mi je pokušaj pravdanja nepravilnosti sadašnjeg krila koje je navodno Verstapen pipkanjem pokvario...

Krilo je u jednom kraju otvaralo 0.2 mm vise nego sto je dozvoljeno, to nikako nije moglo da utice na rezultat. I sam Horner kaze da nije bilo namere. Na prosloj trci RedBul je vozio sa krilom okrpljenim lepljivom trakom... Oduvek se osteceni element nije smatrao namerom i prekrsajem, delovi su odpadali pa ih zamene pre merenja. 

Sta se podredjuje Mercedesu? 

Zarad izjednacenosti zabranili su im fric sistem, ono vesanje pre neku godinu, DAS sistem prosle godine.

Koji mi se i ne svidja nesto. 

Ferariju su 2017 ili 18 pola sampionata dozvolili jacu bateriju i onaj sistem za start. Kada su zamoljeni da ne drze kisobrane, razne torbe i sl preko Vetelovog kokpita prednost je nestala. Pa 2019 valjda kada su uhvaceni da varaju dogovorili su se sa FIA da to vise ne rade, pazi dogovorili. 

I nije to direktno upereno protiv Mercedesa i Hamiltona, oni nisu bitni bitno je da se sampionat odlucuje u poslednjoj trci. Bitno je da se prekine dominacija na bilo koji nacin, lrgalno ili ne legalno.

 

 

Former self styled Formula 1 supremo Bernie Ecclestone has revealed how Ferrari are the favoured team at the pinnacle of motorsport, claiming that the Italian team’s success is vital to the sport and as a result has received a helping hand from officials and teams alike.

In an interview with La Repubblica, Ecclestone said, “F1 is Ferrari and Ferrari is F1. Helping Ferrari has always been the smartest thing to do. It was always done through the technical regulations. The teams are important to F1, but Ferrari is more than that. So many things have been done over the years that have helped Ferrari to win.”

Ecclestone insisted that F1 race director Charlie Whiting never used his position to benefit the Reds, but claims that former FIA president Max Mosley gave the team a helping hand when needed.

Ecclestone revealed, “Max has often helped Ferrari, and I too wanted them to win. There can be a season won by others, but even the other teams have an interest in challenging a competitive Ferrari. It’s one thing to win against Sauber and quite another to win against a red car.”

Ferrari were caught flat footed with the advent of the new turbo hybrid engine era which began in 2014, while Mercedes flourished. According to the sport’s former chief, the Silver Arrows provided help to the Prancing Horse – conspiracy theory that has done the rounds for a number of years.

Ecclestone added, “Certainly at one point they had help with this engine. It’s the same for Mercedes as it is for the others – a world championship win against Ferrari is always worth more. If Mercedes decided to transfer technology to Maranello, I say it was a good move.”

“What is certain is that this friendly situation between the two teams is the best thing for Mercedes. It means Red Bull did not have the most powerful engines and Ferrari was competitive enough to be a credible rival to beat,” added Ecclestone who turned 87 on Saturday.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Situacija se može sagledavati sa više ugla ali mislim da malo navijački gledaš što ni malo ne zameram.Ja i dalje tvrdim da je mercedes favorizovan a isto tako i Hamilton. U većini je to bilo suptilno a ponekad čak i očigledno.Činjenica jeste da je za gledanost najbolje da se odlučuje šampionat u zadnjem krugu zadnje trke ali svedoci smo da se na tome zadnjih godina baš i nije radilo.Nebitno je šta ja mislim. Meni momentalno najdraži vozač ( kad je već Kimiju vreme prošlo) Lando Noris,svidja mi se kako momak vozi i kako vidno napreduje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Nisam nesto pratio da li ima trka danas?

Gledam semu pise na sk hd..

Ako ima neko link moze da baci na pm..hvala unapred

Promenio član Sale-VFR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Komentator: "KAKAV MANEVAR LUISA HAMILTONA"

Na stazi Hamilton na pravcu ukljucio DRS i preskocio nekog nesretnika...

Joooj koliko sam nekada voleo F1... Svaki put se zaletim da gledam i popizdim

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

U Engleskoj je od 1754 na hipodromima postojao  "hend in cap" koji je nivelisao šanse za pobedu. 

To je vreme kada takmičar nije mogao biti veći od takmičanja ,  novac važniji od sporta. 

 

Izgleda da "najstrožija kazna u istoriji moto sporta"  i slučaj Briatore nije  bila dovoljna opomena a Žan Tod & FIA  kao da dremaju dok u  F1 pobeđuju   investitori, krupan kapital i veliki igrači. 

Što bi rekao Edi Džordan :  Vreme gusarenja je prošlo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja