Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Deo novca? A ostatak će zadržati što su gledali Majlendera? Ovo je već cinizam od strane F1.

Nadam se da će im se to obiti o glavu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 29.8.2021. at 19:39, Fredi je napisao:

Publika ce biti obestecena, dobice deo novca nazad.     :lol2:

После 5-6 сати чекања на киши ,  требало би им свима дати по део болида . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
On 8/29/2021 at 7:57 PM, Due said:

Nadam se da će im se to obiti o glavu.

Obija im se. Za sada, vrlo lagano. Želja za novcem, nazovi eksluzivnošću i stvaranjem aure da su to najbolji i bogom dani trkači, će ih odvesti u propast. Siguran sam. Pratim F1 već dosta godina, kao i svako drugo trkanje do kog stignem sa vozilima sa SUS motorima, ne pamtim sve podatke i detalje, jednostavno uživam u svemu tome, počeo sam i elektro, priznajem, grešan sam, ali ovo je prva godina da nisam u toku. Uopšte. Zašto? Do prošle godine je u Nemačkoj trke prenosio RTL, privatna televizija ali nije u sistemu "pre-paid" i slično, pa su sve trke, intervjui, pripremne reportaže i slično bile dostupne svakome. U vestima je bila klasika za Nemce. Jedva da spomenu ko je pobedio ali Fetelovu poziciju prvo napomenu. Onda su krenuli da smaraju oko Šumahera juniora ali dobro, sve je to deo predstave. Od ove godine, RTL ima pravo da prenosi 4 (!) trke koje su, eto, "najzanimljivije" a ostale idu preko "pay tv" firme "Sky". Ko se odluči da tamo plati oko 20+ evra na mesečnom nivou u naredne dve godine, dobija mogućnost da menja kamere, uglove posmatranja, uvid u telemetriju i aaaaa! Koga bre zabole za sve to!? Pa nisam ja u pitu, jbt! 'Ću li ja da im menjam gume i sipam gorivo, podešavam oslanjanje i pizdarije? Uključim tv kad je trka, otvorim vopsić, zavalim se u fotelju i isključim se iz dnevno-porodičnih aktivnosti za to vreme. Ta nova zabrana za "ostale", van pretplatnika ide dotle da se u vestima F1 više ne spominje. Nestali su. Popularnost u Nemačkoj ide u suprotnu stranu od željene. Zato im lagano udaraju kontru sa svim ostalim auto trkama. Popularizuju DTM u koji su se uključili i Ferari i Lamorgini kao i ADAC GT Masters itd. Čak se pojavljuju prenosi Indy Car serije kao i V8 iz Australije. Kao što rekoh, ne vidim budućnost u nazovi eksluzivnosti i veštački stvorenoj popularnosti. Neka se onda trkaju samo za VIP goste i eto zabave za bogate i njihove sponzoruše, što da ne?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 13 sati, lomitelj je napisao:

Obija im se. Za sada, vrlo lagano. Želja za novcem, nazovi eksluzivnošću i stvaranjem aure da su to najbolji i bogom dani trkači, će ih odvesti u propast.  ..................... Nestali su. Popularnost u Nemačkoj ide u suprotnu stranu od željene. Zato im lagano udaraju kontru sa svim ostalim auto trkama. Popularizuju DTM u koji su se uključili i Ferari i Lamorgini kao i ADAC GT Masters itd. Čak se pojavljuju prenosi Indy Car serije kao i V8 iz Australije. Kao što rekoh, ne vidim budućnost u nazovi eksluzivnosti i veštački stvorenoj popularnosti. Neka se onda trkaju samo za VIP goste i eto zabave za bogate i njihove sponzoruše, što da ne?

Moje misljenje je suprotno. Jesu najbolji trkaci. Sigurno ima jos takvih ali se nisu probili, dokazali..

 Glad za novcem, za sto vise novih gledalaca je dovela da F1 gubi prave zaljubljenike. U trci za profitom poceli su da se dodvoruju tim povrsnim gledaocima i da prave te vestacke neizvesnosti i sl. Nikada DTM, INDI i slicne serije nece biti F1.

Trenutni vlasnici su Amerikanci sto je suprotno svemu sto F1 jeste, nadam se da kada pocnu iz godine u godinu da gube pare da ce se vlasnistvo vratiti u Evropu.

Promenio član Fredi
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@Fredi Nije tvoje mišljenje suprotno od moga. ;) I ja smatram da su oni najbolji trkači. I ja sam zaljubljenik. Samo sam kritikovao stav trenutnih američkih vlasnika. Iako mnogi te vozače smatraju za najbolje, nema ni najmanje potrebe tu činjenicu još dodatno podgrevati i gurati pod nos onima koji baš i ne misle tako. Nema potrebe za stvaranjem fame oko njih kao kakvih vanzemaljaca. Ta ekskluzivnost mi ide na... Na kraju krajeva, u pravu si skroz. Gubi zaljubljenike. Jer, kao što rekoh, ovo je prva godina da ih nisam uopšte ispratio. I nisam jedini u mom okruženju. Onemogućavaju običnom plebsu da ih gleda već samo posebni imaju tu privilegiju. Sad je svaki gledalac kao neka VIP osoba koja ima to, nešto! Pa majku mu još su i u Rimskom carstvu organizovali zabavu u koloseumima da bi se običan narod zabavljao. Odoh daleko. Elem, naravno da DTM i slični kupovi nikada neće biti na nivou F1 ali se narodu mora ponuditi zabava, pa makar ona bila i na nižem nivou. I na kraju, sumnjam u gubitak novca, veliki su tu igrači i sponzori... Sumnjam samo u gubitak gledalaca (što je opet posredno posmatrano, opet gubitak novca) i to je ono što može da ih zasvrbi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc

Svo postovanje za Hanta, ali on ima jednu titulu do koje je dosao posle Laudine nesrece. 

Hamilton ih ima 7 + 2 otete.

263142_luis-hamilton-formula-1-nikol-serzinger-hamilton_ff.jpg?ver=1592580596

Luis Hamilton: Nikol, vrati mi se! - ATA Stars

image.jpeg.c998e85d04cc74d4cb2330f373e243dc.jpeg

Promenio član Fredi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ne sporim mu ni talenat ni titule, ali mi ozbiljno ide na ganglije. 

Više ne zna šta će od sebe?

 

Pirsinzi, minđušice, tetovažice, kikice  (ofarbane kikice) i šljokice. Pa je onda podelio frizurom glavu na kvadrate...

E, da, onda opušteno ćaskanje sa svojim boksom za vreme trke, kao toliko sam superioran da samo odrađujem tih tristotinak kilometara...

 

Sve ovo je moj lični doživljaj kao gledaoca bez da sam se ozbiljnije bavio njegovim likom i delom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 13 sati, Fredi je napisao:

Svo postovanje za Hanta, ali on ima jednu titulu do koje je dosao posle Laudine nesrece. 

Hamilton ih ima 7 + 2 otete.

263142_luis-hamilton-formula-1-nikol-serzinger-hamilton_ff.jpg?ver=1592580596

Luis Hamilton: Nikol, vrati mi se! - ATA Stars

image.jpeg.c998e85d04cc74d4cb2330f373e243dc.jpeg

Ово из времена кад је волео девојке.
Готиван лик био.:takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 5 sati, Marko05 je napisao:

Ово из времена кад је волео девојке.
Готиван лик био.:takoje:

другарице 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 8 minuta, Fredi je napisao:

Znaci, Rasel u Mercedes.

Bas tako, logičan potez Merca.

Budući šampion, Luis još malo i penzija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc

Wins
By number

Drivers in activity
n Driver Nb %/Nb GP
1 HAMILTON Lewis 100 35.59
2 SCHUMACHER Michael 91 29.64
3 VETTEL Sebastian 53 19.49
4 PROST Alain 51 25.63
5 SENNA Ayrton 41 25.47
6 ALONSO Fernando 32 9.79
7 MANSELL Nigel 31 16.58
8 STEWART Jackie 27 27.27
9 CLARK Jim 25 34.72
10 LAUDA Niki 25 14.62
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

Zanimljive scene u nedelju dok Hamilton (Britanac koji je svoju prvu pobedu ostvario u Meklarenu) juri svoju stotu pobedu, a Noris (Britanac koji vozi za Meklaren) juri svoju prvu. Iskreno, za mene, Luisovo dostignuće je ostalo u senci Landove propuštene šanse. Možda je ovo bila i poslednja prilika ove sezone.  Sa druge strane, Meklaren izgleda sjajno još od Holandije kad ih nije bilo nigde na stazi. A i treće mesto u šampionatu konstruktora deluje sve sigurnije.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad
On 9/30/2021 at 11:45 AM, anya said:

Zanimljive scene u nedelju dok Hamilton (Britanac koji je svoju prvu pobedu ostvario u Meklarenu) juri svoju stotu pobedu, a Noris (Britanac koji vozi za Meklaren) juri svoju prvu. Iskreno, za mene, Luisovo dostignuće je ostalo u senci Landove propuštene šanse. Možda je ovo bila i poslednja prilika ove sezone.  Sa druge strane, Meklaren izgleda sjajno još od Holandije kad ih nije bilo nigde na stazi. A i treće mesto u šampionatu konstruktora deluje sve sigurnije.

Zack Brown je nesto najbolje sto se desilo McL nakon odlaska Ron Denisa , po svemu vidjenom voleo bih u zivotu da radim u kompaniju koju vodi ovaj covek ... zagarantovan uspeh !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja